Esileht Koolilaps Kesklinna Põhikoolist Reaali liikumine

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Kesklinna Põhikoolist Reaali liikumine

Postitas:

Huvitav kas KPKst Reaalkooli ka liikumist toimub? 7.klassi näiteks? Hiljemalt 1.juunil pidi vabade kohtade info KPK kodulehele üles pandama aga ei midagi. Polegi vabu kohti või kõik juba ära jaotatud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.06 00:25; 02.06 11:43; 02.06 11:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu teada 7. klassi katsed on ju kevadel ära olnud. Reaalkool teeb 7. lisaklassi ja kesklinna põhikooli omad saavad kandideerida võrdselt teistega. Mu enda laps käib seal koolis, kuid veel algklassides. Koolist ametlikku infot edasiliikumiste kohta ei ole, kuid klassiõpetaja on aeg-ajalt rääkinud, mitu last mis aasta edasi said. Peast ei mäleta, kuid neid ikka on. Küll aga lisandub tavaliselt kohti 5. klassi, kuhu samuti siis ülelinnalisi konkursse korraldatakse. Mullu said 4 erakooli last kutse reaalkooli seeläbi, üks ei läinud, kuna ei raatsinud klassikaaslasi maha jätta. See kuulutus on üleval reaalkooli kodulehel ja seal on kirjas, et 4. juunil pannakse üles, seega vara veel. 1. juunist peaks pandama üles konkurss erakooli vabadele kohtadele. Ju neid siis sel aastal pole. Ise kuulsin kolleegi käest, kelle laps käib erakooli 4. klassis, et tänavu miskipärast reaalkool 5. klassi lisalapsi ei võta. Rohkem ei tea, kuid tundus imelik, miks ei võeta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.06 08:37; 02.06 12:04; 03.06 07:10; 04.06 16:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu küsimuse mõte pigem seisnes selles, et kui Reaalkool teeb 7.klassi katsed ja Kesklinna Põhikooli omad sinna katsetama lähevad ja sisse saavad, siis ju peaks nende enda 7.ndasse klassi vabu kohti jääma. Aga infot selle kohta kodulehel ei ole. See panebki imestama, et kas siis ei toimunudki liikumist? Ise oletan, et ikka on peresi, kes tahaks tasulisest kohast tasuta kohale üle minna, kui programm on sama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.06 00:25; 02.06 11:43; 02.06 11:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja nagu ma aru saan, eelistab Reaalkool oma klasside vabadele kohtadele Kesklinna Põhikooli omasi? Välja arvatud vast 7 ja 10 klass, sinna vaja ju ikka üle linna helgemaid päid krabada☺

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.06 00:25; 02.06 11:43; 02.06 11:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina on aru saanud, et just ei anna mingit eelist erakoolis käimine. Katsed on kõigile võrdsed ja seetõttu ongi nii, et vaid üksikud erakooli lapsed pääsevad tasuta kohale. Eks tuleb koolist uurida, miks vabu kohti ei täideta. Tean ka 1-2 õpilast, kes eri põhjustel algklassidest nüüd lahkuvad, nendegi asemele ju peaks uusi võetama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.06 08:37; 02.06 12:04; 03.06 07:10; 04.06 16:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja nagu ma aru saan, eelistab Reaalkool oma klasside vabadele kohtadele Kesklinna Põhikooli omasi? Välja arvatud vast 7 ja 10 klass, sinna vaja ju ikka üle linna helgemaid päid krabada☺

ei ole nii. oma laste klassidesse pole küll tulnud juurde ühtegi last kesklinna põhikoolist, küll aga on vabadele kohtadele (üksikud istuma jäänud, tallinnast ära kolinud või välismaale suundunud) tulnud lapsi nt teistest linnadest (kolinud tartust või pärnust tallinnasse), palju on tulnud merivälja koolist, harjumaa koolidest, aga ka lütseumist, gagst ja inglise kolledzist selliseid lapsi, kes sealsetes humanitaarklassides õppides reaalainete olümpiaadidel silma paistnud

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seitsmendasse tuleb kindlasti lapsi juurde ka TKP-st vähemalt eelmisel aastal tuli. Minu seitsmendik alustas kooliteed 26 õpilasega klassis, kas kolmandasse või neljandasse võeti veel 2 last juurde (need polnud küll TKPst), nüüd seitsmendasse tuli veel paar juurde mõlemasse paralleeli + C klass. Lapse jutu järgi on päris mitmed TKPst tulnud, neid ta juba nägupidi ja osasid ka nimepidi teadis.
Katsetel vist mingi eelise ikka annab, et tuttav laps. Gümnaasiumikatsetel tundus küll, et keskmike hulgas eelistati pigem oma kooli endisi õpilasi võrdsete tulemuste korral.
Kui kohtade arvu HA lehelt vaadata, siis tundub, et tulevasse reaali viiendasse võetakse lapsi juurde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, HA kodulehe andmetel muutuvad reaalkooli 5. klassid 33liikmeliseks. Sel aastal vakantsi täitsa on neljandikele, nii et kohe pealt kuulutus välja pandama. Kuid näiteks järgmisel aastal ootavad ees juba 30- ja 31 lapsega klassid, nii et sinna head juhul 3-4 last mahubki juurde.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.06 08:37; 02.06 12:04; 03.06 07:10; 04.06 16:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, HA kodulehe andmetel muutuvad reaalkooli 5. klassid 33liikmeliseks. Sel aastal vakantsi täitsa on neljandikele, nii et kohe pealt kuulutus välja pandama. Kuid näiteks järgmisel aastal ootavad ees juba 30- ja 31 lapsega klassid, nii et sinna head juhul 3-4 last mahubki juurde.

Klasside suurus kõigub 31-33 vahel. Millest see sõltub, ma ei tea, aga vabu kohti neis pole. Nii et järgmisel aastal võib ka nii juhtuda, et võetakse juurde kokku 2 last. Sel aastal ilmselt ~8.

Ja nagu ma aru saan, eelistab Reaalkool oma klasside vabadele kohtadele Kesklinna Põhikooli omasi? Välja arvatud vast 7 ja 10 klass, sinna vaja ju ikka üle linna helgemaid päid krabada☺

Pigem ikka eelistatakse igasse klassi helgemaid päid krabada ja üleminekuklasside katsetes TKP mingit eelist ei anna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.06 14:16; 04.06 16:13; 05.06 08:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmisel aastal läks TKP-st Reaal 7-sse ca 9 õpilast (lisaks GAG-i paar). TKP vabasid kohtasid ei reklaamitud avalikult kuna oligi plaan jätta väiksem klass, et saaks keeleõpet teha ühes rühmas. Paar uut õpilast siiski tuli praegusesse 7-sse klassi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise kuulsin kolleegi käest, kelle laps käib erakooli 4. klassis, et tänavu miskipärast reaalkool 5. klassi lisalapsi ei võta. Rohkem ei tea, kuid tundus imelik, miks ei võeta.

Reaalkooli kodulehel on nüüd info igatahes olemas.
Äkki su kolleeg tahtis vältida uurimist, et kas ta laps Reaali üle läheb ja kuidas tal need katsed ka läksid?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.06 14:16; 04.06 16:13; 05.06 08:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

<Äkki su kolleeg tahtis vältida uurimist, et kas ta laps Reaali üle läheb ja kuidas tal need katsed ka läksid?>
Kindlasti mitte. Meil on normaalsed täiskasvanute vahelised suhted ja meie lapsed ei ole ka kuskilt otsast n-ö konkurendid. Ta teab, et mul sellest on täiesti ükskõik, kuhu ta laps edasi läheb õppima. Ja me mõlemad teame, et isegi kui laps on kullast, siis konkurss võib tulla sellele paarile haledale vabale kohale nii meeletu, et läbi pääseda on väga väike tõenäosus. Küll aga kuulsin just nädalavahetusel kooliga rohkem seotud inimeselt, et kaaluti tõsiselt 5. klassi laiendamist mitte enam teha – põhjuseks, et UUED lapsed ei kohane, neid ei võeta omaks. Ju siis kaalutugi kaua ja seetõttu venitati otsusega. Kuid tänasest siis on näha, et ikkagi võetakse juurde. Katsed on 13. juunil.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.06 08:37; 02.06 12:04; 03.06 07:10; 04.06 16:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küll aga kuulsin just nädalavahetusel kooliga rohkem seotud inimeselt, et kaaluti tõsiselt 5. klassi laiendamist mitte enam teha – põhjuseks, et UUED lapsed ei kohane, neid ei võeta omaks. Ju siis kaalutugi kaua ja seetõttu venitati otsusega. Kuid tänasest siis on näha, et ikkagi võetakse juurde. Katsed on 13. juunil.

Kas sa teed selle kaua kaalumise järelduse selle põhjal, et teade avaldati juuni algul? Reaalkooli lapsevanemana külastan ma kooli kodulehte üsna regulaarselt ja minu mälu järgi on varasematel aastatel info samuti õppeaasta lõpus tulnud ja katsed siis kui enamusel klassidel kooliaasta läbi. Mis on minu jaoks ka igati loogiline ajastamine.
Kohanemise kohapealt ei oska ma midagi kosta. Aga lapsed ikka kolivad või vahetavad koole, ma ei näe küll põhjust, miks just Reaalkoolis kohanemine peaks erilisem või raskem olema kui mõnes teises. Eks see on ikka rohkem lapses endas kinni. Aga mul koolis lähemaid tutvusi pole, nii et see on puhtalt minu enda arvamus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.06 14:16; 04.06 16:13; 05.06 08:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohanemise kohapealt ei oska ma midagi kosta. Aga lapsed ikka kolivad või vahetavad koole, ma ei näe küll põhjust, miks just Reaalkoolis kohanemine peaks erilisem või raskem olema kui mõnes teises. Eks see on ikka rohkem lapses endas kinni. Aga mul koolis lähemaid tutvusi pole, nii et see on puhtalt minu enda arvamus.

Mul on ka tunne, et siin on rohkesti müra ja oletusi. Minu laste klassidesse on põhikooli esimeses kahes astmes igal aastal üks või kaks last juurde tulnud. Pole sellega mingit probleemi, just täpselt nii ongi, et sõltub juurde tulevast lapsest.
Võrdse tulemuse korral annab kindlasti eelise, kui lapse tööharjumus ja käitumine on teada (ehk Reaali katsetel siis TKP-s õppimine), siin pole midagi imestada ega ka midagi halba.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Koolilaps Kesklinna Põhikoolist Reaali liikumine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.