Esileht Pereelu ja suhted Kes teinud kannapöörde ja kolinud linnast maale elama?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 57 )

Teema: Kes teinud kannapöörde ja kolinud linnast maale elama?

Postitas:

Oleme juba mitu aastat mehega unistanud elamisest Lõuna-Eestis.Iga vaba hetke mis ei pea linnas tööl olema veedame maal(mehe vanemate pool) ja meile seal meeldib. Tööd ei karda, pigem on linnakorteris see mure, et hakkab igav, midagi pole nokitseda.
Erinevatel majadel kinnisvaraportaalides hoiame silma peal.
Hetkel pole asja käsile võtnud veel suures osas julguse puudusest ja veidi ka rahalises mõttes.
Rääkige, kes selle asja läbi teinud.
Kas olete rahul olnud oma otsusega? Kui raske oli leida töökohta?
Millised olid need asjad mis tulid ootamatult ja mida ei osanud ette näha? Kas elu oma maamajas on odavam või pigem kallim kui Tallinna linnakorteris? jms. Tänud! 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 26.10 16:42; 26.10 19:18; 26.10 19:23; 26.10 19:43; 27.10 19:12; 27.10 22:17; 29.10 19:16; 30.10 09:11; 31.10 21:51; 01.11 08:51; 02.11 08:54; 02.11 18:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks see Lõuna-Eestis peab olema, kui praegu Tallinna korteris elate? Vaata parem linnalähedastes külades ringi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.10 16:49; 29.10 11:43; 29.10 17:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks armas blogi kus muuhulgas on juttu ka sarnasest õnnestunud otsusest on Polkovniku butiik. Seal on küll palju muud toredat:)
Kuid on ka kolimisjutte, ehk on abi. http://polkovnikubutiik.blogspot.com/search/label/kolimise%20jutud

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui rikast ja ülivõimekat meest pole, siis ei soovita. Raha läheb meeletult.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Miks see Lõuna-Eestis peab olema, kui praegu Tallinna korteris elate? Vaata parem linnalähedastes külades ringi.[/tsitaat]

Põhjuseid Lõuna-Eestisse kolimiseks mitmeid, ei hakka neid siin arutama.
Linnalähedased külad ja seal müüdavad majad on tänu linna lähedusele ülemakstud ja see ei ole sama, mis maal elamine 😉

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 26.10 16:42; 26.10 19:18; 26.10 19:23; 26.10 19:43; 27.10 19:12; 27.10 22:17; 29.10 19:16; 30.10 09:11; 31.10 21:51; 01.11 08:51; 02.11 08:54; 02.11 18:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui rikast ja ülivõimekat meest pole, siis ei soovita. Raha läheb meeletult. [/tsitaat]

Tahad oma arvamusest pikemalt rääkida? 🙂
Mida tähendab ülivõimekas ja miks peab mees olema rikas, et maale kolida. Kuhu kulub raha?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 26.10 16:42; 26.10 19:18; 26.10 19:23; 26.10 19:43; 27.10 19:12; 27.10 22:17; 29.10 19:16; 30.10 09:11; 31.10 21:51; 01.11 08:51; 02.11 08:54; 02.11 18:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Üks armas blogi kus muuhulgas on juttu ka sarnasest õnnestunud otsusest on Polkovniku butiik. Seal on küll palju muud toredat:)
Kuid on ka kolimisjutte, ehk on abi. http://polkovnikubutiik.blogspot.com/search/label/kolimise%20jutud

[/tsitaat]

Tänud Sulle! 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 26.10 16:42; 26.10 19:18; 26.10 19:23; 26.10 19:43; 27.10 19:12; 27.10 22:17; 29.10 19:16; 30.10 09:11; 31.10 21:51; 01.11 08:51; 02.11 08:54; 02.11 18:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Miks see Lõuna-Eestis peab olema, kui praegu Tallinna korteris elate? Vaata parem linnalähedastes külades ringi.[/tsitaat]
maal ja maal on ikka vahe ka. Lõuna-Eesti on hoopis teine maailm, parem muidugi:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii. See eelpool viidatud blogi on mõistagi armas. Ei tohi aga ära unustada, et tegu on L-E ühe võimekama vallaga, kus elu on lill ja kõik toimib siin super hästi. Ja ilmselt on siiakolinu taust ka mõnevõrra kobedam kui enamikel, kes maale tulevad.
Meie läksime ka maale.
Tõsi – maale vaene inimene ei koli ja jumal tänatud. Ei hakka selgitama, miks nõnda arvan.
Maal elamise juures on üks tohutu pluss, minu jaoks. Puuduvad naabrid, kes seina taga oma elu elavad või naabermaja aknast sulle kööki vahivad. See on parim! Samas – puudub igasugune anonüümsus. Jälestan külaelu ja külakogukonnas elamist.
Kõik vahvad meelelahutused on väga kaugel. Sõbrad on kaugel. Nad käivad külas, tihti, ent siiski ei rahulda see mind. Maastur on kohustuslik – meie peres vähemalt. Poes käimine, mis nii ehk nii on ebameeldiv, on siin veelgi põhjalikum ja planeeritud protseduur.
Lapsel pole naabrilapsi, kellega mängida.
Aga koduloomi on mugav pidada. Koer jookseb aias ringi ja kass loivab mööda muru. Hobused hirnuvad koplis ja mägiveised mõnulevad iga ilmaga oma küngaste vahel siin.
Kui ise kuldsete kätega pole, tuleb palgata enamike tööde peale töömehed. Tööd maal aga jagub….
Ühesõnaga – tänase seisuga saan tuttavate pealt öelda, et maale kolivad rikkad romantikud, kes on natuke naiivsed-eluvõõrad või siis lihtsalt rikkad, kes maksavad iga asja eest ja sinna raha ka läheb.Või siis ökomökud, nagu ma neid kutsun, täitsa sõbralikul toonil. Nood on eraldi klass.
Räägin mehele juba tükimat aega, et läheme minema siit. Aga kes see loll omale tahab sellist suurt lahmakat privaatsust 200ha ja suure mõnusa maja näol….Mees muidugi ei taha minna ka. Tema elab siin oma unistust välja.
Õnneks on korter alles ja on kuhu põgeneda, et kohata inimesi ja ennast ka võimalusel ühena neist tunda.
Ah ära parem mine maale….
Või – ära tule…
Aga korraks käimise koht võiks maal olla…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Klantspiltidega blogidest on mulle õnnelikust maaelust jäänud selline mulje:

– keskmisest rikkam perekond, korralikult kordatehtud ruumikas maja veevärgi ja vesiklosetiga;
– kaks autot peres ja tegus vald, kes talvel teed lahti lükkab;
– linnas tööl käiv mees ja kodune naine, kes tegeleb mingi kunsti, kirjutamise vms alaga, mis ei nõua kellast kellani tööl \”käimist\” ja võimaldab lastele autojuhiks olla;
– peres mitu väikelast, kes saavad omavahel mängida, aga kes ei ole veel jõudnud teismeikka, kus nad võib-olla maaeluga enam nii rahul ei oleks;
– iganädalane linnatrett kinno või kohvikusse või sõbrannadele külla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie kolisime eelmisel aastal Tallinnast Lõuna-Eestisse maale. Ei ole rikkad, ei ole maasturit (üks vana loks ainult), ei planeeri mingeid poetuure, ei pea loomi, ei põe külamuttide olemasolu pärast. Elame rahulikult ja mõnusalt. Raha kulub vähem. Sõbrad käivad külas ja käime ise külas. Laps käib kohalikus koolis, teine lasteaias. Töö leidsin lihtsalt. Mul on kõrgharidus, keelteoskus, pikaajaline töökogemus ja spetsialiste on maal vähe. Kõrgharidust nõudvaid töökohti on rohkem kui soovijaid. Samas, kellast kellani kusagil käima ei pea, enamuse tööst võin kodus teha.
Meie jaoks on maale kolimine pigem puhkus kiirest linnaelust. Eks näis, kauaks jääme. Hetkel plaane pole. Elame üks päev korraga ja oleme rõõmsad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

elasin 30 aastat Tallinnas,siis kolisime peipsi äärde minu algatusel,kuna ma olen siin kõik suved ja koolivaheajad veetnud,ehk siis vanavanemad on siit,ma lihtsalt armastan seda kohta.karta pole midagi,mina olen sellise ettevõtliku iseloomuga,läksin veel kutsekasse õppimagi.see on vale jutt,et maal tööd pole,normaalset tööjõudu pole,vot niipidion hoopis,nii,et selg sirgu ja oma eesmärkide poole edasi!aa!olen nüüdseks maal elanud 8 aastat,ei ütleks,et raske on,vastupidi,kergem,kui linnainimestel ja kui ma vaatan neid linlasi,siis nad on närvilised pangaorjad.aga eks igaüks teab ise,kas on niipalju võimekust ja jaksu,et oma sihile jõuda.alati saab hakkama,kui vaid tahta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleme maakad olnud üle viie aasta. Töö leidsime mõlemad, aga nüüd juba tahaks ka pisut valida, et mitte ühel kohal, kus suurt arengut enam pole, end pisut turgutada. See aga pole võimalik. Ettevõtjad me pole, kahjuks.
Seega väike masendus tekkinud.
Pluss on see, et mitu ha-d maad, mida rendime, mõte selles, et oma kodu, kus su ukse all keegi ei sibli. Mets, oma osmik, vabadus mida ma just tahtsin.
Odavam on elu küll, kui investeerid alguses. Veesüsteem, küte, soojustus.
Me ei kahetse, aga hetkel on raske, samas kui laen varsti makstud, oleme valmis jälle rõõmsamad olema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahan ka! Tahan ka! Tahan ka!
Aga mees ei taha… Arvan, et ükskord me sellepärast lahku läheme.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen pärit Lõuna-Eestist täpsemalt Tartust.Kolisin mõned aastad tagasi Tallinna. Terve elu elanud korteris ja maatöödest ei taha midagi kuulda.Sain oma praeguse elukaaslasega Tallinnas tuttavaks ning soetasime ühise kodu maale.Tallinn on ca 10 km kaugusel kuid ikkagi on see maakoht. Probleemid algasid kohe esimesel nädalal.Küll kadus vool mitmeks päevaks ja prügivedu korralikult ei toimi.Nüüd soetasime teise auto, et ma siin lõksus ei oleks kuna jäin paar kuud tagasi dekreeti ning pidin tööauto tagastama tööandjale lapsehoolduspuhkuse lõpuni.Teine laps käib koolis.Alguses käis Tallinnas koolis kuid taksojuhi mängimine tüütas ära ja panime maakooli.Transport on valla poolt kuid buss läheb kell 7.00 hommikul ning laps peab käima pikapäevarühmas kuna tunnid lõppevad 12 paiku kuid valla buss läheb alles 15.30.
Mina ei soovita maal elada.Täielik peavalu.Pealegi kulub autokütusele üsna suur summa ning poes peame käima vähemalt 3 korda nädalas.Mees käib küll linnas tööl kuid viimasel ajal ongi minu ainsaks meelelahutuseks mööda poode kolada ning sõbrannadega kokku saada sest muidu istuks lihtsalt kodus ja passiks niisama.
Meil on suur aed kuid mingit maltsakasvatajat minust ei saa.Vihkan aiatöid ja pealegi plaanis koer võtta.
Eile sadas veel lumi ka maha.Eks näis kuidas siis vald hoolitseb teede eest.
Paar aastat veel pean siin urkas vastu ja siis hakkan plaane tegema kuidas linna saada.Kõigile ei sobi maaelu ja kuna olen selle ära proovinud siis tean, et ka mulle ei sobi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.10 09:19; 27.10 21:49; 27.10 22:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolisime kevadel, ees ootamas esimene talv vanas palkmajas.
Hoogu võtsime kolm aastat, selle käigus sai kõik vabad ajad ikka 2x 280 km sõidetud, et siin midagi ära teha. Nii et vesi, kanalisatsioon, vannituba jms. hädavajalik kaasaegseks eluks oli juba kevadel olemas.
Nüüd kohapeal olles saab kogu aeg midagi teha ja jõuab kiiremini edasi aga ühe vana, rohkete kõrvalhoonetega talukoha juures on tegemist ikka aastakümneteks ja kui kõigele ring peale tehtud, tuleb ehk uus ring peale teha. Kui raha oleks palju, siis saab kiiremini.
Töökohad olid meil endaga kaasas, s.t raha teenime ikka samades firmades, kus varem, tehes tööd interneti teel ja kogu see majapidamine ja aiandus on meie oma lõbuks, saame puhast toitu süüa ja ilus on vaadata.
Mees on kogu ehituse ja tehnikaga seotud tööd ise teinud, suuremateks töödeks tulevad appi lähisugulased. Aidatakse tööjõuga, raha on küll pidevalt puudu aga oleme avastanud, et siis hakkab pea paremini tööle, kui kõike poest osta ei saa.
Ja koht pole meile võõras, olen siin ammu oma lapsepõlve veetnud ja maja on ehitatud omal ajal kasutades talupoja tarkust, see paikneb ilmakaarte suhtes õieti, siin on hea aura, siis on minu juured.

Ma hästi ei usu, et selliseid kohti Lõuna Eesti müüakse, meie vallas on müügis paar buumiajal kokku klopsitud uut maja ( lagedal põllul, ilma haljastuseta) aga ei ühtegi nö. vana maja, vaatan, et ka need, kes varem hooneid suvilatena kasutasid, on hakanud siia paikseks kolima.
Elame ka edukas vallas, kohalik kool ja lasteaed on heal tasemel ning lapsi on palju, teed ja kohalik kaubandus on samuti head.
Aga jah, ka meie eelmine päriskodu on välja üüritud, mitte ära müüdud.
Eks esimene talv näitab, kas jääme ellu ja kas elu talvel maal on sama nauditav, kui elu suvel maal.
Praegu meil kooliskäivaid lapsi ei ole ja töökohad võimaldaksid kasvõi soojal maal talvel elada aga praegu meile meeldib Eestis olla ja arvatavasti ka jääda.
See on õige, mis eespool öeldud: maala kolides peab kas palju raha olema või siis oskama kõiki töid teha. Muul juhul on elu üsna suur virelemine,ainult raske raha eest saad kellegi siin endale tööd tegema, selliseid vabu töömehi ei ole, sõbrad aitavad niisama ( ja ise aitad vastu) aga kui sõpru ees ei ole, siis pead teenuse kusagilt tellima ja see ei ole odav.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 27.10 09:23; 30.10 17:23; 31.10 10:33; 31.10 14:38; 31.10 14:47; 01.11 14:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil on ka 40 km Tallinnast maamaja. aga päriselt vist koliks kui lapsed on suurede sinna. meil on lähim kool 4 km, sinna läheb vaid koolibuss, al. 5. klassist on kool 10 km kaugusel ja ka vaid koolibussiga.suurem laps mul käib hetkel kutsekas, siis peaks jääma opilaskodusse. seega talvel oleme linnas ja suvel maal, sealt saan ka tööle käia.
täna öösel nt tuli teade, et vool ära, teed on kindlasti veel lahti lykkamatta praeguseks.
minu arvamus on, et maale kolimine peab olema väga läbimoeldud otsus, hea kui seda kohta enne ka tunnete, teate mis ees ootab, ja lapsed voiksid olla väikesed, siis harjuvad. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.10 10:38; 29.10 16:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]meil on ka 40 km Tallinnast maamaja. aga päriselt vist koliks kui lapsed on suurede sinna. meil on lähim kool 4 km, sinna läheb vaid koolibuss, al. 5. klassist on kool 10 km kaugusel ja ka vaid koolibussiga.suurem laps mul käib hetkel kutsekas, siis peaks jääma opilaskodusse. seega talvel oleme linnas ja suvel maal, sealt saan ka tööle käia.
täna öösel nt tuli teade, et vool ära, teed on kindlasti veel lahti lykkamatta praeguseks.
minu arvamus on, et maale kolimine peab olema väga läbimoeldud otsus, hea kui seda kohta enne ka tunnete, teate mis ees ootab, ja lapsed voiksid olla väikesed, siis harjuvad. :-)[/tsitaat]
Kuskandis sa elad?Ma 45km Tallinnast ja ka läks vool poole kolme ajal öösel ära.Aga mul 3 varusüsteemi võrguvooluta hakkamasaamiseks.
Kuna ka EMT levi on ka ära kadunud(netipulk ei toimi),siis kasutan üht varusüsteemidest,et saada nett Elioni kaabli kaudu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kolisin linnast maale. Minule meeldib. Aga tuleb arvestada, et elad maal. Lähedal ei ole kiirabi, tuletõrjet, torumeest, telekaparandajat, pesumasinaparandajat. Lasteaed on 8 km, kool sama kaugel. Lähimasse väikelinna,kust ostame kord nädalas toiduained, on 15 km. Ei pea loomi, meie ametikohad võimaldavad kaugtööd. Kõik huviringid lastele asuvad 15 km kaugusel. Tänapäeval praktiliselt puudub normaalse sageduse ja suunaga bussiühendus, nii, et ilma autota on pea võimatu. Lapsed saavad kooli küll ise, u. 1 km kauguselt bussipeatusest läheb koolibuss.

Mida arvestada kolides maale. Töökoht osti enne kolimist, sest palgad on väga väikesed ja töökohti vähe. Töökoht kindlasti esimesena ja siis kolimine. Arvestad oma igakuistesse kuludesse auto bensiinikilometraazi ja auklikul teel sõitnud auto remondikulud. Elukohavalikul on väga-väga oluline see, kas ja kui hästi vald sinu majani teed lumest lahti lükkab (räägi naabritega). Meie oleme oma kilomeetrisel põlluvahetee lõigul ainuke talu, mistõttu oleme teede lahtilükkamise järjekorras viimased. Üldiselt ei saa me igal talvel kokku u. 10-14 päeva tööle ja lasteaeda autoga sõita, sest tee on lahti lükkamata. Aitab see, kui soetad-hooldad veel ka traktorit, aga see on ainult tee lahtilükkamise mõttes väga kulukas. Kooli saab ikka, sest suusad viivad üle lume. Toidupoes saab ka hädapärast suuskade-bussiga käia, lihtsalt vahepeal peab terve päeva linnas redutama, sest buss tagasi linnast tuleb alles õhtul. Elekter ei tohi olla ainus kütte-vee-toidutegemise allikas. Maal jõutakse suuremate elektrikatkestuste korral sinuni alles mõne päeva kuni nädalaga. Lahendus – vähemalt naabritel peab olema salvkaev ja kodus peab olema puupliit ja hea kui ka ahi. Õues võiks olla välikäimla, juhuks, kui torud külmuvad või elektrit tubases wc-s pole. Käsitsi veega täidetav saunakatel on ka sel puhul hea. Kui tahad nädalaks talvel kodust reisile minna, peab kogu maapealne veetorustik olema kas automaatse küttekaabliga või võimalusega torud veest tühjaks lasta. Kogu elu tuleb elada läbimõeldult, ei tohi jätta nii, et ah, parandan need elektrijuhtmed homme, mitte täna. Kiirabi ja tuletõrje jõuavad kohale liiga hilja. Kui kasutad kodumasinaid, loed enne kasutamisjuhise läbi, sest vähe on neid kodumasinaparandajaid, kes tulevad nii kaugele parandama, alati võetakse ka kohaletuleku bensiiniraha. Võib juhtuda, et prügiveoteenust ei saa tellida, kuna ükski firma pole nõus sinna sõitma, naabrid nimelt eii telli prügivedu meie hajaasustuses. Toiduvarud peavad kodus olema juhuks kui auto läheb katki, mees kodust ära ja lapsed haiged. Arstimitevarud peavad olema kodus, sest lähim valveapteek asub Tartus või Tallinnas. Kui on kellegil perioodilist arstiabi vajav haigus, peab kulutustesse arvestama pidevad Tartu või Tallinna otsad. Renoveerimata maamajadel läheb palju-palju vaeva, et maja tänapäevastesse standarditesse saada, nii et veetorustiku saad majja ja torud pidevalt ei külmuks. Kui ise ei ehita, soovitan panustada ehitusjärelvalvesse. On mõned majaehituslikud tööd, mida ei saa pooleli jätta. Kui ikka soojustusvill on majal peal, tuleb kohe välja käia ka kattematerjali kulu, sest muidu saad sooja maja asemel võikalt haiseva ja hapneva maja. Katust on ka mõistlik ühe korraga parandada. Kui majal puudub korralik kaev või liitumine elektrivõrguga, siis tuleb see väga kallis lõbu. Raha ei lähe meeletult, kui oskad arvutada-ja iga oma tegevust-sammu läbi mõelda, ei osta asju (ka ehitusmaterjale rohkem kui neid kulub), kui lähed linna, siis teed seal korraga mitu toimetust, mitte ei lähe iga ununenud soola pärast uuesti linna jne. Tööd on majas pidevalt ja kordades rohkem kui korteris. Ja tõesti, peab nii naine kui mees olema osavate kätega. Naabrimutte ei tohi karta, vaid nendega tuleb head ja soojad suhted tekitada, siis on sul abi võtta, kui seda vaja peaks minema. Kui on lapsi vaja kellelegi hoida anda, kui tahad kohalikku kartulit-kõrvitsat,hoidiseid, kui on vaja traktorit, et metsast puid tuua, kui on vaja kasvõi pikka trossi, et umbe läinud torusid lahti sudida. Kui naine on üksi kodus, mees lähetusel, on hea kui on mõni sõbralik naabrimees,kes vajadusel mootorsaega teele kukkunud puu läbi saeks, või peab naine oskama ise mootoraagi kasutada. Kui nikastad jala ja pead minema kiirabisse, on hea, kui keegi naaber su lapsed oma hoolde võtab jne. Endal on juhus, kus maal helistasin naabrile, et su kõrvalhoone põleb (üle põllu nägin), naabri majal polnud aknaid sinnapoole ja oleks majagi maha põlenud. Maal on naabrid olulised inimesed. Suvi maal tähendab elu pidevas sääseterroris. Kui armastad maaelu, siis lihtsalt harjud nendega. Kui maja on metsa sees on sääski rohkem, kui on ka lagedat ja tuuled puhuvad, on sääski vähem aga siis tuiskab õuele ka suuremad lumevallid ja on omakorda talvel vaja rohkem lumerookimist teha. Maastur ei ole kohustuslik, kui oskad ilusti vaiselt, mitte gaasi põhja vajutades autoga sõita, meie oma halbade tee- ja lumeoludega saame ilusti väikese autoga hakkama. Ühesõnaga maaelu tähendab palju paremat planeerimisoskust aga pole võimatu.

Ja kui iga hommik õuele astudes kluugutavad hanekarjad otse pea kohal, või korjad augustis oma õue servast igal õhtul pannitäie seeni, või kui lapsed torkavad kummikud pitsaamadele otsa ja jooksevad suvehommikul esimese asjana raiesmikule metsmaasikaid sööma siis jälle oled rõõmus, et maal elad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.10 12:26; 30.10 12:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma olen siis vist see ökomöku, st rikas ei ole (ainult lasterikas ehk), maasturit (ega ka juhiluba) ei oma ja meest ka pole, ometi võtsin 3-4a tagasi kätte ja ostsin omale vana talumaja ning kolisin lastega maale ja olen rahul. lapsed ka ei kurda.
hetkel on suund tõelise maaelu, st paljuski naturaalmajanduse poole

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina kolisin linnast maale. Minule meeldib. Aga tuleb arvestada, et elad maal. Lähedal ei ole kiirabi, tuletõrjet, torumeest, telekaparandajat, pesumasinaparandajat. Lasteaed on 8 km, kool sama kaugel. Lähimasse väikelinna,kust ostame kord nädalas toiduained, on 15 km. Ei pea loomi, meie ametikohad võimaldavad kaugtööd. Kõik huviringid lastele asuvad 15 km kaugusel. Tänapäeval praktiliselt puudub normaalse sageduse ja suunaga bussiühendus, nii, et ilma autota on pea võimatu. Lapsed saavad kooli küll ise, u. 1 km kauguselt bussipeatusest läheb koolibuss.

Mida arvestada kolides maale. Töökoht osti enne kolimist, sest palgad on väga väikesed ja töökohti vähe. Töökoht kindlasti esimesena ja siis kolimine. Arvestad oma igakuistesse kuludesse auto bensiinikilometraazi ja auklikul teel sõitnud auto remondikulud. Elukohavalikul on väga-väga oluline see, kas ja kui hästi vald sinu majani teed lumest lahti lükkab (räägi naabritega). Meie oleme oma kilomeetrisel põlluvahetee lõigul ainuke talu, mistõttu oleme teede lahtilükkamise järjekorras viimased. Üldiselt ei saa me igal talvel kokku u. 10-14 päeva tööle ja lasteaeda autoga sõita, sest tee on lahti lükkamata. Aitab see, kui soetad-hooldad veel ka traktorit, aga see on ainult tee lahtilükkamise mõttes väga kulukas. Kooli saab ikka, sest suusad viivad üle lume. Toidupoes saab ka hädapärast suuskade-bussiga käia, lihtsalt vahepeal peab terve päeva linnas redutama, sest buss tagasi linnast tuleb alles õhtul. Elekter ei tohi olla ainus kütte-vee-toidutegemise allikas. Maal jõutakse suuremate elektrikatkestuste korral sinuni alles mõne päeva kuni nädalaga. Lahendus – vähemalt naabritel peab olema salvkaev ja kodus peab olema puupliit ja hea kui ka ahi. Õues võiks olla välikäimla, juhuks, kui torud külmuvad või elektrit tubases wc-s pole. Käsitsi veega täidetav saunakatel on ka sel puhul hea. Kui tahad nädalaks talvel kodust reisile minna, peab kogu maapealne veetorustik olema kas automaatse küttekaabliga või võimalusega torud veest tühjaks lasta. Kogu elu tuleb elada läbimõeldult, ei tohi jätta nii, et ah, parandan need elektrijuhtmed homme, mitte täna. Kiirabi ja tuletõrje jõuavad kohale liiga hilja. Kui kasutad kodumasinaid, loed enne kasutamisjuhise läbi, sest vähe on neid kodumasinaparandajaid, kes tulevad nii kaugele parandama, alati võetakse ka kohaletuleku bensiiniraha. Võib juhtuda, et prügiveoteenust ei saa tellida, kuna ükski firma pole nõus sinna sõitma, naabrid nimelt eii telli prügivedu meie hajaasustuses. Toiduvarud peavad kodus olema juhuks kui auto läheb katki, mees kodust ära ja lapsed haiged. Arstimitevarud peavad olema kodus, sest lähim valveapteek asub Tartus või Tallinnas. Kui on kellegil perioodilist arstiabi vajav haigus, peab kulutustesse arvestama pidevad Tartu või Tallinna otsad. Renoveerimata maamajadel läheb palju-palju vaeva, et maja tänapäevastesse standarditesse saada, nii et veetorustiku saad majja ja torud pidevalt ei külmuks. Kui ise ei ehita, soovitan panustada ehitusjärelvalvesse. On mõned majaehituslikud tööd, mida ei saa pooleli jätta. Kui ikka soojustusvill on majal peal, tuleb kohe välja käia ka kattematerjali kulu, sest muidu saad sooja maja asemel võikalt haiseva ja hapneva maja. Katust on ka mõistlik ühe korraga parandada. Kui majal puudub korralik kaev või liitumine elektrivõrguga, siis tuleb see väga kallis lõbu. Raha ei lähe meeletult, kui oskad arvutada-ja iga oma tegevust-sammu läbi mõelda, ei osta asju (ka ehitusmaterjale rohkem kui neid kulub), kui lähed linna, siis teed seal korraga mitu toimetust, mitte ei lähe iga ununenud soola pärast uuesti linna jne. Tööd on majas pidevalt ja kordades rohkem kui korteris. Ja tõesti, peab nii naine kui mees olema osavate kätega. Naabrimutte ei tohi karta, vaid nendega tuleb head ja soojad suhted tekitada, siis on sul abi võtta, kui seda vaja peaks minema. Kui on lapsi vaja kellelegi hoida anda, kui tahad kohalikku kartulit-kõrvitsat,hoidiseid, kui on vaja traktorit, et metsast puid tuua, kui on vaja kasvõi pikka trossi, et umbe läinud torusid lahti sudida. Kui naine on üksi kodus, mees lähetusel, on hea kui on mõni sõbralik naabrimees,kes vajadusel mootorsaega teele kukkunud puu läbi saeks, või peab naine oskama ise mootoraagi kasutada. Kui nikastad jala ja pead minema kiirabisse, on hea, kui keegi naaber su lapsed oma hoolde võtab jne. Endal on juhus, kus maal helistasin naabrile, et su kõrvalhoone põleb (üle põllu nägin), naabri majal polnud aknaid sinnapoole ja oleks majagi maha põlenud. Maal on naabrid olulised inimesed. Suvi maal tähendab elu pidevas sääseterroris. Kui armastad maaelu, siis lihtsalt harjud nendega. Kui maja on metsa sees on sääski rohkem, kui on ka lagedat ja tuuled puhuvad, on sääski vähem aga siis tuiskab õuele ka suuremad lumevallid ja on omakorda talvel vaja rohkem lumerookimist teha. Maastur ei ole kohustuslik, kui oskad ilusti vaiselt, mitte gaasi põhja vajutades autoga sõita, meie oma halbade tee- ja lumeoludega saame ilusti väikese autoga hakkama. Ühesõnaga maaelu tähendab palju paremat planeerimisoskust aga pole võimatu.

Ja kui iga hommik õuele astudes kluugutavad hanekarjad otse pea kohal, või korjad augustis oma õue servast igal õhtul pannitäie seeni, või kui lapsed torkavad kummikud pitsaamadele otsa ja jooksevad suvehommikul esimese asjana raiesmikule metsmaasikaid sööma siis jälle oled rõõmus, et maal elad.[/tsitaat]

Ma tänan südamest nii asjaliku kommentaari eest! Mitu mõtlemapanevat kohta oli minu jaoks 😉

Edu Teile edaspidiseks! 😉

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 26.10 16:42; 26.10 19:18; 26.10 19:23; 26.10 19:43; 27.10 19:12; 27.10 22:17; 29.10 19:16; 30.10 09:11; 31.10 21:51; 01.11 08:51; 02.11 08:54; 02.11 18:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie pere kolib lähima aasta jooksul maale, ühe väikealevi külje alla. kõik eluks vajalik on max 2km kaugusel: perearst, kiirabi, gümnaasium, kaubandus. Suurlinn jääb 25km kaugusele, niiet ka meelelahutus on väga lihtsasti kättesaadav. Lasteaed on 500m kaugusel, niiet jalgsi saab sinna vabalt. Koolibuss käib hommikuti mitu korda ja samuti pärastlõunal ning õhtul.
Kindlasti hakkame maad harima ning endale toidukraami kasvatama. Ma arvan, et inimene, kes vihkab aiatöid, ei tohikski maale elama minna või vähemalt ei saa ta eeldada, et sealne elu talle meeldib. Meie töötegemist ei karda ning lapsed on samuti väga elevil ja ootavad pikisilmi uude kohta kolimist.
Oma tööd saame teha põhiliselt kodus arvuti taga, kuid 1-2 korda nädalas peab ka ilmselt linna sõitma. See kulu aga ei ole eriti tappev ning pealegi on see rohkem tööga seotud ning seda isiklike kulude hulka seda ei arvestagi. Ühesõnaga on võimalik elada päris maal ja nautida samas asulas/linnas elamise hüvesid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin teemas on juttu olnud Lõuna-eestis elamisest.
Nii puhtalt mõtte mõttes: olete täheldanud, et lihtlabaselt ülevalt alla kaarti vaadates on näiteks Pärnu allpool kui Tartu?

Mõtlen võimalikele miinustele, et maaelu idüllilist roosamannat maa poole tuua…
Kui maale kolid, siis suurenevad hüppeliselt autokulud. Sotsiaalne võrk võib aheneda, aga ei pruugi.

Plussid?
Rahu, vaikus. Saadad lapsed tagantkätt õue sehkendama ja ei pea iga nende sammu jälgima. Siiras rõõm oma loodust. Vahetud inimesed. Kõik teavad kõiki, niisiis anonüümne pätt puudub. Kui ise aia- ja metsainimene oled, siis on söök kokkuvõttes üliodav. Suur füüsilise koormuse võimalus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suuremast linnast eemal on majad odavamad kui linnas. Eks see oli ka põhjus miks soetasime kodu linnast välja.Ei ole aiapidaja tüüpi-kasvuhoone lammutasin ja peenrad tasandasin ära ning külvasin muruseemne.Aeda soetasime ilusa varjualuse ning mööbli. Terrassilt kadusid kõik rippuvad lillepotid ning maja kõrval asuvast suurest ja kasutust marjapõõsaste rägastikust otustasime lõplikult lahti saada ning asemele ehitasime garaazi.Ise ei kasvata midagi sest puudub huvi selle vastu.Need 5 kg tomateid mis meie pere suve jooksul ära sööb jõuan ka turult osta. Füüsilise koormuse pärast ei muretse-suvel muru niitmine, sügisel lehtede riisumine ning talvel lume lükkamine.Mees muudkui asjatab väljas-mul pole seal midagi teha.Kuidagi nüri on istuda maal.
Jube ongi just see, et kõik tunnevad kõiki ning topivad oma nina igale poole.Mulle ei meeldi sõbrannatada pensionäridest naabritega ja seetõttu lihtsalt viisakusest tervitan neid mitte ei hakka lobisema.
Rahu ja vaikus on need asjad mis hakkavad häirima- nagu tsivilisatsioonist ära lõigatud. Ei möödu päeva ka kui ei sooviks taas linnas elada.Lihtsalt linnas on majad kallid ja korteris enam ei taha olla.Peangi leppima olukorraga et olen maakas ja niipea siit ei pääse

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.10 09:19; 27.10 21:49; 27.10 22:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kui te niidate suvel murul, sügisel korra riisute lehed ja talvel lükate lund, siis mulle tundub see kuidagi nukker ja sisutühi. Marjapõõsas ei nõua ju eriti hoolt ja suvel sealt hea endal ja lastel marju suhu pista. Aga eks inimesed ole erinevad…
Mind just tõmbabki maale see, et saan enamiku vajaliku toidulauale ISE kasvatada. 5 kg tomateid sööme meie hooajal ilmselt nädala-kahe jooksul.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 26.10 16:42; 26.10 19:18; 26.10 19:23; 26.10 19:43; 27.10 19:12; 27.10 22:17; 29.10 19:16; 30.10 09:11; 31.10 21:51; 01.11 08:51; 02.11 08:54; 02.11 18:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Marjapõõsad jäid ette ja seepärast hävitasime.Minu laps ei ole eriline marjade fänn.Ise samamoodi.Punane sõstar on nii hapu.Sellest ei ole midagi teha.Lõpuks lihtsalt linnud nokkisid neid marju.Ainuke mari mis tee meie sügavkülma leidis oli vaarikas.Lasin lapsel süüa neid nii palju kui tahtis ja mis üle jäi läks külmutamisele.
Ise kasvatan vaid lapsi ning tunnen sellest rõõmu.Sisutühi see küll pole.Mees tahaks rohkem teha kuid pole aega aga minul on aega kuid ei tõmba see väljas tegutsemine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.10 09:19; 27.10 21:49; 27.10 22:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Põhjuseid Lõuna-Eestisse kolimiseks mitmeid, ei hakka neid siin arutama.
Linnalähedased külad ja seal müüdavad majad on tänu linna lähedusele ülemakstud ja see ei ole sama, mis maal elamine ;)[/tsitaat]
Mis mõttes ei ole sama? Meil on elamine nii 30-40 minuti kaugusel Tallinna kesklinnast – maaelu mis maaelu, vana talukoht, suur krunt, lähim naaber 100 m kaugusel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.10 16:49; 29.10 11:43; 29.10 17:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Miks see Lõuna-Eestis peab olema, kui praegu Tallinna korteris elate? Vaata parem linnalähedastes külades ringi.[/tsitaat]Sinu soovitatud Peetriküla on veel sobimatum elukoht kui Tallin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

\”Maal\” ja \”maal\” on vahe. Kui peres on lapsed, siis palju sõltub koolist. Maakoole on erinevaid. Kindlasti on armsaid mõisakoole, kus töötavad asjalikud ja sõbralikud õpetajad ning lapsed on nagu \”Bullerby laste\” raamatust välja astunud. Meie suvekodust maamaja ei ole saanud meie püsivaks elukohaks peamiselt seetõttu, et kohalik kool ei kannata kriitikat. Näen pigem bussipeatuses või kohaliku poe ees alkoholi tarbivaid ning lärmavaid noorukeid ning mul tõesti ei teki mingit inspiratsiooni oma last sellisesse keskkonda saata. Noort ja elujõulist rahvast on maal küll, kuid kahjuks ei ole see praegusel etapil veel enamus. Sõbrad teatavasti on laste jaoks väga olulised ning mingil hetkel ei ole meil võimalik enam neid valida. Mitmed minu tuttavad on selle probleemi lahendanud selliselt, et transpordivad oma lapsi 25 km kaugusel asuvasse Waldorf-kooli. See teeb päevas kokku 100km sõitu… Ma ei kujutaks oma elu sellisena ette… Seega, kui laste kasvukeskkond on oluline, siis alustaks ma enne sobiva kooli otsingutest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]yxikmees kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kuskandis sa elad?Ma 45km Tallinnast ja ka läks vool poole kolme ajal öösel ära.Aga mul 3 varusüsteemi võrguvooluta hakkamasaamiseks.
Kuna ka EMT levi on ka ära kadunud(netipulk ei toimi),siis kasutan üht varusüsteemidest,et saada nett Elioni kaabli kaudu.[/tsitaat]
me oleme Kohila vallas,sinu kodukohast kaugemal, vool olevat ikka tagasi tulnudtunni pärast. tänan muretsemast.:-)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.10 10:38; 29.10 16:23;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 57 )


Esileht Pereelu ja suhted Kes teinud kannapöörde ja kolinud linnast maale elama?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.