Esileht Hobinurk Kes siin kirjutanud/avaldanud raamatu?

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Kes siin kirjutanud/avaldanud raamatu?

Postitas:
Kägu

Lihtsalt puhtalt huvi pärast uurin, kas meie seas on neid, kes on kirjutanud ja avaldanud raamatu. Kust tuli idee seda teha? Kas avaldasite oma kulu ja kirjadega või kirjastuse kaudu? Kas teate, kuidas raamat vastu võeti, kuidas müük läks?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul laps kirjutas  loovtöö raames raamatu. Noorteka. Kuna mei loli kirjastuses tuttav ees, siis pakkusime raamatut talle. Luges läbi ja tegi ettepaneku raamat kirjastada ja esitas lepingus summa, mille laps omale saab. Pluss mis tuleks kordustrükiga.  Aga siis ta ise vahetas kirjastust ja tuli koroona peale. Esimene Kirjastus tahtis raamatu endale jätta aga meie tuttav ei olnud nõus. Ja nii see raamat seisma jäi, laps sai vanemaks ja ei taha enam seda avaldada 😀 Või kui, siis natuke kohandatult.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas avaldasite oma kulu ja kirjadega või kirjastuse kaudu?

Üks ei välista teist. Üldiselt raamatud avaldataksegi mingi kirjastuse kaudu, kui sa just ei tee nii, et teed kõik alates toimetamisest kuni küljenduseni ise ära ja saadad otse trükikotta. Sa vist mõtlesid ikka rahastamise osa, et kas maksid ise kulud kinni või kirjastus võttis need enda kanda? Kirjutasin raamatu, saatsin kirjastusele, nad tahtsid seda avaldada, tehti leping. Mina sain honorari ja nemad võtsid kõik kulud ja tegevused enda kanda. Tean, kui palju raamatuid müüdi teatud aja jooksul.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa vist mõtlesid ikka rahastamise osa, et kas maksid ise kulud kinni või kirjastus võttis need enda kanda?

Mida muud see oma kulu ja kirjadega siis sinu meelest tähendas? Pidasingi silmas, et kui anda raamat välja kirjastuse kaudu, siis ise ju sentigi maksma ei  pea, kòik avaldamiskulud maksab kirjastus.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa vist mõtlesid ikka rahastamise osa, et kas maksid ise kulud kinni või kirjastus võttis need enda kanda?

Mida muud see oma kulu ja kirjadega siis sinu meelest tähendas? Pidasingi silmas, et kui anda raamat välja kirjastuse kaudu, siis ise ju sentigi maksma ei pea, kòik avaldamiskulud maksab kirjastus.

Ei ole nii, sa ei saanud minu jutust aru. Ma ju ütlesin, et üks ei välista teist.

Oma kulude ja kirjadega sa võid raamatu avaldada kas läbi mõne kirjastuse või täiesti iseseisvalt. Raamatu müügist saadud tulu läheb sinu taskusse.

Teine variant on see, et kirjastus pakub sulle, et maksavad sulle honorari, kõik raamatu väljaandmisega seonduvad tegevused ja kulud jäävad nende kanda ja sai maksa midagi. Nemad saavad tulu endale.

 

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa vist mõtlesid ikka rahastamise osa, et kas maksid ise kulud kinni või kirjastus võttis need enda kanda?

Mida muud see oma kulu ja kirjadega siis sinu meelest tähendas? Pidasingi silmas, et kui anda raamat välja kirjastuse kaudu, siis ise ju sentigi maksma ei pea, kòik avaldamiskulud maksab kirjastus.

Kes siis neid raamatuid ikka välja annab kui mitte mõni kirjastus. Igaüks võib raamatu valmis kirjutada ja pöörduda mõne kirjastuse poole sooviga raamat välja anda, aga kirjastus ei võta ilmtingimata alati kulusid enda kanda, autor võib ka ise maksta väljaandmise eest. Kõik on kokkulepete ja läbirääkimiste asi.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oma kulude ja kirjadega sa võid raamatu avaldada kas läbi mõne kirjastuse või täiesti iseseisvalt.

Aa, sorry, sellest variandist ma teadlik ei olnud. Ent mul tekib seepeale küsimus, kas tõesti kirjastus on valmis võtma riski, et nende kaudu antakse välja mõni ülikehv raamat? Kui raamat avaldatakse kirjastuse kaudu, pannakse ju ka kirjastuse nimi sisekaanele. Või võib kirjastus autori raha eest selle küll välja anda, ent oma nime mainimata jätta?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ent mul tekib seepeale küsimus, kas tõesti kirjastus on valmis võtma riski, et nende kaudu antakse välja mõni ülikehv raamat?

Ei no mainekas kirjastus ikka vaatab ka, mida avaldada. Vägisi ei saa ju keegi neile peale suruda, et ma maksan ja teie nüüd avaldate minu raamatu – nii need asjad ikka ei käi.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oma kulude ja kirjadega sa võid raamatu avaldada kas läbi mõne kirjastuse või täiesti iseseisvalt.

Aa, sorry, sellest variandist ma teadlik ei olnud. Ent mul tekib seepeale küsimus, kas tõesti kirjastus on valmis võtma riski, et nende kaudu antakse välja mõni ülikehv raamat? Kui raamat avaldatakse kirjastuse kaudu, pannakse ju ka kirjastuse nimi sisekaanele. Või võib kirjastus autori raha eest selle küll välja anda, ent oma nime mainimata jätta?

Ei oska öelda. Piisavalt palju kirjastusi on välja andnud raamatuid, mis ei ole väga head, millest jääb mulje, et neile pidi peale makstama. Kui sa ise kulud kinni maksad, neil on võimalik see töö vastu võtta ja raha tahavad saada, siis nende jaoks pole ju vahet. Nemad ei kaota midagi, autor oled ju sina ja seega kas see raamat on hea või halb ei ole nende mure.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oma kulude ja kirjadega sa võid raamatu avaldada kas läbi mõne kirjastuse või täiesti iseseisvalt.

Aa, sorry, sellest variandist ma teadlik ei olnud. Ent mul tekib seepeale küsimus, kas tõesti kirjastus on valmis võtma riski, et nende kaudu antakse välja mõni ülikehv raamat? Kui raamat avaldatakse kirjastuse kaudu, pannakse ju ka kirjastuse nimi sisekaanele. Või võib kirjastus autori raha eest selle küll välja anda, ent oma nime mainimata jätta?

Ei oska öelda. Piisavalt palju kirjastusi on välja andnud raamatuid, mis ei ole väga head, millest jääb mulje, et neile pidi peale makstama. Kui sa ise kulud kinni maksad, neil on võimalik see töö vastu võtta ja raha tahavad saada, siis nende jaoks pole ju vahet. Nemad ei kaota midagi, autor oled ju sina ja seega kas see raamat on hea või halb ei ole nende mure.

Räägin siis siinkohal väiksematest kirjastustest, kellel ehk ei ole võimalik nii väga valida, mida nad tahavad avaldada ja mida mitte. Mainekamad muidugi valivad ka siis, kui autor ise kulud kinni taob. Tasub mõelda ka sellele, mis liiki kirjandusele mingi kirjastus on spetsialiseerunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On olemas kirjastusi, kes väga väikese raha eest annavad välja mis sitta tahes, isegi kontrollimata, mida annavad, sest see ei ole üldse nende asi. Konkreetne näide – tahtis kord üks naine anda välja raamatu, kus pealkirjas oli umbes “Minu tütar”. Kuid vist olid tal failis tähed segi läinud, ja võite ise arvata, mis sellest välja tuli ((8O Ja nüüd peab ta selle bläkiga eluaeg elama, kirjastus pole aga nagu milleski süüdi.

Samuti olen lugenud selliseid vihikukesi, omanik on uhke, et andis raamatu välja, kuid sisu on absoluutselt toimetamata, kirjavahemärgid nii, kuis jumal juhatab, isegi ühe luuletuse raames igal salmil eri font (ja seda mitte taotluslikult), raamatu piires 4-7 eri fonti, reavahed kord nii, kord naa. Täiesti kohutav. Nagu laps, kes alles õpib arvutit tundma, oleks midagi kokku soperdanud. Aga vot – raamat!

Ise andsin ka oma kulu ja kirjastuse kirjadega luuleraamatu välja, ja siis mina, kirjastaja ja tema naine, kes oli ka korrektor, umbes nädal aega veel kammisime üle ja toimetasime, niiet higipull otsa ees – vaat see oli tõesti tõsine töö, niiet meil kõigil lõpuks ajud üsna krussis olid. Uskumatu, et nii palju näpukaid veel sees oli, kuigi olin oma arust üpris hoolikas – aga ega ise kõiki ei märkagi. Kuid tulemus oli ka seda väärt ja ma võin oma esikteose üle uhke olla.

Ja tundub, et teisedki “on minu viartuse ära tunnud”, sest müüginumbrid (ja ka laenutusnumbrid) olid üpris korralikud ja ma olen ligi kolmveerandi rahast tagasi saanud. Esikteose ja luuleraamatu kohta on see väga hea tulemus. Ja usun, et kui teine ja kolmaski raamat välja tulevad, siis ostetakse esimestki veel.

Muide, kui teed kirjastusega lepingu ja nemad kõik kulud kannavad, siis saad endale umbes 3-5 autorieksemplari, kuid kui ise maksad, siis saad niipalju, kui tahad ja võid ka ise müüa, mida ma olengi ka teinud. Ja seegi on väga hästi läinud, patt oleks kurta 🙂

Muidu aga kirjastus muretseb sulle ISBN-i (kui eksemplaride arv on 50+) ning saadab su teose kauplustesse ja mujale, et sul endal pole prahkeldamisega vaja vaeva näha. Muidu aga võta raamatupamp selga nagut ärimees Kippel ja laota seda ise laiali – kui saad ja viitsid sellega tegelda.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kirjastus ei hakka avaldama raamatut, millega ei saa kulusid tagasi, tuttav tegeleb sellega juba aastaid ja ütleb, et hea raamatu tunned ära, aga vahest ikka panevad mööda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjastus ei hakka avaldama raamatut, millega ei saa kulusid tagasi, tuttav tegeleb sellega juba aastaid ja ütleb, et hea raamatu tunned ära, aga vahest ikka panevad mööda.

See on siis, kui sa kogu värgi nendele jätad teha. Kui ise maksad, siis neil suht pohvik. Nagu ütlesin, on olemas selliseid, kellele anna vaid mingi suva fail ja täpselt sellisel kujul ära trükivadki, ja saad oma “teose” kätte ning “adjöö, Sandri” – edasine neid ei huvita.

Muuseas, tänapäeval on ka heade arvutite ja printerite olemasolu korral trükitehniline baas selline, et võidki oma raamatu algusest lõpuni ise valmis teha. Iseasi, kui palju sa puht füüsiliselt neid teha jaksad 🙂 50 ehk teed, 500 vist enam ei tee, ja käsitsi tehes läheb liiga kalliks ka. Kui tahad vaid sõpradele kinkida, mõned eksemplarid, siis võid seda isegi kaaluda, üle-Eestilise turu jaoks peaks ikka kirjastaja leidma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui tahad vaid sõpradele kinkida, mõned eksemplarid, siis võid seda isegi kaaluda, üle-Eestilise turu jaoks peaks ikka kirjastaja leidma.

Köitmisteenust pakutakse meil päris mitmesugust, printimisest rääkimata, nii et sõpradele kinkimiseks mõeldud raamatuid ei pea füüsiliselt ise põlve otsas valmis tegema – kui arvutis küljendamisega oled hakkama saanud. Suurema turu jaoks mõeldud raamatu võid aga teoreetiliselt tellida ise trükikojalt, ilma kirjastuse vahenduseta. Trükikojad muide pakuvad ka küljendamise ja kujundamise teenust. Kas ja kuidas ilma kirjastuseta ISBNi saab, ma tegelikult ei tea. Teine asi on jah, et kas keegi autor ainuisikuliselt on pädev otsustama, et tema raamatu suuremal arvul trükkimine on mõttekas ja kasumlik ettevõtmine.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ISBN-i vist väljastab Rahvusraamatukogu, ning samuti nemad ja veel mõned kohad tahavad saada sundeksemplari (seda siis just 50+ tiraažiga trükistelt). Aga kuidas see ISBN-i taotlemine ja saamine ilma kirjastuseta käib, ma ei tea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen umbes 10 aastat tagasi ise luuleraamatu välja andnud, ilma kirjastajata. Finantsilise poolega aitas ühisrahastus. ISBN taotlemine polnud üldse raske, taotlus kinnitati kiiresti ja selleks kkrjastajat vaja pole. Järgmised raamatud annan kirjastaja kaudu välja, siis ei pea ise müügiga tegelema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen oma kulu ja kirjadega raamatuid välja andnud. Registreerisin oma kirjastuse ka Rahvusraamatukogu lehel, sealt saab ISBN-koode tellida. Kujundaja olen otsinud eraldi ja maksnud talle kujundamise eest, tema on aidanud ka trükikojale trükikõlbliku faili vormistada ja on andnud ka muud kujunduslikku nõu. Trükikoja ja raamatupoodidega suhtlen ise. Ausalt öelda müün ainult Apollo ja Rahva Raamatu poodidesse, väiksemate poodidega pole väga mõtet jamada. Teen seda kõike oma OÜ alt, kui see info peaks tähtis olema. Teen seda kõike hobi korras, rikkaks sellega ei saa, hea, kui kulud tasa teenin.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Hobinurk Kes siin kirjutanud/avaldanud raamatu?