Esileht Hobinurk Kes teinud nii – peegelkaamera vahetanud kompakti vastu?

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Kes teinud nii – peegelkaamera vahetanud kompakti vastu?

Postitas:

Alustuseks mainin ära, et ei pea end otseselt hobifotograafiks, kuid mulle meeldib siiski väga pildistada ning teen seda päris tihti püüdega järjest ilusamaid pilte teha.

Kunagi oli mul suuremat sorti kompakt Canon Powershot S5 IS. Mulle meeldis see väga. Head funktsioonid ning sain sellega enda meelest väga ilusaid pilte. Kuid kuna ikka ju öeldakse, et peegelkaamera on kompakti kõrval hoopis teine tase, siis müüsin selle maha ning ostsin ka omale peegelkaamera (Canon EOS 600D). Nojah, ilusaid pilte on võibolla tõesti lihtsam saada, aga see on nii kobakas! Tülikas on seda kaasas tassida ja nüüd on sageli nii, et suuruse pärast jätan vahel üldse fotoka koju. Lihtsalt ei viitsi seda suurt rasket fotokotti kaasas kanda.

Nüüd olen siis mõelnud, et äkki peaks peegelkaamera maha müüma ning mõne heal tasemel kompakti ostma. On ju olemas supersuumid, sildkaamerad, hübriidkaamerad… Et need on väiksemad ja mahuvad ehk isegi suuremasse taskusse.
Mind huvitab, et kas minu moodi mõtlevaid fotohuvilisi liigub siin äkki teisigi? Et kes on sellise vahetuse teinud? Kas olete oma otsuse ja vahetusega rahul või siiski kahetsete?
Palun muljetage 🙂 Ja kindlasti mainige oma jutus ära ka fotoka mark, millest räägite, et oleks lihtsam kaasa mõelda.
(PS. Ja kui keegi huvitatud on, siis minuga arvatavasti on võimalik ka minu peegli äraostus kokku leppida).
Eelkõige aga ootan tõesti kogemusi sellise vahetuse suhtes!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.10 15:28; 11.10 22:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub, et keegi teine pole sarnaselt mõelnud. Kahju, oleks teiste kogemusi kuulda tahtnud 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.10 15:28; 11.10 22:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis kogemusi siin oodata on. Lihtsalt tee asi ära ja kõik hästi.
Esialgu võid ju kompakti ära osta ja proovida, kui ei meeldi, müüd selle maha ja teed peegliga pilte edasi. Kui sobib, läheb peegel müüki.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kasutasin aastaid kompaktkaamerat.
Nüüd ostsin peegelkaamera. On jah kobakas aga piltide kvaliteet on ikka kordi parem.
Kasutan mõlemat kaamerat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no kompaktiga kaob sul ära erinevateks võteteks erinevate objektiivide kasutamise võimalus. kui just ei võtagi mingit hübriidi. neid ise kasutanud ei ole ja kvaliteedi kohta kosta ei oska. kuigi see ” üks kõigeks” teeb natuke skeptiliseks. kui sa ei plaani oma pilte übersuurelt välja trükkida, siis saad ilmselt kogu vajaoleva pildikraami ka kompaktiga tehtud. ja kõik oleneb kompaktist, on seebikarpe, aga on väga vingeid tegijaid. Sonyl on hübriid kaamera Nex seeria a seeria. Näitajad viisakad, aga ise proovinud ei ole. Ise kasutan kompaktina Sony dsc-tx20. Väga tubli väike loomake. Aga põhimõtteliseltjah, nagu eespool juba soovitati, osta kompakt lihtsalt juurde. Kui peegel ikka päris seisma jääb,siis mõtle müügi peale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igale reisile oma peeglit, mul on Canon 7D, tõesti kaasa ei vea. Aga osta lisaks väike kaamera juurde, mis igale poole ära mahub.

Kompakti ja peeglit ei saa ju võrrelda piltide kvaliteedi osas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.10 11:17; 27.11 09:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on Canon 5D Mark III. Super peegel! Aga ka super kobakas. Olen ka mõelnud, et müün maha kogu oma peegliträna ja ostan miski pisikese full-frame kaamera.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peegelkaamera ning lisaks hea nutitelefon, kui kaamerat kaasas pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest teeb telefon (nt. iPhone 5s) piisavalt häid pilte, et lisaks sellele veel fotokat igapäevaselt kaasas vedada ei ole eriti mõtet. Teine asi muidugi erinevate objektiividega peegelkaamera, mida spets puhkudel kasutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peegeldigikaamera on üks lollakamaid leiutisi üldse.
Sarnaste/samade sensoriga kompaktid on olemas, seega ka pilt sama hea.

Üsna totter on pilti läbi prismade lukuauku peegeldada kui saab ekraanilt vaadata sama pilti, mida reaalselt pildistatakse.

Las peegel olla filmiaegade jäänuk.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen mõelnud küll välja vahetada.

Silma on jäänud selleise võimalused:

1) Sony Nex
ZEISS Touit 2.8/50M
ZEISS Touit 2.8/12

2) Sony a7s
ZEISS Loxia 2/35
ZEISS Loxia 2/50
Leica APO-Summicron-M 90mm f/2 ASPH.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Peegeldigikaamera on üks lollakamaid leiutisi üldse.
Sarnaste/samade sensoriga kompaktid on olemas, seega ka pilt sama hea.

Üsna totter on pilti läbi prismade lukuauku peegeldada kui saab ekraanilt vaadata sama pilti, mida reaalselt pildistatakse.

Las peegel olla filmiaegade jäänuk.[/tsitaat]

vabanda, aga sa ei tea heast pildist ega selle tegemisest küll midagi.
ega sensor pilti tee.

hea pildi sünni juures on kolm olulist komponenti:
1. mees (pildistaja)
2. klaas (objektiiv)
3. kere (kaamera koos oma sensoriga)

ja paraku on need asjad siin kirjas tähtsuse järjekorras.

kui sa väidad, et teed kompaktiga sama töö, mis korraliku objektiiviga peegliga, siis puudub sinu puhul see esimene punkt: pildistaja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.11 23:34; 27.11 22:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

vabanda, aga sa ei tea heast pildist ega selle tegemisest küll midagi.
ega sensor pilti tee.

hea pildi sünni juures on kolm olulist komponenti:
1. mees (pildistaja)
2. klaas (objektiiv)
3. kere (kaamera koos oma sensoriga)

ja paraku on need asjad siin kirjas tähtsuse järjekorras.

kui sa väidad, et teed kompaktiga sama töö, mis korraliku objektiiviga peegliga, siis puudub sinu puhul see esimene punkt: pildistaja. [/tsitaat]

Vat lõpus oli juba parem täpsustus…pildistaja.
Kui mul naisena pole meest kaasas pildistamas, siis ei saagi head pilti?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.10 11:17; 27.11 09:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Praegu on turul suure sensoriga kompaktid, mus on väga hea pildikvaliteediga, pisikesed ja kerged. Mul on lisaks peeglile selline ja olen rahul. Väike kaamera on alati kaasas. Suurt tassin siis, kui lähen spetsiaalselt pilte tegema.

Siin valik: http://www.bestmirrorlesscamerareviews.com/mirrorless-camera-list/the-large-sensor-compact-camera-list/%5B/tsitaat%5D

Mul on siis Sony RX 100 II.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Vat lõpus oli juba parem täpsustus…pildistaja.
Kui mul naisena pole meest kaasas pildistamas, siis ei saagi head pilti?[/tsitaat]

sa proovi see mees-klaas-kere kõva häälega välja öelda, siis mõistad, miks seal on sõna “mees”.
ilmselgelt pole see sõna seal otseselt soomääratlusena mõeldud, nii et seekord pole vast põhjust end riivatuna tunda 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.11 23:34; 27.11 22:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu parim fotoaparaat on olnud Sony RX100, mis kuulub kategooriasse “Professional compact”. Kes väidab, et keskmine hobifotograafi peegelkaamera (selline, mille hind ilma objektiivideta alla 1000 EUR on) teeb paremat pilti, pole lihtsalt nii heade kompaktidega kokku puutunud. Mehel on hea Nikoni peegelkaamera ja oleme samades kohtades pildistades jõudnud veendumusele, et neid olukordi kus peegelkaameraga on võimalik parem pilt saada, on tegelikult väga vähe. Tihti on minul eelisseis parema pildi saamiseks, sest ma saan kiirelt pildi ära teha ja ei pea kaamerat seadistama (ega objektiive vahetama) – enne kui lapsed-loomad-linnud pildilt kaovad. Mul on ka üks hea (mees)tuttav, kes aastaid korralike Canoni peegelkaameratega üsna professionaalsel tasemel pildistas ja nüüd vahetas kogu kola Sony RX100 kõige uuema variandi vastu ning on väga rahul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

panin googlisse sony rx100 sample images ja ei ole küll nii vaimustunud nendest piltidest, et kipuks oma peegelkaamerat välja vahetama…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on Canon 5D Mark III. Super peegel! Aga ka super kobakas. Olen ka mõelnud, et müün maha kogu oma peegliträna ja ostan miski pisikese full-frame kaamera.

Mind ajab ikka naerma kuidas oskamatule suudetakse poes see kõige kallim pähe määrida. Millest ma järeldan, et sa oled oskamatu, vabanda kui solvan, aga mitte ükski fotograaf/hobifotograaf ei vahetaks mk3 suuruse pärast välja.

Ma pole ise küll mk3 käes hoidnud aga oman mk2, kui see väiksem siis võime ju vahetuse teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kusjuures ma olen fotograaf, aga sama teema oli üleval.

Oma perest enam pilte ei jaksanud teha väljaspool kodu, sest see oleks tähendanud raske kolaka kaasastassimist (mul täiskaader, kaalub tonni). Kui on palju lapsi, siis on aga koos selle kobakaga raske manageerida, lapsi sülle võtta jne, ilma, et keegi vastu pead ei saaks 🙂
Seljakott objektiividega ka veel ja funfun.

Nii et ma ostsin väikse kompakti endale lisaks, mis on alati mul käekotis, kui peaks midagi vahvat juhtuma. Reisile võtan ka selle. Mees teeb pilte telefoniga.
http://www.fujifilm.com/products/digital_cameras/x/fujifilm_x10/

Hübriidiga ei tahtnud jamada, sellel ju ka objektiivid vahetatavad ja lõpuks oleks olnud sama teema 😛

Öelda aga, et kompakt teeb sama häid pilte kui peegel, njaaa. EI TEE!
Ausalt ka.
🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Hobinurk Kes teinud nii – peegelkaamera vahetanud kompakti vastu?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.