Esileht Koolilaps keskkõrvapõletik ja kõrv lukus

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: keskkõrvapõletik ja kõrv lukus

Postitas:

8 aastasel lapsel keskkõrvapõletik ja kõrv lukus. Saime eile peale antibiootikumid, aga laps ütleb, et kõrv pole paremaks läinud. Kui kaua siis põletikuga kõrv lukus on? Mis veel ise teha annaks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kannatust on vaja, muud ei midagi. Kõrv läheb jälle \”lukust lahti\”, kui rõhk trummiõõnes normaliseerub.

Põhimõtteliselt võib võtta ka mingit turset alandavat ravimit. Kas arst ei soovitanud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.12 19:35; 29.12 20:02; 29.12 22:00; 30.12 18:11; 01.01 16:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kannatust on vaja, muud ei midagi. Kõrv läheb jälle \”lukust lahti\”, kui rõhk trummiõõnes normaliseerub.

Põhimõtteliselt võib võtta ka mingit turset alandavat ravimit. Kas arst ei soovitanud?[/tsitaat]

Kirjutas ikka meile aeriust ja nasonexi ka ning antibiootikumiks zinnat.
Et see siis normaalne, et mõned päevad kõrv lukus veel on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]katliin kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kirjutas ikka meile aeriust ja nasonexi ka ning antibiootikumiks zinnat.
Et see siis normaalne, et mõned päevad kõrv lukus veel on?[/tsitaat]
Tundub igati õige ravi ja see on väga normaalne, et kõrv veel lukus on. Igasugused kõrvapõletiku järelmõjud (kõrv lukus või undab või muidu imelik, kerge kuulmislangus jms) võivad kesta veel isegi mitu nädalat pärast ägeda põletiku taandumist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.12 19:35; 29.12 20:02; 29.12 22:00; 30.12 18:11; 01.01 16:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Zyrteci tüüpi ravimit võib ka kõrvale anda. Ma ei tea, mis need aeriused ja nasonexid teevad, Zyrtec on allergiarohi ja alandab limaskestade turset. Mu lapsel on 10+ kõrvapõletikku olnud ja alati annan Zyrteci siirupit ka.
Kui mu mehel eelmisel aastal kõrvapõletik oli, siis tal oli pärast veel kuu aega üks kõrv lukus, nii et kõik on teil normaalne. Arst ju pärast kontrollib üle, kui kuur läbi. Saage ruttu terveks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.12 21:42; 30.12 12:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Zyrteci tüüpi ravimit võib ka kõrvale anda. Ma ei tea, mis need aeriused ja nasonexid teevad, Zyrtec on allergiarohi ja alandab limaskestade turset. Mu lapsel on 10+ kõrvapõletikku olnud ja alati annan Zyrteci siirupit ka.
Kui mu mehel eelmisel aastal kõrvapõletik oli, siis tal oli pärast veel kuu aega üks kõrv lukus, nii et kõik on teil normaalne. Arst ju pärast kontrollib üle, kui kuur läbi. Saage ruttu terveks.[/tsitaat]
Aerius on samuti allergiaravim. Seega pole Zyrtecit kindlasti vaja lisaks anda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.12 19:35; 29.12 20:02; 29.12 22:00; 30.12 18:11; 01.01 16:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Zyrteci tüüpi ravimit võib ka kõrvale anda. Ma ei tea, mis need aeriused ja nasonexid teevad, Zyrtec on allergiarohi ja alandab limaskestade turset. Mu lapsel on 10+ kõrvapõletikku olnud ja alati annan Zyrteci siirupit ka.
Kui mu mehel eelmisel aastal kõrvapõletik oli, siis tal oli pärast veel kuu aega üks kõrv lukus, nii et kõik on teil normaalne. Arst ju pärast kontrollib üle, kui kuur läbi. Saage ruttu terveks.[/tsitaat]
aeriusele ja nasonexile zyrtekit lisaks pole küll vaja anda. need kõik on allergiaravimid. Milleks huupi selliseid asju soovitada, kui ei tea?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.12 00:53; 30.12 19:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Zyrteci tüüpi ravimit võib ka kõrvale anda. Ma ei tea, mis need aeriused ja nasonexid teevad, Zyrtec on allergiarohi ja alandab limaskestade turset. Mu lapsel on 10+ kõrvapõletikku olnud ja alati annan Zyrteci siirupit ka.
Kui mu mehel eelmisel aastal kõrvapõletik oli, siis tal oli pärast veel kuu aega üks kõrv lukus, nii et kõik on teil normaalne. Arst ju pärast kontrollib üle, kui kuur läbi. Saage ruttu terveks.[/tsitaat]

Aerius on jah allergia ravim ja nasonex ka nagu sealt välja lugesin-seda lihtsalt pihustatakse ninna.
No me olime siin juba nädalajagu haige olnud, lapsel oli palavik kõrge ja nohu ja köha-mulle endale tundus,e t lapselon põskkoopapõletik, palusin siis arsti, et äkki teeksime röntgeni. Tema aga arvas,e t ei ole vaja. Lapsel läks palavik ka üle 5-dal päeval ja eks ma siis rahunesin ise ka maha. Istusime siis veel igaksjuhuks viis päeva toas(kuna väljas oli ju väga külm), saime kaks päeva õues jalutada(siis oli temp juba palju, palju parem väljas), kui laps ärkas neljapäeva öösel nutuga, et tal kõrv valutab ja lukus. Läksime siis lastehaiglasse, kus tuvastati, et on põskkoopapõletik, keskkõrvapõletik ja kurk väga punane. Öeldi, ka et kui ravikuur nüüd tehtud saab(7 päeva), et siis lähme perearstile ja tema vaatab ja ostustab kas vaja ravikuuri pikendada ja röntgenisse saata järelkontrolli või mitte. Kusjuures see on juba mitmes kord, kui perearst väidab, et lapsel pole miskit viga ja siis lastehaiglas avastatakse, et laps ikkagi haige. Ma olen tegelikult väga kuri me perearsti peale-kui ta oleks meid röntgenisse saatnud, oleks ju näha olnud, et on põskkoopapõletik, oleks ravi peale saanud ja oleks laps terve juba olnud, mitte nüüd takkaotsa kõrvapõletikus olnud. Kurb.

Aga eks me siis söö nüüd rohtusid edasi ja loodame, et saame ilusasti terveks ja kõrva lukust lahti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see kõrvapõletik võibki järsku tulla pärast nohuga viiruse põdemist ja kuna minu kõrvahaigel lapsel ka peaaegu iga teine nohu lööb kõrva, siis tuleb nohu ravisse väga tõsiselt suhtuda ja alati juba nohu ravimisel annan turset alandavat ravimit, et ei lööks kõrva. Põskkoopapõletikuga kogemusi ei ole, aga kui saite AB, siis see mõjub mõlemasse piirkonda ja küll saate terveks. Kui hakkab korduma või ei saa pärast esimest AB kuuri korda, siis võite ju ka LORi vastuvõtule minna. Kõrvapõletikku on praegu päris palju lastel, kui tuttavaidki vaatan, siis päris mitmete lapsed on viimasel kuul seda põdenud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.12 21:42; 30.12 12:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No nii, nüüd ma siis ise. Olin ka siin juba mõned päevad nohune, eilsest siis ka kõrge palavik ja täna järsku lihtsalt lõi kõrva lukku ja kergelt valutab. Kõrvas sihuke tunne nagu keegi tahaks end sealt välja pressida. Kas siis nüüd mul kah kõrvapõletik? Sellinne asi ei ole ju ometi nakkav. Katsun homme perearstile saada, aga mida seniks valu vastu teha……viinavatti kõrva? Kusjuures ma küll ei tea, et mul oleks kunagi kõrvapõletikku olnud.
Vaesed meied 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]katliin kirjutas:[/small]
[tsitaat]No nii, nüüd ma siis ise. Olin ka siin juba mõned päevad nohune, eilsest siis ka kõrge palavik ja täna järsku lihtsalt lõi kõrva lukku ja kergelt valutab. Kõrvas sihuke tunne nagu keegi tahaks end sealt välja pressida. Kas siis nüüd mul kah kõrvapõletik? Sellinne asi ei ole ju ometi nakkav. Katsun homme perearstile saada, aga mida seniks valu vastu teha……viinavatti kõrva? Kusjuures ma küll ei tea, et mul oleks kunagi kõrvapõletikku olnud.
Vaesed meied :([/tsitaat]
Kõrvapõletik iseenesest pole tõesti nakkav. Küllap teil on lihtsalt selline viirus, mis kergelt kõrva lööb.
Valu vastu võta valuvaigistit. Ibuprofeeni näiteks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.12 19:35; 29.12 20:02; 29.12 22:00; 30.12 18:11; 01.01 16:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]katliin kirjutas:[/small]
[tsitaat]No nii, nüüd ma siis ise. Olin ka siin juba mõned päevad nohune, eilsest siis ka kõrge palavik ja täna järsku lihtsalt lõi kõrva lukku ja kergelt valutab. Kõrvas sihuke tunne nagu keegi tahaks end sealt välja pressida. Kas siis nüüd mul kah kõrvapõletik? Sellinne asi ei ole ju ometi nakkav. Katsun homme perearstile saada, aga mida seniks valu vastu teha……viinavatti kõrva? Kusjuures ma küll ei tea, et mul oleks kunagi kõrvapõletikku olnud.
Vaesed meied :([/tsitaat]
võta sedasama lapse allergiarohtu. see alandab turset ja ei lase asjal hullemaks minna. viina küll kõrva ei topiks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.12 00:53; 30.12 19:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Öö läbi magamata, sest kõrv valutas ja tabletid valu ära ei võtnud.Täna hommikul hakkas mul kõrvast miskit välja voolama. Läksin siis täna perearsti keskusse õe vastuvõtule. Tema ütles, et mul kõrvas vaigutükk ees ja ta ei näe kas on põletik või mitte-seega peab tema kõrva loputama. Ma küll mainisin, et põletikuga ja eriti veel kui mul sealt miskit välja voolab ei tohiks kõrva loputada, aga ta ütles endiselt,e t ta peab.
Aga peale pesu siis tõdes faakti, et on jah põletik. Kirjutati rohud välja, kah zinnat.
Mul nüüd aga mure, kõrv valutab ja jookseb vedelikku, kõrv lukus ka-kas see pesu ei teinud miskit hullu siis või see selgub alles mingi aja pärast, kui kurdiks olen jäänud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rahune, ei jää sa kurdiks midagi. Saan aru, et valu teeb pahuraks ja kannatamatuks, aga anna aega, küll paraned:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka oli detsembris esimest korda elus kõrvapõletik, ei mäleta, et lapsena oleks ka olnud. Sain AB-sid aga kõrv läks ikka lukku. Käisin kõrvaarsti juures seda ca 5 korda \”puhumas\”, see aitab kiiremini lukust lahti. Nüüd juba enam-vähem

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mul ka oli detsembris esimest korda elus kõrvapõletik, ei mäleta, et lapsena oleks ka olnud. Sain AB-sid aga kõrv läks ikka lukku. Käisin kõrvaarsti juures seda ca 5 korda \”puhumas\”, see aitab kiiremini lukust lahti. Nüüd juba enam-vähem[/tsitaat]

Kuidasmoodi see puhumine välja näeb? Kas valus protseduur?
Mul jookseb kõrvast vedelikku ka. Peaks ka äkki igaksjuhuks minema kõrvaarstile näitama. kui nuuskan siis käib vahest kõrvast vilin läbi ja lööb hetkeks kõrva lahti, siis hakkab kohe kõrvast jooksma ka. Täitsa vastik on olla sellise kõrvaga. Mul veel kõrv pidevalt nagu undab või viliseb kah. Tahan terveks saada 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]katliin kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kuidasmoodi see puhumine välja näeb? Kas valus protseduur?
Mul jookseb kõrvast vedelikku ka. Peaks ka äkki igaksjuhuks minema kõrvaarstile näitama. kui nuuskan siis käib vahest kõrvast vilin läbi ja lööb hetkeks kõrva lahti, siis hakkab kohe kõrvast jooksma ka. Täitsa vastik on olla sellise kõrvaga. Mul veel kõrv pidevalt nagu undab või viliseb kah. Tahan terveks saada :([/tsitaat]
Puhumine ei ole valus, aga seda ei tehta ägeda põletiku faasis.
Sa ei pea preagu kuskile minema. Tee ravikuur lõpuni ja siis vaata edasi.

Kõrvast jookseb sekreeti, sest kuulmekile on katki. Paranemine võtab aega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.12 19:35; 29.12 20:02; 29.12 22:00; 30.12 18:11; 01.01 16:07;
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Koolilaps keskkõrvapõletik ja kõrv lukus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.