Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kiire! Töötuskindlustus maks käsunduslepingu korral

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Kiire! Töötuskindlustus maks käsunduslepingu korral

Postitas:

Pean läbirääkimisi käsunduslepingu tingimuste osas. Lugesin Töötuskindlustuse seadust ja leidsin sellise punkti:

Käesoleva seaduse mõttes on kindlustatu töötaja, avalik teenistuja, võlaõigusliku lepingu alusel teenust osutav füüsiline isik või Eesti Vabariigi välisesinduses töötava teenistujaga kaasasolev mittetöötav abikaasa, kui nad on maksnud töötuskindlustusmakseid käesolevas seaduses sätestatud alustel ja korras.

Ja veel:
(2) Tööandja käesoleva seaduse tähenduses on:
1) residendist juriidiline isik tulumaksuseaduse § 6 lõike 2 tähenduses;
2) riigi- ja kohaliku omavalitsusüksuse asutus;
3) füüsilisest isikust tööandja, kes teeb kindlustatule käesoleva seaduse § 40 lõikes 1 nimetatud väljamakseid;
4) tulumaksuseaduse tähenduses Eestis püsivat tegevuskohta omav või Eestis tööandjana tegutsev mitteresident, kes teeb kindlustatule käesoleva seaduse § 40 lõikes 1 nimetatud väljamakseid
[RT I 2002, 44, 284 – jõust. 01.07.2002]

Tulumaksuseadus ütleb:
(2) Juriidiline isik on resident, kui ta on asutatud Eesti seaduse alusel. Resident on ka Euroopa äriühing (SE) ja Euroopa ühistu (SCE), kelle asukoht on registreeritud Eestis. Residendist juriidiline isik maksab tulumaksu §-des 48–52 nimetatud maksuobjektidelt ning peab kinni tulumaksu §-s 41 loetletud väljamaksetelt.

Mina loen Tulumaksuseadusest välja, et OÜ-l on see kohustus täitsa olemas. Miks tema väidab, et ei ole?

Palun ka viidet 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.03 10:54; 30.03 11:31; 30.03 15:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina loen Tulumaksuseadusest välja, et OÜ-l on see kohustus täitsa olemas. Miks tema väidab, et ei ole?

Palun ka viidet :)[/tsitaat]

Mis su küsimus`üldse oli?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mis su küsimus`üldse oli?[/tsitaat]

Kas on ettevõttel kohustus maksta käsunduslepingu alusel töötava isiku eest töötuskindlustusmaksu või mitte?
Tööandja väidab, et mitte, aga mina loen seadustest välja, et on. Ei taha enne kuskile alla kirjutada, kui see asi selge.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.03 10:54; 30.03 11:31; 30.03 15:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, peab küll käsunduslepingu korral ka maksma töötuskindlustusmaksu.

Käsundusleping on võlaõiguslik leping.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]zensus kirjutas:[/small]
[tsitaat]Jah, peab küll käsunduslepingu korral ka maksma töötuskindlustusmaksu.

Käsundusleping on võlaõiguslik leping.[/tsitaat]

Tänud, sain juba ise ka vastuse Maksuametilt.

Kahjuks jääb leping sõlmimata, kuna ettevõtte juht pidas minu soovi töötuskindlustuse maksmise kohta liigseks nõudmiseks…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.03 10:54; 30.03 11:31; 30.03 15:37;
To report this post you need to login first.

täpselt nii! Olen ise olnud seotud ettevõttega, kus käsunduslepingud osadel – kõik maksud tuli samamoodi tasuda nagu ka töölepingul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kiire! Töötuskindlustus maks käsunduslepingu korral

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.