Esileht Pereelu ja suhted kes vastutab alaealiste raseduse eest

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: kes vastutab alaealiste raseduse eest

Postitas:

kommentaarid loole, kus naine jäi rasedaks, siis kui mees seda ei soovinud, on absoluutselt kindlad, et kui seksid, siis vastuta. et kui juba seksid, siis kaiste ja kui juba seksid, siis arvesta et võib ikka rasedaks jääda.
kuidas te selle loo taustal suhtute sekśimisse koolinoorte seas. emad kirjutavad, et laps seksib. ega midagi teha pole. parem siis tehku seda kodus. nii lubavad lapse kaaslasel ka juba nende pool ööbida.
kes sellisel juhul vastutab? täiskasvanute puhul on selge. ise teevad ise vastutavad, maksavad elatist või peavad üleval. aga alaealiste puhul, kes vastutab?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asi pole nii hull kui paistab, netis levivad juba sellised teismeliste rasedust vältivad üleskutsed:
http://pichour.wordpress.com/2010/12/10/stop-teen-pregnancy/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuigi riik lubab lapsukestel alates vanusest 14 vabalt seksida, vastutavad tagajärgede eest vanemad.

suitsetada nad ei tohi
alkoholi tarbida ei tohi
abielluda loata ei saa
aborti teha loata ei saa

aga seksida, palun väga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.02 10:43; 01.02 20:00; 01.02 21:53; 02.02 11:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

arukas lapsevanem seletab asja kohta absoluutselt kõik, kuidas rasedust vältida jne
ise ka ei näe midagi imelikku kui noored 16-17a seksivad ja samuti ka lubaks enda poole ööbima. Keelamine ei too kuskile, siis ongi see, et seksivad ei tea kus ja tulebki see kardetud rasedus. Aga kui on kindel partner siis võib ka norele tüdrukule beebipille kirjutada ja poiss saab lisaks kondoomiga hakkama küll. Noored peavad olema teadlikud ja hästi kursis ja vajadusel ka vanemalt nõu küsida ja rutada sel teemal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellepärast peabki üks partneritest olema täisealine,soovitavalt 10+ aastat vanem,kes siis vastutaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on küll poeg alles väike, aga olen mõelnud, et tõenäoliselt räägin talle asjust selles valguses, et tee, aga arvesta vastutusega. Lisaks kindlasti manitseks kasutama kondoomi seni, kuni ta pole ise valmis või ei soovi lapsi saada. Olgu armumine või armastus nii suur kui tahes ja kooselu kellegagi kindel. N-ö hästi kasvatatud ja kohusetundlikud mehed võtavadki vastutuse ja lepivad lapse saamisega, kuigi nad võib-olla pole ise seda soovinud ega olnud valmis. Ja see ongi asi, millega tuleb leppida, kui pole kasutanud vahendeid. See on raske teema, sest elukaaslast tahaks ju usaldada, aga seda on võimalik kuritarvitada. Seepärast ma rõhutaks, et kondoom olgu seni sinu enda poolt varutud ja kasutuses, kuniks pole pereks valmis. Mul on tutvusringkonnas kaks perekonda, kus oldi kooselus, noored. Naine n-ö tegi mehele ära. Tuli tite saamise soov, mees teadis, et naine kasutab pille, aga naine valetas.

Läks veidi teemast kaugemale, aga kui minu laps/lapsed peaks alaealisena siiski selle tükiga hakkama saama, et vastutustundetu seks on viinud raseduseni, ma võtan vastutuse ka enda kanda. Teoorias tahan ma teha siiski kõik selleks, et seda ei juhtuks. Ma kindlasti ei häbeneks ega keerutaks selliste teemadega, see teadmine peab kasvama koos lastega, igapäevaelu osana, seletades.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see, kui kümme+ mees teeb alaealisele lapse, ei pane vastutust alaealise naise eest täisealisele mehele, vaid jääb ikka vanemate kanda. jah, lapse ees on tal muidugi 50% vastutust, aga ei enam.

kust sa siukse idee võtsid, yxik, et vanem mees probleemi lahendab? euroopalikud seadused ei ole nii üles ehitatud, et kui alaealine pidi muidu abordi tegemiseks vanematelt luba küsima, siis vanema mehega titte tehes küsib hoopis mehelt. või kui alaealine lapsega naine keerab käki kokku, nt jääb suitsetamisega koolimaja nurga taga vahele, siis ei lähe trahv selle tütarlapse lapse isale, vaid ikka neiu enda vanematele. ega meil india või mõni musulmanide maa ole, kus suguküpseks saanud puberteedieas neiu võib mehele ära panna ja siis vanemad vastutusest prii. edasine kasvatustöö jääb mehele.

mõnes asjus oleks sa küll justkui valel ajal ja valel kontinendil sündinud, yxik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.02 10:43; 01.02 20:00; 01.02 21:53; 02.02 11:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kuigi riik lubab lapsukestel alates vanusest 14 vabalt seksida, vastutavad tagajärgede eest vanemad.

suitsetada nad ei tohi
alkoholi tarbida ei tohi
abielluda loata ei saa
aborti teha loata ei saa

aga seksida, palun väga.[/tsitaat]

Jah, sest seks ei kahjusta tervist. Seksuaalsuse tärkamine on tingitud hormoonidest, paraku tekib vajadus seksi järele enne täisealiseks saamist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]see, kui kümme+ mees teeb alaealisele lapse, ei pane vastutust alaealise naise eest täisealisele mehele, vaid jääb ikka vanemate kanda. jah, lapse ees on tal muidugi 50% vastutust, aga ei enam.

kust sa siukse idee võtsid, yxik, et vanem mees probleemi lahendab? euroopalikud seadused ei ole nii üles ehitatud, et kui alaealine pidi muidu abordi tegemiseks vanematelt luba küsima, siis vanema mehega titte tehes küsib hoopis mehelt. või kui alaealine lapsega naine keerab käki kokku, nt jääb suitsetamisega koolimaja nurga taga vahele, siis ei lähe trahv selle tütarlapse lapse isale, vaid ikka neiu enda vanematele. ega meil india või mõni musulmanide maa ole, kus suguküpseks saanud puberteedieas neiu võib mehele ära panna ja siis vanemad vastutusest prii. edasine kasvatustöö jääb mehele.

mõnes asjus oleks sa küll justkui valel ajal ja valel kontinendil sündinud, yxik. [/tsitaat]
No kui näiteks 14aastane kutt koliks 40a naise juurde ja see rasedaks jääks,oleks ju vastutus täiselaise kanda.Sama oleks ka vastupidi.Vanemad siis pääseksid tema toetamisest ja kasvatamisest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

seks võib vägagi tervist kahjustada, eriti seda eas, kus teo tagajärgi ei osata näha või eiratakse.

mõningaid fakte
http://www.youthsexmatters.co.uk/random-facts/teen-pregnancy/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.02 10:43; 01.02 20:00; 01.02 21:53; 02.02 11:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]yxikmees kirjutas:[/small]
[tsitaat]Sellepärast peabki üks partneritest olema täisealine,soovitavalt 10+ aastat vanem,kes siis vastutaks.[/tsitaat]Sina oled jah see kõva vastutaja oma seitsme lapsega, elatist ei jaksa maksta ja rasestumisvastaseid vahendeid pole nõus kasutama. Saaks ikka mõne alaealise kätte, kellel veel mõistust peas ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]yxikmees kirjutas:[/small]

Sa ise tegid ju ka oma alaealisele eksile lapse. Mis see täisealine olemine sind aitas- ikka ju juhtus?
Küsimus ei ole mitte niivõrd selles, kes seda last siis ikka üleval peab pidama kuivõrd hoopis selles, et nii noor tüdruk lihtsalt ei tohikski veel rasedaks jääda.
tsitaat]

Aga miks ei tohiks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

alaealise raseduse ja lapse eest vastutavad selle alaealise vanemad. nii on kirjas uues perekonnaseaduses. alla 18 aastane ei tohi oma lapsele ise nimegi panna, koos vanematega peab tegema või siis kohtust tõendi küsima, et on mõistusega.
samas seadused lubavad alates 14 aastasega seksida. päris vastuolus need asjad meie riigis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]yxikmees kirjutas:[/small]
Sina oled jah see kõva vastutaja oma seitsme lapsega, elatist ei jaksa maksta ja rasestumisvastaseid vahendeid pole nõus kasutama. Saaks ikka mõne alaealise kätte, kellel veel mõistust peas ei ole.[/tsitaat]
Ma ei otsi omale elukaaslast alaealiste seast.Just põhjusel,et alaealine on veel toorik ja vanematel veel hulk raha alaealisse(haridus jms) investeerimata.
Ma otsin ikka tiba vanemat,ehk naist kellel koolid juba seljataga ja kel paras aeg pereloomiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]yxikmees kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ma ei otsi omale elukaaslast alaealiste seast.Just põhjusel,et alaealine on veel toorik ja vanematel veel hulk raha alaealisse(haridus jms) investeerimata.
Ma otsin ikka tiba vanemat,ehk naist kellel koolid juba seljataga ja kel paras aeg pereloomiseks.[/tsitaat]
Vaata, see on absoluutselt alandav, kuidas sina naistesse suhtud. Ja seepärast ükski mõistusega olend, kellel koolid seljataga, sinusugust ka ei taha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]yxikmees kirjutas:[/small]

Vaata, see on absoluutselt alandav, kuidas sina naistesse suhtud. Ja seepärast ükski mõistusega olend, kellel koolid seljataga, sinusugust ka ei taha. [/tsitaat]
Miks ta alandav on,ma ju mõtlen loogiliselt.Ise ma olen ju ka kõik investeeringud endasse teinud(ja kunagi on minu vanemad teinud),otsin ju endasugust.Kas on siis halvasti,et ma just sel põhjusel ei vaata alaeaalisi ja tudengeid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]yxikmees kirjutas:[/small]

Vaata, see on absoluutselt alandav, kuidas sina naistesse suhtud. Ja seepärast ükski mõistusega olend, kellel koolid seljataga, sinusugust ka ei taha. [/tsitaat]
Miks ta alandav on,ma ju mõtlen loogiliselt.Ise ma olen ju ka kõik investeeringud endasse teinud(ja kunagi on minu vanemad teinud),otsin ju endasugust.Kas on siis halvasti,et ma just sel põhjusel ei vaata alaeaalisi ja tudengeid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Yksik, kui sina loogiliselt mõtleksid, oleks sul naine ammuilma olemas!!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ärge hakake jälle yxiku ümber keerlema.
lihtsalt fakt on see, et alaealine ise ei vastuta seksi tagajärgede eest, olenemata sellest, kas ta partner on 2- või 10+. kogu alaealise poolne koormus on selle alaealise vanemate kanda, olgu tegu siis elatisega või lapse kasvatamisega.

ja seks kahjustab alaealist kohe kindlasti. suguhaigused ja rasedus, ka abort on väga rasked terviseriskid. lisaks teismeliste rasedus loob ka sotsiaalselt tunduvalt keerulisemaid olukordi. paljud teismelisvanemad jäävad korraliku hariduseta ja selline perekond on kõrge vaesusriskiga.
üks viiest teismelisest on seksinud alkoholi ja narkootikumide mõju all. ainult kolmandik seksuaalsuhetes olevates noortest on seksuaalsuhtes inimesega, keda peetakse lähedaseks või kalliks.

teismelise seksi tagajärjed on neidudele karmimad, kui noormeestele. uuringute järgi tunneb aga pea pooltest teismelistest SURVET seksida ühiskonna, eriti samaealiste poolt, mitte et neil endal hirmsasti vaja oleks. üllatuslikult on surve suurem noormeestele. üks kolmest noorukist vanuses 15-17 tunnistab, et on tundnud survet seksimiseks. peamiselt siis teiste noormeeste poolt.
fakte http://www.thebody.com/content/art28021.html
ja veel
http://www.ispub.com/journal/the-internet-journal-of-gynecology-and-obstetrics/volume-5-number-1/an-update-on-teenage-pregnancy.html

teismeliste seks ei ole mingi iisipiisi asi, et ah, las lapsed müravad. see on tõsine asi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.02 10:43; 01.02 20:00; 01.02 21:53; 02.02 11:07;
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Pereelu ja suhted kes vastutab alaealiste raseduse eest

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.