Esileht Tööelu, raha ja seadused. KIIRE! Palun abi, autolaen

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: KIIRE! Palun abi, autolaen

Postitas:
Anonymous

Paar aastat tagasi sai võetud auto tagatisel laen, uskuge mind ma kahetsen seda kogu südamest. Kahjuks olid elus väga traagilised ajad ja mõtlemine ei olnud päris selge.

Tänaseks päevaks olen jälle langenud musta masendusse, sest see kõik tundub lihtsalt nii ulme. Mul ei ole kahjuks võimalik nii suurt summat maksta ja ausalt öeldes ma tunnen natukene, et olin loll ja minu masenduses hetke kasutati ära.

Kas keegi oskab öelda, kas need intressid ja kõik on seaduslikud või on mul lootust asi ümber kuidagi pöörata veel?

Laenusumma oli 4500. Praegu lepingust vaatan, et intress kuus 4,50%, intress aastas 54% ja kulukusemäär aastas 69,59%, mis tundub natukene liiga kõrge? Või on see tõesti normaalne?

02.03.2018 seisu lepinguga olid intressid kokku 2430€ + laenusumma 4500€
Kuu intressimaks 202,50€

Millest sain tasutud kokku 3385€, nüüd on viie kuu eest lisandunud veel igapäevaselt intress 0,3% tasumata laenusummat, ehk siis nad loevad siiani makstud summa intressideks ja arvutavad seda 4500 laenusummalt. See on ulme ja ma tõesti juba nädalaid mõtlen, kas ma tahan üldse enam elada, sest ma olen ennast lihtsalt nii musta auku kaevanud.

Sain aja ka võlanõustaja juurde, kuid ma ei tea kas nad saavad aidata + kuna ma pole Tallinnasse sisse kirjutatud, siis mulle maksaks see vist 19.90€, aga ausalt öeldes pole sedagi enam nii naljalt välja käia.

+2
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.08 12:26; 16.08 13:03; 16.08 13:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju auto väärt on? Müü maha ja alusta algusest.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 12:47; 16.08 14:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Turuhind hetkel vast on kuskil 7000-8000€, aga auto on laenu andnud firma nimel, see oli tingimus..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.08 12:26; 16.08 13:03; 16.08 13:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Anna auto tagasi!
Kui ei jõua laenu maksta, ei jõua ka autot üleval pidada!

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 13:13; 20.08 16:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Jah, aga mind hetkel huvitabki, et kas siis on tõesti lubatud nii ulme summa küsida intresse, vahepeal ju reguleeriti seda, aga tundub, et ikkagi on õigus

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.08 12:26; 16.08 13:03; 16.08 13:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Issand jumal, auto katab võla kenasti ära ja sina mõtled enesetapust?
Intressid praegusel juhul mingid üliulmelised ei tundu, kui sa vahepeal seal maksmisega veel jamanud kah oled, aga täpselt sinu lepingutingimusi ja arvete sisu ju ei tea ega saa kommenteerida.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 12:47; 16.08 14:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa autot ära ei anna? Sul on võimalus laenust lahti saada.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki avaldad ka kes seda laenu sulle andis? Mis ettevõte?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praegu on autolaen küll soodsama intressiga. Nt Big, TFbank. Ainuke oli Mogo, sellel ca 40% aastas.
Soovitan ka autole ostja otsida ja lõpetada see laen.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 23:09; 18.08 17:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, aga mind hetkel huvitabki, et kas siis on tõesti lubatud nii ulme summa küsida intresse, vahepeal ju reguleeriti seda, aga tundub, et ikkagi on õigus

küsida võib igasuguseid intresse, ega keegi ju ei sunni kedagi laenu võtma. kui sa oled sellisele lepingule alla kirjutanud, siis järelikult sulle sobis. intress ise on suht tavaline sellise laenutoote kohta.
see, et algul maksad iga kuu makstavast summast läheb 95% intressi ja 5% laenu katteks, on igal pool nii, ka nt tavapanga eluasemelaenu puhul.
leia autole ostja, siis saab laenaja oma võla tagasi ja jääb sulle ka veidike uue auto ostmiseks. kui auto on hädavajalik, siis saab ka 1000 eest sõitva auto osta

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.08 17:06; 17.08 20:31; 18.08 10:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, aga mind hetkel huvitabki, et kas siis on tõesti lubatud nii ulme summa küsida intresse, vahepeal ju reguleeriti seda, aga tundub, et ikkagi on õigus

intress ise on suht tavaline sellise laenutoote kohta.

54% intressi aastas ei ole pankades kohe kindlasti. pangast vôetud autolaenu intress on 8-14% aastas.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.08 17:35; 18.08 00:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Parim lahendus on see auto maha müüa ja sellest laenust vabaneda.
54 % aastas on selgelt ebanormaalne. Isiklikult pean juba suuremat kui 20% aastas ebanormaalseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

54% intressi aastas ei ole pankades kohe kindlasti. pangast vôetud autolaenu intress on 8-14% aastas.

loe korralikumalt, ta ei võtnud autolaenu (auto ostmiseks), vaid auto tagatisel laenu (auto oli enne olemas).
pangad sellist asja mu meelest ei pakugi, sealt saab kas kinnisvara tagatisel laenu või tagatiseta laenu.
need on kiirlaenufirmade-laadsed, mis annavad niimoodi laenu nagu teemaalgataja võttis, aga erinevalt sms-laenukatest nõuavad need tagatiseks kliendi autot. näiteks https://www.mogo.ee/et/raha-auto-vastu?gclid=EAIaIQobChMImaao3c703AIVCuR3Ch2lewgnEAAYAiAAEgIdb_D_BwE

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.08 17:06; 17.08 20:31; 18.08 10:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

54% intressi aastas ei ole pankades kohe kindlasti. pangast vôetud autolaenu intress on 8-14% aastas.

loe korralikumalt, ta ei võtnud autolaenu (auto ostmiseks), vaid auto tagatisel laenu (auto oli enne olemas).

pangad sellist asja mu meelest ei pakugi, sealt saab kas kinnisvara tagatisel laenu või tagatiseta laenu.

need on kiirlaenufirmade-laadsed, mis annavad niimoodi laenu nagu teemaalgataja võttis, aga erinevalt sms-laenukatest nõuavad need tagatiseks kliendi autot. näiteks https://www.mogo.ee/et/raha-auto-vastu?gclid=EAIaIQobChMImaao3c703AIVCuR3Ch2lewgnEAAYAiAAEgIdb_D_BwE

vahet pole! isik, keda tsiteerisin väitis, et 54% -ne aataintress ongi tavaline, ka pankades. ei! mitte üheski tavalises pangas ei ole sellise intressiga laene. olgu see siis autolaen vôi tavaline väikelaen.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.08 17:35; 18.08 00:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

54% intressi aastas ei ole pankades kohe kindlasti. pangast vôetud autolaenu intress on 8-14% aastas.

loe korralikumalt, ta ei võtnud autolaenu (auto ostmiseks), vaid auto tagatisel laenu (auto oli enne olemas).

pangad sellist asja mu meelest ei pakugi, sealt saab kas kinnisvara tagatisel laenu või tagatiseta laenu.

need on kiirlaenufirmade-laadsed, mis annavad niimoodi laenu nagu teemaalgataja võttis, aga erinevalt sms-laenukatest nõuavad need tagatiseks kliendi autot. näiteks https://www.mogo.ee/et/raha-auto-vastu?gclid=EAIaIQobChMImaao3c703AIVCuR3Ch2lewgnEAAYAiAAEgIdb_D_BwE

vahet pole! isik, keda tsiteerisin väitis, et 54% -ne aataintress ongi tavaline, ka pankades. ei! mitte üheski tavalises pangas ei ole sellise intressiga laene. olgu see siis autolaen vôi tavaline väikelaen.

mind tsiteerisidki 🙂 ma kirjutasin, et sellise laenutoote puhul suht tavaline st kiirlaenufirma kohta tavaline, mitte suvalise pangalaenu kohta. ära võrdle panka ja kiirlaenukontorit, sest ta ei võtnud ju pangast laenu.

võta netist suvaline kiirlaenu- või kiire laenu firma kodukas ja vaata nende aastaintresse, leiad ka praegu sellist % küsivaid firmasid. guugeldades “kiirlaenu aastaintress” tuleb esimese vastena kohe pandora https://www.bondora.ee/laen/kiirlaenud/?gclid=EAIaIQobChMI2Pmxy__13AIVRaMYCh2j-Qx3EAAYASAAEgKb-_D_BwE
Laenusumma 500 kuni 10000 eurot. Laenuperiood 3 kuni 60 kuud. Krediidi kulukuse määr 20,25 % kuni 59,89 %.
teemaalgataja 54% ei ole isegi selle firma max intress

pankadest oli jutt teises lõigus seoses sellega, et igasuguseid laene tagasi makstes maksad esialgu peamiselt intressi ja põhiosast vaid raasukese ning mida aeg edasi, seda väiksemaks jääb igakuises makses intressi osa ning suureneb laenu põhiosa. see siis vastuseks teemaalgataja kurtmisele, et

02.03.2018 seisu lepinguga olid intressid kokku 2430€ + laenusumma 4500€
Kuu intressimaks 202,50€
Millest sain tasutud kokku 3385€, nüüd on viie kuu eest lisandunud veel igapäevaselt intress 0,3% tasumata laenusummat, ehk siis nad loevad siiani makstud summa intressideks ja arvutavad seda 4500 laenusummalt. See on ulme

riigikohus on otsustanud, et intresside ja viiviste summa ei tohiks ületada laenu põhisummat, antud juhul pole intressid ka sellega vastuolus, sest laenusumma oli 4500, seni on ta maksnud 3385, seega 1115€ on veel nö vaba ruumi

loomulikult ei ole selline intress normaalne, aga teemaalgataja tookord mis iganes põhjustel nõustus ju sellise intressiga. kiireid lahendusi on 2 – müüa auto ning maksta võlg ära, või siis taotleda pangast normaalse intressiga laenu ning maksta see kiirlaen ära

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.08 17:06; 17.08 20:31; 18.08 10:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lepingusse on kirjutatud alati aasta %

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lepingusse on kirjutatud alati aasta %

Samas reklaami- või tooteinfo lehele märgitakse see kuuintress, et tunduks väiksem.
Lisaks arvestatakse see laenu algsummalt, mis on kokkuvõttes oluliselt kallim kui laenujäägilt.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 23:09; 18.08 17:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mine ja võta nüüd normaalne laen ja osta auto sealt vanast kohast välja. Kui pank mingil põhjusel ei anna, siis on alternatiivsed pakkujad, kes küsivad siiski umbes 20% aastas (oluliselt parem kui su praegune).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lepingusse on kirjutatud alati aasta %

Samas reklaami- või tooteinfo lehele märgitakse see kuuintress, et tunduks väiksem.

Lisaks arvestatakse see laenu algsummalt, mis on kokkuvõttes oluliselt kallim kui laenujäägilt.

Pankades on alati välja toodud aastaintress. Samuti ei arvesta pangad intressi algsummalt vaid hetke laenujäägilt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui inimene oli sunnitud auto tagatisel laenu võtma, siis talle järelikult mujalt ei antudki.
Kõige mõistlikum on auto ära anda.
Sest üleval pidada ta seda nagunii ei jõua…kui oli vaja laenu võtta, järelikult on ka muidu raskusi majanduslikult!
Kõige tobedam on soovitada laenu kustutamist laenuga.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 13:13; 20.08 16:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

54% intressi aastas ei ole pankades kohe kindlasti. pangast vôetud autolaenu intress on 8-14% aastas.

loe korralikumalt, ta ei võtnud autolaenu (auto ostmiseks), vaid auto tagatisel laenu (auto oli enne olemas).

pangad sellist asja mu meelest ei pakugi, sealt saab kas kinnisvara tagatisel laenu või tagatiseta laenu.

need on kiirlaenufirmade-laadsed, mis annavad niimoodi laenu nagu teemaalgataja võttis, aga erinevalt sms-laenukatest nõuavad need tagatiseks kliendi autot. näiteks 123 autolaen

aitäh!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.01 18:13; 24.08 11:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kuidas see süsteem toimib siis? Ta ise autot müüa ei saa kuna omanikuks kiirlaenufirma ja samas auto väärtus 7000-8000 eurot tunduvalt suurem kui laenu jääk. Et pole nagu mõistlik autot neile lihtsalt anda ka. Ja mis saab siis kui auto väärtus väiksem kui laenu jääk ehk kui laenuandjal ei õnnestu sellise hinnaga sõidukit realiseerida mis kataks laenu. Sama nagu eluasemelaenu puhul? Oled ilma autost ja maksad veel laenu ka edasi? Või kiirlaenu puhul on see ettevõtte enda äririsk?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vahet pole! isik, keda tsiteerisin väitis, et 54% -ne aataintress ongi tavaline, ka pankades. ei! mitte üheski tavalises pangas ei ole sellise intressiga laene. olgu see siis kiirlaen vôi tavaline väikelaen.

aitäh!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.01 18:13; 24.08 11:35;
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. KIIRE! Palun abi, autolaen

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.