Esileht Ilu ja tervis Kes teab vähi sümptomeid ?

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Kes teab vähi sümptomeid ?

Postitas:
Kägu

Kes teab vahet, kui on näiteks pidev valu kuskil, kas see võib viidata vähi olemasolule ?

Või kui valu on vaid peale teatud liigutusi, kas see võib ka viidata vähi võimalusele organismis ?

Nimelt mul on paremal roiete all valu vaid siis, kui liigun, vehin aktiivsemalt või pingutan kätt. Pidevat valu kunagi ei ole.

Öösel magan, valusid pole, istun niisama, valusid pole.

+1
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki läheks arsti juurde selle probleemiga?

No mul vanaema üksaasta kurtis talvel, et selg valutab. Maikuus läks arsti juurde, augustis oli surnud. Kopsuvähk. Muidugi ma eriti ei usu seda, et tema puhul arst midagi oleks enam aidanud, kui paar kuud varem oleks arstile läinud.

Vähi sümptomid on väga erinevad, mõnikord on selleks lihtsalt väsimus, ei pea kuskilt midagi valutama. Ühel mu tuttaval avastati vähk sõeluuringu käigus, kahjuks ka ei olnud enam midagi teha, ei tervenenudki. Kui ta poleks sõeluuringule läinud, siis poleks sel hetkel aimanud, et tal midagi viga on.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Niiet kohe peab olema vähk, mitte näiteks roietevahelise närvi põletik? Äkki jätaks diagnoosimise arsti hooleks ja veaks ennast perearsti vastuvõtule?

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muidugi võib viidata vähile. Võib ka millelegi muule viidata. Järgmisele perekooli postitusele tehtav aeg kuluta hoopis arstile aja kinni panekule, siinne arutelu annab sulle null tulemust.

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest valu võib viidata kaugele arenenud vähile, alguses valu puudub.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen 99% kindel, et see vehkimisest tingitud valu ei viita sul vähile.

ma tean ka inimest, kelle seljavalu põhjustas vähk, siirded olid juba seljaajju jõudnud. Üldiselt vähk ei valuta, ei esimeses ega sageli ka teises või kolmandas staadiumis.

Kui muretsed, siis tasub tõesti perearstiga konsulteerida,  aga üle mõelda pole ka mõtet.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki on hoopis äravenitatud lihas?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ärevushäire?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma tean ka inimest, kelle seljavalu põhjustas vähk, siirded olid juba seljaajju jõudnud.

Seljaajju? Ehk siiski selgroolülidesse.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma tean ka inimest, kelle seljavalu põhjustas vähk, siirded olid juba seljaajju jõudnud.

Seljaajju? Ehk siiski selgroolülidesse.

Seljaaju on täitsa olemas inimestel.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul oli 4 staadiumi vähk ja ei valutanud otseselt kuskilt, poleks arugi saanud, kui poleks arsti juurde läinud ja biopsia võetud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma tean ka inimest, kelle seljavalu põhjustas vähk, siirded olid juba seljaajju jõudnud.

Seljaajju? Ehk siiski selgroolülidesse.

Seljaaju on täitsa olemas inimestel.

aga vähi siirded siiski pigem selgroolülides.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ühel mu tuttaval avastati vähk sõeluuringu käigus, kahjuks ka ei olnud enam midagi teha, ei tervenenudki. Kui ta poleks sõeluuringule läinud, siis poleks sel hetkel aimanud, et tal midagi viga on.

… ja võib-olla oleks vähidiagnoosi saamata ilma ravita elanud veel mitu aastat terve inimese elu.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

… ja võib-olla oleks vähidiagnoosi saamata ilma ravita elanud veel mitu aastat terve inimese elu.

Üldiselt vähi viimane staadium võtabki väga kiiresti, üliharva elatakse veel aastaid.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

… ja võib-olla oleks vähidiagnoosi saamata ilma ravita elanud veel mitu aastat terve inimese elu.

Üldiselt see nii siiski ei lähe, kuigi sa viitad, et diagnoos psühholoogiliselt murdis maha. Hilisdiagnoosi saab lõpuks haiglas ja siis on minek kiire ja teha pole nagunii midagi, aga kaebustega peab ikka sinnani elama ja vähi hilisstaadium pole enam “natukene valutab”.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üldiselt vähk ei anna suuri sümptomeid, v.a kui on tegemist kaugele arenenud isendiga ja siis tekivad ka valud, verejooksud vms olenevalt isendi paiknevusest.

 

Tegemist võib olla ka närvi-lihasvaluga, soolestikuga, nii et pöördu parem perearstile, las suunab vajadusel edasi.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul oli 4 staadiumi vähk ja ei valutanud otseselt kuskilt, poleks arugi saanud, kui poleks arsti juurde läinud ja biopsia võetud.

 

Oi. Mis siis sai ? On asjalood kuidagi paremuse poole läinud ?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Ilu ja tervis Kes teab vähi sümptomeid ?