Esileht Koolilaps kesklinnakoolide lapsed medasutustes ja antidepressandid?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 81 )

Teema: kesklinnakoolide lapsed medasutustes ja antidepressandid?

Postitas:
Kägu

Siin on vihjatud, et nö kesklinnakoolide lapsed suurest pingutusest tarbivad antidepressante juba varases koolieas ja vahest satuvad ka haiglaravile.
Kas kellegil tõesti selline juhus päris kindlasti teada või on tegemist jälle lahmimisega ja halvustamisega.
Vahest on ka mõnes piirkonnakoolis selline probleem. ma tõesti tahaks teada sellistest juhtumitest ja ma usun, et pole ainus lapsevanem.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: kesklinnakoolide lapsed medasutustes ja antidepressandid?

usud ka neid kuulujutte? 🙂 mul on kolm last TPL´s ise käinud reaalis ja sugulane seal praegu õpetaja ja ei tea küll ühtegi sellist juhtumit. arvan, et see on nende lastevanemate kadedus, kelle lapsed valituks ei osutunud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kohe ilmub siia mõni kõiketeadja, kellel 100 tuttavat on just medasutuses ja ravimite all.

Mul 2 last TPL-s, terve kari tuttavaid Reaalis ja GAG-is. No neist küll keegi seda väidet ei kinnita.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Keegi lapsevanematest ei räägi seltskonnas või koosviibimisel, et tema laps tarbib antidepressante. Paljudel ei tea lähedased sõbradki selliseid üksikasju.
Tõsi on see, et anonüümses uuringus tuli välja, et Eesti koolilapsed on kõige õnnetumad lapsed Euroopa koolilaste hulgas. Eks igaüks teeb omad järeldused.

Please wait...
Postitas:
nax

Kaks last käinud GAG-s, mõlemate koolitee olnud äärmiselt stressivaba ja rõõmurohke. Kuna lapsed on olnud andekad, siis ka kodust õppimist minimaalselt. Vanem juba lõpetas kullaga, noorem on sel aastal põhikooli (ilmselt) kiitusega lõpetamas ja erinevatel piirkondlikel olümpiaadidel esikolmikus.
Mingit stressi pole kool meie pere lastele põhjustanud 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil vanem laps käis 21.Koolis siis põhikooli viimastes klassides tarbisid klassikaaslased igasugust sodi, osad sellist mis aitaks paremini suurt materjali pähe tuupida, osad stressimaandavaid. Ise saime õnneks käe vahele kui oma laps tahtis hakata klassikaaslaselt saadud tablettide abil õppitulemusi parandama. Ütlesime, et meie jaoks on olulisem tema tervis kui hinded. Aga ega 14 -16 aastased oma vanematega selliseid asju ei jaga.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

See on õelate ja pahatahtlike inimeste laim. Minu mõlemad lapsed õpivad 21. koolis ja nende klassidest pole mitte kunagi keegi haiglasse sattunud. Ma olen enam kui veendunud, et suvalistes tavakoolides on nii nende soditarbijate kui deprekaid põdevate laste arv kordades suurem, sest nende hulgas on lapsi, kellel puudub igasugune kodune mõistmine ja toetus.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 23 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

minu lapsed GAGis, sõpradel 21 K, Reaalis ja Inglise kolledzis, kõik on tublid, rõõmsameelsed ja hästi edasi jõudvad lapsed. Minu lapsed(ja meie ka) armastavad oma kooli väga, on uhked ja rahul;)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ühes eespoolnimetatud koolis oli eelmisel aastal kaks enesetappu. Imelik, et lapsevanemad sellise asja jätavad kahe silma vahele. Mind küll häirib selline teadmine väga, et mu lapse koolis midagi sellist on juhtunud, isegi kui tegu ei ole koolist tulenevate põhjustega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vaevalt, siit sellele küsimusele tegelikult õiget ja ausat vastust saab (esriti veel sel hetkel, kui koolikatsed aktuaalsed). Vastab see, kes usub oma lapse ja tema kaaslaste tugevasse närvikavasse (justnimelt \”usub\”, sest tegelikult ei tea vanemad oma gümnaasiumiealistest lastest pooli asjugi). Need, kellel probleeme, häbenevad kuskil salaja ja ei räägi asjast ka sõpradele-sugulastele, sest kes ikka tahaks luuseriks (kui rääikda lapsest) või egomaniakiks (kui rääikda vanemast, kes pani oma lapse võimetel mittevastavasse koooi) tembeldatud saada.
Tõde on ilmselt selline, et mingil protsendil on probleemid täiesti olemas, selleks et teada kas vastav protsent on suurem tava- või kesklinnakoolis, tuleks viia läbi vastav uurimus, mida minu teada ei ole veel tehtud. On muidugi olemas ka võimalus, et probleemidega lapsed neist pühadest koolidest vaikselt minema nihverdatakse – pole inimest, pole probleemi. Ja keegi ei räägi, sest jube häbi on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ühes eespoolnimetatud koolis oli eelmisel aastal kaks enesetappu. Imelik, et lapsevanemad sellise asja jätavad kahe silma vahele. Mind küll häirib selline teadmine väga, et mu lapse koolis midagi sellist on juhtunud, isegi kui tegu ei ole koolist tulenevate põhjustega.[/tsitaat]

Jälle absoluutne vale. Laste enesetappe on esinenud ainult Rocca al Mare koolis. Kui sulle on konkreetsed faktid koos koolide, nimede ja surma põhjustega teada, siis lao need lagedale. Niiviisi lambist hüüatada, nagu oleks kool lapse surma põhjus, on rohkem kui pahatahtlik.
Enesetappude teel läheb teise ilma Eestis aastas ligi 200 inimest, mille valguses on laste enesetappudes koole süüdistada eriti rumal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meie laps läks kallakuga klassi. Tugev kool, aga mitte kesklinna oma. Teises klassis tulid väga suured probleemid käitumisega. Kuniks ootasime psühhiaatri aja saabumist, rääkisin abi saamiseks nelja erineva psühholoogiga. Kõikide esimene küsimus oli, kui vana laps ja absoluutselt kõikide teine küsimus, mis koolis käib. Alles siis sain rääkida, mis mured on. Mulle tundus see kooli küsimine küll kummaline, nagu oleks mingeid koole, kus lastel sagedamini selliseid probleeme.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Meie laps läks kallakuga klassi. Tugev kool, aga mitte kesklinna oma. Teises klassis tulid väga suured probleemid käitumisega. Kuniks ootasime psühhiaatri aja saabumist, rääkisin abi saamiseks nelja erineva psühholoogiga. Kõikide esimene küsimus oli, kui vana laps ja absoluutselt kõikide teine küsimus, mis koolis käib. Alles siis sain rääkida, mis mured on. Mulle tundus see kooli küsimine küll kummaline, nagu oleks mingeid koole, kus lastel sagedamini selliseid probleeme.[/tsitaat]

On teada mõned koolid, kus on pedagoogiliselt ebapädevad õpetajad, kes võimelisd lapsi pidevalt n-ö kiusama, mõnitama ja mõni lausa kätega kallale minema. Tänu õpilaste ja lapsevanemate kaebustele, on need koolid ja konkreetsed õpetajad sattunud ka meediasse, mistõttu on kooli küsimine täiesti põhjendatud. Minule meenub siinjuures kohe juhtum Pealtnägijas ühe Mustamäel asuva kooli õpetajaga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

TIKis küll AD-d ei tarbita, aga juba varakult kuuluvad koolikotti suitsud, huuletubakas, purk õlut jne. Kooli juhtkond teab, aga midagi ei tehta. Vat nii.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Gümnaasiumis on stimulantide tarvitamine kahjuks üsna tavaline, ja ma ei usu, et seda eliitkoolides rohkem tehakse kui mujal. Juba 20 aastat tagasi, kui mina koolis käisin, kasutati eksamite ajal teatud aineid (tuttava apteekri käest saadud).

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Jälle absoluutne vale. Laste enesetappe on esinenud ainult Rocca al Mare koolis. Kui sulle on konkreetsed faktid koos koolide, nimede ja surma põhjustega teada, siis lao need lagedale. Niiviisi lambist hüüatada, nagu oleks kool lapse surma põhjus, on rohkem kui pahatahtlik.
Enesetappude teel läheb teise ilma Eestis aastas ligi 200 inimest, mille valguses on laste enesetappudes koole süüdistada eriti rumal.[/tsitaat]

Ei ole kahjuks vale. See juhtus minu lapse koolis, sellest rääkis direktor aktusel ning oli juttu ka lapsevanemate listis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Rocca Al Mares oli aastaid tagasi ühe poisi enesetapp, põhjuseks õnnetu armastus ja vanemate mõtlematus relva hoidmisel. Aga ema ameti tõttu tean ka vähemalt ühe kesklinna kooli lapse enesetapust eelmisel õppeaastal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tean konkreetset õpilast, kes põhikooli lõpupoole tuli ühest eelpoolmainitud koolist ära, kuid ei suutnud enam ka tavakoolis hakkama saada ning loodetavasti lõpetas põhikooli nn õhtukoolis. Probleemiks oli psüühika, keeldus kodust väljumast.
Õrnahingelistele lastele ei soovita osasid koole kindlasti mitte.

Please wait...
Postitas:
Kägu

jah, mõned minu tütre klassikaaslased on olnud üleõppimisega kimpus. ma täpselt asjaolusid ei tea, aga on olnud haiglas ja rohtude peal. üks G5 koolidest siis.

samas on see ikka totaalne vähemus nii sellest koolist kui ka teistest nn eliitkoolidest (töö tõttu tunnen päris paljusid). ja tavakoolide noori ma jälle nii suures mahus ega nii lähedalt ei tunne, et saaks midagi üldistada. lihtsalt arvan, et küllap sealgi on sarnaseid probleeme.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Keegi lapsevanematest ei räägi seltskonnas või koosviibimisel, et tema laps tarbib antidepressante. Paljudel ei tea lähedased sõbradki selliseid üksikasju.
Tõsi on see, et anonüümses uuringus tuli välja, et Eesti koolilapsed on kõige õnnetumad lapsed Euroopa koolilaste hulgas. Eks igaüks teeb omad järeldused. [/tsitaat]

kas eesti täiskasvanud on õnnelikumad või vähemalt sama õnnelikud kui mujal euroopas?

kooid ei ole asjad iseeneses ja ei eksiteeri tühjuses. lapsed on just niisma õnnetud või õnnelikud kui on nende vanemad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina võin konkreetselt väita, et minu vennatütar TIKist oli psühhiaatrite hoole all ja tarvitas ravimeid. Vaevalt ma oleksin teada saanudki, kuid vennaga on usalduslik suhe ja kuna ma olen ise lõpetanud omaaegse 7. keskkooli, siis vend ikkagi rääkis, et küsida, kui hull see kool on. Oli nõukaajal hull ja küllap on praegu hullemgi. Seal peab väga tugeva närvikavaga inimene olema. Tõsi, hariduse sai hea ja sotsiaalse võrgustiku samuti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kindlasti onju teavad klassikaaslased kui keegi psühooneuroloogias puhkab.

Kindel on see, et psühhis on päris palju vahetustega töötavate vanemate lapsi, eestist väljaspool töötavate vanemate lapsi ja karjäärile pühendunud vanemate lapsi. Aga selles osakonnas ravil olemisest ei räägita.

MInu enda naaber on käinud eliitkoolis ja on täiega segi kamminud. Vat ma ei tea kas õppis koolis lolliks või on mingite ainetega oma aju sassi keeranud. Vend on tal väga edukas, ka samas koolis õppinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil oli selline juhus …
Ravi kestis kuid ning lõplikult aitas see, kui vahetasime kooli. Niikaua kuni probleem oli õhus, ei aidanud ei teraapia ega ka tabletiravi. Õnneks saime koha sama tugevasse, kuid teise, meile sobivama sisekliimaga kooli.
Meie arst ütles tookord, et see ei ole üldse mitte haruldane.

Please wait...
Postitas:
Kägu

see narkovärk \”eliitkoolides\” on minuarust tõsine probleem just gümnaasiumiosas. väikeseks vihjeks vaadake lütseumi lõpusõrmust, millel on kujutatud tablett. neid sõrmuseid tehakse alternatiivina ametlikule koolilõpusõrmusele.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Asi pole ainult üleõppimises, vaid pingelises keskkonnas. Surve nii kodust kui koolist, et tuleb ikka kõiges kõige parem olla, et ikka \”normaalne\” tulevik saada. Pingelised suhted kaasõpilaste vahel, kuna nn nohiklus pole popp mitte kuskil. Psühholoogilise profiili pealt on keskmises eliidiklassis pool tasakaalukaid ja teine pool siis vastavalt üle laipade minejaid või siis, just, tundlikke ja labiilseid. Probleemidesse võivad sattuda mõlemad.

Lapsevanemad teile muidugi selliseid asju ei räägi. Kõige adekvaatsem info on vahest nii praegustel 15-20 aastastel, kes vastavas koolis ka käinud.

Mullust skandaali mäletate, kus eliitkooli mingid vaevu gümnaasiumi jõudnud poiss ja plika ulatusliku narkoäri pärast vahi alla võeti? Väga popid ja edukad õpilased olid, kusjuures. Tõsi, sealt \”üle laipade\” grupist pigem.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ja veelkord – see ei ole kuidagi eliitkoolide probleem, vaid kogu ühiskonna probleem. Tuleb lihtsalt osata näha suurt pilti. Paratamatult jääb kahtlus, et laste enesetappude seostamine eliitkoolidega on hapude viinamarjade ja kadeduse teema. Inimesed on julmad ja tunnevad kahjurõõmu iga õnnetuse üle, mis tabab just hästi toimetulevaid peresid. On loogiline, et inimesed, kes vähese hariduse tõttu pole elus eriti läbilöögivõimelised, soovivad näha, et ka kõik ülejäänud on nendega sarnased. Enne kui ei ole võrdlusandmeid tavakoolide juhtumitega, ei saa mitte üks inimene väita, et laste psüühikaprobleemid tulenevad eliitkoolidest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul teismeline poeg kes väidab, et just ses suhtes on eliitkoolide õpilased nö löögi all, et neilt oodatakse rohkem kui tavakooli noortelt. Tegelikult aga teevad ka nemad vigu, põlevad läbi, armastavad õnnetult nagu kõik teisedki. Kahjuks on aga paljud vanemad roosade prillidega, suhtumisega, et minu laps on eliitkoolis, korralik, käib viiulitunnis ja viies trennis. Tegelikult on ka nemad normaalsed noored inimesed. Nt võin tuua kus peaagu oleks kiirabi välja kutsumata jäänud ennast pildituks joonud noorukile, sest nii saavad ju vanemad teada. Samuti on poeg pöördunud minu poole sõbra enesetapumõtetega kes sellest aga kindlasti ei soovi vanematega rääkida. Sest vanemad oma soovmõtlemisega ei tunnista selliseid probleeme.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vaimselt nõrk laps tuleb ikka kodust, kus tema muret ei nähta või ei taheta näha. Koolipinge võib olukorda ainult süvendada, aga võti peitub ikkagi kodus ja vanemates. Praegune katsetetrall ainult tõestab, et nn. eliitkoolidesse satuvad muuhulgas ka lapsed, kes sinna ei sobi. Kui inimene arvab, et eliitkooli sobib vaid soravalt lugev ja vigadeta kirjutav laps (kohati nõustun), aga samas jäetakse arendamata lapse empaatiavõime ja oskus teistega suhelda, siis millest me räägime?
Sa võid ju vanemana olla juhtival kohal, lisaks laulda kooris ja käia kolmes trennis, aga sinu laps on võibolla vaikselt unistaja ja nokitseja. Ta ei ole sellepärast halb, et on teistsugune. Üldjuhul ei võta lapsed ise endale üle jõu käivaid kohustusi, nad näevad, et vanemad ootavad neist enamat ja tahavad vanematele meele järele olla. Kuni ühel hetkel enam ei jaksa. Tark lapsevanem püüaks leida probleemi põhjust ja selle likvideerima, mitte hakkama last \”ravima\”.
Lapse sobivasse kooli panemine nõuab tänapäeva eduühiskonnas suurt julgust, aga see tasub end kindlasti ära.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma isiklikult tean koolikiusamise pärast kodusele reziimile jäänud lapsest. Ei ole siis G5, aga G10. tarbis paar aastat antidepressante-ise 10 a.Lisaks vägivald ja koolijuhtkonna poolne ignorants. Veel tean juhtumit TAVAkoolist, kus õpetajate ignorantne suhtumine ja klassikaaslaste vaimne vägivald tegi poisist vaimse invaliidi. Istub ainult kodus-kardab inimesi,tööle-edasi õppima minna ei suuda-talle anti invaliidsus. Käed jalad otsas, pea ja mõistus ka-juhtus aga olema tagasihoidlik. Mõlemate juhtumite puhul on tegemist lõhkiste peredega. Veel tean ühe väga viisaka kooli -mitte Tallinna- ca 10 aasta tagust enesetappude seeriat. Tegemist oli venna tuttavatega -põhjuseks õnnetu armastus ja teisel juhul elu mõttetus jne-teismelised siis…Vahest on asjade algus peidetud ikkagi kodus. Kui laps tunneb, et ta ei saa vanematega rääkida-või ei taha, sest reaktsioon,mis sealt tuleb teeb asja hullemaks.Usun, et nii terve, kui on eesti pere, on ka laste tervis. Mu enda laps alles läheb kooli ja oleme TPL varunimekirjas. Loodan, et saame sinna. Olen valmis talle toeks olema ja ei plaani pühendada end karjäärile ja lollikstöötamisele,vaid esikohale jätan pere. Õnneks on see hetkel võimalik ja mõistan, kui mõnel pole.siis tuleb ise topelt tubli olla. TEan peret, kus ema on firmajuht. Lapsed on nädala sees vanavanemate juures ja koju tuuakse nädalavahetuseks,käib majaehitus etc-mis kõik on lastest tähtsamad.-ma ei pea seda õigeks, aga kyllap on see parem,kui yksi kodus konutamine. ma arvan,et lastele tuleb rääkida elu väärtusest, alko-narko etc kahjulikkusest, kiusamisest jne juba varasest peale seda taunides. Mulle tundub, et minu pojale on see mõjunud. nägin,kuidas ta läks mänguväljakul võõrast tüdrukut kiusajate eest kaitsma.Oli ilus tema ema olla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ja veel…vaidlen vastu nendele,kes väidavad,et nn eliitkoolidesse vaid etteütluse ja matem.alusel valitakse- nt tpl-is, tik-is ja reaalis oli ka vestlus. Eks see näitab ka,kas laps julge ja vabalt käituv või nõrgema närvikavaga.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 81 )

Esileht Koolilaps kesklinnakoolide lapsed medasutustes ja antidepressandid?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.