Esileht Pereelu ja suhted Kes tegi ettepaneku last saada, kas sina või mees?

Näitan 14 postitust - vahemik 31 kuni 44 (kokku 44 )

Teema: Kes tegi ettepaneku last saada, kas sina või mees?

Postitas:

ä

, neil jagys ja kaste tegemiseks.

ja mees ootab, et sina ütleksid, et teeme lapse ja nii need lapsed saamata jäävadki,s ets kumbki ei julge rääkida ????

Enamus meestest ikak ütleb, et lasteplaneerimine on naise pärusmaa. Mees ütleb, kui aitab kah.

Meil küll tegi mees varem juttu, st mitte, et “teeme nüüd lapse”, aga lihtsalt rääkis rohkem lapseteemal, et “kui ma kunagi…” jne. Millalgi enne pulmi siis leppisime kokku, et peale mesinädalaid jätan rasestumisvastased vahendid ära. See nö konkreetne tähtaeg tuli küll minu poolt – ikkagi selles mõttes mul kui naisel/lapsekandjal suurem õigus otsustada, kas ja millal ma rasedaks tahan jääda ????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.06 04:46; 06.06 14:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oma kogemustest võin öelda, et neid lapseisuga mehi on ikka küll ja nad avaldavad oma soove väga tungivalt.

Minuga on selline lugu, et kogu elu jooksul olen kõigile vähegi tõsisematele partneritele varakult teatanud, et ma ei soovi lapsi. Mitte kunagi ja mitte mingil tingimusel. Kui mehele ei sobi, ei ole vaja minu peale aega raisata. Ükski mees pole selle peale suhet lõpetanud. Ja alati on asi läinud niimoodi, et mingi aja möödudes hakkab mees lapsest juttu tegema. Minu abielu lõppes süüdistustustega- mis naine sa oled, isegi ühte last ei taha. Ometi olin ma mehele korduvalt meie kooselu jooksul ja ka vahetult enne abielu kinnitanud, et ma ei taha lapsi. Samamoodi purunenud suhteid on veel mitmeid. Miks mehed naistele selle lasteteemaga peale hakkavad käima, on arusaamatu. Eriti veel sellisele naisele, kes on selgelt teatanud, et ta lapsi ei soovi.

30 aastaselt oli mul suhe endast 25 a vanema mehega, kellel oli juba olemas 4 last. Lootsin, et tema küll mingit titemajandust enam ei taha. Õigemini- ta ise kinnitas mulle, et tema laste norm on täis ja vaja olemasolevad suureks kasvatada. Seda kõike jätkus pooleks aastaks, siis tuli juba titejutt.

Nüüdseks olen 6 aastat olnud koos mehega, kes vist on minust aru saanud ja pole selle aja jooksul kordagi laste teemat üles võtnud.
Ehk siis- enne abielu/tõsist suhet võid igasugu asju kokku leppida, reaalsus on aga midagi muud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lastetoa sisustas mees ka kohe teadmisega, et sinna võib tulla korraga 3 pisikest. Muidugi oleks võinud saatus ka meie plaane muuta, aga niikuinii ju enne pulmi räägid olulised asjad selgeks, et ei oleks ebameeldivaid üllatusi a la isver, ta tahab et me elaksime tema vanemate majas

Isver, kolm last ühes korteritoas selle asemel, et elada majas

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mees ütles peale ca 2 nädala pikkust tutvust, et näeb tulevikku koos minuga ja perekonda, kus võiks olla palju lapsi. Pidasin seda kaudselt temapoolseks lapsesaamise sooviavalduseks. Eks täpsemalt sai see asi muidugi hiljem läbi arutatud, aga nüüd, ca 16 aastat hiljem on ta oma esimestele sõnadele kindlaks jäänud. Vanust oli tal meie tutvuse ajal 29a.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.06 13:09; 13.06 00:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli nii, et mees põhimõtteliselt oleks olnud nõus, aga ta ise mitte mingit initsiatiivi sel teemal üles ei näidanud, mitte mingit! Mees ütles kord, et lapsed on kõige suurem muudatus naise jaoks ja et see ikka kõige rohkem minu otsus. Minule tundus mõistlik 30ndate algus ja siis pihta hakkasimegi.
Vahel mõtlen, et kui mina poleks alustanud, siis oleks meil tänaseni lapsed olemata. Ehk et tore küll see “mittesurvestamine”, aga tegelikult ikka väga passiivne ja oma elu üldse ei planeeri. Pigem selline elus kulgemine. Aga teatud asju ei saa lasta niimoodi minna, lihtsalt PEAB planeerima ja tegutsema hakkama. Mul oli tükk aega okas hinges, et miks MINA üksi pean nii oluliste otsuste eestvedaja olema, aga tänaseks, kui lapsed olemas, on mul juba ükskõik. Hea meel, et lapsed olemas ja mees on ka tubli. Aga jätkuvalt üsna passiivne oluliste teemade osas, õnneks igapäevaste tööde osas parem :).
Nii et kui põhimõtteline nõusolek on mehelt olemas ja Sa ise oled valmis, siis ainult tuld.
Aga Sa ise ka vist veel kahtled. Mina 30ndate alguseks enam ei kahelnud (enne seda tõstis lastele mõtlemine juuksed püsti!!!). Olin saanud piisavalt tööd rabada ja natuke reisidagi ja oligi juba tunne, et need asjad on tehtud-nähtud, viimane aeg midagi muud uut ja põnevat kogeda 🙂 ja seda nö PÄRIS OMA elu elada (töölkäimine on ikkagi ju kellegi teise heaks töötamine).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis paganama ettepanek? Mu meelest on tegu nii kaaluka asjaga, et ei tehta ettepanekut saada laps, vaid arutletakse, kaalutakse plusse ja miinuseid, arutatakse läbi oma rollid, võimalused, põhimõtted, ja siis kas otsustatakse saada laps või mitte. Ühiselt.

Ehee, siis sureks inimkond välja, kui hakatakse kaaluma lapse saamise plusse ja miinuseid…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.06 07:33; 11.06 07:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lastetoa sisustas mees ka kohe teadmisega, et sinna võib tulla korraga 3 pisikest. Muidugi oleks võinud saatus ka meie plaane muuta, aga niikuinii ju enne pulmi räägid olulised asjad selgeks, et ei oleks ebameeldivaid üllatusi a la isver, ta tahab et me elaksime tema vanemate majas

Isver, kolm last ühes korteritoas selle asemel, et elada majas

Mina isiklikult elaksin kindlasti pigem pisikeses korteris kui ämma majas kuigi minu ämmm on meeldiv inimene. Minu jaoks on privaatsuse kriteeriumid teised. Ise elasin lapsena nii, et mitu last ühes toas ja probleemi ei näe.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 06.06 08:09; 06.06 09:39; 06.06 12:55; 12.06 15:11; 12.06 15:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis paganama ettepanek? Mu meelest on tegu nii kaaluka asjaga, et ei tehta ettepanekut saada laps, vaid arutletakse, kaalutakse plusse ja miinuseid, arutatakse läbi oma rollid, võimalused, põhimõtted, ja siis kas otsustatakse saada laps või mitte. Ühiselt.

Ehee, siis sureks inimkond välja, kui hakatakse kaaluma lapse saamise plusse ja miinuseid…

Tõsi, seepärast ongi loodus sellised asjad nagu nö “kiindumushormoonid” välja mõelnud, et lapsevanemaks saamise puhul tegeliku elu raskused lapse saamise soovi ära ei võtaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 06.06 08:09; 06.06 09:39; 06.06 12:55; 12.06 15:11; 12.06 15:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hehh, mina olen märganud, et need mehed, kes laste teemal rääkides hapu näoga kukalt sügavad, on hiljem palju paremad isad, kui need, kes juba suhte algul avaldasid suurt soovi laste saamiseks.

Valesti oled märganud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.06 13:09; 13.06 00:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võiksite ju omavahel sellest rääkida. Ma ei taha hakata näägutama, et mis paar see selline on, kes omavahel ei räägi, aga oleks ju palju parem, kui sa avaksid oma kaardid mehele samamoodi nagu sa siin postituses teinud oled. Ja siis äkki pärast sinu mõtete kuulmist avab mees oma kaardid ka. Räägigi niimoodi nagu siin kirjutanud oled, et ühest küljest tahaksid, teisest küljest veel ei tahaks ka. Ja saad teada, millise osaga siis mees ka nõustub sinu jutust. Ilmselgelt oletegi mõlemad praegu sellised kahevahel. Samal põhjusel ei julge mees ise teemat üles võtta, sest kardab, et äkki sa kohe jubedalt tahad või äkki ei taha veel üldse. Kahevahel olla selles küsimuses on ka täitsa okei, lihtsalt rääkige. Näiteks: kui sina ütled, et praegu on hea nautida omaette olemise aega ja rahu, siis mees vastab, et jah, nii on, aga lapse ajaks prooviks sättida kohustused mõlemale vanemale või mehe nägemuses kasutaksite kord kuus lapsehoidjat või siis mees äkki üldse vastaks, et oijah, lapse sündides tema tõstaks oma töökoormust veel suuremaks ja oleks üldse harvem kodus. No ühesõnaga, peab omavahel rääkima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina arvan ka, et see on kohe selline teatud liik mehi, kes ei suuda konkreetset sammu isaduseks teha, ja eeldavad, et need asjad juhtuvad iseenesest. ammugi siis ettepanekuid teha. protsentuaalse arvestamise jätan teistele.
minu mees ka alati teadnud, et tahab lapsi, alati on see olnud selge, aga abstraktselt, igasuguse ajakavata. olin heietanud siit- ja sealtpoolt, et millal oleks hea, kui oli jutt, et kunagi, ja ei taha väga vanalt jne..ja siis hakkasin môistma, et mingit konkreetset kuupäeva ta mulle küll vâlja ei käi, ja et kuud ja aastad mööduvad. siis pakkusingi ise, konkreetselt, kuna tema jaoks oli see abstraktne.
nüüd juba ootan teist last, ja samamoodi ootasin niikaua, et ise oleksin valmis, ja siis tegin juttu, et kui soovime, siis on aeg. see ei tähenda, et ei andnud valikut, aga panin fakti ette, et valigu, ja andku mulle teada, kas on nôus vôi mitte.
nad tuleb ise mônikord oma loogikavigadega vastamisi panna, nt see jutt, et kunagi-kunagi kindlasti, aga mitte liiga kaua aja pärast, aga samas vahendeid ära ei jäta.
mul on kolm sôbrannat samamoodi, et armastus on, lapsesoov on môlemal, aga mehed ei suuda konkreetset sammu astuda, et oleks otsus vastu voetud, ja teoks teha. naised juba jalgapidi kriitilises vanusegrupis, meestel ju see luksus, et samavôrd ei ole piiratud ajaline aken, siis saabki edasi lûkata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul tekkis tahtmine ja paar kuud hiljem tuli see jutuks jõulude aeg, siis otsustasimegi et 1 võiks ikka olla ja et hakkame järgmise aasta teises pooles proovima. Hetkel olemegi titaootel (esimene katkes). Koos olime tol hetkel olnud aasta. Praeguseks 2,5a koos oldud, ühine kodu sai samuti soetatud aasta algul. Natuke imelik et oled mehega nii pikalt koos olnud ja ei julge sellistest asjadest juttu teha ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Konkreetset ettepanekut enam ei mäletagi. Aeg oli lihtsalt õige 🙂
Mina olin 31, mees 32, kui laps sündis. Koos olime olnud ligi 10a, abielus 7a.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellist ettepanekut ei teinud kumbki! Rääkisime olukorrast, kui peaksin rasedaks jääma, kas siis oleme mõlemad valmis vastutuse võtma ja lapse üles kasvatama. Sekka ka seda, kas näeksime kumbagi enda kaaslasena pikemalt ja lapse emana/isana. Meil oli vahendite ära jätmise otsus pigem. Et nüüd on aeg anda vabad käed- tuleb siis, millal tuleb. Tuli aasta hiljem:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 31 kuni 44 (kokku 44 )


Esileht Pereelu ja suhted Kes tegi ettepaneku last saada, kas sina või mees?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.