Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kiire küsimus ravimi kohta

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Kiire küsimus ravimi kohta

Postitas:

Kindlasti siit kellelegi on kirjutatud välja ravim nimega clostilbegyt. Mina pidin hakkama seda võtma alates CD2 5 päeva.

Arst veel täpsustas, et noh CD1 on tavaliselt määrimine ja siis teisest päevast alates võtta. Eile varahommikul algaski korraliku määrimisega CD1 ja valmistusin täna esimest tabletti võtma. Veider aga see, et tugevad kõhuvalud on mul juba eilsest päevast kogu öö praeguseni välja, aga päevi endiselt pole, määrimine väga kerge.
Valu aga selline, millega muidu kaasnevad korralik veritsus.

Ootan muidugi kogu päeva veel ja rohtu vôtaksin alles õhtul, aga kui ka täna vaid õrn määrimine, kas siis üldse peaksin täna selle tableti võtma või oleks targem oodata esimest korraliku veritsusega päeva?

Aitäh kõigile, kes võtavad vaevals vastata. Oma arsti ma nädalavahetusel kätte ei saa kahjuks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 14.09 10:17; 14.09 14:09; 15.09 17:46; 15.09 18:49; 15.09 19:12; 15.09 22:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

äkki oled rase? kas tegid testi et see välistada?
või on võimalik et oli anovultiivne tsükkel ja päevad ongi teistsugused.
mina ei julgeks omal algatusel võtma hakata kui päevi pole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.09 11:43; 15.09 18:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paar päeva tagasi tegin testi, oli negatiivne. Peale seda postitust keset päeva tegin ka. Esimese 5 minutiga tundus justlui täiesti negatiivne, aga kui väga pingsalt vaatasin seda, siis tundus mingi kuma olevat. Mitte nii raskesti leitav kuma tekkis aga umbes 20 minuti jooksul, aga seda enam vast usaldada ei saa. Täna jääb igal juhul tablett võtmata ja homme hommikul kordan testi. See oleks nüüd küll korralik üllatus 😀

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 14.09 10:17; 14.09 14:09; 15.09 17:46; 15.09 18:49; 15.09 19:12; 15.09 22:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võtaksin alles siis, kui tuleb 1 päev ikka korralik määrimist ehk siis peaagu veritsuse algusest (tavaliselt loetakse päevade alguseks ehk CD1 ikka veritsuse algust, mitte õrnaroosakat määrimist).
Ja loomulikult siis, kui rasedus on välistatud.
Kuidas hommikune test läks, kas olid rasked küsimused? 😀

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.09 16:29; 15.09 21:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hommikustes testides olid väga rasked küsimused! 😀 tegin lausa kaks erinevat testi ja tulemus täiesti negatiivne mõlemal. Arusaamatu, kuidas eile päeval kahele testile õrnad triibud tulid.

Olukord on igaljuhul veidi segane. Kordan homme hommikul veel testimist. Täna peaks olema CD3 juba, aga vahepeal kadus ka igasugune määrimine ja suur päevade eelne valu rindades. Alles on siiamaani vaid alakõhuvalu ja paar tundi tagasi algas taas määrimine.

Ise arvan, et kehal on mingi väike error ja päevad ikkagi täna õhtul algavad 🙂 kui ongi nii, siis alustaksin homme rohu võtmist

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 14.09 10:17; 14.09 14:09; 15.09 17:46; 15.09 18:49; 15.09 19:12; 15.09 22:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda konkreetset ravimit ma küll võtnud pole. Aga üldiselt olen aru saanud, et neid ravimeid, mida peab alustama tsükli alguses, kirjutataksegi sellepärast alates tsükli teisest päevast, et oleks kindel, et päevad ikka algasid. Muidu esimesel päeval määrimine võib ka valehäire olla.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, võimalik tõesti, et just sellepärast tulebki alates teisest päevast võtma hakkama 🙂

Ootan juba põnevusega. Kellel on selle ravimiga kokkupuuteid olnud, võite kirjutada, kas aitas rasestuda ja kui kiirelt õnnestus 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 14.09 10:17; 14.09 14:09; 15.09 17:46; 15.09 18:49; 15.09 19:12; 15.09 22:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

oleneb mis diagnoosi tõttu teda võtad.
minul omal ka muidu ovulatsioon toimus, ravimi tahajärjel ovuleerus alati 2 munarakku korraga. aga rasedust ei tekkinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.09 11:43; 15.09 18:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja, minule kirjutati see ravim OV tekitamiseks. Kuna mul on olnud eluaeg ebaregulaarne tsükkel ja OV vahepeal toimub, vahepeal mitte. Kui toimubki, siis aru ma sellest ise ei saa ja teste pole ka mõtet teha, sest tsükkel alati pikk ja ebaregulaarne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 14.09 10:17; 14.09 14:09; 15.09 17:46; 15.09 18:49; 15.09 19:12; 15.09 22:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjutati välja OV esilekutsumiseks, diagnoositud on PCO. Algul kirjutati välja kaheks kuuriks aga toimis kiirelt – esimesee kuuriga jäin rasedaks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Clostilbegyt on täpselt sama toimeainega 50mg klomifeentsitraati kui vana hea Serophene, selle nimega peaks olema kogemusi tuhandeid siin.
Arvan ka, et kui kõik on neg ja rinnavalu kadus jne, siis need päevad kohe-kohe siiski hakkavad. Eks ikka võib ju mõni asi venida, eriti kui ütled, et sul pole tsükkel nagunii “kellavärk” kunagi olnud (tere tulemast klubisse…)

Mul kunagi ivf käigus (kus on ka väga tähtis õigetel päevadel ravi alustada) arst seletas, et kui korralik veritsus hakkab enne kella 12 päeval, siis lugeda seda 1. päevaks, kui hiljem, siis lugeda järgmist päeva 1. päevaks. Nt kui päevad algavad kohe hommikul või öösel, siis on see esimene päev, kui aga õhtupoolikul, siis lugeda esimeseks tsükli “täispäevaks” järgmine päev. Ma umbes nii olen teinud.

Kui tahad pcosi ravi, siis üks tee on jah kohe ov stimuleerimine. Minul aitas see hästi, ov toimus ja mõnikord oli 2 folliikulit, aga rasedaks siiski ei jäänud. Kuna pcosiga toimivad need hormoonid vahel ettearvamatult ja ei tea, kas 1 tablett on küllalt või peaks lausa 2 võtma, et kuidas keha reageerib, siis oleks vajalik u tsükli 10.-12. päeval ikka ultraheliga kontrollida asjade seisu.
Mul 1. ravitsükkel 1 tabletiga tekkis kolm folliikulit- liiga palju, 2.-3. tsükliga võtsin 0,5 tabletti, tekkis 1 folliikul, edasi keha enam hästi ei reageerinud, võtsin 2 tabletti, et 1 folliikul saada ja siis pidasime clomidiga vahet.
Teine asi, mis minul pcosi ära ravis ja tsüklid eeskujulikuks muutis oli munasarjade drillimine, juba päris vana kirurgiline meetod. PCOSi puhul on munasarja ümber selline kõva kest, kust isegi kui folliikulid tekivad, ei pruugi nad välja murda. Drillimine ongi see, et tehakse sinna sisselõiked või tänapäeval laseriga. Laparoskoopiline op, ühtlasi tehti narkoosi ajal hüsteroskoopia (vaadati üle emaka sisemus, ega pole polüüpe jne) ja kontrastainega munajuhade uuring, kõik ühekorraga. Paar päeva taastumist ja minu muutis see paugupealt tsüklid ideaalseks, ov toimub 14.-15. päeval jne, juba aastaid pole pcosist enam jälgegi.
Ravimitest on ka Metformin, kasutasin enne drillimist ca pool aastat ja mõjus ka ov toimumisele hästi.
http://www.viljatus.ee/naiste-viljatuse-abc/naiste-viljatuse-pohjused/polutsustiliste.html

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.09 16:29; 15.09 21:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen kursis jah, et sama toimega mis Serophene. Aga mida rohkem inimesi oma kogemusest kirjutab, seda põnevam on 🙂

Aitäh kõigile vastajatele!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 14.09 10:17; 14.09 14:09; 15.09 17:46; 15.09 18:49; 15.09 19:12; 15.09 22:26;
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kiire küsimus ravimi kohta