Esileht Kodunurk kiiresti tehtav magustoit?

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: kiiresti tehtav magustoit?

Postitas:

Olen tavaliselt ise mingi tordi küpsetanud või teinud mõne eelmisel päeval valmis tehtava magustoidu, midagi tarretumist vajavat. Põhimõttel, et peopäeval magustoidu tegemine aega ega köögis ruumi ei võtaks. Seekord mõtlesin, et teeks vahelduseks pokaalidesse midagi sellist, mille saab peo ajal vahetult enne serveerimist kokku panna. Andke palun ideid, mis see olla võiks? Hiljuti käisime ühel peol, kus perenaine koos paari külalisega pani just niiviisi enne söömist magustoidu kokku. Purustatud küpsiseid, törtsuke kohupiima-vahukooremassi, mingeid marju …
Ei pea olema just selline magustoit. Ootan igasuguseid soovitusi, millise magustoidu saaks peo ajal valmis teha nii, et ei kuluks üle 15 min? Palun ainult arvestage selle ajapiiranguga, sest ma tõesti ei taha olla ega ole perenaine, kes terve peo aja köögis askeldab ja külaliste juures käib vaid midagi toomas ja viimas.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 11:13; 16.10 20:48;
To report this post you need to login first.

-torukohupiim või toorjuust segatuna vahukoorega, lisandiks kama, marjad, moos, küpsis vms – pole eriti peen, aga ilusasti serveerituna kena ja maitseb ka enamikule;

-osta mingit väiketootja jäätist või sorbetti. Reval ja Gelato Ladies nt müüvad ka suuremasse karpi

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 11:27; 16.10 09:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

eton mess? Osta beseepõhi või besseküpsiseid (Pihlaka kondiiter), purusta ja pane vahukooerga segamini pokaali, peale marju.
Mõni shokolaadivaht äkki.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kookospiim chia seemnetega, läheb paksuks nagu puding, kui seisab (saab eelmisel päeval valmis teha).

Sellise magustoidu jaoks peaks olema kindel, et inimesed seda söövad. Meie pere ei suuda, korra tegin ja poeg kommenteeris, et söö nagu konnakudu. Mispeale meile kõigile jube vastu hakkas…

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://nami-nami.ee/retsept/3354/kamavaht
http://www.kokkama.ee/2007/10/kamavaht.html

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

need pokaalimagustoidud võib vabalt varem valmis teha, ei pea peo ajal tegema hakkama. mul on üks jõuluaegne lemmik selline: purustatud piparkoogid, pohla(toor)moos, kodujuustu-vahukoore segu (1 väike pakk vahukoort+väike pakk kodujuustu, suhkrut ei pane).
maitsebki paremini, kui on enne seisnud. piparkoogid on müügil ka juba.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 23:50; 16.10 20:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

need pokaalimagustoidud võib vabalt varem valmis teha, ei pea peo ajal tegema hakkama. mul on üks jõuluaegne lemmik selline: purustatud piparkoogid, pohla(toor)moos, kodujuustu-vahukoore segu (1 väike pakk vahukoort+väike pakk kodujuustu, suhkrut ei pane).

maitsebki paremini, kui on enne seisnud. piparkoogid on müügil ka juba.

See pole mingi magustoit, kui pohla toormoos ja suhkruta kodujuust. Piparkoogid üksi seda haput massi magusaks ei tee.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.

need pokaalimagustoidud võib vabalt varem valmis teha, ei pea peo ajal tegema hakkama. mul on üks jõuluaegne lemmik selline: purustatud piparkoogid, pohla(toor)moos, kodujuustu-vahukoore segu (1 väike pakk vahukoort+väike pakk kodujuustu, suhkrut ei pane).

maitsebki paremini, kui on enne seisnud. piparkoogid on müügil ka juba.

mina saan aru, et küsimuse mõte oli just selles, et magustoit valmiks peo ajal, mitte enne. Kas pole külmikus ruumi hulgale pokaalidele või mis iganes.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 11:27; 16.10 09:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

need pokaalimagustoidud võib vabalt varem valmis teha, ei pea peo ajal tegema hakkama. mul on üks jõuluaegne lemmik selline: purustatud piparkoogid, pohla(toor)moos, kodujuustu-vahukoore segu (1 väike pakk vahukoort+väike pakk kodujuustu, suhkrut ei pane).

maitsebki paremini, kui on enne seisnud. piparkoogid on müügil ka juba.

mina saan aru, et küsimuse mõte oli just selles, et magustoit valmiks peo ajal, mitte enne. Kas pole külmikus ruumi hulgale pokaalidele või mis iganes.

ja se varem vs peo ajal valmistamine sõltub ka pokaalimagustoitude puhul ikkagi väga palju konkrestsest magustoidust endast. tiramisu tuleb jah varem valmis teha, aga nt beseega magustoitudest ei jää ju midagi söödavat alles pärast üleöö külmkapis seismist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

need pokaalimagustoidud võib vabalt varem valmis teha, ei pea peo ajal tegema hakkama. mul on üks jõuluaegne lemmik selline: purustatud piparkoogid, pohla(toor)moos, kodujuustu-vahukoore segu (1 väike pakk vahukoort+väike pakk kodujuustu, suhkrut ei pane).

maitsebki paremini, kui on enne seisnud. piparkoogid on müügil ka juba.

See pole mingi magustoit, kui pohla toormoos ja suhkruta kodujuust. Piparkoogid üksi seda haput massi magusaks ei tee.

teevad küll, proovi järele. moosis on ju ka suhkur sees ja kodujuustu-vahukoore segule veel suhkrut lisades läheb asi liiga tulimagusaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 23:50; 16.10 20:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen, tänan kõiki heade vastuste eest! Sain mitu ideed, saab vähemalt järgmise peo magustoidu ka veel selle teema najal teha 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 11:13; 16.10 20:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kunagi pakuti ühel peol pokaalimagustoiduna vaniljejäätist, mida oli kihiti pokaali laotud pannil mee (või oli suhkur, enam ei mäleta) ja kaneeliga röstitud musta leiva puru ning maasika toormoosiga. Oli huvitav ja maitsev.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina moosi ei pane, kasutan kompotikirsse või virsikutükke ja külmutatud mustsõstraid. Vaheldumisi kohupiimakreem, marjad, tugevamaitseline kakao- või šokolaadiküpsisepuru, talvel ka piparkoogipuru (poepiparkoogid eriti maitset ei anna, parem ikka oma tehtuid purustada), vahukoor.
Mõnikord kasutan küpsiste asemel beseetükke, siis segan kohupiimakreemi kakaoga läbi, et väga läila ei jääks.
Kõige otsa kuhi vahukoort, peale veel paar marja, sisse torkan mõne õhulise Keelekese või Lady Fingersi.

Serveerin kohe, nii et küpsisepuru/besee oleks kindlasti suus tuntav, muidu kaob pool efekti. Üsna kiiresti imendub ühtlaseks massiks.

Olen saanud ülihead pokaalitorti, kus kihiti olid kakaojäätis, mustikad, maasikad, vahukoor, krõmpsuvad vahvlitükid (see veneaegne pakivahvel), vaniljejäätis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

need pokaalimagustoidud võib vabalt varem valmis teha, ei pea peo ajal tegema hakkama. mul on üks jõuluaegne lemmik selline: purustatud piparkoogid, pohla(toor)moos, kodujuustu-vahukoore segu (1 väike pakk vahukoort+väike pakk kodujuustu, suhkrut ei pane).

maitsebki paremini, kui on enne seisnud. piparkoogid on müügil ka juba.

See pole mingi magustoit, kui pohla toormoos ja suhkruta kodujuust. Piparkoogid üksi seda haput massi magusaks ei tee.

Mõtlesin sama. Mis paganama magustoit see selline on?

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küpsiespuru ja moos ja kohupiim…..eks see selline laste teema ole, aga peolauale annab selliseid asju kindlasti täiendada ja muuta, et oleks pidulik ja teistmoodi. See muidugi minu arusaam, aga Poeesia ja Selga tüüpi küpsised peaksid siis ära jääma, need on nii spetsiifilise mingi essentsi või kunstmaitsega isegi tavalises küpsisetordis, et, on kohe. Nende asemel kasutada mingeid kvaliteetsemaid ja mitte igapäevaseid küpsiseid. Moos. Muidugi vaarikatoormoos on väga hea, ja sobib kaq enamasti igale poole, aga on ka muid moose, mulle meeldib näiteks murakas, poes, mida tavaline inimene igapäevaselt ei söö või siis mingi muu taoline, mis pole igapäevaselt pannkookidega laual. Kohupiim, no torudest lausa ei pigistaks, kui tahad vahukoorega segada, siis ei tasu rosinakohupiimatorusid ja banaanaimaitselisi selle jaoks võtta, sest see lämmatab nende nö parema moosi ja erilisema hõrgu küpsise ära.
Ma käisin mingi aeg tagasi sünnipäeval, kus oli sellistele asjadele tähelepanu pööratud ja see lisas ikka tõelise piduliku tunde. Seal olidki magustoidud niimoodi tehtud. Ja kasutatud oli kahte moosi, üks oli kirsi oma ja teine viigimarja. Mitte ühes pokaalis kahte, aga kahte sorti, et soovijad saaks valida, kui keegi ühte näiteks ei soovi.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

need pokaalimagustoidud võib vabalt varem valmis teha, ei pea peo ajal tegema hakkama. mul on üks jõuluaegne lemmik selline: purustatud piparkoogid, pohla(toor)moos, kodujuustu-vahukoore segu (1 väike pakk vahukoort+väike pakk kodujuustu, suhkrut ei pane).

maitsebki paremini, kui on enne seisnud. piparkoogid on müügil ka juba.

See pole mingi magustoit, kui pohla toormoos ja suhkruta kodujuust. Piparkoogid üksi seda haput massi magusaks ei tee.

Vahet ei ole, aga kodujuustu asendaks toorjuustu või kohupiimaga. Minu jaoks on kodujuust soolane toit. Meie kooli söökla serveerib ka vahel mingit kodujuustuvormi…no ei maitse mulle.

Mulle meeldub klassika: näiteks hea paks ja magus marjakissell vähemmagusa vahukoorega.
Lihtsalt tegemise pärast, et üks naine tegi teha magustoit käigupealt valmis – ei näe pointi.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh jumal küll, peopäeval pakutakse külalistele kiselli või küpsisepuru.
No päriselt? Pagariärisid on piisavalt, et midagi normaalset pidupäevale vastavat tellida.

+5
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh jumal küll, peopäeval pakutakse külalistele kiselli või küpsisepuru.

No päriselt? Pagariärisid on piisavalt, et midagi normaalset pidupäevale vastavat tellida.

Kusjuures nõustun. Need möginad võivad üsna hästi maitsta, aga ei viitsiks sellist asja kuskil külas pidulikumal olemisel süüa. Pigem selline, mida teed kodus, kui ei viitsi kooki teha.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on väga hea magustoit:

http://siljafoodparis.blogspot.com/2018/05/kohupiimakreem-martsipani-ja-marjadega.html

Mulle meeldis kõige rohkem mustikatega versioon. Samas see magustoit tahab siiski üleöö külmkapis seista. Aga kui külmkapis ruumi pole pokaalide jaoks, sega see magus mass ühte kaussi kokku ja enne lauale panemist tõsta pokaalidesse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh jumal küll, peopäeval pakutakse külalistele kiselli või küpsisepuru.
No päriselt?

Väikeses kausis, ilusti serveeritud kissell, kohupiimakreemi või vahukoorega ja marjadega pole veel kõige imelikum peolaua magustoit. Kui aga sünnipäeval pakutakse magustoiduks mannaputru, bubertit, otse potist, plärts kaussi, siis on see pannud küll kulmu kergitama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Kodunurk kiiresti tehtav magustoit?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.