Esileht Koolilaps Kesklinna põhikool

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Kesklinna põhikool

Postitas:

Loen kooli kodulehelt, et Kesklinna põhikooli katsed toimuvad Reaali katsetega koos. Laps on Reaali katsetele registreeritud, aga kas oleks pidanud Kesklinna põhikooli ka registreerima, et nad teaks, et oleme ehk sellest koolist ka huvitatud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei lugenud küll välja, et peaks. Ikka koos need katsed. Kuigi tean, et paljud KP last ei paneks.

Aga ma pigem küsiks, kas KP on enda raha väärt? Paljud peale 9ndat reaali gümnaasiumi osas jätkata saavad?

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.02 20:16; 24.02 08:47; 25.02 13:31; 26.02 08:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin ka katsetel kindel, et last Kesklinna Põhikooli ei paneks, sest see ju maksab jne. Aga läks nii, et ikka panin ja ma ei saaks rohkem rahul olla! Suurepärane õpetaja ja fantastiline klass. Mitte ühtegi kraaget, kes teisi segaks ja õppekäigud ja üritused ei jää iialgi vanemate rahakoti taha. Minu laps on selle poole aasta jooksul uskumatult palju arenenud. Väga suurt rõhku pööratakse õppimisele, eriti matemaatikale ja arvutamisele.

Aga ma pigem küsiks, kas KP on enda raha väärt? Paljud peale 9ndat reaali gümnaasiumi osas jätkata saavad?

Kui natuke süveneda sellesse kooli, siis saad teada, et see on alles nii noor kool, et sealt pole veel keegi gümnaasiumisse edasi läinud. Vaadates, mida juba ainuüksi esimeses klassis tehakse, olen üsna kindel, et sellise ettevalmistusega gümnaasiumisse saamine pole mingi raskus. Minu jaoks on see kool väärt igat senti.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

TKP on väga hea kool ja katsed REaalkooliga ühised. Vastavalt katsetel lapse kogutud punktidele koostatud pingereale saad siis teate, kuhu kooli koha saab. Kuna konkurss suur ja soovijaid rohkem kui kummassegi kooli mahub, siis väiksema punktitulemuse puhul võib ka ootejärjekorda jääda ehket kuna paljud võibolla TKPsse pakutud kohast loobuvad (kuna maksuline), siis võimalik ka varust sinna saada. Oma raha on kool kindlasti väärt, sest tegemist õppimiskallakuga kooliga ja programm üksühele sama REaalkooli programmiga. Gümnaasiumisse pääsemine juba omaette teema ja sõltub lapsest, selleks vanuseks peaks juba enam-vähem selge olema, kas üldse reaalkallak sobibki..

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

TKPst gümnaasiumisse pole veel keegi saanud, sest esimene lend üheksandikke lõpetab sel kevadel. Kui oli võimalus 7ndasse kandideerida, siis praegusest üheksandast liikus teistesse koolidesse 10-11 last, enamik neist reaali. Pea kõik, kes katsed reaali tegid, said sisse.

Praegune seitsmes TKPs jäi päris suur klassikomplekt. See tähendab, et kahe kuuenda peale kokku üks klassitäis liikus reaali, gagi jne seitsmendasse. TKPs on alates seitsmendast üks klassikomplekt.

Kui TKP avati, siis tutvustusel öeldi kohe, et üks eesmärke on kasvatada järeltulevat põlve reaali seitsmendasse c klassi. Kui ma tookord seda siin perekoolis kirjutasin, loobiti mind piltlikult kividega uimaseks ning naerdi mu üle, et olen naiivne. Reaalsus aga on just selline.

Olen kooli valikuga väga rahul. Klassikomplekti tase, sõbralikkus ja õhkkond sõltub lastest, kes kandideerivad, õpetajast ja ka lapsevanematest nagu igas koolis. Kogemus on näidanud, et klassides on väga tublisid lapsi, aga on ka rikaste võsukesi, kes käivad põhimõttel “ma ju maksan ja harige mu last”. Pole veel kuulnud, et kedagi oleks minema saadetud kehvade tulemuste pärast õppetöös või käitumise pärast. Õnneks, kuna kool on end aastatega tõestanud, on konkurss esimesse klassi tugev ning sisse saavad parimad.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.02 21:57; 24.02 10:20; 26.02 23:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga ma pigem küsiks, kas KP on enda raha väärt? Paljud peale 9ndat reaali gümnaasiumi osas jätkata saavad?

Se aastal saab seda esimest korda teada. Aga eks nad teevad katseid nagu teisedki ja need, kes tingimustele vastavad, saavad ilma sisse. Osa kindlasti läheb Reaali üle juba seitsmendas. Ja kindlasti on seal ka selliseid lapsi, kes hoopis mingi muu gümnaasiumi valivad. Ei maksa arvata, et ka kõik Reaali põhikooli lõpetajad kohe samasse gümnaasiumisse edasi lähevad. Kodulehel on ka statistika leitav – https://real.edu.ee/meie-kool/statistika/opingute-jatkamine-peale-pohikooli/, kaks kolmandikku jätkab oma kooli gümnaasiumis.
Ja kui siit nüüd edasi minna, siis rohkem kui klassitäis lapsi võetakse mujalt juurde ehk siis ilmselt ei pea just TKP’i lõpetama, et sisse saada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu teada sai sel aastal Reaali 7c klassi 6 last TKPst. Seda, kui palju katsetel käis TKP lapsi, ei tea, aga konkurss oli 9 last kohale ja sisse saadi ka täiesti tavalistest piirkonnakoolidest.
Samas, kui endal oleks praegu vajadus panna I klassi laps Tallinnas ja oleks võimalik panna TKPsse (nii logistiliselt kui rahaliselt), siis vist pigem paneks TKPsse kui piirkonnakooli.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paljud peale 9ndat reaali gümnaasiumi osas jätkata saavad?

See selgub alles paari kuu pärast, Kesklinna põhikooli 9. klass lõpetab esimest aastat. Mõned lapsed said küll reaali seitsmendasse sisse. Kui sul soov, et laps reaalis õpiks, siis Kesklinna põhikool on ilmselt parim valik, juhul kui laps reaali sisse ei saa, palju õpetajad on samad, õppekava vist ka üsna sama.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 23:57; 26.02 09:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täitsin avalduse Kesklinna Põhikooli õppima asumiseks ja nüüd hakkas süda valutama, kas tegin ikka õigesti. Ei saa enam öösel magada ka.

Kas paneksite lapsed erinevasse kooli?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.02 20:16; 24.02 08:47; 25.02 13:31; 26.02 08:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täitsin avalduse Kesklinna Põhikooli õppima asumiseks ja nüüd hakkas süda valutama, kas tegin ikka õigesti. Ei saa enam öösel magada ka.

Kas paneksite lapsed erinevasse kooli?

Kus teine laps käib?

TKPs on tõenäoliselt igas klassikomplektis vähemalt üks laps, kelle õde või vend on reaalis.

On ka selliseid, kelle õde või vend on teises koolis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.02 21:57; 24.02 10:20; 26.02 23:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täitsin avalduse Kesklinna Põhikooli õppima asumiseks ja nüüd hakkas süda valutama, kas tegin ikka õigesti. Ei saa enam öösel magada ka.

Kas paneksite lapsed erinevasse kooli?

Kus teine laps käib?

TKPs on tõenäoliselt igas klassikomplektis vähemalt üks laps, kelle õde või vend on reaalis.

On ka selliseid, kelle õde või vend on teises koolis.

Ühes teises katsetega koolis.

Loodame, et tuleb toredate laste ja mõistlike vanematega klass.

Kas keegi oskab õpikoormust ja keelõpet ka kommenteerida?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.02 20:16; 24.02 08:47; 25.02 13:31; 26.02 08:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps on kesklinna põhikooli keskastmes, oskan kommenteerida, et koormus on mõõdukas. Oleneb päevast, aga ei midagi ületamatut. Vahel on korraga väga palju õppida, aga vahel isegi pole esmaspäevaks või veerandi alguseks antud miskit. Isegi kohustuslikku kirjandust näiteks hetkel minu lapsel ei ole, õpetaja vaheajaks midagi ei andnud. Keeleõpe algab III klassist, kohe 4 inglise keele tundi nädalas ja nii kestab edasi ka. Seega keeleõpe on tasemel, tempo hea. Hindeid esimesed 6 aastat ei panda, kuid protsentide või max punktisummadele töid on muidugi pidevalt. Kaks korda aastas on tasemetööd matem, eesti keeles, ka inglise keeles, loodusõpetuses – alguses 2, pärast 3 tasemetööd koos.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.02 20:11; 26.02 08:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keeleõpe algab III klassist, kohe 4 inglise keele tundi nädalas ja nii kestab edasi ka. Seega keeleõpe on tasemel, tempo hea.

Keeleõpe on siis küll täpselt nii, nagu igas teises Eesti koolis, ei midagi rohkemat.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keeleõpe algab III klassist, kohe 4 inglise keele tundi nädalas ja nii kestab edasi ka. Seega keeleõpe on tasemel, tempo hea.

Keeleõpe on siis küll täpselt nii, nagu igas teises Eesti koolis, ei midagi rohkemat.

jah, nii kesklinna põhikool kui reaalkool teiste koolidega üsna sama tundide arvuga. aga need tunnid on see-eest tõhusad.
minumeelest on kõikide ainete õpe on reaalis ja seega ka kesklinna põhikoolis valdavalt väga hea.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.02 01:08; 26.02 11:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõhusa keeleõppe all ma pidasin silmas seda, et näiteks minu lapse kodulähedases koolis algab inglise keel ka 3. klassist, kuid seda on vaid 3 korda nädalas, mitte 4 korda, nagu kesklinna põhikoolis. Lisaks algab kodulähedases koolis vene keel 2 korraga nädalas, kesklinna põhikoolis on sedagi kohe 4 korda nädalas. Minu jaoks on rohkem tunde vastuvõetavam, eriti vene keele osas.Seega ei ole üle Eesti kõigis koolides täpselt ühtemoodi keeleõppega. Matemaaatikatunde aga näiteks sel õppeaastal minu lapsel on küll sama palju kui piirkonnakoolis, algklassides oli matemaatikatunde üks rohkem.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.02 20:11; 26.02 08:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh vastajatele! Lugesin ka rahulikult kodulehe läbi ja õppekava on väga sümpaatne. Nüüd veel viimane küsimus. Kas seal on hea õppida ka tagasihoidlikumal lapsel? Kas reaali ja kesklinna pk lastel omavahelist hõõrumist ei ole?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.02 20:16; 24.02 08:47; 25.02 13:31; 26.02 08:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas reaali ja kesklinna pk lastel omavahelist hõõrumist ei ole?

Minu teada ei ole mingit hõõrumist, ringid on ju kõik ühised, vanasti olid üritused ka (kuidas preagu, pole kursis). Pigem olid algul osad vanemad häiritud, kui traditsioonilistel üritustel oli korraga ruumipuudus, sööklas rohkem lapsi jms. Nüüdseks kõik sellised asjad paika loksunud ja erakoolil ka ruume ja võimalusi rohkem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 23:57; 26.02 09:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps on kesklinna põhikooli keskastmes, oskan kommenteerida, et koormus on mõõdukas. Oleneb päevast, aga ei midagi ületamatut. Vahel on korraga väga palju õppida, aga vahel isegi pole esmaspäevaks või veerandi alguseks antud miskit. Isegi kohustuslikku kirjandust näiteks hetkel minu lapsel ei ole, õpetaja vaheajaks midagi ei andnud. Keeleõpe algab III klassist, kohe 4 inglise keele tundi nädalas ja nii kestab edasi ka. Seega keeleõpe on tasemel, tempo hea. Hindeid esimesed 6 aastat ei panda, kuid protsentide või max punktisummadele töid on muidugi pidevalt. Kaks korda aastas on tasemetööd matem, eesti keeles, ka inglise keeles, loodusõpetuses – alguses 2, pärast 3 tasemetööd koos.

Tere, kas tõesti ongi nii, et ei ole hindeid 6 aastat? Kas siis nende % järgi saab teada, kui hästi lapsel läheb?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

jah, hõõrumist reaali ja kesklinna põhikooli laste vahel ei ole. vähemalt reaali poolt pole ma seda aru saanud.
ja hindeid ka pole, aga see üleminek põhikooli lõpupoole on nii sujuv, et mina ei saanudki aru, et nüüd hakati “hindeid panema”. eks varem saadakse ka punkte olulisemate tööde eest.
meile väga kujundav hindamine sobib (kuigi alguses häiris).

(laps reaalis).

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.02 01:08; 26.02 11:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võin samuti kinnitada, et Reaalkooli ja TKP õpilaste vahel hõõrumist ei ole. Reaal kasutab ka TKP ruume. Küll aga võiks TKPs olla kord karmim ja korduvalt korda rikkuvad lapsed võiks siiski kooli nimekirjast välja arvata.

Hindeid ei panda. Olin samuti algul veidi ärevil, kuidas ma tean, kuidas lapsel läheb. Kui Reaali sisse sai seitsmendasse, siis sain aru, et jah teadmine, et laps sai kontrolltöö 70% või 80% või muu % tulemuse, oli piisav. Mul on nii hea meel, et hindeid ei panda. Ei teki mingeid silte, et näed ma olen viieline või näed see on meil kolmeline.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.02 21:57; 24.02 10:20; 26.02 23:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võin samuti kinnitada, et Reaalkooli ja TKP õpilaste vahel hõõrumist ei ole. Reaal kasutab ka TKP ruume. Küll aga võiks TKPs olla kord karmim ja korduvalt korda rikkuvad lapsed võiks siiski kooli nimekirjast välja arvata.

Hindeid ei panda. Olin samuti algul veidi ärevil, kuidas ma tean, kuidas lapsel läheb. Kui Reaali sisse sai seitsmendasse, siis sain aru, et jah teadmine, et laps sai kontrolltöö 70% või 80% või muu % tulemuse, oli piisav. Mul on nii hea meel, et hindeid ei panda. Ei teki mingeid silte, et näed ma olen viieline või näed see on meil kolmeline.

Mis vahe on protsendil ja hindel? Ikka on ju see 30%-line ja see 80%-line?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis vahe on protsendil ja hindel? Ikka on ju see 30%-line ja see 80%-line?

ma ei ole küll reaali ega tkp lapevanem, aga näen üsna suurt vahet. protsente pannakse ühe konkreetse töö/ülesande eest ja ühest v kahest 30% tööst ei saa laps veel silti külge (ilmselt ei saadagi seal tulemuseks 30%, see on ju neg tulemus, nii et ses suhtes kehv näide). kuna ma ei tea, siis ainult arvan, et tunnistusele protsente ei lähe, läheb sõnaline tagasiside, seega mingeid kolmelise ekvivalente ei teki. need, kellel koik tööd viied v maksimumprotsentidele tehtud, paistavad alati silma, kuid nende mahasurumine ei olegi ju eesmärk.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Koolilaps Kesklinna põhikool