Esileht Tööelu, raha ja seadused. Keskkooli lõpetamine oli ammu ja tahaksin nüüd uuesti kooli minna

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Keskkooli lõpetamine oli ammu ja tahaksin nüüd uuesti kooli minna

Postitas:

Olen hakanud järjest rohkem mõtlema sellele, et võiksin uuesti kooli minna, õppida juurde mingi uus eriala. Leidsin nüüd ka sobiva kooli ja eriala, kuhu on veel viimaseid päevi võimalik kandideerida. Keskkooli lõpetamisest on mul juba paarkümmend aastat möödas ning kui ülikooli läksin, siis viisin oma paberid füüsiliselt kohale. Nüüd on aga kandideerimine tehtud ju arvutipõhiseks SAIS-süsteemi kaudu. Arvasin naiivselt, et mul pole muud vaja teha kui end süsteemi sisse logida ja avaldus esitada. Selgus aga, et minu keskkooli hinnete kohta pole seal mingit infot, olen kooli lõpetanud liiga kaua aega tagasi. Ma ei tea isegi seda, kus mu lõputunnistus on, eeldasin, et kõik andmed on tänapäeval ka arvutis olemas. Pealegi ei olekski mul hetkel võimalik soovitud kooli kohale minna pabereid viima.
Ma hetkel ei teagi, kuhu ma peaksin esmalt pöörduma, et oma hinded sinna SAIS-i saaksin? Kas kellegil on kogemust?

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.08 10:17; 04.08 13:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, kelleGIl ei ole kogemusi.
Teine kõrgharidus on tasuline, seega ülikoolidel suva sinu kunagistest hinnetest. Lasin avatud ülikoolis paketi kokku panna, maksin, kaitsesin väitekirja.

0
-27
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.08 10:22; 06.08 16:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, kelleGIl ei ole kogemusi.

Teine kõrgharidus on tasuline, seega ülikoolidel suva sinu kunagistest hinnetest. Lasin avatud ülikoolis paketi kokku panna, maksin, kaitsesin väitekirja.

teine kõrgharidus ei ole tasuline, kui esimesest on piisavalt aega möödas
kusagil pole kirjas, et ta tahab uuesti KÕRGkooli minna

+18
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin on mingi jutt sellest. https://www.artun.ee/sisseastumine/kkk/ Tunnistust on sul ikkagi vaja, eriti kui sul pole andmeidki SAISis. Sa pead ilmselt oma keskkooliga ühendust võtma, neil on kohustus su andmeid säilitada.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas SAISis said kandideerimisavalduse ära esitada? Mul on nagu meeles, et ma sain, aga pidin ühe paberi (mis küll polnud keskkooli lõputunnistus) füüsiliselt lisaks viima. See oli 3 aastat tagasi.
Võta kindlasti kohe ühendust ka selle kooliga, kuhu õppima soovid asuda ja selgita neile oma olukorda. Avalduse võiksid saada ära esitada, aga pingeridade jms jaoks on ikkagi vaja hinnetega paberit. Selle peaksid saama koolist, mille lõpetasid. EHISes peaks (või vähemalt võiks) siiski olema sinu kohta kirjas mis haridustase sul hetkel olemas on.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, kelleGIl ei ole kogemusi.

Teine kõrgharidus on tasuline, seega ülikoolidel suva sinu kunagistest hinnetest. Lasin avatud ülikoolis paketi kokku panna, maksin, kaitsesin väitekirja.

Varasem kõrgharidus on olnud tasuline (sel ajal oli tasuta kohti väga vähe). Lisaks on plaanis seekord kutsekooli minna end täiendama.

Aga suur tänu vastajatele! 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.08 10:17; 04.08 13:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas SAISis said kandideerimisavalduse ära esitada? Mul on nagu meeles, et ma sain, aga pidin ühe paberi (mis küll polnud keskkooli lõputunnistus) füüsiliselt lisaks viima. See oli 3 aastat tagasi.

Võta kindlasti kohe ühendust ka selle kooliga, kuhu õppima soovid asuda ja selgita neile oma olukorda. Avalduse võiksid saada ära esitada, aga pingeridade jms jaoks on ikkagi vaja hinnetega paberit. Selle peaksid saama koolist, mille lõpetasid. EHISes peaks (või vähemalt võiks) siiski olema sinu kohta kirjas mis haridustase sul hetkel olemas on.

No ta ei saa ju esitada, kui info on puudulik. Seal on punased tärnid, mis peab ära täitma, muidu jääb tegemata. Eelmisel kuul tegin sais-s avalduse. Tegin lihtsamalt, et skännerit mul pole, tegin tunnistusest, eksamitulemustest ja hinnetest telefoniga pildid ja laadisin sais-i üles. Minu tunnistus hinnetega oli küll paberil kapis. Ikka alles hoidnud kindlas kohas, et võib vaja minna. Eesti.ee on ka info olemas, aga vaid hinnetelehte, mida ka nõuti, seal ei olnud. 12 aastat tagasi lõpetasin 12-nda klassi. Enne mängisin lolli mitme kutsekeskharidusega, mis jätsin kõik pooleli ????
Ülikoolist möödas 9 aastat ja ka jätsin pooleli ja nüüd lähen jällegi kutsekooli vähe huvitavamat eriala õppima. Kui aga peaks tahtma ülikooli jälle minna, kas 9 aastat on aegunud ja saadud ainepunkte pole võimalik enam üle kanda?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.08 00:37; 05.08 22:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, kelleGIl ei ole kogemusi.

Teine kõrgharidus on tasuline, seega ülikoolidel suva sinu kunagistest hinnetest. Lasin avatud ülikoolis paketi kokku panna, maksin, kaitsesin väitekirja.

Varasem kõrgharidus on olnud tasuline (sel ajal oli tasuta kohti väga vähe). Lisaks on plaanis seekord kutsekooli minna end täiendama.

Aga suur tänu vastajatele! ????

Sel juhul peaks olema info kõrghariduse kohta sais-is olemas. Kui on olemas kõrgema taseme diplom, pole gümnaasiumitunnistust küll vaja.
Mina lõpetasin gümnaasiumi 1998 ja kogu teave mu hariduse kohta on sais-is olemas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lõpetasin 1999 ja minu gümnaasiumi tunnistust SAISis pole, riigieksamid on. Mul ka ei olnud tunnistust võimalik piisavalt kiiresti saada ja ma tegin kutsekasse kandideerimiseks nii, et küsisin kõrgkoolist tagasi lõputunnistuse notariaalselt kinnitatud koopia, mis neil seal arhiivis oli – tegid koopia ja andsid kinnitatud koopia tagasi. Oma gümnaasiumist sain posti teel u nädalaga hinnetelehe ja selle siis saatsin ka kutsekooli. Gümnaaisum ise ei saa uut tunnistust kohe väljastada, tuleb teha avaldus ja siis kuskilt arhiivist saad u kuu ajaga. Küll aga saab kool anda hinnetelehe koopia 1-12 klass, mul sellest piisas, 12kl hinded ju seal näha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainepunkte on võimalik üle kanda. Mil moel tuleb koolist uurida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suhtle kooliga, koolil võib olla pakkuda ka alternatiivi (nt vestlust, kohapealne test) hoopis sisseastumiseks, kuna ausalt öelda 20a taguste hinnetega otseselt nagunii miskit võrrelda pole.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ta ei saa ju esitada, kui info on puudulik. Seal on punased tärnid, mis peab ära täitma, muidu jääb tegemata. Eelmisel kuul tegin sais-s avalduse. Tegin lihtsamalt, et skännerit mul pole, tegin tunnistusest, eksamitulemustest ja hinnetest telefoniga pildid ja laadisin sais-i üles.

Ole hea, anna juhised, kus SAISis selline koht on, kuhu faile (hariduse kohta) üles saab laadida? Ma ise kahjuks ei leidnud 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ta ei saa ju esitada, kui info on puudulik. Seal on punased tärnid, mis peab ära täitma, muidu jääb tegemata. Eelmisel kuul tegin sais-s avalduse. Tegin lihtsamalt, et skännerit mul pole, tegin tunnistusest, eksamitulemustest ja hinnetest telefoniga pildid ja laadisin sais-i üles.

Ole hea, anna juhised, kus SAISis selline koht on, kuhu faile (hariduse kohta) üles saab laadida? Ma ise kahjuks ei leidnud ????

Kui otsid eriala ja kooli seal üles, siis tuleb kast, et saad avaldust esitada ja selles avalduses on need kõik kohad olemas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.08 00:37; 05.08 22:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, kelleGIl ei ole kogemusi.

Teine kõrgharidus on tasuline, seega ülikoolidel suva sinu kunagistest hinnetest. Lasin avatud ülikoolis paketi kokku panna, maksin, kaitsesin väitekirja.

Varasem kõrgharidus on olnud tasuline (sel ajal oli tasuta kohti väga vähe). Lisaks on plaanis seekord kutsekooli minna end täiendama.

Aga suur tänu vastajatele! ????

Kui kõrgharidus on olemas siis miks peaks SAIS süsteemiga muretsema? Kasutage ETIS võimalust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.08 10:22; 06.08 16:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli selline juhtum, seal koolis, kuhu tahtsin sisse astuda nad ise täitsid SAISi andmed puuduvate hinnetega ära. Tunnistusega ma olin seal neil vastuvõtulaua taga kohal käinud, nad tegid sellest koopia.

Hinded ei ole sul kindlasti kuskile kadunud ja võetakse küll arvesse ja iidamast-aadamast pärit hindeid. Minul keskkooli lõpp 1992. Riigieksameid tookord ei olnud, aga need ma tegin 1996, siis kui hakkasin esimest korda ülikooli astuma.

On ka koole, kus ei pea olema riigieksameid ette näidata, nad teevad kohapeal vastava testi (võõrkeel, eesti keel).

Ma arvan, et sa peaksid küsima selle kooli vastuvõtukomisjonilt, kuhu sa tahad astuda. Minu meelest sa ise ei saa neid hindeid sinna kuskile kirjutada, muidu saaks ju igaüks endale mingid superhinded sinna panna. Kui lõputunnistust ei ole, siis saab kooli arhiivist duplikaadi.

https://www.innove.ee/eksamid-ja-testid/lopudokumendid/lopudokumentide-duplikaadid/uldhariduskooli-lopudokumentide-duplikaadid/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.08 09:13; 10.08 09:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna mina viimati kõrgkooli kandideerisin siis neil, kel keskkooli lõpus palju möödas ja infot SAISis polnud, andis enamiku sisse saamise punktidest vestlus. Ikka suhtle kooliga kuidas just konkreetses kohas sellisel juhul toimitakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riigieksameid tookord ei olnud, aga need ma tegin 1996, siis kui hakkasin esimest korda ülikooli astuma.

Riigieksamid toimusid esmakordselt 1997.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riigieksameid tookord ei olnud, aga need ma tegin 1996, siis kui hakkasin esimest korda ülikooli astuma.

Riigieksamid toimusid esmakordselt 1997.

No väga võimalik, et ma teigin neid siis 1997 ja mäletan aastaarvu valesti, aga minul on selline mulje, et ma ei teinud päris esimesel aastal, kui need üldse tulid. No igal juhul mingil sellisel riigieksamite algusajal ma neid tegin, käisin veel oma endises keskkoolis tegemas, jube imelik oli, tundsin end hirmus vanana 😀 Ülikooli sain ma ka kenasti sisse, nii et tasus ära see riigieksamite tegemine.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.08 09:13; 10.08 09:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli ka keskkooli lõputunnistus kadunud. Koolist, kus omandasin keskhariduse, taotlesin telefoni teel väljavõtet lõputunnistuselt. Tunnistuse koopiaga pidi minema kauem aega ja õeldi, et see on sama aktsepteeritav dokument vastuvõtukomisjonidele. Saadeti see digiallkirjastatult mulle meilile ja selle edastasin vastuvõtukomisjoni kontaktile. Ja oligi tehtud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samal tasemel saab tasuta õppida siis, kui eelmisest korrast on möödunud kahekordne nominaalaeg. Vastuvõtutingimused on kõigil koolidel erinevad. Kui SAIS-s mingeid andmeid pole, saab need sisestada ainult vastuvõtutöötaja. Näiteks TalTech teiste koolide sisestatud andmeid ei aksepteeri, tahab näha ametlikke dokumente eelneva kooli lõpetamise kohta (duplikaati või originaali). Kui on näiteks varasemalt mingeid õpinguid pooleli jäetud, saab neid punkte küll VÕTA korras üle kanda, aga siin on jälle igal koolil oma eeskirjad. Üldiselt ainete osas mingeid ühtseid aegumistähtaegu ei ole, kõiki avaldusi vaadatakse individuaalselt. Näiteks kõrgem matemaatika või filosoofia võivad ikka olla samad, aga mõni IT aine võib nö aeguda juba paari aastaga. Neid punkte, mis on juba nö kasutatud ühe diplomi saamiseks, ei saa enam teises kohas kasutada, ainult siis, kui õppekava on ületatud. Kui on mingi küsimus või probleem, siis kindlasti tasub pöörduda just selle kooli poole, kuhu sisse astuda soovitakse, sest koolid on niivõrd erinevad. Võidakse näiteks vastu tulla, et saadad esialgu skänneeritud dokumendi ja pärast esitad originaali, aga võidakse seda ka mitte arvestada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Keskkooli lõpetamine oli ammu ja tahaksin nüüd uuesti kooli minna