Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kes võiks olla meie järgmine president?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 160 )

Teema: Kes võiks olla meie järgmine president?

Postitas:
Kägu

Vahet pole, kes sinna pukki mahitatakse, väärikat presidenti ei saa me niikuinii.

Mul on Eesti elust täielik s.tamaitse suus. Midagi head meid siin ees ei oota. Vabariigi aastapäeval ignoreerin selle Kaljulaidi plära, äkki jääb sel päeval killukegi helget tunnet hinge.

+15
-24
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 23 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Aga eeldan, et president on tark, rahulik, mõõdukas, oskab suhelda, ei putra, mida sülg suhu toob, ei solva neid, kes temast teisiti arvavad – aga oma seisukohad ja põhimõtted võivad tal muidugi olla, kuni need ei lähe vastuollu inimlikkuse, üldtunnustatud käitumisnormide ja viisakusega.

Ja sulle meeldib Kaljulaid, kes lausa avalikult putras, et ta vihkab osa oma valitsetava riigi ( Euroopa kodanik oma riigiks Eestit ilmselt ei pea) rahvast??

Ühtki naist küll enam sellel kohal näha ei tahaks, isegi suur isakass ei olnud nii …..

+16
-26
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mulle meeldib Kaljulaid hästi, aga ma ei arva, et oleks hea, kui presidendina jätkaks inimene, kelle suhtes mingil osal rahvast on väga tugevad eelarvamused ja vastumeelsus tekkinud/tekitatud, seega otseselt tema uut ametiaega ei pooldaks.

Aga eeldan, et president on tark, rahulik, mõõdukas, oskab suhelda, ei putra, mida sülg suhu toob, ei solva neid, kes temast teisiti arvavad – aga oma seisukohad ja põhimõtted võivad tal muidugi olla, kuni need ei lähe vastuollu inimlikkuse, üldtunnustatud käitumisnormide ja viisakusega.

Ei meenu ajaloost ühtki presidenti, kellega kõik oleks rahul olnud. Rüütel ja Ilves olid eriti tugevalt vihatud, Meri ei olnud samuti oma ametiajal nii armastatud kui ta peale surma on. Kaljulaidi vastu on siiski vaid see väikene protsent EKRE valijaid, kes lihtsalt räuskavad kõvasti ja sedagi vaid seetõttu, et EKRE oma kanalites aktiivselt teda mõnitab.

+31
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mulle meeldib Kaljulaid hästi, aga ma ei arva, et oleks hea, kui presidendina jätkaks inimene, kelle suhtes mingil osal rahvast on väga tugevad eelarvamused ja vastumeelsus tekkinud/tekitatud, seega otseselt tema uut ametiaega ei pooldaks.

Ei meenu ajaloost ühtki presidenti, kellega kõik oleks rahul olnud. Rüütel ja Ilves olid eriti tugevalt vihatud, Meri ei olnud samuti oma ametiajal nii armastatud kui ta peale surma on. Kaljulaidi vastu on siiski vaid see väikene protsent EKRE valijaid, kes lihtsalt räuskavad kõvasti ja sedagi vaid seetõttu, et EKRE oma kanalites aktiivselt teda mõnitab.

Ma kardan, et selles ei ole sul õigus, et Kaljulaidi vastu on ainult EKRE-meelsed.

+17
-22
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Härra Mart Helme.

Härra Helme ei talu stressi. Emotsionaalselt üleköetud mees on kordades hullem nähtus kui emotsionaalselt üleköetud naine.

Ja sellise käitumisega mehi ei kutsuta ka härradeks 😀

+24
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ja sulle meeldib Kaljulaid, kes lausa avalikult putras, et ta vihkab osa oma valitsetava riigi ( Euroopa kodanik oma riigiks Eestit ilmselt ei pea) rahvast??

Kas tõesti peab kõiki armastama? Seda vaatamata sellele kuidas need “vaesed õnnetud” ise teistega käituvad?

+12
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Praegune meeldib, minu poolest võika jätkata. Poliitikust sümpaataed Jõerüüt, Luik ja Lauristin, iseasi kas ka hea presidendi neist saaks

+15
-14
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vahet pole, kes sinna pukki mahitatakse, väärikat presidenti ei saa me niikuinii.

Mul on Eesti elust täielik s.tamaitse suus. Midagi head meid siin ees ei oota. Vabariigi aastapäeval ignoreerin selle Kaljulaidi plära, äkki jääb sel päeval killukegi helget tunnet hinge.

Aga tõmba Soome ära. Seal on sul omasugused juba mõnusa mikrokosmose valmis ehitanud, kus hea olla.

+15
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

Igasugu kommunistid, roolijoodikud, korruptandid jms seltskonna võiks välja jätta. Seega jääb valik suht kesiseks. Mõni tõusev suunamudija äkki?

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga tõmba Soome ära. Seal on sul omasugused juba mõnusa mikrokosmose valmis ehitanud, kus hea olla.

EKRE valijaid on Soomes kümneid tuhandeid. Kui neil oleks põhimõtted läheks nad pigem Poola. Eriti tugeva usuga aga Venemaale. Ainuke häda, et seal ei maksta inimväärset palka.

+7
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Milles presidendi roll seisneb? Tegemist on esindusrolliga. Seega see peaks olema inimene, kes oskab kõnesid kirjutada ja pidada, olla esinduslik, valdab keeli, on laia silmaringiga, kelle minevik oleks ideaalis plekitu.

Tundub, et see võiks olla keegi kultuuritegelane?

Mina pakun, et Mart Juur võiks olla.

+22
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võin mürki võtta, et see kommentaar tuli Reformierakonna liikmelt või selle valijalt.

Ja häbi ei ole teil iial selliste avalduste pärast.

+7
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 23 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ühtki naist küll enam sellel kohal näha ei tahaks, isegi suur isakass ei olnud nii …..

jutt ei olnud ju rahvast, vaid ekreiitide sektist!

+10
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu
  • David Vsevjov või Jüri Luik oleks minu valikud, aga kardan, et neil on mõlemal piisavalt mõistust, et seda kohta mitte vastu võtta …

Vsevjov meeldib mulle ka, mõeldav kandidaat oleks veel ka Urmas Viilma – mingit nähvitsat enam ei taha, Meri või Ilvese sarnast ülbikut ka mitte.

• Aga Jüri Luik- kas tal on mingi terviseprobleem Hääl kuidagi väga väreleb kui räägib ja mu meelest järjest märgatavamalt,äkki Alzeimer vms..
0
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mulle meeldiks just  selline tulevane president, kes suudaks tolereerida erinevaid vaatenurki ja oma seisukohti vajadusel ka korrigeerida.

Mulle ka meeldiks. Eriti tore oleks, kui president tolereeriks näiteks koonduslaagreid. Eriti selliseid, kus inimesed ahju pannakse. Mingil põhjusel on koonduslaagrid põlu all. Samuti põlatakse viina riiklikul tasandil. President peaks tolereerima alkoholi tarbimist ja ka ise mitte pitsi sisse sülitama.

+10
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Praegune meeldib, minu poolest võika jätkata. Poliitikust sümpaataed Jõerüüt, Luik ja Lauristin, iseasi kas ka hea presidendi neist saaks

Lauristin oleks oma päritolu pärast imelik valik(aga oli meil ju sm.Rüütelgi president) Lauristini kasuks räägib ka vanus.(Riiklik matus on alati odavam kui 40 aastase presidendi hilisem ülalpidamine .)
PS.Huvitav kas Ievat peab ka hiljem ülal pidama,nagu peetakse Helle Merit? Mitu põlve see ülalpidamine kestab?

+5
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ardo Hansson

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

jutt ei olnud ju rahvast, vaid ekreiitide sektist!

Saan aru, et nali, aga vot minu jaoks jah on küll ka ekreiidid inimesed, mu oma isa näiteks valib ekret, no ongi vana mees, varsti 80, isamaalisuse ja normaalsuse piirid ongi tema jaoks teises kohas kui minu jaoks, kes ma olen 40 ja pigem pooldan sotse. Me ei tülitse poliitilistel teemadel, ma tean, et päriselus on ta inimene, kes teisele inimolendile halba ei tee ja tema teab sama minu kohta, olgu meie poliitilised vaated siis millised tahes.

Niisiis – minu meelest on Kaljulaid täiesti ok president, ta ei ole ainsatki halba sõna öelnud ekre VALIJATE kohta, vaid on vastu seisnud neile sõnumitele, mille ekre ERAKOND, paraku valitsuse osana, on õhku paisanud. Aga ma saan aru, et kui ekret pooldada, siis see nii ei tundu ja igast väikesest detailist soovitaksegi välja lugeda rämedat haigettegemist. Sama tehakse ekrega ka, no vana Helme näibki olevat ilma filtrita, aga ülejäänute osas – nende sõnumit kallutatakse pisut-pisut karmimas suunas kui see tegelikkuses välja öeldud oli ja ongi vastuseis jälle saavutatud, poliitilised punktid kirjas, publik peab jälle valima, kumma poole sel korral siis pall ikka langes.

+10
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen ka naispresidendi pooldaja.

Ma arvan, et max. aasta pärast on kõigil eestlastel täiesti kõrini nii naispresidentidest kui naispeaministritest. (nagu soomlastel juba praegu)

Oleks minu teha, siis – Priit Hõbemägi.

Ja pärast tema mitut-mitut ametiaega – juba Varro Vooglaid. (sest tema on praegu lihtsalt liiga noor)

Täpselt. Kaja juba lubas kõvasti naisi tuua. Saame siis mainet parandada, kui kogu feministeerium pluss Haber ja Piller valgesse saali rivistub.

+7
-14
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu poolest võiks Kaljulaid jätkata.

+11
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

PS.Huvitav kas Ievat peab ka hiljem ülal pidama,nagu peetakse Helle Merit? Mitu põlve see ülalpidamine kestab?

Peab.

Selleks need pulmad ju pidigi nii kibekähku ära pidama.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mõtlesin olla, kas on tuntud inimene, kes ei tekita oma olemusega suuri lahknevusi.

Ivo Linna, aga teda presidendina on kole keeruline ette kujutada.

+5
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kaja Kallas
Eiki Nestor võiks ka olla, kuigi ma muidu sotside sõber üldse pole.

+5
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mulle ka meeldiks. Eriti tore oleks, kui president tolereeriks näiteks koonduslaagreid. Eriti selliseid, kus inimesed ahju pannakse. Mingil põhjusel on koonduslaagrid põlu all. Samuti põlatakse viina riiklikul tasandil. President peaks tolereerima alkoholi tarbimist ja ka ise mitte pitsi sisse sülitama.

Kuna meie riigis on inimesi, kes kirjutavad selliseid postitusi, on selge, et president peab tolereerima rumalaid ja samas aktiivseid inimesi ja mõistma, et ka neil on koht meie ühiskonnas.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Me võime siin igasuguseid nimesid pakkuda, aga tegelikkuses on see juba ära otsustatud, olen selles üsna kindel. Tegelikult teame seda ju kõik, kes tulevaseks presidendiks saab. Kaljulaid läheb Eestis ajalukku, keda teiseks ametiajaks ei soovita näha. President peab esindama kõigi maailmavaadetega valijate huve. See poolte valimine on ebameeldiv. Oletame, et üks hetk saab presidendiks inimene, kes ainult konservatiive poputab, kas liberaalid ei oleks pettunud ja pahased. Näha oli, kuidas 2 parempoolse erakonnaga valitsust vihati.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Marina Kaljurand, kui ta tahaks uuesti kandideerida. Ta oleks suurepärane president.

+12
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Marina Kaljurand, kui ta tahaks uuesti kandideerida. Ta oleks suurepärane president.

Loodetavasti mitte. Kaljuranna paremad päevad on möödas. Moskvas oli ta tõesti tubli, aga ta paraku lihtsalt ei küüni oma mõistuselt….. Lisaks on ta tulihingeline sotsialist.

+8
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Miks küll ometi?

Hullemat inimest annab leida presidendi ametisse. Ta ju ei räägi kunagi midagi sisulist, ainult mämmutab. Lisaks on ta sulierakonna poliitik. Ei soovi mingit erakonnapoliitikut presidendiks.

+10
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Hans H Luik

+1
-14
Please wait...

Postitas:
Kägu

Keegi erapooletu, keegi kes rahvast ühendab. Praegune tekitab oma silmakirjalikkusega vaenu juurde (näit. naisepeks: õigest parteist tõendatult naisepeksja saab auhinna, valest parteist mõistetakse hukka veel enne, kui süü tõendatud saab).

+13
-11
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 160 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kes võiks olla meie järgmine president?