Esileht Pereelu ja suhted Kiiksud

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 143 )

Teema: Kiiksud

Postitas:
Kägu

Suur draama ühesõnaga ainult selle pärast, et ma ei tahtnud temalt kallistust.

Väga hästi töötab väike vale. Õppisin selle kunagi ühe töökaaslase käest ja kasutan edukalt. See pole küll väga loogiline vale, aga töötab suurepäraselt. Kui õnnitlen kedagi pooltuttavat, siis sirutan õnnitluseks käe ja ütlen “Ma parem ei hakka kallistama, mul on nohu”. Inimesed on veel rõõmsad ka, et ma neisse hoidvalt suhtun.

Paljud jäävad koju isegi sellepärast, et ei peaks a) naistepäeval lilli viima b) sünnipäeval suhtlema.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin osadel on kiiksud, osadel päris tõsised psüühilised häired ja osadel puudub lihtsalt elementaarne suhtlusoskus. Aga millegipärast on inimesed veel kuidagi uhked enda üle, et on nii erilised. Selle asemel võiks pöörduda ravile ja õppida suhtlema. Mõni üksik asi on tõesti lihtsalt väikse kiiksu alla kvalifitseeritav.

+2
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

Siin osadel on kiiksud, osadel päris tõsised psüühilised häired ja osadel puudub lihtsalt elementaarne suhtlusoskus. Aga millegipärast on inimesed veel kuidagi uhked enda üle, et on nii erilised. Selle asemel võiks pöörduda ravile ja õppida suhtlema. Mõni üksik asi on tõesti lihtsalt väikse kiiksu alla kvalifitseeritav.

Milleks, kui see on harmless? Õppida suhtlema? Feikima, pigem. Sama hästi võiks õppida Einsteiniks. Ei saa. On nii.

0
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Õppida suhtlema? Feikima, pigem.

Suhtlemisoskus ja viisakus ei ole mingisugune feikimine, vaid ühiskondlik kokkulepe, kuidas käitutakse. Ja kui sa seda ei oska, takistab see sinu karjääri, partneri leidmist, üldist edukust. Oled lihtsalt teiste jaoks ebameeldivam inimene. Siin ollakse jube uhke, et olen mühkam.

+3
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Suhtlemisoskus ja viisakus ei ole mingisugune feikimine, vaid ühiskondlik kokkulepe, kuidas käitutakse. Ja kui sa seda ei oska, takistab see sinu karjääri, partneri leidmist, üldist edukust. Oled lihtsalt teiste jaoks ebameeldivam inimene. Siin ollakse jube uhke, et olen mühkam.

Jah, olen nõus, aga valdav enamus saab hakkama. Need, kes ei saa, on tänaval, sotsmajas või õnnestunud ikka koht, mees sebida ja neil ju on, kui oskavad näiteid tuua.

Viisakus ongi feikimine. Seda saab õppida, aga see pole siiras. Sellepärast on eri kultuurides erinevalt. Üks liik, aga eri kultuur.

+1
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Okok, mõni on ka vangis võibolla.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Misasja sa jahud mingist viisakusest ja suhtlemisoskusest, kui teema on hoopis kiiksudest? Tule taevas appi.

Mulle ei meeldi liiga sõbralikud inimesed. Kui keegi hakkab sõbralikult small talki ajama, tundub see inimene mulle kohe automaatselt kahtlane ja minu vastused muutuvad ühesõnalisteks. Samuti ei meeldi mulle, kui keegi ütleb mulle õnnelikult naeratades tere, see tundub ka kahtlane ja ebasiiras, eriti meeste puhul, kellest ma tean, et on suhtes.

+2
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ahah. Olen jube ebameeldiv inimene, sest tõesti introveri ja eestlasena mulle ei meeldi, kui suvaliselt igaüks mu isiklikku ruumi tungib. Mulle tõesti ei meeldi, kui keegi suvaline isik tahab mind nii intiimselt käperdada nagu seda on kallistus. Sundkorras, et olla jube viisakas ja suhtluses edukas (oeh) olen seda teinud ja see on ebameeldiv ning näha et sageli paljudele peale minu. Mis viisakat ja toredat on mingis pooltuttava sundkorras kallistamises. See ongi ääretult feik selline võimalikult kaugelt ja minimaalse puudutusega võltskalli, kus tegelikult puudub päris soov ja hoolivus. Tehaksegi selle “viisakuse” pärast. Nõme. Palju normaalsem oleks lihtsalt kätt suruda või õlale patsutada. Aga ei taha mingeid pooltuttavaid endale nii ihu lähedale. Ei ole sellepärast mühkam, vaid minu meelest on elementaarne, et inimene otsustab ja valib ise, kes tema isiklikus ruumis on. Sinna on asja ikkagi vaid lähedastel nagu pere, kaaslane, lapsed või sõbrad. Miks peaks tolereerima ja meeldima iga suvalise juhututtavaga kallistada.

+5
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Samuti ei meeldi mulle, kui keegi ütleb mulle õnnelikult naeratades tere, see tundub ka kahtlane ja ebasiiras, eriti meeste puhul, kellest ma tean, et on suhtes.

Ahh? Inimene on õnnelik ja naeratab, sulle see ei meeldi. Kade oled? Tema õnnelikkus pole ju kuidagi sinuga seotud. Mis see üldse sinu asi on? Suhtes mees peaks õnnetu ja morn olema? Midaiganes, päris segased siin koos ikka.

+1
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Samuti ei meeldi mulle, kui keegi ütleb mulle õnnelikult naeratades tere, see tundub ka kahtlane ja ebasiiras, eriti meeste puhul, kellest ma tean, et on suhtes.

Ahh? Inimene on õnnelik ja naeratab, sulle see ei meeldi. Kade oled? Tema õnnelikkus pole ju kuidagi sinuga seotud. Mis see üldse sinu asi on? Suhtes mees peaks õnnetu ja morn olema? Midaiganes, päris segased siin koos ikka.

Mul on ükskõik, ma lihtsalt ei taha, et mulle naeratavad sellised.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks ma peaks mingi suhtes mehe õnnelikkuse peale kade olema?

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu “kiiks” oli väga kaua väga isiklik, aga kui oleksin teadnud et see polegi  tegelikult mitte üldse minu kiiks, siis oleks kogu mu elu läinud teisiti, lühidalt, arvasin alati et see, kuidas kõik inimesed minuga käituvad on vid  minu enda viga, süü,  minu põhjustaud, et kutsun inimestes esile sellise teatud väga ebameeldiva käitumise, põdesin aastakümneid, arvates et olen ise need esile kutsunud.

Kui nüüd seda kogu lugu erinevate inimese kiiksudest lugedes sain lõpuks aru, et mina olin täiesti normaalne inimene, kes laskis end mõjutada aga kõiksugu kiikude küüsis vaevlevate inimeste frustratsioonist, mida nad sinu peale välja valasid, oleks ma siis seda mõnekümned aastad tagasi teadnud!

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis siis?

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis seal vahet, suhtes või vaba, kui inimest ei tunne, tekitab ebameeldiva tunde ikka küll.

0
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa oled ikka tõesti peast haige. Õnnelik inimene naeratabki kõigile. Sinust on tal savi.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa oled ikka tõesti peast haige. Õnnelik inimene naeratabki kõigile. Sinust on tal savi.

No mehed ikka niisama ei naerata vastassoole küll ja õnnelikul inimesel ei peereta nägu tingimata. Kui nägu alati naerusuine, siis on inimene lihtsalt väga madala neurootilisuse astmega, sündinud nii. Elus võin üles lugeda ühe käe sõrmedel selliseid kohatud inimesi, kes kogu aeg väga heas tujus ja kõik olid naised.

0
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Vastandiks on alatine sour puss face.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Vastandiks on alatine sour puss face.

Igatahes naeratajad on kindlasti kahtlasemad, kuigi ka mornid kujud on kahtlased. Naeratavat small talkerit usaldan ma sama vähe nagu morni näoga vaikijat. Normaalne inimene jääb nende kahe vahele.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Igatahes naeratajad on kindlasti kahtlasemad, kuigi ka mornid kujud on kahtlased. Naeratavat small talkerit usaldan ma sama vähe nagu morni näoga vaikijat. Normaalne inimene jääb nende kahe vahele.

Jah.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Suhtlemisoskus ja viisakus ei ole mingisugune feikimine, vaid ühiskondlik kokkulepe, kuidas käitutakse. Ja kui sa seda ei oska, takistab see sinu karjääri, partneri leidmist, üldist edukust.

Ma nüüd ei tea. Mina, kes ma ei söö võimalusel teiste nähes, vähemalt mitte täis suutäisi, ei pea seda küll ebaviisakuseks, et söön väikeste ampsudega 🙂 Ka mitte seda, kui söön enne kõhu täis ja peol ainult proovin seda ja teist.

Minu arvates on ebaviisakad need paljud, kes ei veendu enne, kui söögilauakaaslase käest midagi küsivad, ega see inimene just suutäit võtnud. Ka on äärmiselt ebaviisakas näiteks tööl lõuna ajal torgata praktiliselt nina teise söögi sisse ja uurida-kommenteerida, mida teine sööb (ossa, näe, Kägu on rikkaks saanud, lõunaks lausa 12 sushit! Millega see on? Ja see rull? Angerjaga? Einoh hoopis rikkur platsis! Või: mis see on: veisekeel? Kuidas sellist asja saab süüa???? Või tulistatakse rodus küsimusi, nii et ei saa süüa normaalselt: oi kui ilus söök sul kaasas. Mis see on? Aga see? Kaua sa keetsid? Mis maitseained? Ja see on mis? Kas see roheline asi on kale? Must või punane pipar? jne jne).

Kolmandaks ei salli pinnapealseid inimesi, kes ütlevad ja räägivad asju seda mõtlemata. Näiteks hakkan kahtlema iga inimese koduses kasvatuses ja mõistuses, kes näeb teist hoogsalt ja mõnuga söömas ning siis küsib: kuidas maitseb?
Mis ta ise arvab? Et jube vastik on, aga teisele meeldibki vastik toit? Selge see, et maitseb, kui hoogsalt sööb ja vahepeal isegi mmmm teeb. Milleks selline idiootne smalltalk ja totter küsimus? See pole ju viisakus, see on matslikkus kõrgeimas astmes, kui loobid sõnu niisama, mõtlemata ja tegelikult ei näe vestluskaaslast üldse.

See pole seganud ei partneri leidmist, sõprade leidmist, karjääri ega igapäevaelu, taevas hoidku 🙂 Sõbrad – sugulased pole ju halva lastetoaga inimesed, nagu eespool kirjeldatud. Keegi ei räägi söögilauas idiootsusi ja kogu suurem vestlemine jääb aega, kui kas sööma pole hakatud või kõik on pearoad lõpetanud.

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Viisakas inimene jälgib näiteks sünnipäevalapse kehakeelt. Ja viisakas õnnitletav jälgib õnnitleja kehakeelt. Eriti pealetükkivad on sellised 25-35 naised, kes armastavad lausa kiljudes kaela karata, ehkki õnnitletav on näiteks käe sirutanud.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ka nagu eriti ei naerata suheldes. Aga mind pani mõtlema mu enda mõte viimati väljas söömas käies. Meil oli täiesti tõsine teenindaja. Viisakas aga täiesti tõsine. Ajaga olen ma märkamatult harjunud naeratavate teenindajatega, kes küsivad toidu maitsemise või lihtsalt et kas kõik on hästi. Olen neid küsimusi pidanud varem tüütuks. Aga vaat, kui neid tüütavalt hoolivaid küsimusi enam pole, tundub ka imelik. Ma isegi jõudsin mõelda, et sel teenindajal on ka depressioon, nagu paljudel on.  Kust küll selline mõte üldse tuleb?

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Viisakas inimene jälgib näiteks sünnipäevalapse kehakeelt. Ja viisakas õnnitletav jälgib õnnitleja kehakeelt. Eriti pealetükkivad on sellised 25-35 naised, kes armastavad lausa kiljudes kaela karata, ehkki õnnitletav on näiteks käe sirutanud.

Kusjuures, ongi. Käituvad kuidagi nii piiripealselt, et naisena on raske aru saada, kas see naine nüüd üritas olla lihtsalt viisakas ja sõbralik või lõi külge.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ka nagu eriti ei naerata suheldes. Aga mind pani mõtlema mu enda mõte viimati väljas söömas käies. Meil oli täiesti tõsine teenindaja. Viisakas aga täiesti tõsine. Ajaga olen ma märkamatult harjunud naeratavate teenindajatega, kes küsivad toidu maitsemise või lihtsalt et kas kõik on hästi. Olen neid küsimusi pidanud varem tüütuks. Aga vaat, kui neid tüütavalt hoolivaid küsimusi enam pole, tundub ka imelik. Ma isegi jõudsin mõelda, et sel teenindajal on ka depressioon, nagu paljudel on. Kust küll selline mõte üldse tuleb?

Kui on tegu ikka võõra inimesega, siis ikkagi ei oota sellist avalat naeratust, ega ka maitsemise kohta küsimusi. Küll aga võib ju ise teha märkuse, oli väga maitsev või täna polnud nii hea nagu tavaliselt. See tagasiside on vajalik eelkõige kokale.

Mul juhtus aga nii, et üks suhtes mees, kellega ma ei suhelnud, aga tundsin veidi, hakkas iga kord mind kusagil nähes pidevalt minu suunas kõndima, aval naeratus näol ja hüüdis mulle kaugelt juba tere ja vaatas silma. Kui oli autoga ja istus autos, nägi mind kõndimas, siis naeratas kõrvuni ja isegi lehvitas mulle rõõmsalt! Muidugi mõtlesin, et mis värk on,   vaatasin korraks otsa ja läksin edasi. Rääkinud otseselt pole temaga kunagi, aga paistis, et vähemalt tema oleks sellest huvitatud.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kusjuures, ongi. Käituvad kuidagi nii piiripealselt, et naisena on raske aru saada, kas see naine nüüd üritas olla lihtsalt viisakas ja sõbralik või lõi külge.

Ja samas siit tulebki see arusaamatus, et miks peaks töökaaslane tahtma olla kellegagi ekstra sõbralik ja tahtma üldse kallistada? Järelikult ikkagi üritas ligi ajada vaikselt, kallistus oli võimalus seda teha.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

üritas ligi ajada vaiksel

Nii et sina arvad, et naistekollektiivis püüavad kallistajainimesed kogu aeg üksteisele ligi ajada?

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

üritas ligi ajada vaiksel

Nii et sina arvad, et naistekollektiivis püüavad kallistajainimesed kogu aeg üksteisele ligi ajada?

Miks siis solvuda, kui ei saa seda naist kallistada?

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Uuem generatsioon on lihtsalt palju vabam ja toredam, kui sinusugune kohmetunud introvert.

0
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

Uuem generatsioon on lihtsalt palju vabam ja toredam, kui sinusugune kohmetunud introvert.

Ole siis, ära lihtsalt mind kallistama hakka.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Uuema generatsiooni seas on väga erinevaid inimesi. Osad on taktitud, kitsa silmaringiga ja kurjad nagu sina oled, vähemalt selles teemas. Äkki päriselus oled maru peenetundeline ja heade kommetega… 🙂

Osad on viisakad, avatud ja rõõmsad ning tunnevad kombeid. Neis on delikaatsust ja nad meeldivad inimestele. Nemad ei karga kaela enne, kui on veendunud, et see sobib. Nemad ka jõuavad kaugele, seda võimaldab juba nende kodune kasvatus, seltskond ja sügav sisemine haritus.
Minu töökohas on noori, 21-28 aasta vanuseid üle poole. Neist umbes kolmandik arvab, et kiljumine ja kallistamine lausa peavad kõigile meeldima. Nemad töötavad madalamatel ametikohtadel, sest neid ei saa edutada – neil puudub tase ja tahtmine inimesi “lugeda” ning nad ei oskagi. Neid ei saa lasta osakonnajuhtide koosolekule, kuni nad ei õpi elementaarseid viisakusreegleid ega omanda teatudki soliidsust. Mõni tiksub juba 7. aastat projektijuhi assistendi assistendi abi ametikohal, aga kaela kargama ja käratsema-karglema on meister.

+4
0
Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 143 )

Esileht Pereelu ja suhted Kiiksud