Esileht Sünnitus Kes sünnitanud nii laual kui vees? Kuidas vees olukorda oskasite tunnetada?

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Kes sünnitanud nii laual kui vees? Kuidas vees olukorda oskasite tunnetada?

Postitas:

Küsimus neile kes on esimese(d) sünnitused tavapäraselt laual sünnitanud ning mõne järgmise vettesünnitusena proovinud, mis tundeid tekitab? Kas ei tekkinud hirmu vanni minnes, et ei oska õieti hingata, pressida või ei saa aru kui laps tulema hakkab? Ma tahaksin nii väga proovida vette sûnnitust aga mõtlen äkki ei oska või ei tunne või ma ei tea, ei saa hakkama…
Andke nõu või lühi analüüsi oma vttesûnnitus hirmudest ja kogemustest.

Sûnnituseni jäänud 11+ nädalat????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.10 20:59; 30.10 23:08; 02.11 19:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tegelikult ei ole see, kellelt vist vastust ootad. Aga vastan ikkagi. 😀

Minul on olnud üks sünnitus. Tahtsin kindlasti vette sünnitada. Esimesed 10-11 tundi olingi vannis. Kuna selle aja jooksul avanesin olenemata valudest ainult 2 cm, siis tehti veed lahti ja sünnitasin ikkagi selili laual.

Seega arvesta võimalusega, et sulle ka lihtsalt ei sobi vesi. 🙂 Või noh, sulle väga sobiks aga kehale ei sobi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tegelikult ei ole see, kellelt vist vastust ootad. Aga vastan ikkagi. ????

Minul on olnud üks sünnitus. Tahtsin kindlasti vette sünnitada. Esimesed 10-11 tundi olingi vannis. Kuna selle aja jooksul avanesin olenemata valudest ainult 2 cm, siis tehti veed lahti ja sünnitasin ikkagi selili laual.

Seega arvesta võimalusega, et sulle ka lihtsalt ei sobi vesi. ???? Või noh, sulle väga sobiks aga kehale ei sobi.

Iga vastus on teretulnud☺

Mul on eelnevad sünnitused kõik vee avamisega olnud, kuid samas oluline, (haiglasse jõudmisest alates) sünnitegevus keskmiselt 3-5 h-d kestnud. Pigem kardan kas vette jõuan või lastakse või taas veed ei avane ja selg ei pea vastu vms.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.10 20:59; 30.10 23:08; 02.11 19:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui Sulle vesi muidu meeldib, siis avanemise ajal võiksid küll vannis aega veeta.
Kui aga väljutuseks läheb, siis soovitan pigem kuivale tulla. Osav ämmaemand oskab last aidata nii, et saad vähem rebendeid. Vee all ei saa sind selles suhtes keegi aidata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui Sulle vesi muidu meeldib, siis avanemise ajal võiksid küll vannis aega veeta.
Kui aga väljutuseks läheb, siis soovitan pigem kuivale tulla. Osav ämmaemand oskab last aidata nii, et saad vähem rebendeid. Vee all ei saa sind selles suhtes keegi aidata.

Olen nõus. Teise sünnitusega läksin vanni kindla teadmisega, et sünnitan vette (1. laps sündis laual). Vannis olin 4 tundi, selle ajaga sain 6 cm avatust. Siis tundsin, et vees oli nagu nii tugevate tuhude jaoks, mis nüüd algasid, liiga kohmakas olla. Ei jõudnud asendeid muuta piisavalt ruttu, vesi nagu “hoidis kinni”. Läksin lauale külili, võtsin epiduraali ja niimoodi sünnitasingi 2h hiljem oma beebi. Õmblusi null 🙂 Olen superrahul oma valikuga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen sünnitanud esimese lapse laual ja teise vette. Mõlemal juhul käpuli asendis. Vette sünnituse puhul (2 kuud tagasi Pelgus) oli mul sinna pandud veel kotttool, mille peale “raskematel hetkedel” kõhuli olles toetusin ja mida pigistasin.

Kuna esimese lapsega valutasin vees, aga enne presse kästi välja ronida, siis seekord olin enesekindlam ja iseteadlikum, teadsin kohe kindlalt, et talitan oma sisetunde põhjal ja enam ma neid ämmakaid ei kuula. Õnneks keegi väga ei käskinudki mul lõpus välja ronida, ähvardati küll, et me ei saa jälgida ja pead ise hakkama saama. Ise peab naine selle asjaga nii või naa hakkama saama 🙂 Miks siis mitte vees, kus on ju kergem olla (vähemalt minul, mõlema sünnituskogemuse puhul).
Vees olles ja vette sünnitades olid valud palju kergemini üle hingatavad. Ma tean seda, sest vahepeal käisin neli korda ka (5-tunnise sünnituse jooksul) kuival maal kõndimas/ WC-s. Samas tundus, et sünnitus arenes suuresti edasi just vahetult peale neid ülivalusaid “kuiva maa hetki”. Seega ma usun, et vahepealne kuival maal kõndimine tuleb samuti kasuks.

Mõlema sünnituse puhul häirisid mind need juhtmed, mida hirmsasti sooviti külge toppida (ka vees sünnitades) ning see, kui ämmaemand lapse pead vms sealt alt katsus/ “kaasa aitas”. Mulle see üldse ei sobinud. Aga ma saan aru, et neil on pidev vajadus/kohustus olukorda kontrollida. Samuti ei meeldinud mulle presside ajal tagantkiirustamine. Ma tean ju ise, millal pean pressima, see tung tuleb ju minule peale, mitte ma ei pea suvalisel ämmaemanda poolt valitud hetkel hakkama punnitama..?

Enne sünnitust oli minu suur hirm see, et sunnitakse veest välja ja siis kuival maal sündides ei püüta last kinni.. Selline asi juhtus mu esimese lapsega (kuna sünnitasin käpuli asendis) ja sellest ka selline imelik foobia. Vette sünnitades teadsin, et maandub see pisike ju pehmelt.

Vot nii. Oma järgmise (eeldatavasti viimase 😀 ) lapse kavatsen samuti vette sünnitada, kui vähegi võimalik.
Teemaalgatajale jaksu ja toredat tervet beebsut! 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen sünnitanud esimese lapse laual ja teise vette. Mõlemal juhul käpuli asendis. Vette sünnituse puhul (2 kuud tagasi Pelgus) oli mul sinna pandud veel kotttool, mille peale “raskematel hetkedel” kõhuli olles toetusin ja mida pigistasin.

Kuna esimese lapsega valutasin vees, aga enne presse kästi välja ronida, siis seekord olin enesekindlam ja iseteadlikum, teadsin kohe kindlalt, et talitan oma sisetunde põhjal ja enam ma neid ämmakaid ei kuula. Õnneks keegi väga ei käskinudki mul lõpus välja ronida, ähvardati küll, et me ei saa jälgida ja pead ise hakkama saama. Ise peab naine selle asjaga nii või naa hakkama saama ???? Miks siis mitte vees, kus on ju kergem olla (vähemalt minul, mõlema sünnituskogemuse puhul).
Vees olles ja vette sünnitades olid valud palju kergemini üle hingatavad. Ma tean seda, sest vahepeal käisin neli korda ka (5-tunnise sünnituse jooksul) kuival maal kõndimas/ WC-s. Samas tundus, et sünnitus arenes suuresti edasi just vahetult peale neid ülivalusaid “kuiva maa hetki”. Seega ma usun, et vahepealne kuival maal kõndimine tuleb samuti kasuks.

Mõlema sünnituse puhul häirisid mind need juhtmed, mida hirmsasti sooviti külge toppida (ka vees sünnitades) ning see, kui ämmaemand lapse pead vms sealt alt katsus/ “kaasa aitas”. Mulle see üldse ei sobinud. Aga ma saan aru, et neil on pidev vajadus/kohustus olukorda kontrollida. Samuti ei meeldinud mulle presside ajal tagantkiirustamine. Ma tean ju ise, millal pean pressima, see tung tuleb ju minule peale, mitte ma ei pea suvalisel ämmaemanda poolt valitud hetkel hakkama punnitama..?

Enne sünnitust oli minu suur hirm see, et sunnitakse veest välja ja siis kuival maal sündides ei püüta last kinni.. Selline asi juhtus mu esimese lapsega (kuna sünnitasin käpuli asendis) ja sellest ka selline imelik foobia. Vette sünnitades teadsin, et maandub see pisike ju pehmelt.

Vot nii. Oma järgmise (eeldatavasti viimase ???? ) lapse kavatsen samuti vette sünnitada, kui vähegi võimalik.
Teemaalgatajale jaksu ja toredat tervet beebsut! ????

Aitäh!☺

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.10 20:59; 30.10 23:08; 02.11 19:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sain vanniga sünnitustoa ja käisin avanemisvalude ajal vannis sulistamas. Aga mugav mul vannis ei asendeid võtta ei olnud – vanni ääred ja põhi tundusid liiga kõvad, tundus, et selline kõva ebasõbralik pind on lausa piinav, ebamugavustunne ei lase lõdvestuda. Niisiis, põgenesin vannist ja suundusin otsima sõbralikku pehmet asja, mille peale oma suur kere toetada. Alguses oli see võimlemispall, presside ajal olin sünnituslaual (mis on õnneks polstriga!) külili.

Kui vann oleks selline kummist ja täispuhutav, kus seinad on mõnusad pehmed ja vetruvad nagu võimlemispall (mõnes sünnitusvideos on olnud täispuhutav vann, muidugi peab see olema siis oma isiklik, sest seda ei saa nii hästi puhastada) – siis vast üldse mõtleksin vannis sünnitamise peale. Või siis tõesti kott-tool vanni sisse panna, nagu Lalaal oli, aga selle peale ma ei tulnud.

Teise lapse puhul ei teinud vannist enam väljagi, teadsin ette, et lähen sünnituslaua peale ja sündiski seal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese lapdega läksin vanni valutama, polnud üldse mugav, vaid hoopis kõva ja ebamugav. Läksin liiga vara kah, vann oli ainult osaliselt täis. Ootasin ikka ära kuni vann täitus, kuid siis oli kuidagi ebameeldivalt kaaluta ja pidepunktita olek. Tulin välja ja sünnitasin hiljem järil. Sain lahkliha lõike ja paar rebendit.
Teise lapsega kaks aastat hiljem kõhklesin väga, kas minna, aga ämmakas julgustas proovima. Libistasin vette umbes siis kui oli 7cm avatust ja milline õnnis tunne see oli. Tuhud läksid lausa nauditavaks mingiks ajaks ja keha oli kerge ning nii hästi lõõgastunud. Laps sündis kükili/pool selili asendis vette (peps põhja ei puudutanud mul). Ühtegi rebendit ei saanud. Kõik oli rahulik ja loomulik, ämmakas sekkus minimaalselt.
Kolmas laps sündis kiiresti vette, jõudsin haiglas olla 50min enne sündi. Kuna oma ämmakas oli, siis ta oli vanni juba vett täis pannud kui ma kohale jõudsin. Nii suurt lõõgastust ei tundnud kui teisega, kuna kõik oli nii kiire, kuid välja tulla ka ei.tekkimud kordagi mõtet. Sünnitasin käpuli asendis, ilma liigse sekkumiseta, 4600g lapse ilma kriimustusepojata.
Nüüd olen neljanda ootel ja plaanin ikka vanni kasutada 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära üle mõtle. Kohapeal saad täpselt aru, mis ja kuidas ja ämmaemandad on nii profid ja juhendavad igal sammul. Minu oma oli vist ise ka üht jalga pidi vannis ja püüdis beebi kinni. Mul oli see lugu, et oleksin vist tahtnud välja ronida, aga jäin hiljaks ja nii ta seal sündiski. Midagi mõelda ei olnud mahti, ämmaemand soovitas käpuli olla, et oleks beebile parem ligipääs ja ma proovisin vaid mugavaimat põlviliasendit leida. Ülejäänud lapsed nii enne kui pärast vettesünnitust kuival maal sündinud 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sünnitasin esimese lapse laual, teisega proovisin vannis. Aga vannis avanamine ei edenenud. Nii kui vanni läksin, mingit avanemist edasi ei toimunud, ehk kaotasin mitu tundi seal vannis ja ronisin lõpuks ikka välja, täpselt sama cm arv kui enne vanni. Ma arvan, et igaühele vann ei sobigi. Kuival maal avaneb emakas enamusel ilmselt kiiremini. Ehk minu kõik kolm last on sündinud ikka laual. Ka pean ütlema, et mulle see röötsakil kusagil lösutamine üldse ei sobi, mina tahtsin ikka jalad kõvasti vastu lauda suruda, selja istukil toetada ka vastu lauda, nii sain rakendada kogu jõudu ja lapsed olid kõik kahe pressiga väljas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen kolm last vannis sünnitanud. Kolmanda lapsega alustasin sünnitamist maapeal kuna veed olid rohelised ja vette ei lubatud aga maapealsest sünnitamisest ei tulnud midagi välja, nii põrguvalus oli. Keelitasin ämmaemandal korraks vette lubama ja siis sünnitasin seal kiirelt ära 🙂 See on muidugi vale, et ämmaemand vees aidata ei saa, saab küll, mul esimesega aitasid nii ämmaemand kui naistearst, teised sündisid ise, ilma abita sest vees koed venivad paremini ja laps sünnib loomulikust keskkonnast loomulikku keskkonda iseenesest ja pole vaja sekkuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1 sünnitus- valude ajal vannis, kamandati lapse südametoonide kuulamise ajaks pikali voodisse, aga juba sündis ära ka, aasta 2003 siis. Kokku ca 4 h. 40+5 näd.
2 sünnitus- mingeid valusid ei olnud, kodus läks kõht lahti ja kuidagi sees keeras, otsustasime haiglasse minna, seal hakkas emaka avanedes verd jooksma ja õrnad pressid, küsiti kas tahan vanni, – tahtsin, vann täitus ruttu veega, astusin sisse ja laps sündis, kokku 48 min. 40+5 näd.
Kolmandaga tahaksin ka vanni, aga eks elu näitab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes on Tartus vannis sünnitanud, kui palju pidite selleks ämmakaid veenma? Olen kuulnud, et pigem lastakse vanni vaid tuhude ajaks ja sünnitamise ajaks kamandatakse välja, kas see vastab tõele?

Ma olen seni kuival maal sünnitanud (järil ja voodipeatsi najal), aga nüüd hakkasin mõtlema, et äkki siiski võiks viimase vette sünnitada. Aga kui see tähendab ämmaemandatega kaklemist (nt väiteid, et nemad ei suuda vees avatust kontrollida vms), siis ei ole see vist kuigi lihtne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võta omale selline ämmaemand, kes oskab vettesünnitust vastu võtta, siis sa ei pea kellegagi kaklema. Minul oli selline ämmaemand ja vees said kõik asjad tehtud ja kontrollitud (vettesünnitajat kontrollitaksegi vähem) ning lapsed sündisid ilma probleemideta. Ja mina sünnitasin ilma rebenditeta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.02 11:03; 26.03 15:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes Sinu ämmaemand oli? Ja kas oli tasuline või valveämmaemand?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu ämmaemand oli Aili Piir.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.02 11:03; 26.03 15:53;
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Sünnitus Kes sünnitanud nii laual kui vees? Kuidas vees olukorda oskasite tunnetada?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.