Esileht Ilu ja tervis Keto100 hambavalu puhul

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Keto100 hambavalu puhul

Postitas:

Mul viimasel ajal kerge hambapõletik kimbutanud. Olen võtnud keto100 valuvaigistit paar päeva. On aidanud. Kuskilt kuulnud et keto aitab põletiku puhul. On see nii?
Kas peaksin siis nagu kuurina võtma, mitte paar päeva?
Lähiajal pole võimalik arsti juurde ka minna. Ja kardan hambaarsti nagu tuld ka.
Jagage häid soovitusi ka kuidas koduste vahenditega korda saaks.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitab hambaarst, mine kontrolli!

Aga tegelikult pani mind kirjutama sinu lause “kuskilt olen kuulnud et Keto aitab põletiku puhul”.
Igal ravimil on kaasas leht kus kirjas tema otstarve, mõju jne, miks sa ei loe seda?
Internet on olemas, miks sa ei otsi vastava ravimi kodulehte?

Ohh jah…

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ketoprofeen on ibuprofeiini analoog, jah, tal on põletikuvastane toime. Aga hambavalu on selline asi, millega peab minema arsti juurde, ja seal on halvad valikud, kas suur auk või juureravi. Ja kui on juureravi vajadus ehk põletik on hamba all, siis seda sa ibuprofeeniga välja EI ravi, isegi ab kuur on ainult ajutine, tavaliselt tuleb põletik tagasi, sinna hamba alla pisikesse ruumi ravimid lihtsalt ei mõju. Põletikus hammas võib õrnalt tuigata pikalt ja põletik vaikselt areneda või auk veel sügavamaks minna. Ühesõnaga, mine arstile.
Kui sa ühel hetkel ei taha ärgata suure valu ja paistetusega, tuleb sul ikkagi arstile minna. Ega ilmaasjata pole arstidel valuga kiirvastuvõtt.

Tänapäeval on valutu hambaravi üks põhitõdesid, isegi kui on kahtlus, et võib valus olla, tehakse tuimestus (ja vahel puuritakse siis rõõmsalt liiga närvi lähedale, sest ei tunne ju midagi, niiet hammas pärast plommimimst tundlikuks jääb… aga see on teine asi). Põletikuline hammas võib tekitada põskkoopapõletikku, isegi peaajukelmepõletikku, sest see on ikkagi ajule üsna lähedal.

Sellise põletikuga on ära ka surdud muide: Eelmisel nädalal (aasta kirjutati siis 2000) suri Tartus 44-aastane mees hambapõletikule järgnenud tüsistusse, iga kuu satub Tartus haige hamba tõttu intensiivravisse paar inimest. Link See trumpab vast hambaarstihirmu üle.

Kas Keto100 on 100mg ketoprofeen, eks? Max päevane annus on kokku siis 200mg, et sa teaksid ja üleliia ei sööks. Valuraviks võid ikka kasutada, aga hambaarstile palun pane aeg!

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.04 08:39; 18.04 20:23; 19.04 09:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan ka arsti juurde minna (miks võimalik pole – osades kohtades saab isegi järelmaksuga vist?), hammastega seotud probleeme ei saa ja ei ole mõistlik ise lahendada, see mõjutab kogu sinu organismi. Ära karda hambaarsti, tänapäeval on neil hea tehnika ja tuimastava süstiga ei tunne sa niikuinii midagi. Lisaks on nad ka kõike näinud, nagu naistearstidki, valehäbi sind terveks ei tee. Mul oli ka mitmeid probleeme hammastega, aga järjepidevalt tegeledes saab abi ja tunned ennast ka paremini. Edu sulle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ajate mul hirmu peale. Kòike hirmsat vòib juhtuda!
Arst ütles küll, et see hammas vòib valutada peale ravi. Eile siis tehti juureravi, täna on tuimestus kadunud ja terve päev on valutanud see hammas. Olen juba söönud 3 buranat ja käisin ostmas panadoli ka. Süüa praktiliselt selle suu poolega ei saa. Ja nüüd veel pikad pühad ka vaheapeal. Nii valus on, et nutta tahaks… ei tea, kaua se veel valutab ja miks ta valutab. Juured ju suretati ära!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 17:10; 19.04 06:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas pead tagasi minema? Siis ei suretatud ju veel päriselt midagi, pandi rohi sisse. Kui tehti ühekorraga juureravi lõpuni, siis ka võib veel pikalt valutada. Jah, tean küll seda tunnet, et kuramus valutab pärast ravi hullemini kui arsti juurde minnes, aga ega selle põletikuga midagi muud teha pole.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.04 08:39; 18.04 20:23; 19.04 09:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ajate mul hirmu peale. Kòike hirmsat vòib juhtuda!

Arst ütles küll, et see hammas vòib valutada peale ravi. Eile siis tehti juureravi, täna on tuimestus kadunud ja terve päev on valutanud see hammas. Olen juba söönud 3 buranat ja käisin ostmas panadoli ka. Süüa praktiliselt selle suu poolega ei saa. Ja nüüd veel pikad pühad ka vaheapeal. Nii valus on, et nutta tahaks… ei tea, kaua se veel valutab ja miks ta valutab. Juured ju suretati ära!

Nädal kindlasti. Seal jus sügaval torgiti ja on nö trauma.
Oleb ise 2 juureravi läbi teinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul viimasel ajal kerge hambapõletik kimbutanud. Olen võtnud keto100 valuvaigistit paar päeva. On aidanud. Kuskilt kuulnud et keto aitab põletiku puhul. On see nii?

Kas peaksin siis nagu kuurina võtma, mitte paar päeva?

Lähiajal pole võimalik arsti juurde ka minna. Ja kardan hambaarsti nagu tuld ka.

Jagage häid soovitusi ka kuidas koduste vahenditega korda saaks.

võta kohe ämbriga, muidu valust lahti ei saa

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas pead tagasi minema? Siis ei suretatud ju veel päriselt midagi, pandi rohi sisse. Kui tehti ühekorraga juureravi lõpuni, siis ka võib veel pikalt valutada. Jah, tean küll seda tunnet, et kuramus valutab pärast ravi hullemini kui arsti juurde minnes, aga ega selle põletikuga midagi muud teha pole.[/quote

Tagasi alles 8.5. Nii kauan pean vist kannatama seda valu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 17:10; 19.04 06:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, nii hull see pole, see ikka läheb üle. Nii tehaksegi, pannakse rohi sisse ja ajutine plomm peale, siis on paar nädalat aega rohul toimida, siis puhastatakse uuesti ja pannakse uuesti rohtu jne. Vahepeal läheb hammas paremaks, aga kahjuks pärast uut ravi tuikab jälle.
Ravi lõpetada ja päris kinni kroonida annab alles siis, kui hammas enam absoluutselt ei valuta, kui natukenegi veel valutab selle ravi ajal, siis pole päriselt surnud närvid veel. Ja isegi tükk aega pärast juureravi lõpetamist võib hammas vahepeal olla imelik, no mitte päris valu, aga kuidagi ebamugav, hambaarst ütles, et see on normaalne, tema oma 5a tagasi ravitud hammas teeb samamoodi 🙂

Ja kahjuks on nii, et see põletik võib juurereavitud hamba alla igal hetkel tagasi tulla, need hambajuured on lõpus nii pisikesed, harulised ja keerdus, et neid instrumendiga lõpuni 100% puhtaks teha lihtsalt ei õnnestu. Kui kõik läheb väga hästi, elad selle hambaga elu lõpuni või vähemalt 10a. Mul tuli pärast juureravi u 4a hiljem uuesti hamba alla põletik ja hakkas valutama, hambaarst ütles, et plommist on natuke lahti tulnud ja sealtkaudu läksid bakterid sisse, plommis uuesti kinni ja 5p antibiotsi, et kui kunagi uuesti valutama hakkab või valu üle ei lähe, tuleb uus juureravi teha. Õnneks hammas enam tunda ei anna nüüd, aga see on ka seniks-kuniks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.04 08:39; 18.04 20:23; 19.04 09:12;
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Ilu ja tervis Keto100 hambavalu puhul

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.