Esileht Lapse ootamine Kiirenenud pulss

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Kiirenenud pulss

Postitas:

Tere

Kas, kellelgi on pulss seoses viirushaigustega suurenenud? Kui muidu jäi see ikka 100 piiresse, siis nüüd haiguse ajal kipub see seal 110-120 olema. Maksimaalselt on rahulikus olekus visanud 130.

Emma, 32. nädal

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rasedusega pulss tõusebki, see on normaalne.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.12 16:57; 30.12 10:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul kolmas rasedus ja igal korral on sellega probleeme alates 2. trimestrist. Esimesel korral olin sellega ka haiglas ja ktg ajal kohati lõigi minu ja lapse pulss samal kiirusel, lihtsalt puhkeasendis. Uuriti ja puuriti aga diagnoosiks oligi rasedus 😀 Aga mõistan, et see ei ole mingi “noh tõusebki raseduse ajal pulss, hull asi”. Vaid reaalselt kurnab, st lõpuks pole võimalik pikalt seistagi (nt nõudepesu ajal), sest pulss on 130, jaksu pole ja on tunne, et kohe võtab silme eest mustaks. Aga tõesti, aitab ainult sünnitus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haigusega võib pulss tõusta ka mitterasedal, see on normaalne. Kahjuks ei oska ma öelda, kust see piir (pulsi kiiruse oma) jookseb, millal peaks arstiga konsulteerima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raseduse ajal kohanevad süda ja vereringe uute, suuremate nõudmistega. Raseduse ajal eksisteerib ju naise organismis veel lisavereringe – platsentaarne vereringe. Vere üldmaht suureneb raseduse ajal 1-1,5 l võrra.

Terve raseda süda kohaneb suurenenud nõudmistega järkjärgult. Südame minutimaht suureneb, pulsisagedus, veresoonte toonus mõnevõrra tõuseb. Südame löögisagedus tõuseb raseduse lõpuks 20 löögi võrra minutis. Rasedal on füsioloogiline hüpervoleemia e. vere mahu suurenemine. Vere hulk suureneb raseduse lõpuks 25-40% võrra. Veremahu muutuste tõttu suureneb südame minutimaht. Südame minutimaht on maksimaalne 32.-34. nädalal ja jääb selliseks kuni sünnituseni. Koos veremahu suurenemisega suureneb ka punaliblede e. erütrotsüütide ja hemoglobiini hulk, aktiveerub vereloome.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.12 16:57; 30.12 10:06;
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Lapse ootamine Kiirenenud pulss