Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kes tunnevad OV aja ära

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Kes tunnevad OV aja ära

Postitas:

Tere!

Soovin veidi arutleda teemal, kas ja kuidas OV ajal tunnete ehk mis märgid viitavad sellele?
Kas on ka munasarjade “valutamist”? Mul peale laste sündi mingi aeg hakkas nii olema, et OV-ajal valutavad munasarjad 1-2 päeva vältel. Millised “märgid” on teil?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.05 22:49; 29.05 19:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, u 1 päev enne ov-d on ka kõhus valu, selline seespoolt puhitus ja hästi “õrn” olemine, ei taha põrutada, selline tunne nagu lõhkemisvalmis õhupall oleks kõhus. Ei ole väga eristatav, kummalt poolt valu tuleb, mõnikord on ühel pool rohkem pinges. Pärast sellist olemist ov ajal terav kõhuvaluhoog, minut-paar ikka nii, et olen kõveras ja hingata on raske, pärast seda on kõik nagu peoga pühitud. Järgmisel päeval on rinnad juba valusad (progesteroon)… Algas ka pärast laste sündi (oh, oleks mul olnud nii hea ennustada ENNE,oleks tunduvalt kergemini nende saamine läinud! 🙂 ). Neid valusid tunneb u veerand naistest.
Arst ütles, et see nn ov valu võib olla enne ov-d folliikuli kasvamisest ja surumisest, kas ov hetkel lõhkemisest või ka pärast, kui folliikulist pääsenud vaba vedelik ärritab ümbritsevaid kudesid. Ma siiski arvan, et mul valutav vahetult enne ja ov hetkel, just survest (folliikul on ju ca 2-3cm läbimõõduga).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on sel ajal põrgulik valu, seda alati vasakul pool. Paremal poolel tunnen väga harva ja sedagi nii, et vist midagi on. Algas see peale esimese lapse sündi, algul ei saanud päris pikalt aru et mis toimub. Arst laiatas käsi, et ju siis keha töötab peale rasedust/sünnitust nüüd teisiti.
Veidi üle aasta tagasi ostsin omale korduvkasutava ov testi (süljega näitab, kas on ov või mitte). Nii kui see metsik valu tekkis võtsin käekotist välja ja kontrollisin, näitas iga kord väga tugevat mustrit (mis oligi on tunnuseks).
Väga raske oli selle valu ajal midagi teha, eriti piinarikas oli auto sõit. Kestis mõnest minutist kuni u tunnikese. Mõnel korral oli sama valu kahel korral nt korra hommiku poole ja siis peale lõunat/õhtul.
Praegu olen beebi ootel ja jumal tänatud ka sellest jubedast valust vaba ( no kuni sünnituseni ???? peale sünnitust alanud väga kiirelt uuesti päevad ja täpselt sama moodi valutanud)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina pole veel sünnitanud ja heal juhul on paar korda olnud keemilist rasedust Ammu enne seda, kui üldse triipe püüdma hakkasin, tunnetasin ikka ära, et “paari nädala pärast algavad päevad”, aga ei mõelnud sellele kui ovulatsioonile vms.

Minu jaoks on tsüklid väga erinevad ning mõnel tsüklil ei saa üldse aru, millal see Ov toimub ja mõnel tsüklil võin minuti täpsusega (ilmselt) öelda, mis hetkel OV toimus. Toon välja mõned indikaatorid, mis mul esinenud on:

* Valutuiked ja äkilisemal püstitõusmisel n-ö krambi-pallike munaraja piirkonnas, mis kaob koheselt ära, kui korraks ennast kägarasse lasen ja siis rahulikult sirgks ajan. Sellist asja on esinenud isegi 5 päeva enne OVi, aga pigem kipub see esinema kuni 3 päeva enne OVi. Tavaliselt vahetult enne OVi on need sagedamad ja valulikumad.
* Munavalge sarnane voolus. Mõnikord rohkem, teinekord vähem – kerge sassi ajada vahekorra ajal sisse jääva vooluse/spermaga, mis siis tasapidi samuti end väljutab. Aga see õige OV voolus on ikka täiesti läbipaistev ja mega veniv. Samuti on seda esinenud kuni 5 päeva enne OVi juba.
* OV ajal tuumaplahvatus munasarja piirkonnas. Seda olen tundnud vaid paaril korral, aga kuna kõik klapib täpselt ja peale seda suuremat valupauku (selline tunne, nagu see pallike seal munsarjas tõesti plahvatas) on kadunud kõik OV eelsed tunnused ja järgnenud OV-järgsed tunnused, siis võib eeldada, et just seda see “plahvatus” oli.
* OV järgsest päevast alates on viimase aasta jooksul esinenud enamik tsüklitel 1-3 päeva õrna määrimist, mis annavad samuti märku, et Ov on toimunud. Kuigi see määrimine iseenesest on närvi ajav, siis need tsüklid, kus määrinud pole, hakkavad tekkima küsimused, et kas Ov ikka toimus või tuleb veel või jääb see tsükkel üldse vahele jne. Ehk siis küll tüütu, aga samas üsna konkreetne indikaator, et selleks korraks on panustamisaeg läbi saanud.
* Viimase umbes poole aasta jooksul on ka rindade hellus aeg-ajalt esinenud. Tekibki see enam-vähem peale OVi, mõnel korral ka veidi hiljem ja noh, on jällegi ka neid tsükleid siiski veel, kus üldse ei ole midagi.

Iga kuiselt ei esine kõiki neid mul, kuid laias laastus olen kenasti aru saanud, kuna OV toimub ja algavad päevad mu teooriat siiani alati ka kinnitanud. Vahepeal tegin ka Ov teste, aga kui magad selle õige hetke LH tõusul maha, siis pigem ajavad OV-testid närvi oma negatiivsusega, kui et neist kasu on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundsin paremini peale esimest last, kuigi ka enne oli mõnikord aru saada.
Päevade valu paar h, väga teistsugune voolus mitu päeva.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja.

Olen tänulik kõigile, kes oma kogemusi jagasid 🙂

Ma lihtsalt olen kannatamatu ja mõtlesin, et kas sain OV-le pihta või mitte, kuna abikaasa oli nende tunnuste ajal kodus, kuid äpi järgi pidi mul OV olema 2 või isegi 3 päeva hiljem ja sel ajal ei saanud panustada. Nüüd mõtlengi, kas mõjus või ei, kuid testi on veel vara teha ja veretestile ei raatsi kulutada. Seda ehk teen siis, kui juba triibud ka näha 🙂
Äpi järgi algab menstruatsioon 3. juunil. No näis 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.05 22:49; 29.05 19:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei tunne ära. See kuu kasutasin süljetesti ja uriinist ning tänu neile õpin keha paremini tundma. Selle kuu ov sain teada tänu testile ning seetõttu pöörasin tundemärkidele rohkem tähelepanu. On tuikamine alaseljas, puhitus, nina kinni.
OV toimus arvatust 3p hiljem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tundsin pea iga kuu ära, valud+iseloomulik voolus (ka ov testidega kinnitatud kui viitsisin) , aga see kuu kui lõpuks peale 4.5a rasestusin ei olnud üldse ov sümptomeid ja arvasin, et seda ei toimunudki.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tunnen ära alati. Voolust (nagu munavalge) on rohkem ja üli märg olemine on koguaeg. Jube tüütu tegelt.
Valu munasarjade juures ka pea igakord. Äpi järgi läheb ka umbes alati täppi see aeg.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kes tunnevad OV aja ära