Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kes teid ootab…

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Kes teid ootab…

Postitas:
Kägu

Kuulasin eile Vikerraadios Perepilti ja kui pereemalt küsiti kas ta pole mõelnud välismaale elama minna, siis vastas ta ‘Olgem ausad, keegi ei oota meid seal’. Ma ei saa aru, kes peaks ootama ja kuidas see peaks väljenduma. Kas keegi peaks lennujaamas tordi ja lilledaga vastus olema või peaks iga päev keegi sulle ütlema, et oi kui tore, et siia kolisite. Kas Eestis öeldakse, et oi kui tore, et siin elad.
Minu arust on üsna uskumatu kuidas inimeste ajud on propagandaga ära pestud- täpselt nagu nõuka ajal. Pole teil sinna välismaale vaja minna; seal on jubedad kapitalistid kes teevad teie elu põrguks kuna vihkavad teid. Kui te peaksite aga minema, siis olete kodumaa reeturid ja mõttetud inimesed. Samas on ju selge, et see nii ei ole, muidu oleks ju lennujaamad ja sadamad tagasitulijatest tulvil kuid nii see pole ja olen kindel, et ei saagi olema.
Mujal Euroopas on sellist suhtumist ei kohta ja mõnikord mõtlen, et kas Eestis saab see ka nii olema.

Please wait...
Postitas:
ahv

RE: Kes teid ootab…

Teemaalgataja, sa ei saanud jutu mõttest aru. Ilmselt tahtis see inimene öelda, et milleks minna välismaale, kui kodus pole asjad veel korras. Alusta sellest, et muudad siin elu paremaks, mitte ei lähe välismaale teiste poolt loodud hüvesid kerge vaevaga omastama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga mis su enda konkreetne probleem on? Mina näiteks olen 12 aastat oma elust erinevates välisriikides elanud ning seega usun, et oskan olukorda adekvaatselt hinnata. Praegu, väikeste laste emana, ei kisu mind küll tõesti mitte kuhugi välisriiki elama. Isegi kui mul on sealt riigist saadud ülikooliharidus ning kogu elukorraldus sama tuttav kui Eestis. Sest ega tõesti sind seal keegi otseselt ei oota. Välisriigis puuduvad sul tugisüsteemid sugulaste näol (kuigi meie puhul oleks ka see valeväide – mehel elab pool suguvõsa samas välisriigis, kus ka mina oma hariduse olen saanud ja 10 a elanud), sa ei ole koheselt kohalikega võrdväärne kodanik – ei saa hääletada, otsustada jne. Seega ongi ju loomulik, et selle võrra on kodus lihtsam ja parem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Välisriigis puuduvad sul tugisüsteemid sugulaste näol …[/tsitaat]
See vist ongi kogu asja point. Ega paljudel pole Eestiski seda tugisüsteemi, kuid enamusel siiski ju on.
Vähemalt niikaua, kuni su ema ja isa veel elavad ja sulle kaasa elavad, on sul olemas tugisüsteem. Inimesed, kes sind \”tingimusteta\” armastavad ja alati aitavad. Ning sina neid ka.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Jälle see Perekooli patoloogiline vingur teema teinud… Mine ära siit Eestist, kui ikka nii vastik on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

jah tööandja ootas mind.

Please wait...
Postitas:
Jaagular

Olen tähele pannud ka seda, et Eestis on sul vähemalt kohalik Ansip või Laar või Savisaar, keda kiruda, sest tead, kuidas masinavärk töötab.

Välisriigis oled sellestki ‘rõõmust’ ilma:)
No aga ilmselt on enamus majanduslikel põhjustel kolijad üldiselt ühikkondliku elu suhtes ükskõiksed.

Päris huvitav oleks teada, kas ja miks Soome eestlastele lähevad kuidagiviisi korda tänased presidendivalimised.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Kuulasin eile Vikerraadios Perepilti ja kui pereemalt küsiti kas ta pole mõelnud välismaale elama minna, siis vastas ta ‘Olgem ausad, keegi ei oota meid seal’. Ma ei saa aru, kes peaks ootama ja kuidas see peaks väljenduma. Kas keegi peaks lennujaamas tordi ja lilledaga vastus olema või peaks iga päev keegi sulle ütlema, et oi kui tore, et siia kolisite. Kas Eestis öeldakse, et oi kui tore, et siin elad.
Minu arust on üsna uskumatu kuidas inimeste ajud on propagandaga ära pestud- täpselt nagu nõuka ajal. Pole teil sinna välismaale vaja minna; seal on jubedad kapitalistid kes teevad teie elu põrguks kuna vihkavad teid. Kui te peaksite aga minema, siis olete kodumaa reeturid ja mõttetud inimesed. Samas on ju selge, et see nii ei ole, muidu oleks ju lennujaamad ja sadamad tagasitulijatest tulvil kuid nii see pole ja olen kindel, et ei saagi olema.
Mujal Euroopas on sellist suhtumist ei kohta ja mõnikord mõtlen, et kas Eestis saab see ka nii olema.

[/tsitaat]See saade oli sinu jaoks ilmselgelt liiga keerulise sisu ja sõnumiga.

\”Keegi ei oota\” on öeldud ülekantud tähendusega ja seda ei ole vaja võtta sõna-sõnalt, et keegi peaks tordi ja lilledega lennujaamas/sadamas vastas olema.

Muu jutt on tüüpiline alla keskmise harituse ja intelligentsiga majanduspõgeniku heietus.

P.S. Tuletan meelde, et vene ajal migreerus meile Venemaalt rongitäite kaupa venelasi, kes tulid ka parema elu peale ja seda nad said ka, sest sellistele anti korter eelisjärjekorras, samal ajal, kui eesti inimene ootas aastaid korteri järjekorras.
Meenutage nüüd, kuidas me Venemaalt sisserännanutesse suhtusime ja siis mõelge selle peale, mida tunneb selle riigi kodanik, kelle kodumaale tulevad elama majanduspõgenikud Eestist?

Please wait...
Postitas:
Alfonss

head teed minna!

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Kuulasin eile Vikerraadios Perepilti ja kui pereemalt küsiti kas ta pole mõelnud välismaale elama minna, siis vastas ta ‘Olgem ausad, keegi ei oota meid seal’. Ma ei saa aru, kes peaks ootama ja kuidas see peaks väljenduma. Kas keegi peaks lennujaamas tordi ja lilledaga vastus olema või peaks iga päev keegi sulle ütlema, et oi kui tore, et siia kolisite. Kas Eestis öeldakse, et oi kui tore, et siin elad.

[/tsitaat]
Sulle endale meeldiks, kui meile hakkaks maasiliselt türklasi sisse tulema meie töökohti endale saama? Sama teretulnud oleme ise mujal. Ajupesuga pole siin mingit pistmist.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

See mõte on tegelikult laiem – nii nagu meie ei oota oma riiki võõrtöölisi, nii ei oota võõrtöölisi tegelikult ka ükski muu riik (välja arvatud mõni suurettevõtte omanik, kes on nõus võõrtöölise isikliku rikastumise eesmärgil välja kannatama, kui ta oma riigist enam piisavalt tööjõudu ei leia). See, et nad sind pidevalt \”keep smilinguga\” kohtlevad, tuleneb nende kodusest kasvatusest, mis ei luba ebaviisakas olla. Rahvas näeb sinus aga immigranti, kes noolib nende töökohti ja hüvesid. Kantsler Merkel on selle selge sõnaga välja öelnud, et nn multi-kulti idee on läbi kukkunud. Kui see Saksamaal ei tööta, miks peaks see kusagil mujal töötama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Jaagular kirjutas:[/small]
[tsitaat]Olen tähele pannud ka seda, et Eestis on sul vähemalt kohalik Ansip või Laar või Savisaar, keda kiruda, sest tead, kuidas masinavärk töötab.

Välisriigis oled sellestki ‘rõõmust’ ilma:)
No aga ilmselt on enamus majanduslikel põhjustel kolijad üldiselt ühikkondliku elu suhtes ükskõiksed.

Päris huvitav oleks teada, kas ja miks Soome eestlastele lähevad kuidagiviisi korda tänased presidendivalimised.

[/tsitaat]

Mina loen Soome lehti ja vaatan uudiseid, olen kursis presidendi kandidaatidega. Loomulikult mind huvitab, kes selleks saab. Minu tulevik on Soomega seotud ja mingil määral puudutab see ka mind.
Aga paraku pean ma tõdema, et enamus eestlasi sellest tõesti ei huvitu, osad pole isegi kuulnud, et valimised on, veel vähem teatakse kandidaatidest midagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Jaagular kirjutas:[/small]

Aga paraku pean ma tõdema, et enamus eestlasi sellest tõesti ei huvitu, osad pole isegi kuulnud, et valimised on, veel vähem teatakse kandidaatidest midagi.[/tsitaat]

Ja kust sa tead, et ei huvitu? Mina, kohaliku eestlasena kes kusagile kolida ei kavatse, huvitun vägagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]See mõte on tegelikult laiem – nii nagu meie ei oota oma riiki võõrtöölisi, nii ei oota võõrtöölisi tegelikult ka ükski muu riik (välja arvatud mõni suurettevõtte omanik, kes on nõus võõrtöölise isikliku rikastumise eesmärgil välja kannatama, kui ta oma riigist enam piisavalt tööjõudu ei leia). See, et nad sind pidevalt \”keep smilinguga\” kohtlevad, tuleneb nende kodusest kasvatusest, mis ei luba ebaviisakas olla. Rahvas näeb sinus aga immigranti, kes noolib nende töökohti ja hüvesid. Kantsler Merkel on selle selge sõnaga välja öelnud, et nn multi-kulti idee on läbi kukkunud. Kui see Saksamaal ei tööta, miks peaks see kusagil mujal töötama.[/tsitaat]
Äkki kõik minejad ei ole töölised? Ma usun, et Merkel on väga rahul näiteks asjaoluga, et Arvo Pärt Berliinis resideerub.
Samas saan isegi töölistest aru. Kõigil meil on vaid üks elu elada – milleks siis seda nö maha vireleda. Ka töölisel on õigus soojale toale, heale toidule ja õnnelikule pereelule.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Äkki kõik minejad ei ole töölised? Ma usun, et Merkel on väga rahul näiteks asjaoluga, et Arvo Pärt Berliinis resideerub.
Samas saan isegi töölistest aru. Kõigil meil on vaid üks elu elada – milleks siis seda nö maha vireleda. Ka töölisel on õigus soojale toale, heale toidule ja õnnelikule pereelule. [/tsitaat]

Sa ikka tead, mis aastal Pärt läks ja mispärast. Siin on suur vahe, kas läheb poliitiline põgenik ja omas valdkonnas enne tunnustatud tegija või nn tänapäeva majanduspõgenik. Loomulikult on töölistel õigus soojale toale ja normaalsele toidule, aga sel juhul tulebki tal arvestada asjaoluga, et keegi teda võõras riigis ei oota. Samas ei ole ma kuulnud, et tublid töölised Eestis elaksid kuuse all ja näriksid kartulikoori, mida muuseas omal ajal kõik suure suuga lubasid.

Please wait...
Postitas:
Jaagular

Meenutagem vana Karl Marxi, kuigi nõuka-ajal teda ei uskunud ja üliõpilaspõlves ei viitsinud tõsiselt võtta – proletariaadil pole kaotada midagi peale ahelate. Ja veel, et kapitalil pole rahvust.
Krt., vanamehel oligi õigus ju:)

Please wait...
Postitas:
Kägu

noh algatuseks ootab seal mind minu abikaasa…aga ma pole veel läinud. ma vaagin plusse ja miinuseid, vahepeal olen hullumas juba…minna või mitte, jääda või mitte…kardan hirmsasti, aga nii jätkata pole ka jõudu.

aga ma olen muidu ka labiilse närvisüsteemiga, ju siis sellest tulenevalt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

aga kas siis ootab muidu sind seal keegi või?
inimene, kes saab aru, et ta polegi kõige-kõige, teab ju ometi aru, et mingeid erilisi hüvesid tal seal välismaal ju küll ootamas ei ole. et umbes pakin koti ja lähen. aga mis edasi saab? nii saab vaid üksik ja keeli oskav inimene käituda. kui aga on ees juba mees või tuttavad ja kindel töö vms, siis võib ju proovida. mina ka ei läheks, sest ma tean, et keegi mind seal ei vaja tegelikult. ja et ma olen \”isamaa patrioot\”, siis tunneksin ennast seal väga halvasti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Samas saan isegi töölistest aru. Kõigil meil on vaid üks elu elada – milleks siis seda nö maha vireleda. Ka töölisel on õigus soojale toale, heale toidule ja õnnelikule pereelule. [/tsitaat]

Arvo Pärdil on praegu Eestis oma kodu täiesti olemas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eks sama on ju põliselanike ja sissesõitnute suhtes ka väikestes kohtades Eestis. Võid elada asulad 20 aastat, aga ikkagi oled kohalike jaoks võõras. Mingi lähem suhtlus sissesõitnu ja kohaliku vahel on pea võimatu. Nii et see sissesõitnute ja kohalike asi toimib igalpool, pole vaja selle kogemiseks sugugi minna välismaale.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]
Arvo Pärdil on praegu Eestis oma kodu täiesti olemas. [/tsitaat]Eestis on tal korter. Kodu on tal Berliinis.
Aga minu jaoks on küsimus pigem vabas valikus. Inimene elab ja töötab seal, kus talle meeldib. See ei ole mingi kes-teid-seal-ootab küsimus. Selle peale võiks juba küsida, et kas siin siis ootab (väärtustab) neid töölisi keegi rohkem?

Please wait...
Postitas:
Valvejoodik

[tsitaat]
Meenutage nüüd, kuidas me Venemaalt sisserännanutesse suhtusime [/tsitaat]
Aga kujutagem ette, kuidas me oleksime neisse suhtunud kui nemad käitunuks nii nagu praegu välismaale siirduvad eestlased, st. oleks hoidnud vähemalt algul suht madalat profiili ja oleks kohaliku keele kah aasta-kahega selgeks saanud (ja vähemalt algtasemel oleks juba enne tulekut omale selgeks teinud). Oleksime suhtunud ju märksa paremini, kas pole?

Please wait...
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kes teid ootab…

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.