Esileht Koolilaps Kesklinna Põhikool 7.kl

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Kesklinna Põhikool 7.kl

Postitas:
Kägu

Tere!
Kas siin on keegi (võib teab keegi kedagi), kelle laps käib Kesklinna Põhikoolis 6.klassis ja sai järgmisest aastast Reaalkooli 7.klassi?
Otsin oma lapsele kohta 7.klassi ja mulle väideti, et sellest sügisest Kesklinna Põhikooli 7.klassi (2023/24 õa) vabu kohti ei tekkinud. Tean, et varasematel aastatel on selliseid liikumisi küll olnud.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sulle koolist öeldi, et vabu kohti pole, siis mis vahet seal on, kas keegi sealt sai Reaali või mitte? Kavatsed kooli õigust nõudma minna? Tegu on erakooliga ning neil on täielik õigus lapsi mitte juurde võtta.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paar tükki sai Reaali, aga kohad täitusid ootejärjekorras olevate laste arvelt. Sa arvad, et see on kool, kuhu lambist helistad juuni alguses ja saad?

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas Reaalkooli 7. klassi katsetelt ka kellegi hoopis Kesklinna põhikooli kohta pakuti?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas Reaalkooli 7. klassi katsetelt ka kellegi hoopis Kesklinna põhikooli kohta pakuti?

Aga miks peaks?

Nad teevad koos katseid 1. klassi, aga mitte 7. klassi.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas Reaalkooli 7. klassi katsetelt ka kellegi hoopis Kesklinna põhikooli kohta pakuti?

Nagu miks? Sa ikka saad aru, et tegu on kahe erineva koolliga ja nad komplekteerivad oma klasse eraldiseisvalt? Ja kesklinna põhikool ei anna su lapsele mingit eelist gümnaasiumisse astumisel.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nagu miks? Sa ikka saad aru, et tegu on kahe erineva koolliga ja nad komplekteerivad oma klasse eraldiseisvalt? Ja kesklinna põhikool ei anna su lapsele mingit eelist gümnaasiumisse astumisel.

Teoreetiliselt jah 2 eraldi kooli, aga paljud õpetajad on samad, ruumid on samad, üritused on samad, huviringid reaali lastele ongi TKP omad vormiliselt, isegi need mis varem reaali huviringid olid. Seega kahest eraldi koolist siin väga rääkida ei saa.

Tundub üsna loogiline, et mõni tubli laps TKP-st liigub edasi reaali 7c-sse, seeag seal peaks igal aastal mõni koht vabaks jääma. Kellele nad neid pakuvad, kas teevad eraldi konkursi või pakuvad reaali katsetelt napilt välja jäänutele (tunduks ka üsna loogiline) ma ei tea.

Kas TKP annab eelise reaali gümnaasimumisse sissesaamisel ei oska ka kommenteerida, aga arvan, et pigem annab võrreldes mingist suvalisest koolist tulnutega. Kui vestluste viimane ring on läbi ja lastel võrdsed tulemused, siis ma olen üsna kindel, et eelise saavad reaalis põhikooli lõpetajad, miks ei peaks järgmist eelist saama TKP lõpetajad kui nad juba õpetajatele tuttavad on? Kuidas sa ise valiksid kui sul on n+1 last täpsel sama tulemusega, aga osasid sam juba tunned ja tead, et nad on kohusetundlikud, õpihimulised, hea käitumisega? Ilmselt valiksid ka need keda juba teda, sest tundmatute hinnag võib olla ebaadekvaatne (tegelikult ei pruugi, aga sa ei tea seda enne kui oled proovinud).

Minu meelest võtab ka reaalkool igal aastal uusi õpilasi vastu, tasdub ka muudesse klassidesse katsetada. Mu noorema lapse klassi tuli vist viiendas uus õpilane, kes hiljem on erinevate ainete olümpiaadidel edukalt esinenud. Neil oli üldse väga tugev klass, kui muidu peetakse 7c-sse tulnuid põhikooli tugevaimateks, siis selles lennus oli hoopis esimesest alustanud klass.

 

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teoreetiliselt jah 2 eraldi kooli, aga paljud õpetajad on samad, ruumid on samad, üritused on samad, huviringid reaali lastele ongi TKP omad vormiliselt, isegi need mis varem reaali huviringid olid. Seega kahest eraldi koolist siin väga rääkida ei saa.

Ruumid nüüd küll samad ei ole. TKP’l on eraldi hoone. Eraldi aktused, eraldi üritused. Mingeid kokkupuuepunkte õpilastel ei ole. See, et huviringe korraldab TKP on lihtsalt korralduslik asi. Ega muud koolid ka kõiki oma huviringe ise korralda. Huviringid nüüd küll mingi näitaja ei ole, et tegu oleks sama kooliga.

Kas TKP annab eelise reaali gümnaasimumisse sissesaamisel ei oska ka kommenteerida, aga arvan, et pigem annab võrreldes mingist suvalisest koolist tulnutega. Kui vestluste viimane ring on läbi ja lastel võrdsed tulemused, siis ma olen üsna kindel, et eelise saavad reaalis põhikooli lõpetajad, miks ei peaks järgmist eelist saama TKP lõpetajad kui nad juba õpetajatele tuttavad on? Kuidas sa ise valiksid kui sul on n+1 last täpsel sama tulemusega, aga osasid sam juba tunned ja tead, et nad on kohusetundlikud, õpihimulised, hea käitumisega? Ilmselt valiksid ka need keda juba teda, sest tundmatute hinnag võib olla ebaadekvaatne (tegelikult ei pruugi, aga sa ei tea seda enne kui oled proovinud).

Ma ei tea, kas see on tõsi või mitte, aga väidetavalt ei saanud eelmisel aastal mitte ükski TKP laps Reaali gümnaasiumisse. Need, kes TKP’s alustasid ja Reaali gümnaasiumisse jõudsid, vahetasid kooli juba kas viiendas või seitsmendas klassis. Ehk siis tugevamad lapsed on juba Reaali liikunud ning kuna konkurss gümnaasiumisse on kõva, siis ei ole ka probleemi sinna tugevate õpilaste leidmisega väljastpoolt.

Minu meelest võtab ka reaalkool igal aastal uusi õpilasi vastu, tasdub ka muudesse klassidesse katsetada. Mu noorema lapse klassi tuli vist viiendas uus õpilane, kes hiljem on erinevate ainete olümpiaadidel edukalt esinenud. Neil oli üldse väga tugev klass, kui muidu peetakse 7c-sse tulnuid põhikooli tugevaimateks, siis selles lennus oli hoopis esimesest alustanud klass.

Igal aastal võetakse viiendatesse mõni laps juurde. Põhikoolis on laste arv klassis suurem kui algkoolis. Ülejäänud klassidesse võetakse juurde ainult siis kui mõni koht on vabanenud. Järgmiseks õppeaastaks näiteks ei võeta.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Põhikoolil vahetub sügisel direktor. Võib olla hakkavad uued tuuled puhuma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ruumid nüüd küll samad ei ole. TKP’l on eraldi hoone. Eraldi aktused, eraldi üritused. Mingeid kokkupuuepunkte õpilastel ei ole.

Võib-olla tänasel päeval tõesti pole, ma pole põhikooli tunniplaani jälginud. Minu noorem laops, kes on praegune abiturient, sai väikeses majas käia poolteist aastat, siis kolisid nad TKP majja kuni neljanda klassi lõpuni. Temaga koos alustas TKP esimene lend, mõned läkisd juba seitsmendas reaali, päris mitmed gümnaasiumisse, ei tahaks uskuda, et järgmised lennud tunduvalt nõrgemad olid, pigem oli TKP-l juba oma maine.

Võta reaali ja TKP tunnipllan ette, kui sa tead mis numbriga mis klassiruumi tähistatakse, siis ikka üsna palju kokkupuutepunkte on ka sel aastal.

Ja reaali võetakse igal aastal jurde õpilasi, kui klassis on vabu kohti, lihtsalt viiendas on kohti rohkem kui algklassides, seega tavaliselt võetakse sinn jah juurde. Aga kui mujal kohti vabaneb, siis ka teistesse klassidesse.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võta reaali ja TKP tunnipllan ette, kui sa tead mis numbriga mis klassiruumi tähistatakse, siis ikka üsna palju kokkupuutepunkte on ka sel aastal.

Algklasse ei vaadanud, aga põhikool on küll täiesti erinevates majades. Paar kokanduse tundi TKP õppeköögis pole just väga suur kokkupuude. Need on kaks erinevat kooli. Erinev juhtkon, erinevad majad.

Ja reaali võetakse igal aastal jurde õpilasi, kui klassis on vabu kohti, lihtsalt viiendas on kohti rohkem kui algklassides, seega tavaliselt võetakse sinn jah juurde. Aga kui mujal kohti vabaneb, siis ka teistesse klassidesse.

Loomulikult võetakse. Keegi pole väitnud, et ei võeta. Aga ainult juhul kui ON kohti. Ja enamasti neid ei ole.

Temaga koos alustas TKP esimene lend, mõned läkisd juba seitsmendas reaali, päris mitmed gümnaasiumisse, ei tahaks uskuda, et järgmised lennud tunduvalt nõrgemad olid, pigem oli TKP-l juba oma maine.

Näiteks olümpiaadidel figureerivad Reaali lapsed. TKP omi sealt väga ei leia. Kahjuks pole nende kodulehel statistikat edasiõppimise kohta.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kohe kindlasti TKP parimad lähevad Reaali ja sealt edasi ka Reaali gümnaasiumisse. Olen sellega üsna kursis.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kohe kindlasti TKP parimad lähevad Reaali ja sealt edasi ka Reaali gümnaasiumisse. Olen sellega üsna kursis.

Sa kas väljendasid end valesti või lähevadki need, kes Reaali gümnaasiumisse jõuavad juba põhikoolis üle. Kui kursis oled, siis kuhu need lähevad, kes põhikooli TKP’s lõpetavad?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on käinud mõlemad lapsed nii TKP-s kui ka Reaalis. Reaalis on rangem kord, e-kooli täidavad õpetajad püüdlikumalt, hinnete lisamine e-kooli on selgem. TKP poolel on tänase päevani mõni õpetaja, kes ei suuda koolipäeva lõpuks e-kooli täita või mõni õpetaja, kes hindeid lisab mingi oma loogika järgi ja siis nuputad, et mida see number 41 või 28 või mis iganes seal nüüd tähendab. Reaalis oli ca 4 aastat tagasi veel õpetajaid, kes julgesid valjult välja öelda väga halvustavaid kommentaare õpilastele otse näkku, kes olid Reaali tulnud TKP-st üle. Oli ka õpetajaid, kes kiusasid hinnetega TKP-st tulnud lapsi. Ja seda oli valus kuulata. Imelik, et sellist tigedust tauniti või siis ignoreeriti.

Reaali gümnaasiumiosa mina mingiks imedemaaks ei pea, kuhu püüelda. On ka teisi gümnaasiumeid Eestis, kus saab hea hariduse ja hüppelaua ülikooli. Mõttetu kraagelda sel teemal, kes ja mis klassi ja kas ikka saab Reaali.

 

TKPst liigub igal aastal keegi Reaali erinevates klassidest erinevatesse klassidesse ja jätkuvalt mina isiklikult Reaali imedemaaks ei pea ja last sinna kandideerima ei sunniks. Ka TKP-st saab väga hea hariduse, kui laps ise soovib. Ega Reaalis haridusekulp suurem ole, mida pähe kallatakse.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mõni õpetaja, kes hindeid lisab mingi oma loogika järgi ja siis nuputad, et mida see number 41 või 28 või mis iganes seal nüüd tähendab.

No reaalis oli täpselt samasugune kujundav hindamine kuni 6.klassi lõpuni. Alati oli juures ka maksimumpunktid, seega võisid ju ise oma lapse tulemuse hindeks teisenada. Ja kui ekooli tasulise variandi raatsisid tellida, siis said ka teiste laste tulemusega võrrelda.

Täitsa huvitav oleks teada, kes need halvustavad ja kiusavad õpetajad sinu meelest olid? Mul 2 last reaalis käinud, noorem alustas koos TKP esimese lennuga. Ma küll ei ole kuulnud, et mingit vahet oleks tehtud kes reaalist, kes TKPst, alguses oli neil ikka päris palju üritusi koos.

Ma tean ühte õpetajat, kelle kohta vanem laps ütles, et ta on kiuslik. See õpetaja vanemale lapsele tunde ei andnud. Nooremale andis. Küsisin siis, et kas on kiuslik, noorem ütles et ei ole, nõudlik on küll. See hinnetega kuisamise jutt on ikka päris imelik, enamik töid on punktisüsteemis, nii palju kui punkte saad, niisugune hinne ka tuleb.

Last kandideerima ei pea muidugi sundima, aga kui laps ise tahab sinna minna, siis ma küll toetaks tema valikut. Minu nooremast, kes oli täiesti tavaline keskmine laps, halb kohaneja ja kelle nõrgimaks küljeks oli loogika, sai selles koolis julge esineja, mitmel korral olümpiaadidel vabariiklikku vooru jõudnu, medaliga lõpetaja, kes tegi riigieksamid 95+ punktile. Usun et temale oli see küll parim kool, ei mingit survet ega ootusi, küll aga toetust ja võimalusi oma andeid ja tugevusi leida. Samamoodi on edukad olnud need, kes tema klassi viiendas, seitsmendas või isegi kaheksandas tulid, kaheksandas liitunu kohta oli kommentaar, “tundub nagu oleks ta kogu aeg meie klassis käinud”.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on käinud mõlemad lapsed nii TKP-s kui ka Reaalis. Reaalis on rangem kord, e-kooli täidavad õpetajad püüdlikumalt, hinnete lisamine e-kooli on selgem. TKP poolel on tänase päevani mõni õpetaja, kes ei suuda koolipäeva lõpuks e-kooli täita või mõni õpetaja, kes hindeid lisab mingi oma loogika järgi ja siis nuputad, et mida see number 41 või 28 või mis iganes seal nüüd tähendab. Reaalis oli ca 4 aastat tagasi veel õpetajaid, kes julgesid valjult välja öelda väga halvustavaid kommentaare õpilastele otse näkku, kes olid Reaali tulnud TKP-st üle. Oli ka õpetajaid, kes kiusasid hinnetega TKP-st tulnud lapsi. Ja seda oli valus kuulata. Imelik, et sellist tigedust tauniti või siis ignoreeriti.

Reaali gümnaasiumiosa mina mingiks imedemaaks ei pea, kuhu püüelda. On ka teisi gümnaasiumeid Eestis, kus saab hea hariduse ja hüppelaua ülikooli. Mõttetu kraagelda sel teemal, kes ja mis klassi ja kas ikka saab Reaali.

TKPst liigub igal aastal keegi Reaali erinevates klassidest erinevatesse klassidesse ja jätkuvalt mina isiklikult Reaali imedemaaks ei pea ja last sinna kandideerima ei sunniks. Ka TKP-st saab väga hea hariduse, kui laps ise soovib. Ega Reaalis haridusekulp suurem ole, mida pähe kallatakse.

Hapud viinamarjad, muud midagi.

Mul 3 last Reaalis. Super kool.

 

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on käinud mõlemad lapsed nii TKP-s kui ka Reaalis. Reaalis on rangem kord, e-kooli täidavad õpetajad püüdlikumalt, hinnete lisamine e-kooli on selgem. TKP poolel on tänase päevani mõni õpetaja, kes ei suuda koolipäeva lõpuks e-kooli täita või mõni õpetaja, kes hindeid lisab mingi oma loogika järgi ja siis nuputad, et mida see number 41 või 28 või mis iganes seal nüüd tähendab. Reaalis oli ca 4 aastat tagasi veel õpetajaid, kes julgesid valjult välja öelda väga halvustavaid kommentaare õpilastele otse näkku, kes olid Reaali tulnud TKP-st üle. Oli ka õpetajaid, kes kiusasid hinnetega TKP-st tulnud lapsi. Ja seda oli valus kuulata. Imelik, et sellist tigedust tauniti või siis ignoreeriti.

Reaali gümnaasiumiosa mina mingiks imedemaaks ei pea, kuhu püüelda. On ka teisi gümnaasiumeid Eestis, kus saab hea hariduse ja hüppelaua ülikooli. Mõttetu kraagelda sel teemal, kes ja mis klassi ja kas ikka saab Reaali.

TKPst liigub igal aastal keegi Reaali erinevates klassidest erinevatesse klassidesse ja jätkuvalt mina isiklikult Reaali imedemaaks ei pea ja last sinna kandideerima ei sunniks. Ka TKP-st saab väga hea hariduse, kui laps ise soovib. Ega Reaalis haridusekulp suurem ole, mida pähe kallatakse.

Hapud viinamarjad, muud midagi.

Mul 3 last Reaalis. Super kool.

Tundub, et funktsionaalse lugemisoskusega on kehvad lood.

Minu laps on Reaali lõpetanud. Kus need hapud viinamarjad on? Sul on kogemus vaid ühe kooliga=piiraud silmaring. Pole väitnudki, et Reaal pole super kool. Täpselt samuti on TKP super kool ja veel teisigi koole on super koolid. Mul on rohkem lapsi, kokku kogemus nelja kooliga. Ülikooli saab ka teistest gümnaasiumitest. Kui laps õppida tahab, siis õpib igas koolis. Jätkuvalt kordan, et Reaalis pole kulp suurem, millega haridust pähe kallatakse.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Koolilaps Kesklinna Põhikool 7.kl