Esileht Pereelu ja suhted Kihlumine ja kivid

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 95 )

Teema: Kihlumine ja kivid

Postitas:
Kägu

Otsin sõrmust, kullast ja suure kiviga. Umbes 500 € eest saab ilusa, aga tsirkooniga. 5000 € maksab täpselt samasugune, teemantiga. Vaadates ei ole neil mitte mingit vahet. Kivid helgivad sama moodi. Nüüd mõtlengi mida teha, kui oluline on teemant. 5000 käib mulle üle jõu. Kas võtta 500 eurone, väga ilus, tsirkooniga. Või siis umbes 800 eurone, teemantiga, aga palju palju väiksema kiviga. Ainus, mis erineb, on siis teadmine, et üks on teemant, teine mitte.

Uurin, kuidas naised selles küsimuses end tunnevad ja mõtlevad:) Kas absoluutselt igal juhul peab sõrmus olema teemantiga, nii suurega kui kannatab osta? Või on ok valida vlismuse järgi, suur ja uhke, ning teada, et see ei ole teemant (võõrad pilgud seda siiski teada ei saa)? Kas teemanti puudumine antakse sõrmusekinkijale andeks?;)

Ma enam ei tea ja ei teaju, kas teemanti küsimus on päriselt tähtis või see on lihtsalt reklaamide/filmide kaudu kujundatud olulisemaks kui ta tegelikult on …

+10
-9
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kavatsed kihluda ja abielluda, aga ei tea üldse, kuidas tüdruk suhtub blingi? Või rahasse, raiskamisse, ehetesse, eelarvesse?

+21
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

njahh, nagu eelminegi, tänitaks veits selle kallal, et sa ei tea, mis su tulevasele meeldib.
Oleneb ju ka, et kas see sõrmus on veits nagu investeering või lihtsalt ühe eluetappi “maamärk”. Kui see sõrmus on ühtlasi ka investeering, siis kuna 5000 käib ülejõu, siis see 800 eurone. Näiteks, et kui sa tulevikus ootamatult maha sured, siis saab lesk selle sõrmuse eest sulle vähemalt mingi enamvähem kirstu ostetud….
Kui on lihtsalt nagu žest, siis minu jaoks võiks olla ka tsirkooniga, aga isiklikult isegi siis ma eelistaks pigem väiksemat kivi, kui mingit kobakat.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Otsin sõrmust, kullast ja suure kiviga. Umbes 500 € eest saab ilusa, aga tsirkooniga. 5000 € maksab täpselt samasugune, teemantiga. Vaadates ei ole neil mitte mingit vahet. Kivid helgivad sama moodi. Nüüd mõtlengi mida teha, kui oluline on teemant. 5000 käib mulle üle jõu. Kas võtta 500 eurone, väga ilus, tsirkooniga. Või siis umbes 800 eurone, teemantiga, aga palju palju väiksema kiviga. Ainus, mis erineb, on siis teadmine, et üks on teemant, teine mitte.

Uurin, kuidas naised selles küsimuses end tunnevad ja mõtlevad:) Kas absoluutselt igal juhul peab sõrmus olema teemantiga, nii suurega kui kannatab osta? Või on ok valida vlismuse järgi, suur ja uhke, ning teada, et see ei ole teemant (võõrad pilgud seda siiski teada ei saa)? Kas teemanti puudumine antakse sõrmusekinkijale andeks?;)

Ma enam ei tea ja ei teaju, kas teemanti küsimus on päriselt tähtis või see on lihtsalt reklaamide/filmide kaudu kujundatud olulisemaks kui ta tegelikult on …

Naised on väga erinevad. Kõigepealt uuri järgi, kas naise pole allergiat metallide suhtes. Minul näiteks kuld tekitab nahale lööve ja ühtegi kullast asja kasutada ei saa. Võin isiklikult öelda, et kui mees kingiks sõrmuseid, tekiks küsimus, kellele ta neid ostis.  Sa räägid nagu sul oleks 10 naist valikus ja tahad nüüd statistikat, mitu naist kümnest su uksetaha tõstavad. Sa ikka tead, seda INIMEST!!!! , kellele sa sõrmust ostma hakkad. KUi sa ei tea isegi seda, kuidas ta vääriskividesse suhtub, kuidas sa kavatsed temaga ELADA?. Sa pole naise vastu isegi huvi tundnud? Kuluta see raha parem tasulise seksi ostmisele, ära hakka ühte naist õnnetuks tegema. Kui naine ei kanna ehteid ja neid lausa põlgab, siis on iga sinu sõrmusekinkimine solvanguga võrdne. Tahad naist naiseks, aga naist ennast ei tunnegi. Ja mida annab see sulle, kui naabri naine hindab sõrmuseid. Sa ju ei osta üldiselt naisele sõrmust, sa ostad konkreetsele naisele sõrmuse. Kas sa naisega üldse kunagi rääkinud oled, nii et küsid naise käest asju, mis sind huvitavad? Siis ei pea tegema perekooli teemat, mida naine arvata võiks.

0
-19
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See vist oli mingi filmiteema, kus mees punus rohukõrrest kihlasõrmuse kohapeal. Naine, kes ootamatult ja noorena suri, palus selle kõrresõrmuse endale sõrme ja hauda kaasa panna. Ma ise ilmselt olen just selline naine. Kui ikka on kitsas aeg ja mees pole just miljonär, sobib mulle ka näiteks kitarrikeelest sõrmus kui sümbol. Nagu seal Lady Gagaga filmis.

+13
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lotte raamatus ka Paul jooksis ennast hingetuks kivide pärast, mida Matildale anda… sa kõlad samamoodi. Armasta eelkõige iseennast, ole enesekindlam.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kindlasti väiksem teemant. Milleks peab sõrmus olema suure kiviga? Seda enam, et mitte vääriskiviga. Jube ebamugav oleks mingit mõttetut väärtusetut kivikolakat sõrmes kanda. Ikka ilus väikse teemantiga sõrmus ja kõik ok.

Aga see on minu arvamus, äkki su väljavalitu tahaks just suure kiviga sõrmusega teiste ees uhkustada, isegi kui see kivi on suht väärtusetu.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas kihlasõrmust kantakse peale abiellumist edasi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No kas su naisele on tähtis materiaalsete asjadega eputada? Mulle poleks, mulle meeldiks täitsa kivita või väga tagasihoidliku kiviga sõrmus, no tegelt mulle polnudki kihlumine ja sellega kaasnev sõrmus oluline abieluettepaneku juures üldse. Aga sinu naisele võib ju olla, me ei saa seda teada. Mina ostaks lihtsa, ilusa, kvaliteetse ja stiilse sõrmuse, mis ei saa küll kuidagi olla seotud kivi SUURUSEGA.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On ju naisi kellele meeldivad edevavamad ja säravamad ehted, riided jne. Neid ei saa ju ka naeruvääristada selle pärast.
Mina noorena poleks kiviga sõrmust väljakandnud. Aga paljud naised oleks.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See vist oli mingi filmiteema, kus mees punus rohukõrrest kihlasõrmuse kohapeal. Naine, kes ootamatult ja noorena suri, palus selle kõrresõrmuse endale sõrme ja hauda kaasa panna.

Ma ei ole sellist filmi näinud, aga kui keegi ootamatult sureb, kuidas ta siis saab veel paluda mingit kõrt kaasa? Kas see oli nii, nagu filmides ikka, et kaunitar on suremas ja enne silmade sulgemist jõuab veel pikad monoloogid maha pidada ja korraldusi jagada jne?

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa nii suurt kivi tahad? 2000 euroga saab ilusa 0,4 ct-ga teemant sõrmuse.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa nii suurt kivi tahad? 2000 euroga saab ilusa 0,4 ct-ga teemant sõrmuse.

Kaks tonni sõrmuse eest, eriti kivi eest mis on nii väike. Milleks küll?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas 5000€ sõrmus aitab armastust kuidagi paremini hoida kui 500€ või 250€?

Otsi naine kes on rahul sinuga. Mitte ei pea mingit kallist kivi olulisemaks….

+10
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

suure kiviga on nii ebapraktiline, jääb sukapükste külge ja kinnast kätte ei saa panna.

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Naised on väga erinevad. Nt mu õde on – mida suurem, seds uhkem. Abielusõrmused on ka pirakad ja edevad.

Minul võiks kihlasõrmus olemata olla (ei kannagi enam peale lastesaamist, kippusin neid kriimustama sellega).

Aga kui mees mult küsiks, siis valiksin pigem väikse, aga ehtsa teemanti. Väike ei jää ka ette ja ehk ka hiljem sobib abielusõrmusega paremini. Mul nt ei sobinud ja kandsin neid eri kätes, mitte samas sõrmes

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õnneks mulle ei topitud mingit kihlasõrmust. Piisab abielusõrmusest, kihlasõrmusega ei oskaks ma midagi teha peale abiellumist ega tunne sellest puudust.

+2
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa nii suurt kivi tahad? 2000 euroga saab ilusa 0,4 ct-ga teemant sõrmuse.

Kaks tonni sõrmuse eest, eriti kivi eest mis on nii väike. Milleks küll?

Mul on pigem väike kivi. Mees küsis, kas oleksin suuremat eelistanud. 10 aastat tagasi, kui olin 20ndates, oleksid kindlasti öelnud, et jah, vähemalt 2x suurem oleks ilusam olnud. Aga enam ma nii ei arva. Nüüd meeldivad mulle pigem  tagasihoidlikumad  kalassikalises stiilis asjad ja minu sõrmus seda kindlasti on. Sealjuures maksis mu väike kivi  oluliselt rohkem, kui 2000 eurot. Kivi hinna kujunemisel on suurus suht marginaalse tähtsusega. Kivi puhtus, värv ja lihv on ikka need, mis hinda enim mõjutavad. Kuigi ma enda sõrmuse täpset maksumust ei tea, siis juhuslikult kuulsin, kui mees sõbra küsimusele vastates ütles, mis numbriga hind algas. Igal juhul oleks selle hinna eest ka kolm korda suurema kivi saanud. Aga see pole alati  ju eesmärk.

Minu soovitus oleks osta vastavalt reaalsetele rahalistele võimalustele. Kui on suur soov osta võimalikult uhke ja hea s.o kallis sõrmus, siis ok, ma saan  aru, et mõni soovib ja on valmis selle nimel lisapingutusi tegema, aga kuskile tuleks ikka piir tõmmata. Ma ei pea normaalseks, kui sõrmuse pärast peaks kuude kaupa virelema, et raha kokku saada. Vähemalt mina oleks küll pigem õnnetu, kui saaksin teada, et elukaaslane on uhke sõrmuse ostmiseks pikaks ajaks paljudest asjadest loobunud (või mis veel hullem, laenu võtnud). Arvestada tasuks ka sellega, et ka pulmad maksavad . Pulmade maksumus võib küll olla seinast seina, aga kui juba sõrmuse valikul parimat tahetakse, siis vaevalt, et sellise inimese ideaalsed pulmad oleksid  need, kus serveeritakse kartulisalatit, singirulle ja mahlast lahjendatud morssi. Seega kui nägemus pulmadest on ka pigem midagi uhkemat, siis ma kulutaks raha pigem pulmadele, kui sõrmusele 🙂 5000 eurot sõrmuse eest maksta tundub mulle ok, kui see raha nii 2-3 kuu palgast kõrvale pannes kokku saadakse.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See vist oli mingi filmiteema, kus mees punus rohukõrrest kihlasõrmuse kohapeal. Naine, kes ootamatult ja noorena suri, palus selle kõrresõrmuse endale sõrme ja hauda kaasa panna.

Ma ei ole sellist filmi näinud, aga kui keegi ootamatult sureb, kuidas ta siis saab veel paluda mingit kõrt kaasa? Kas see oli nii, nagu filmides ikka, et kaunitar on suremas ja enne silmade sulgemist jõuab veel pikad monoloogid maha pidada ja korraldusi jagada jne?

No filmid on ja jäävad filmideks ju. Idee iseenesest oli mulle armas. Et ettepanekut tehes polnud 8karaadist sõrmust taskus valmis ja käepärastest materjalidest tehti see rõngas, mis sõrme libistada. Ring kui selline on sümbol. Mind on rõngastatud (ära märgitud) nii kellaga (mis on topeltring), käevõruga kui ringikujuliste kõrvarõngastega.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Otsin sõrmust, kullast ja suure kiviga. Umbes 500 € eest saab ilusa, aga tsirkooniga. 5000 € maksab täpselt samasugune, teemantiga. Vaadates ei ole neil mitte mingit vahet. Kivid helgivad sama moodi. Nüüd mõtlengi mida teha, kui oluline on teemant. 5000 käib mulle üle jõu. Kas võtta 500 eurone, väga ilus, tsirkooniga. Või siis umbes 800 eurone, teemantiga, aga palju palju väiksema kiviga. Ainus, mis erineb, on siis teadmine, et üks on teemant, teine mitte.

Uurin, kuidas naised selles küsimuses end tunnevad ja mõtlevad:) Kas absoluutselt igal juhul peab sõrmus olema teemantiga, nii suurega kui kannatab osta? Või on ok valida vlismuse järgi, suur ja uhke, ning teada, et see ei ole teemant (võõrad pilgud seda siiski teada ei saa)? Kas teemanti puudumine antakse sõrmusekinkijale andeks?;)

Ma enam ei tea ja ei teaju, kas teemanti küsimus on päriselt tähtis või see on lihtsalt reklaamide/filmide kaudu kujundatud olulisemaks kui ta tegelikult on …

Naised on väga erinevad. Kõigepealt uuri järgi, kas naise pole allergiat metallide suhtes. Minul näiteks kuld tekitab nahale lööve ja ühtegi kullast asja kasutada ei saa. Võin isiklikult öelda, et kui mees kingiks sõrmuseid, tekiks küsimus, kellele ta neid ostis. Sa räägid nagu sul oleks 10 naist valikus ja tahad nüüd statistikat, mitu naist kümnest su uksetaha tõstavad. Sa ikka tead, seda INIMEST!!!! , kellele sa sõrmust ostma hakkad. KUi sa ei tea isegi seda, kuidas ta vääriskividesse suhtub, kuidas sa kavatsed temaga ELADA?. Sa pole naise vastu isegi huvi tundnud? Kuluta see raha parem tasulise seksi ostmisele, ära hakka ühte naist õnnetuks tegema. Kui naine ei kanna ehteid ja neid lausa põlgab, siis on iga sinu sõrmusekinkimine solvanguga võrdne. Tahad naist naiseks, aga naist ennast ei tunnegi. Ja mida annab see sulle, kui naabri naine hindab sõrmuseid. Sa ju ei osta üldiselt naisele sõrmust, sa ostad konkreetsele naisele sõrmuse. Kas sa naisega üldse kunagi rääkinud oled, nii et küsid naise käest asju, mis sind huvitavad? Siis ei pea tegema perekooli teemat, mida naine arvata võiks.

Eks jah, kooseluks on kõige tähtsam teada, mida arvatakse vääriskividest ????
Ma olen abielus olnud 25 aastat ja mu mees ei tea siiani, mida ma neist arvan. Kunagi ammu kinkis mulle väikse briljandiga sõrmuse, välja näitasin loomulikult rõõmu ja tema nähes eputasin teistele, tegelikult on mul sellest kivist siiani täiesti ükskõik.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No on teil alles probleemid… kellele meenub sõrmusega seoses kirst, kellele surm, kellele muu valu jne:) Aga ok, tundub, et teemant on siis mingi reklaamidest/filmidest juurdunud idee,  mitte päriselu reegel. Aitäh kaasa mõtlemast ja soovin teile ikka ellu rohkem rõõmu!

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõltub ikka konkreetsest naisest. Mul on selline nalja-kihlasõrmus. Mingist voolimissavist mees tegi – mustrite jms kaunistustega, aga muidugi mitte selline, mida saaks sõrme panna. Väga hoolega hoian alles. 16 aastat möödas. Teemant poleks minu rida. Mulle meeldikski sellisel puhul pigem mingi lahe mõte. Ja jällegi – ma ei armasta tegelikult kividega sõrmuseid. Lisastress, et mõni kivike sealt jalga lasknud poleks.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

jääb sukapükste külge

sukkpüksid, jääb sukkpükste külge, mingi teise eesti teema vist mida lugema juhtusin

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui minu mees tegi ettepaneku, oleks võinud samuti pillikeelest või rohust sõrmuse kokku keerata, olime siis nii armunud ja sõrmuse välimus ei omanud minu jaoks tähendust (tegelikult oli sõrmus smaragdiga hoopis). Ja varsti tähistame hõbepulmi.

See rohukõrtest punutud sõrmus oli seriaalist “Kutsuge ämmaemand”, kus kirikuõpetaja naine suri veremürgitusse.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie ei tea, kas su tulevane hindab blingi (olgu või kassikuld) või ehtsust. Tegelikult on see “diamonds are the girl’s best friends” kunagine teematitöötsuse promo tulemus  ja teemantitööstus on üsna räpane äri. Ise ostaksin väiksema, aga ehtsa. Ja mitte nii kalli, et sellepärast hing kinni jääb. On veel peale teemanti teisi ja mõne jaoks ilusamaid vääriskive ja poolvääriskivegi. Kannab ta üldse kulda ja millist kulda-valget, roosat, kollast? Ma oleks olnud südamest õnnetu, kui mees oleks kinkinud kollast kulda, sest mul pole ühtegi kullast asja, kõik ehed on hõbedavärvilised (sh roodiumkattega ja valgest kullast). Mitte kunagi ei teegi suvaline sõrmusele pealevaataja vahet, kas sõrmus on teeemanti ja valge kullaga või hõbesõrmus tsirkooniga (mul nt on kihlasõrmusest odav koopia, mida kannan igapäevaselt ja seega trööpab päris palju, teemantiga valgest kullast sõrmus on seifis).

Ja ausalt, on paremaid viise kui kulutada 5000.- sõrmuse peale, millest tekkinud abielu võib mõne aastaga laiali minna. Kui, siis oleks naine seda sõrmust väärt näiteks hõbepulmadeks.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleneb naisest. Minu mees ei olegi mulle sõrmust kinkinud seepärast, et ma ei kanna ehteid, vääriskivid on minule täiesti mittemidagiütlevad asjad, mis jäävad veel ette ka, pead kogu aeg muretsema, ega see kahjustada ei saa, kui ma kättpidi vees olen või käsi kreemitada tahan. Kulla ja teemantiga küll vist väga midagi ei juhtu, on teised keemiliselt väheafiinsed. Aga liharbad jävad ikka toiduvalmistamisel serva taha kinni. Mina näiteks eelistaksin seda raha mingi mõnusa reisi eelarvesse panna. Aga kui su naine on kulla ja karra tüdruk, siis see väiksem aga teemantiga on ilmselt parem variant kui odav ja suur. Ehete puhul suurus ei ole oluline. Filigraansus on oluline.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

jääb sukapükste külge

sukkpüksid, jääb sukkpükste külge, mingi teise eesti teema vist mida lugema juhtusin

Kui saaksid oma lauses suured algustähed, komad ja punktid paika, siis mõistaks seda ilkumist. Aga vinguda teise Eesti teemal, kui ei oska kasutada suurtähti, komasid, punkte – no tõesti!

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tsirkoon tuhmub ikkagi millalgi, vaata/vali swarovski kiviga. 5000€ on palju, 200€-500€ on okei sõrmuse peale kulutada, kuigi mõte loeb mitte sõrmuse hind. Suur kivi on okei nii kaua kuni ei ole liiga välja ulatav (muidu jääb kuskile riietesse kinni, tööl häirib, kriimustada ennast jne).

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina just sain kihlasõrmuse teemantiga ja no teemantit ei saa üldse võrrelda tsirkooniga. Kui ma võrdlen oma tsirkooniga sõrmuseid teemant sõrmusega, siis vahe on selgelt näha.
Aga mind paneb imestama, et sa sellist asja meilt küsid, sina tead ju oma tulevast kihlatut. Sa peaksid teadma mida ta eelistab. 

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemant püsib kauem ilusana (aga vajab ikka ka hoidmist ja hooldust), tsirkoon lihtsalt tuhmub ja kulub kiiremini, uuel tsirkoon ja teemantsõrmusel ei tee tavainimese silm küll vahet.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 95 )


Esileht Pereelu ja suhted Kihlumine ja kivid