Esileht Pereelu ja suhted “Kibe!” pulmades

Näitan 4 postitust - vahemik 31 kuni 34 (kokku 34 )

Teema: “Kibe!” pulmades

Postitas:

Pruudirööv ise oleks juba piisav põhjus, miks ma pidu ei korraldaks. Kibe-värk on ka nõme eriti kui noorpaar eelnevalt aastate viisi kooselus olnud. Kõige hullem on veel see nuku mähkimine.

Parim võimalus tobedustest pääseda on mitte palgata pulmaisa, enamus pulmi mida pulmaisad juhivad, on sellised punnitatud imelike tegevustega pulmad. Oma pulmi korraldades lugesin netist palju pulmadega seotud infot ja mõne pulmaisa kirjeldused traditsioonilistest toimingutest põhinesid ilmselt USA filmidest nähtud traditsioonidel, igatahes oli seal tegevusi, mida ma pole kunagi eestlaste pulmades näinud. Näiteks nagu kingituste vanematele üleandmine.

Just pulmaisa on vajalik. Sa ju räägid oma soovidest pulmaisale enne, mitte ei tee pulmaisa seda, mida soovib. Pulmaisal saab lasta ka külalistele ühtteist mainida. Näiteks see kibe teema. Peokohta saabudes läheb tihti pruutoaar end korraks värskendama (wc jmt nagu külalisedki). See on sobiv hetk, et paari rahvaga liitumist, et pulmaisa mainib praosaliste soove – paar on häbelik ja ei soovi teiste ees pidutseda, pruudi soov on, et ei toimuks pruudi(ega peiu) röövi jne. Selmet oma kartulisalatit tigedalt mugida või kuskil nurgas tusatseda.

Selleks võetaksegi pulmaisa, et tema juhiks õhtut vastavalt paari soovidele.

Külalised ei ole selgeltnägijad.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.07 13:53; 06.07 09:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pruudirööv ise oleks juba piisav põhjus, miks ma pidu ei korraldaks. Kibe-värk on ka nõme eriti kui noorpaar eelnevalt aastate viisi kooselus olnud. Kõige hullem on veel see nuku mähkimine.

Parim võimalus tobedustest pääseda on mitte palgata pulmaisa, enamus pulmi mida pulmaisad juhivad, on sellised punnitatud imelike tegevustega pulmad. Oma pulmi korraldades lugesin netist palju pulmadega seotud infot ja mõne pulmaisa kirjeldused traditsioonilistest toimingutest põhinesid ilmselt USA filmidest nähtud traditsioonidel, igatahes oli seal tegevusi, mida ma pole kunagi eestlaste pulmades näinud. Näiteks nagu kingituste vanematele üleandmine.

Just pulmaisa on vajalik. Sa ju räägid oma soovidest pulmaisale enne, mitte ei tee pulmaisa seda, mida soovib. Pulmaisal saab lasta ka külalistele ühtteist mainida. Näiteks see kibe teema. Peokohta saabudes läheb tihti pruutoaar end korraks värskendama (wc jmt nagu külalisedki). See on sobiv hetk, et paari rahvaga liitumist, et pulmaisa mainib praosaliste soove – paar on häbelik ja ei soovi teiste ees pidutseda, pruudi soov on, et ei toimuks pruudi(ega peiu) röövi jne. Selmet oma kartulisalatit tigedalt mugida või kuskil nurgas tusatseda.

Selleks võetaksegi pulmaisa, et tema juhiks õhtut vastavalt paari soovidele.

Külalised ei ole selgeltnägijad.

Ma küll tigedalt oma kartulisalatit ei muginud ega tusatsenud nurgas, miks sa seda arvad? Ma lausa naersin selle kõige peale. Vist paar musi ka tegime, kui õigesti mäletan, aga üldiselt ei pea selle kõige juures tusane ja tige olema. Külalised võiksid siiski niipalju selgeltnägijad olla, et kui on näha, et pole pulmaisa ega kedagi teist, kes m@nge organiseerib, et siis saadakse aru, et pruutpaar on nii otsustanud, sest ilmselt ei soovita neid mänge. Ja pulmaisaga läbi rääkimisest – otsi pulmaisa Davidi (äkki oli Karu?) kohta ja loe ise, kuidas see inimeste pulmad p*rsse keeranud on. Täpsemalt vist saab erinevatest fb gruppidest, Google ei anna midagi.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.07 20:29; 06.07 12:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kibe võib ikka neli korda karjuda pulma jooksul Pruudirööv on pigem Kaukaasiast pärit ja seda pole vaja teha. Ümbrikku võiks panna 50-150 eurot, olenevalt mitu inimest ja kui lähedalt sugulased. Mingi tegevus võiks pulmas olla, ainult laua taga süüa oleks igav. Minu jaoks on igav selline alkoholivaba restoranipulm (ca 3 tundi). Kord osalesin sellisel.
Nüüd pole aastaid pulmas käinud, noorena sai vast oma 15 pulmas osaletud.
Mees 51.a.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemast on kujunenud huvitav arutelu erinevate pulmakommete üle.
Minu jaoks on “läbumängud” (a’la vööle seotud pliiatsi pudelisse “tagurdamine”) ja pikemat aega püsinud kombed kaks eri asja ja kui esimestel ma enda pulmas kohta ei näe, siis suudlusel kui armastusavaldusel oleks oma roll täitsa olemas. Ei pidanud teemat algatades silmas, et see peaks pulmast puuduma, aga tundsin huvi, kuidas täpsemalt keegi seda käsitlenud on. Suur tänu senise tagasiside eest!
Teemaalgataja

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.07 08:48; 06.07 14:21;
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 31 kuni 34 (kokku 34 )


Esileht Pereelu ja suhted “Kibe!” pulmades