Esileht Ilu ja tervis Kes samuti hädas pidevate kuseteedepõletikega?

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Kes samuti hädas pidevate kuseteedepõletikega?

Postitas:

Lapsena oli mul neerurefluks ja tänu sellele olen terve elu maadelnud pidevate kuseteedepõletikega. Vahel pole mul neid mitu aastat ja vahel on 3-4 korda aastas. Hetkel jälle maadlen siin ühega ja tundub, et see ei taha antibiootikumidele alluda. Läksin seljavaludega arstile ja ta tegi kiir uriinitesti, mis näitas põletikku, kirjutas kohe Cipro välja, mida pidin nädala võtma aga kohe pärast kuuri lõpetamist olid sümptomid tagasi. Läksin uuesti arstile ja tegi uriinikülvi ja kirjutas välja Zinnat 10 päevase kuuri. Uriinikülvist selgus aga et proov ei olnud puhas ja bakterit tänu sellele polnud võimalik määrata ja arst arvas, et peaksin kuuri lõpuni tegema ja siis pärast kuuri lõppu uue uriinikülvi andma. Võtan seda teist antibiootikumi nüüd juba 3mas päev aga ikka tunnen mingit imelikku pakitsust seljas, kas see tähendab, et see AB ka ei mõju? Joon jõhvikamahla, neeruteed ja palju vett, mida ma veel teha saaksin? Kui suur on võimalus, et võtan valet antibiootikumi? Ja kas siis kirjutatakse veel kolmas kuur välja, kuidas mu tervis küll sellele vastu peab 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.10 20:56; 09.10 21:25; 10.10 12:58; 11.10 20:21; 14.10 14:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oskad öelda millal sul põletik tekib? Mul oli põletik pidevalt peale vahekorda – aitas see kui peale vahekorda sai kohe vetsu pissile minna. Lisaks kui juba põletik oli siis kui tundus, et põiepõletikurohud ei mõjunud aitas hoopiski seeneravi ja ennetamisel oli kasu multigyn tupegeelidest, mis niisutas ja ajas ph korda.

St ma ei tea, mis sul põhjustab – aga kirjutasin oma loo. Juhul kui leiad ka ehk seose vahekorraga vmt. Mul oli üks hetk pidevalt, nii kui üks üle sai oli teine. Nüüd pärast seda, et käinud vetsus jne pole hetkel umbes aasta jagu olnud põletikku.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oskad öelda millal sul põletik tekib? Mul oli põletik pidevalt peale vahekorda – aitas see kui peale vahekorda sai kohe vetsu pissile minna. Lisaks kui juba põletik oli siis kui tundus, et põiepõletikurohud ei mõjunud aitas hoopiski seeneravi ja ennetamisel oli kasu multigyn tupegeelidest, mis niisutas ja ajas ph korda.

St ma ei tea, mis sul põhjustab – aga kirjutasin oma loo. Juhul kui leiad ka ehk seose vahekorraga vmt. Mul oli üks hetk pidevalt, nii kui üks üle sai oli teine. Nüüd pärast seda, et käinud vetsus jne pole hetkel umbes aasta jagu olnud põletikku.

Mul ei ole ka praegu 3 aastat olnud aga ma ise kahtlustan samuti, et tekkis peale vahekorda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.10 20:56; 09.10 21:25; 10.10 12:58; 11.10 20:21; 14.10 14:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on üks küsimus.
Kas sa lisaks AB-le probiootikume ka võtad?
AB teeb ju nö. puhta platsi bakteritele ja sh. ka olulistele bakteritele organismis.
Kuidas mehe hügieen allpool on?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on üks küsimus.

Kas sa lisaks AB-le probiootikume ka võtad?

AB teeb ju nö. puhta platsi bakteritele ja sh. ka olulistele bakteritele organismis.

Kuidas mehe hügieen allpool on?

Alati kui AB pean votma siis alati koos probiootikumidega. Mehel hygieeniga kyll probleeme ei ole, endal samuti mitte, kain dushi all 2 x paevas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.10 20:56; 09.10 21:25; 10.10 12:58; 11.10 20:21; 14.10 14:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arst peab enne AB väljakirjutamist tegema selgeks mis bakteriga tegu ning millisele AB bakter on tundlik. Paljud arstid, eelkõige perearstid kirjutavad põiepõletiku puhul välja laia toimeaine spektriga AB millega nad otseselt aitavad kaasa antibiootikuk resistentsuse väljakujunemisele. St sinu bakter ei ole varsti tundlik ühelegile Ab-le. Mina võitlesin põiepõletikutega 4 aastat järjest oma elust, kuniks läksin uroloogi vastuvõtule, kes tegi kõik õiges järjekorras ning kirjutas õige ravi. Peale seda pole 8 aastat enam midagi olnud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arst peab enne AB väljakirjutamist tegema selgeks mis bakteriga tegu ning millisele AB bakter on tundlik. Paljud arstid, eelkõige perearstid kirjutavad põiepõletiku puhul välja laia toimeaine spektriga AB millega nad otseselt aitavad kaasa antibiootikuk resistentsuse väljakujunemisele. St sinu bakter ei ole varsti tundlik ühelegile Ab-le. Mina võitlesin põiepõletikutega 4 aastat järjest oma elust, kuniks läksin uroloogi vastuvõtule, kes tegi kõik õiges järjekorras ning kirjutas õige ravi. Peale seda pole 8 aastat enam midagi olnud.

Nad kirjutavad mistahes põletikukahtlusega laia spektriga antibiootikume, sest uuring ju maksab. Bakterikülvid ilmselt selle uuringufondi alla ei käi, mida pearahast maksma ei pea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aastaid tagasi ajas üks põiepõletik teist taga, pidevalt olid ka erinevad bakterid, mitte ainult coli, mis kõige tavalisem. Aitas kui sattusin uroloogi Katrik Huik juurde, kes pani kateetriga otse põide rohtu mingi arvu kordi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul pole põiepõletikku kunagi olnud, pigem kipub see neerudesse minema mul. Loodan väga, et see teine AB nüüd aitab ja et pole vaja veel kolmandat kuuri teha. Igatahes peale selle kuuri lõppu nüüd pean 5 päeva pärast uriinikülvi tegema ja loodan väga, et see on puhas ja see õudus saab läbi. Hetkel võtan veel lisaks AB-dele neeruteed, urosepti tablette ja kulistan jõhvikamahla. Suhkrut tarbin minimaalselt, kohvi ei joo.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.10 20:56; 09.10 21:25; 10.10 12:58; 11.10 20:21; 14.10 14:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olin teismelisena ja noore täiskasvanuna pidevalt hädas – elu kulgeski ühest WC-st teise. Kuniks alustasin sugueluga ja läksin günekoloogi juurde. Tema diagnoosis ureoplasmoosi. Ei oska aimatagi, kust ma selle bakteri külge sain (vaevused olid lapsepõlvest peale, aastaid enne sugueluga alustamist), mees pandi ka ravile (tema test oli ka positiivne, sai minu käest). Kuu aega ravisime – hoidusime seksist ja sõime antibiootikumi. Aga aitas – põiepõletikud jäid ära, enam ei tõusnud öösel 3-4x üles, et vetsu minna (enne käisin pidevalt, aga midagi ei tulnud, ainult pakitsus oli).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul täpselt sama seis. Hetkel ka teine antibiootikumikuur. Septembris sai üks kuur läbi, siis algas otsast peale. Algas kõik 2 aastat tagasi.

Ma ei teagi, mida sulle lohutuseks öelda. Ise ka alles katsetan ja püüan lahendust leida. Hiljuti lugesin D-mannoosi positiivsest mõjust. Kavatsen seda katsetada.

Ma juba ammu kasutan D mannoosi, alguses proovisin kapsleid aga tundub, et pulbrikujul on efektiivsem. Mulle tundub, et ta aitab aga viimasel ajal olen laisk kasutaja olnud ja kohe oligi uus infektsioon platsis.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.10 20:56; 09.10 21:25; 10.10 12:58; 11.10 20:21; 14.10 14:54;
To report this post you need to login first.

Korduv kuseteede põletik võib tekkida kolmest asjast: relaps (kui põletik on põhjustatud samade bakterite poolt, mis eelnevad korrad), reinfektsioon (erinev bakter eelmistest kordadest, mingisugune põhjus, miks tekib pidevalt uuesti, nt neerurefluks, mida mainisid, või on erinevad patogeenid, kuid konkreetne määratud antibiootikum mõjub ainult ühele neist). Ja siis on veel superinfektsioon, mis ei reageeei ravile.
Kindlasti peaks tegema lisaks uriini ribatestile ka uriinikülvi koos antibiogrammiga, et näha mis bakter ja mis antibiootikumile tundlik on.
E. Coli on kõige levinum, kuid kahjuks ka kõige tõenäolisemalt võib muutuda ajapikku multiresistentseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin hädas põiepõletikega. Mingi periood oli iga kuu ja ikka nii, et kui KOHE antibiotsi ei saa, siis sure või maha. Ühesõnaga, nagu tunda andis, nii arstile jooksin oma proovikesega, kes siis vaatas kurvalt, et jälle…

Paari aasta jooksul oli tubli 10 x kindlasti põletikku ja kuna järelkülvid olid korras, siis tegu ei olnud kroonilise nähtusega (kroonilise puhul ei saada haigustekitajast lahti, vaid see lihtsalt tõmbub ajutiselt tagasi). Viimane kord, kui hommikul ma veel ei teadnud, et põiepõletik on, kuid peale vetsus käimist olin konkreetselt valust pisarates, siis arst lõpuks määras mulle pikaaegse AB ravi. Tarvitasin AB pool aastat (mis oli tema poolt öeldud miinimum, peale seda pidime vaatama, kuidas asi on toiminud ja kas on tarvis edasi võtta või piisab/pole mõtet), mille jooksul uut põletikku ei tulnud.

Tänaseks ei ole AB võtnud enam 5 kuud ja uut põletikku pole samuti tekkinud. Loodan, et ei teki ka. Olgu öeldud, et selle 5 kuu jooksul olen käinud “jää”külmas vees ujumas (meres) ja seksinud korduvalt nii, et kohe peale seksi ei jookse vetsu pissile (rasestumissoovide tõttu peamiselt). Varasemalt tundus tõesti seks olevat see, mis põletiku jälle esile tõi. Kaasa ilmselgelt ei aidanud ka külmetumised jm organismi nõrgestavad tegurid. Kokkuvõttes saab kohe varsti aasta sellest, kui mul viimane kord põletik oli – see on minu jaoks VÄGA pikk aeg, arvestades, et ma eelmine aasta vaata et iga kuiselt lõpuks juba põletikus olin.

See lihtsalt minu lugu, aga ehk on kuidagi abiks…

Aa, tahtsin öelda, et siin hirmsasti soovitatakse probiootikume – ma ei kinnita ega lükka ümber nende kasulikkust, kuid minuni jõudnud info kohaselt ei tasu probiootikume/piimhappebaktereid tarvitada, sest:
* Need hävitavad ka loomulikke ja vajalikke baktereid ehk siis kaotavad kehal võimaluse ise hakkama saada.
* Neid tarvitades väheneb ka AB enda mõju. Eriti just neeru- ja kuseteede haiguste ravi puhul.
* Need on üsna kallid preparaadid, selle asemel saab ka tarvitada hoopiski loomulikke toiduaineid, et loomulikul teel vajalikud bakterid õigesse kohta jõuaks.

Nagu juba öeldud, siis ma ei taha öelda, et probiootikumid pahad otseselt on, eriti kui neid lühiajaliselt tarvitada ja eriti kui neist tundub ka kasu olevat (mõni AB võib tõesti üsna rängalt organismile mõjuda), aga pikemaajalisel või mitmekordsel tarbimisel ilmselt tasuks juba omalt poolt mingi uuring läbi viia, et teistpidi suure farmaatsia reklaamiga probiootikumide osas endale kurja ei teeks.

Teemaalgatajale palju edu probleemist lahtisaamisel – tean kui jube see on hästi tihti sellistes põletikes olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hetkel võtan veel lisaks AB-dele neeruteed, urosepti tablette ja kulistan jõhvikamahla.

Pigem võiksid nädalajagu puhast leesikateed juua. Väga vastik, aga mind on alati aidanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Ilu ja tervis Kes samuti hädas pidevate kuseteedepõletikega?