Esileht Koolilaps kesklinnakoolide lapsed medasutustes ja antidepressandid?

Näitan 21 postitust - vahemik 61 kuni 81 (kokku 81 )

Teema: kesklinnakoolide lapsed medasutustes ja antidepressandid?

Postitas:
Kägu

RE: kesklinnakoolide lapsed medasutustes ja antidepressandid?

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

On tüüpiline, et enamik lapsevanemaid oma kasvatusvigu ei tunnista. On isegi imelik kuulda, et lapsevanemate asemel on lapsele suurim autoriteet õpetaja. Mina olen õpetanud oma lapsed õpetajaga vaidlema ja oma õigust nõudma, kui nad tunnevad, et õpetaja on eksinud. Ka õpetajad on inimesed ja võivad eksida ja siis tuleb nad panna oma eksimust tunnistama.[/tsitaat]

ja jah, inimesed on ekslikud, muuhulgas ka sina ja sinu laps.
ilmselt oled sa isikliku eeskujuga õpetanud oma lapse ausalt oma eksimusi ära tundma ja tunnistama.
või siis ka mitte?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sul endal ka ärevushäire või? 🙂 Ara ole hirmul ja muretse vähem, elu ei ole ainult võitlus, võta vabamalt. 🙂 Hoopis tähtsam konkurentsist on muide koostööoskus, hoolmine, yksteise abistamine jne., mille abil jõuab meeskond palju kaugemale kui konkurentsivaimus.[/tsitaat]

Sa vaevled sundmõtete käes, nagu näha. Ma lihtsalt jagan parempoolset maailmavaadet. Kui sa täpselt ei tea, mida see tähendab, siis enamasti seda, et riigi ja rahva heaolu saab tagada ainult turumajandus ja ilma konkurentsita turumajandus eksisteerida ei saa. Mitte ühelegi ametipostile pole tänapäeval võimalik saada ilma konkurentsita, kus sina elanud oled, ei tea. Mind ja minu lähedasi ei rahulda vaikne äraelamine põllulapi ääres – meie pere eesmärk on elu täiega nautida. Puhata ja reisida seal maailmaotsas, kus süda soovib, nautida pidevalt kõikvõimalikke lõõgastavaid teenuseid, mida vabaaja veetmise turul pakkuda on, toituda parimatest värsketest toiduainetest jne – seda kõik saab võimaldada ainult hea teenistuse juures ja et hästi teenida, tuleb olla igati konkurentsivõimeline.
See aeg, kus inimesed pärast kõrgkooli lõpetamist ilma konkurentsita kindlale töökohale määrati, on ammu läbi ja looetavasti jäädavalt.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 23 korda. Täpsemalt
Postitas:
Thaleia

Sa vaevled sundmõtete käes, nagu näha. Ma lihtsalt jagan parempoolset maailmavaadet. Kui sa täpselt ei tea, mida see tähendab, siis enamasti seda, et riigi ja rahva heaolu saab tagada ainult turumajandus ja ilma konkurentsita turumajandus eksisteerida ei saa. Mitte ühelegi ametipostile pole tänapäeval võimalik saada ilma konkurentsita, kus sina elanud oled, ei tea. Mind ja minu lähedasi ei rahulda vaikne äraelamine põllulapi ääres – meie pere eesmärk on elu täiega nautida. Puhata ja reisida seal maailmaotsas, kus süda soovib, nautida pidevalt kõikvõimalikke lõõgastavaid teenuseid, mida vabaaja veetmise turul pakkuda on, toituda parimatest värsketest toiduainetest jne – seda kõik saab võimaldada ainult hea teenistuse juures ja et hästi teenida, tuleb olla igati konkurentsivõimeline.
See aeg, kus inimesed pärast kõrgkooli lõpetamist ilma konkurentsita kindlale töökohale määrati, on ammu läbi ja looetavasti jäädavalt.[/tsitaat]

Mõistan täielikult, millest räägid, KUID inimesed on erinevad ja on lapsi-täiskasvanuid, kellele selline pealesunnitud olelusvõitlus lihtsalt loomu poolest ei sobi. Nemad lõpetavadki AD, haiglate, masenduste ja pettumustega. Kõik ei ole võitjad. Ja võib juhtuda, et ka sinu laps pole seda. Tuttavatel pere, kus vanemad on majandusinimesed ja rahahaid aga lapsed täielikud boheemlased-muusikud-leelotajad. Aga lastel lubati olla sellised, nagu nad end õnnelikumana tunnevad. Konkurents konkurentsiks aga elus on ka muud, millest rõõmu tunda ja kui inimene ei jaksa kõigile reisimise eesmärgil hambaid näidata ja konkureerida, siis ta põlebki läbi. Ka laps.

Please wait...
Postitas:
mäu

Eks selline vaidlus siin on sama mõttetu, kui vaielda, et milline värv on ilusam või milline pilt kaunim. Selge see, et vähemalt algklassides valivad lapsele kooli vanemad ning lapse enda hinnangud vahest alles gümnaasiumi valikul
On vanemaid , eks arvavad et suur õppemaht garanteerib lapsele nii öelda \”hea tuleviku\” ja neid kes arvavad et a 200 aasta vanune õpetussüsteem on ajale jalgu jäänud. Igale oma ja ise tänan jumalat ja keda kõiki, et peale ühe lapse koolitamist 21 koolis , mul on nooremate laste puhul võimalik teha teisi valikuid . Sõltumata koolist tulevad ka mujalt Eestist oma aladel edukaid inimesi vaatamata sellele et ei ole käinud G5 koolides ja ka neist koolidest tuleb inimesi kes ei saa oma eluga hakkama.Ning ma pole kindel kas küll ühe või mitme kõrgharidusega täiskasvanu automaatselt hästi elab lähema 20- 30 aasta perspektiivis. Riigisektoris reatöötajatena töötades ja vaevu ots-otsaga majandades kas ikka jätkub rõõmu sellest et vot kui tubli ma koolis olin. Nii et jaksu valikute tegemisel

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]mäu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Eks selline vaidlus siin on sama mõttetu, kui vaielda, et milline värv on ilusam või milline pilt kaunim. Selge see, et vähemalt algklassides valivad lapsele kooli vanemad ning lapse enda hinnangud vahest alles gümnaasiumi valikul
On vanemaid , eks arvavad et suur õppemaht garanteerib lapsele nii öelda \”hea tuleviku\” ja neid kes arvavad et a 200 aasta vanune õpetussüsteem on ajale jalgu jäänud. Igale oma ja ise tänan jumalat ja keda kõiki, et peale ühe lapse koolitamist 21 koolis , mul on nooremate laste puhul võimalik teha teisi valikuid . Sõltumata koolist tulevad ka mujalt Eestist oma aladel edukaid inimesi vaatamata sellele et ei ole käinud G5 koolides ja ka neist koolidest tuleb inimesi kes ei saa oma eluga hakkama.Ning ma pole kindel kas küll ühe või mitme kõrgharidusega täiskasvanu automaatselt hästi elab lähema 20- 30 aasta perspektiivis. Riigisektoris reatöötajatena töötades ja vaevu ots-otsaga majandades kas ikka jätkub rõõmu sellest et vot kui tubli ma koolis olin. Nii et jaksu valikute tegemisel[/tsitaat]

Ja selleks ma koolitangi oma lapsi parimas koolis, et nende ainuke valikuvõimalus tulevikus ei oleks reatöötaja riigisektoris. Kui nad tavakooli lõpetaksid, siis oleks tõenäosus riigiametis reatöötajana töötada kordi suurem. Lihtsalt kõik statistilised tabelid näitavad, et G5 koolid lõpetanud noortel on suurem tõenäosus omale meelepärane kõrgkool ja eriala valida ning sinna ka sisse saada. Kui mu lapsed peaksid elus n-ö põruma, siis põruksid nad vaatamata sellele, millises koolis nad on õppinud. Sel juhul saan ma tuhka ainult endale pähe raputada, sest järeltulijate põrumine on kasvatusviga või lausa vigade jada ja koolil ei ole sellega mingit pistmist. Ma käisin ise tavakoolis ja meie klassis oli vähemalt kolmandik neid, kes kas keskkooli ei suutnudki lõpetada, kellest said alkohoolikud või muidu luuserid. Ja loomulikult pole selles süüdi kool, sest teisest kolmandikust tulid tippadvokaadid, -ärimehed ja arstid, paraku ränga õppimise ja võitlemise vaevaga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Päris hirm hakkab kohe lugedes teemaalgatust ja lapsevanemate reaktsiooni sellele. Mõtlesin ka oma poja G5 kooli panna aga üle laipade eesnärgi poole ronijat ei taha ma temast kasvatada.

Please wait...
Postitas:
abcabc

VHK õpilaste nägemus koolikatsetest:http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=dBCskhUs1Ig

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]abcabc kirjutas:[/small]
[tsitaat]VHK õpilaste nägemus koolikatsetest:http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=dBCskhUs1Ig%5B/tsitaat%5D

Korralikult ilkuv lähenemine, muidugi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas riigiametis reatöötaja on halvem olla kui kassapidaja, teenindaja vms lihttööline? No ma ei tea, ma arvan, et riigiameti reatöötaja on igal juhul parem valik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

VHK õpilaste nägemus koolikatsetest:http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=dBCskhUs1Ig

Kas \”ilkuv\” on Viidingu tekst või mis? konkreetselt?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]

Kas \”ilkuv\” on Viidingu tekst või mis? konkreetselt?[/tsitaat]

Loomulikult on suur hulk Viidingu luuletusi ilkuvad ja tögavad – seepärast Üdi nii hinnatud luuletaja oligi, et julges peenelt välja öelda seda, mida enamik ei julgenud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] Ja selleks ma koolitangi oma lapsi parimas koolis, et nende ainuke valikuvõimalus tulevikus ei oleks reatöötaja riigisektoris. Kui nad tavakooli lõpetaksid, siis oleks tõenäosus riigiametis reatöötajana töötada kordi suurem. Lihtsalt kõik statistilised tabelid näitavad, et G5 koolid lõpetanud noortel on suurem tõenäosus omale meelepärane kõrgkool ja eriala valida ning sinna ka sisse saada. Kui mu lapsed peaksid elus n-ö põruma, siis põruksid nad vaatamata sellele, millises koolis nad on õppinud. Sel juhul saan ma tuhka ainult endale pähe raputada, sest järeltulijate põrumine on kasvatusviga või lausa vigade jada ja koolil ei ole sellega mingit pistmist. Ma käisin ise tavakoolis ja meie klassis oli vähemalt kolmandik neid, kes kas keskkooli ei suutnudki lõpetada, kellest said alkohoolikud või muidu luuserid. Ja loomulikult pole selles süüdi kool, sest teisest kolmandikust tulid tippadvokaadid, -ärimehed ja arstid, paraku ränga õppimise ja võitlemise vaevaga.[/tsitaat]

Parempoolne maailmavaade… njah.

Oma G5 koolidega seonduvate kogemuste põhjal, mis on hangitud viimase kolmekümne aasta jooksul, ma küll kahtlen väga sügavalt, kas need selle maailmavaatega haakuvad. Jah, pidevalt rõhutatakse konkurentsipõhimõtet ja tippu püüdlemist, aga enamasti paraku vaid pealiskaudsega tegeledes ja asja sisu kas mitte mõistes või sellest täiesti sihilikult mööda vaadates.

See, kui tüüptesti sada korda harjutatakse ja seejärel 100% tulemus saavutatakse, ei ole tipptulemus. See on just nimelt lähenemine, mis toodab reaametnikke. Jah, tihtipeale täiesti kompetentseid ja ka majanduslikus plaanis üsna edukalt toimetulevaid – aga siiski reaametnikke. Kindlasti on hulk, kellele see sobib – peamiselt just pisut üle keskmise arukad ja väga kohusetundlikud inimesed, keda motiveerib väline ja selgelt ennustatavate reeglite järgi jagatav tunnustus. Ja palun mitte valesti aru saada, selles ei ole mitte midagi halba – aga väita, et need kõnealused koolkonveierid midagi eriti säravat edendaksid, on tõest päris kaugel.

Need tõeliselt andekad ja loovad inimesed (ükskõik mis alal, biotehnoloogiast luuleni ja ärist arhitektuurini), kes on neist koolidest läbi tulnud, on seda paraku suures osas teinud mitte tänu koolile, vaid selle kiuste. Ja arvestades, kui suur valikuvõimalus neil koolidel on, ei ole ka ime, et sealt üht-teist tõeliselt head välja tuleb (kui ellu jäävad ja suudavad säilitada usu, et nürimeelsus ei ole vältimatu loodusjõud). Eks see omajagu iseloomu kasvatab, kui tuleb tosinkond aastat totrustega võidelda ja rivisammu käia, aga kas see on ka ratsionaalne ja parim viis ressursside (aeg, eeldused jne) kasutamiseks?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Parempoolne maailmavaade… njah.

Oma G5 koolidega seonduvate kogemuste põhjal, mis on hangitud viimase kolmekümne aasta jooksul, ma küll kahtlen väga sügavalt, kas need selle maailmavaatega haakuvad. Jah, pidevalt rõhutatakse konkurentsipõhimõtet ja tippu püüdlemist, aga enamasti paraku vaid pealiskaudsega tegeledes ja asja sisu kas mitte mõistes või sellest täiesti sihilikult mööda vaadates.

See, kui tüüptesti sada korda harjutatakse ja seejärel 100% tulemus saavutatakse, ei ole tipptulemus. See on just nimelt lähenemine, mis toodab reaametnikke. Jah, tihtipeale täiesti kompetentseid ja ka majanduslikus plaanis üsna edukalt toimetulevaid – aga siiski reaametnikke. Kindlasti on hulk, kellele see sobib – peamiselt just pisut üle keskmise arukad ja väga kohusetundlikud inimesed, keda motiveerib väline ja selgelt ennustatavate reeglite järgi jagatav tunnustus. Ja palun mitte valesti aru saada, selles ei ole mitte midagi halba – aga väita, et need kõnealused koolkonveierid midagi eriti säravat edendaksid, on tõest päris kaugel.

Need tõeliselt andekad ja loovad inimesed (ükskõik mis alal, biotehnoloogiast luuleni ja ärist arhitektuurini), kes on neist koolidest läbi tulnud, on seda paraku suures osas teinud mitte tänu koolile, vaid selle kiuste. Ja arvestades, kui suur valikuvõimalus neil koolidel on, ei ole ka ime, et sealt üht-teist tõeliselt head välja tuleb (kui ellu jäävad ja suudavad säilitada usu, et nürimeelsus ei ole vältimatu loodusjõud). Eks see omajagu iseloomu kasvatab, kui tuleb tosinkond aastat totrustega võidelda ja rivisammu käia, aga kas see on ka ratsionaalne ja parim viis ressursside (aeg, eeldused jne) kasutamiseks?[/tsitaat]

Kõik õige, ainult et tavakoolidest tuleb neid tippe veelgi vähem ehk hariduse andmise metoodikas ei erine need kuidagi G5 koolidest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kägu 22:54- lõpuks ometi tõite välja tõe. Nii ongi. Ei pidurda G5 kool kellegi loovust ega arengut. Kes on loov-see jääbki selleks ja leiab oma väljundi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõik õige, ainult et tavakoolidest tuleb neid tippe veelgi vähem ehk hariduse andmise metoodikas ei erine need kuidagi G5 koolidest.[/tsitaat]

Vastupidi, tavakoolidest tuleb tippe suhteliselt rohkem. Kui eliitkooli on pandud ainult parimad, siis peaks sealt ainult tipud tulema, ja vastupdi – nn päti- ja lollikoolidest ei tohiks ühtegi tulla. Aga nii see pole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

On tüüpiline, et enamik lapsevanemaid oma kasvatusvigu ei tunnista. On isegi imelik kuulda, et lapsevanemate asemel on lapsele suurim autoriteet õpetaja. Mina olen õpetanud oma lapsed õpetajaga vaidlema ja oma õigust nõudma, kui nad tunnevad, et õpetaja on eksinud. Ka õpetajad on inimesed ja võivad eksida ja siis tuleb nad panna oma eksimust tunnistama.[/tsitaat]

Minu algklassilastele on küll õpetaja koolis suur autoriteet. Kuigi ka seletan et ka nemad on inimesed ja eksivad. Näiteks kuulen kuidas mingit võõrkeele sõna laps õpib täiesti valesti ja üritan selgitada, et see on sul valesti kirjutatud, raiub tema vastu, et õpetaja ütles ja nii on. Sest et koolis on ju õpetaja see kõige tähtsam. Kui sulle endale ütleb tööl ülemus, et teed kehva tööd, siis tõenäoliselt mehe toetus, et oled siiski tore ja tark aitab mingil määral aga sellegipoolest on halb seda ülemuse suust kuulda. Peab ikka tohutu eneseusk olema, et ühtki halba sõna kuidagi mõjuda ei lase.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vastupidi, tavakoolidest tuleb tippe suhteliselt rohkem. Kui eliitkooli on pandud ainult parimad, siis peaks sealt ainult tipud tulema, ja vastupdi – nn päti- ja lollikoolidest ei tohiks ühtegi tulla. Aga nii see pole. [/tsitaat]

Loomulikult tuleb neid tavakoolidest kokkuvõttes rohkem, sest tavakoole on eliitkoolidega võrreldes 50 korda rohkem. Ütleme, et kui Tallinnas on G5 koole 5 ja 80 tavalist üldhariduskooli, siis Kui igast G5 koolist tuleks igal aastal 10 tippu ja igast tavalisest üldhariduskoolist 2 tippu, siis see teebki juba suhteks 50:160 ehk siis tavalistest koolidest tuleb igal juhul rohkem, vaatamata sellele, et ühest G5 koolist tuleb neid korraga rohkem, kui ükskõik millisest tavakoolist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vastupidi, tavakoolidest tuleb tippe suhteliselt rohkem. Kui eliitkooli on pandud ainult parimad, siis peaks sealt ainult tipud tulema, ja vastupdi – nn päti- ja lollikoolidest ei tohiks ühtegi tulla. Aga nii see pole. [/tsitaat]

Mul on tuttavaid 21 koolist ja Inglise Kolledzist. Ja lähemalt vaadates on näha, et nad kõik on väga hea keeleoskusega (palju parema kui mul endal või mitmel muul tuttaval) aga kõiki ühendab see, et neil puudub kuidagi algatusvõime või julgus erineda. Nad teevad kuskil spetsialistidena head tööd, on hinnatud töötajad, aga midagi jääb puudu et päriselt edukas olla. Juhtideks, firmaomanikeks, oma ala tippudeks saavad mingil põhjusel hoopis kuskilt maalt vm nn lollide koolidest pärit inimesed.
Äkki enesekindlus siis kuidagi trambitakse ära neis koolides?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu algklassilastele on küll õpetaja koolis suur autoriteet. Kuigi ka seletan et ka nemad on inimesed ja eksivad. Näiteks kuulen kuidas mingit võõrkeele sõna laps õpib täiesti valesti ja üritan selgitada, et see on sul valesti kirjutatud, raiub tema vastu, et õpetaja ütles ja nii on. Sest et koolis on ju õpetaja see kõige tähtsam. Kui sulle endale ütleb tööl ülemus, et teed kehva tööd, siis tõenäoliselt mehe toetus, et oled siiski tore ja tark aitab mingil määral aga sellegipoolest on halb seda ülemuse suust kuulda. Peab ikka tohutu eneseusk olema, et ühtki halba sõna kuidagi mõjuda ei lase.[/tsitaat]

Jah, eneseusk peab suur olema ja seda sisendavadki lapsele vanemad. Kui vaatan oma lapsi, siis on kohe märgata, et vanemal lapsel on juba üksjagu julgust end kaitsta ja õpetajatega vaielda, noorem laps alles omandab seda, kuigi ka tema tuleb juba aeg-ajal koolist ja ütleb, et õpetaja tegi talle täna ebaõiglaselt märkuse. Mina saadan lapsed julgelt kooli oma probleeme õpetajaga klaarima, kui ka mulle tundub, et asi on ebaõiglaselt lahendatud lapse kahjuks. Ma ei torma kunagi ise kooli ega isegi ei helista, vaid lasen lastel ise need asjad sirgeks rääkida. Pole olnud olukorda, kus mõni probleem oleks jäänud lahenduseta.
Oma meesülemusega vaidlen ma ise pidevalt, olen kordi ka häält tõstnud ja piltlikult selgeks teinud, kui ma tean, et mul on õigus. Töötan sellel ametipostil juba peaaegu 20 aastat – kui ma oleksin mõttetu töötaja, siis oleks mulle ammu kinga antud, konkurents on siin karm. Eks palju sõltub inimese iseloomust ja enesehinnangust – loomult ebakindlatel inimestel on raske end kaitsta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on tuttavaid 21 koolist ja Inglise Kolledzist. Ja lähemalt vaadates on näha, et nad kõik on väga hea keeleoskusega (palju parema kui mul endal või mitmel muul tuttaval) aga kõiki ühendab see, et neil puudub kuidagi algatusvõime või julgus erineda. Nad teevad kuskil spetsialistidena head tööd, on hinnatud töötajad, aga midagi jääb puudu et päriselt edukas olla. Juhtideks, firmaomanikeks, oma ala tippudeks saavad mingil põhjusel hoopis kuskilt maalt vm nn lollide koolidest pärit inimesed.
Äkki enesekindlus siis kuidagi trambitakse ära neis koolides?[/tsitaat]

Järelikult pole sinu tutvusringkonnas neist koolidest pärit säravaid tippe, mistõttu ei ole su kommentaar väga objektiivne. 21. koolis on nt õppinud Veronika Portsmuth, Erki Raasuke, Inglise Kolled¸is (sel ajal 7. keskkool) Hannes Tamjärv, Hans H. Luik. Neid nimetatud koolidest pärit tippe on ilmselt palju – enamiku tippude puhul me lihtsalt ei tea, millisese koolis nad õppinud on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Viimasele käole taas kord- aitähh. TÄpselt- me ei tea, Vahest vaataksite ka endale otsa- kui suured tipud te ise olete, et oma lastelt seda ootate.ma usun, et enamus siinkirjutajaid ja kesklinnakoolidesse soovijad on ise head spetsialistid nii riigi- kui erasektoris. Ma ei usu, et siin kirjutavad põhiliselt ministrid, pankade juhid ja kultuuri säravaimad tähed, kelle lapsed kõik minemas 1.klassi. Mina olen hetkel teise lapsega kodus, aga viimati keskastme juht, pigem spetsialist. täiesti keskmine ja soovin last panna TPL-i näiteks, sest tundub,et koolis hoolitakse oma õpilastest ja õpetajatest. Ma ootan,et temast tuleb hooliv, laia silmaringi ja hea teadmistepagasiga noor inimene, kes oskab teha erialavaliku oma oskustele ja võimetele lähtuvalt- nö tulevikku vaadates.Loodan, et temast tuleks hea spetsialist mis tahes erialal. Kui temast tuleks nt taksojuht või postiljon, oleksin natuke pettunud, aga- kui näen,et ta on õnnelik ja rahaga toime tuleb,-olgu siis. hetkel ütleksin nii,et head spetsialistid on alati hinnatud, selleks,et saada head palka, ei pea olema tingimata pidevalt meedias jne.

Please wait...
Näitan 21 postitust - vahemik 61 kuni 81 (kokku 81 )

Esileht Koolilaps kesklinnakoolide lapsed medasutustes ja antidepressandid?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.