On tõsi, et seoses LGBT+ liikumise kasvuga on viimase aasta jooksul ka Eestis plahvatuslikult kasvanud 13-18aastaste tüdrukute soodüsfooria. Äkitselt kuulutab üha enam noori (kellest umbes 90% on tüdrukud), et nemad olla vales kehas, ning soovivad oma keha muuta teistsuguseks: hormoonravimid, rindade kinnisidumine/-teipimine, 18. sünnipäevaks tahetakse vanematelt sünnipäevakingiks rindade amputatsiooni (mastektoomiat).
Jah, alati on olnud olemas inimesi, kes “sündinud valesse kehasse”. Aga antud juhul on siin midagi muud. Tuhanded tüdrukud, kes seni eluaeg kandnud kleite ja pikki juukseid, ajavad järsku oma juuksed maha, hakkavad riietuma nagu poisid, nõuavad enda kutsumist poisinimega ja nõuavad vanematelt hormoonsüste. Imestunud vanemate küsimustele annavad kõik need LGBT+ seltskonnaga liitunud tüdrukud ühesuguseid õpitud vastuseid. Need vastused on hästi lihvitud ja täpselt valitud, ning avaldavad kindlasti suurt muljet enamikule tavapsühholoogidest/-psühhiaatritest. Ainult selle lapse lähedastel on olemas mälu ja nad mäletavad, et sel lapsel ei olnud enne sektiga liitumist mitte mingit oma sooga rahulolematust. On tavaline, et LGBT+sektiga liitunud lapsed hakkavad kodus hävitama oma minevikku – põletavad albumeid, kus sees nende pildid, kus nad on igati rahulolevad tüdrukud pikkade patside ja kleitidega. Nad ei soovi, et niisugune tõestusmaterjal satuks psühhiaatri või soomuutmiskomisjoni liikmete kätte.
Tegelikult on neil tüdrukutel enamasti mingid muud probleemid. Osal on ärevushäire, osal posttraumaatiline stress, samuti on nende seas nt koolikiusatuid, kes eakaaslaste seltsi ja tunnustust otsides on sattunud LGBT+ seltskonda. Nad ise usuvad, et nende depressioon ja valu tuleneb olemisest “vales kehas”. Ent statistika näitab, et pärast oma keha vigastamist soomuutmise vaimus nende depressioon ja suitsiidirisk mitte ei kao, vaid hoopis tõuseb.
Nii nagu 90-ndatel esines 13-18aastastel tüdrukutel üsnagi massiliselt anoreksia, nii on praegu sama soodüsfooriaga. Mõlemad on enesevigastamise eriliigid, mis seotud oma puberteedieas muutuva kehaga, lisaks muud vaimse tervise probleemid. Nii nagu anorektik on raudselt veendunud, et tema on paks (olenemata reaalsest kehakaalust), nii on soodüsfooriaga noor veendunud, et ta on vales kehas – ja mõlemad ei luba eales mitte kellelgi selles kahelda. Anorektikud näljutavad ennast kuni haiglasse sattumiseni, soodüsfooriaga 13-a laps teibib maalriteibiga oma rinnad kinni. Nii anoreksia kui ka soodüsfooriaga noored vajavad tuge, ja parim tugi ei pruugi ilmtingimata olla kriitikavaba takkakiitmine ning üleskütmine. LGBT+ ei peaks olema lasteorganisatsioon (milleks ta on praegu paraku muutunud), vaid sellised teemad nagu otsustamine oma soo üle võiks jääda siiski täiskasvanutele. Peale selle kasvab tänapäeval üha enam teadlaste arv, kes meenutavad lihtsat tõde – sugu on bioloogiline, mitte tunnetuslik. LGBT+ üritab väita, et sugu on pelgalt tunnetuslik ja bioloogiaga pole sel miskit pistmist. Ent tunded on ühed väga muutuvad asjad!
Kui 13a tüdruk teatab: “Kool on jama, õpetajad nõmedad!” – kas nüüd võtamegi lapse koolist ära, jätame koju istuma? Sest laps ju tunneb nii! Ent kui seesama 13a piiga kuulutab, et käis koos sõbrannaga LGBT+ koosolekul ja on otsustanud nüüd oma toetuse väljendamiseks juuksed maha lõigata ning rinnad kinni teipida, peavad vanemad silmapilkselt seda otsust tunnustama ning aitama lapsel ruttu tellida netist rindade moonutamise abivahendeid. Kahtlemine ei ole lubatud. Väheke silmakirjalik suhtumine nagu..?
Eestikeelset lugemist:
https://medium.com/@rogdlastevanemad/mina-olen-rogd-lapse-vanem-1fdc81335ab1
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.11 10:19; 04.11 10:37; 04.11 14:19; 05.11 11:46; 05.11 15:31;