Esileht Kodunurk Kiirgusvastased kardinad

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Kiirgusvastased kardinad

Kas kellelgi teist on akende kiirguse eest kaitsvad kardinad? Ma ei pea siis silmas päikesekiirgust, vaid tele- ja mobiilimastide kiirgust. Meile paigaldati kohe maja kõrvale uus mobiilimast ja see teeb meele nii mustaks 🙁

+3
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.08 14:13; 07.08 14:31; 07.08 16:24; 07.08 16:26; 07.08 19:20;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Kas kellelgi teist on akende kiirguse eest kaitsvad kardinad? Ma ei pea siis silmas päikesekiirgust, vaid tele- ja mobiilimastide kiirgust. Meile paigaldati kohe maja kõrvale uus mobiilimast ja see teeb meele nii mustaks ????

Mul ka mobiilimast hoovi läheduses ja kõik ettevaatusabinõud on loomulikult kasutusel.

Maja väljast + katus on värvitud värviga, mis peab kinni isegi radiaktiivse kiirguse, akendele on kleebitud vastav kile, lisaks kasutame akende ees veel ka meditsiinilisi kiirguskaitsekardinaid.
Midagi taolist.

Meel ei ole eriti must.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.08 14:25; 07.08 16:16; 07.08 16:50;
To report this post you need to login first.

Kas kellelgi teist on akende kiirguse eest kaitsvad kardinad? Ma ei pea siis silmas päikesekiirgust, vaid tele- ja mobiilimastide kiirgust. Meile paigaldati kohe maja kõrvale uus mobiilimast ja see teeb meele nii mustaks ????

Mul ka mobiilimast hoovi läheduses ja kõik ettevaatusabinõud on loomulikult kasutusel.

Maja väljast + katus on värvitud värviga, mis peab kinni isegi radiaktiivse kiirguse, akendele on kleebitud vastav kile, lisaks kasutame akende ees veel ka meditsiinilisi kiirguskaitsekardinaid.

Midagi taolist.

Meel ei ole eriti must.

Aga on see tõestatud, et sellised kardinad tõkestavad kiirgust või on see taas kord üks viis inimestelt raha välja meelitada? Ses mõttes, et kuidas leida usaldusväärne koht selliste kardinate ostmiseks? Mis kile see on, mis sul akendele kleebitud? Ja kardinaid ju päeval ees ei hoia.
Ise elan kortermajas, nii et katust ja majaseinu värvida ei saa 😀

Igatpidi nõme olukord tegelikult. Me hoiame tavaliselt hästi palju aknaid üldsegi lahti. Ja tube tuleb tuulutada juba kas või seetõttu, et muidu võib eluruumides jällegi radooni tase liiga kõrgeks minna. Kokkuvõttes ongi vist nii, et ignorance is bliss.

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.08 14:13; 07.08 14:31; 07.08 16:24; 07.08 16:26; 07.08 19:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kellelgi teist on akende kiirguse eest kaitsvad kardinad? Ma ei pea siis silmas päikesekiirgust, vaid tele- ja mobiilimastide kiirgust. Meile paigaldati kohe maja kõrvale uus mobiilimast ja see teeb meele nii mustaks ????

Mul ka mobiilimast hoovi läheduses ja kõik ettevaatusabinõud on loomulikult kasutusel.

Maja väljast + katus on värvitud värviga, mis peab kinni isegi radiaktiivse kiirguse, akendele on kleebitud vastav kile, lisaks kasutame akende ees veel ka meditsiinilisi kiirguskaitsekardinaid.

Midagi taolist.

Meel ei ole eriti must.

Aga on see tõestatus, et sellised kardinad tõkestavad kiirgust või on see taas kord üks viis inimestelt raha välja meelitada? Mis kile see on, mis sul akendele kleebitud? Ja kardinaid ju päeval ees ei hoia.

Ise elan kortermajas, nii et katust ja majaseinu värvida ei saa ????

Kortermajas elad sa nagunii pidevas wifivõrgus, ei aita need kardinad ega värvid midagi.

+14
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

oot-oot, radooni tase eluruumides sõltub ikka sellest, kas antud asukohas on maapinnas uraanirikast diktüoneemaargilliiti või ei, mitte sellest, kas sul on moblamast akna taga või ei. mobiilside “kiirgus” on hoopis teise lainepikkusega kui uraanist tingitud looduslik radioaktiivsus.

need, kes kooli ajal geograafia ja füüsikatundides telefonis surfasid, võivad nüüd täisealisena sama asja üle õppida siit: https://www.envir.ee/et/radoon

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kardad, et läbi mobiilimasti võid koroonasse jääda?

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga on see tõestatud, et sellised kardinad tõkestavad kiirgust või on see taas kord üks viis inimestelt raha välja meelitada? Ses mõttes, et kuidas leida usaldusväärne koht selliste kardinate ostmiseks?

Vabandust, sa kippusid nüüd kohe segi ajama, et kas ma müün neid kardinaid või kasutan.

Nimelt: ma ei müü neid ja mul on TÄIESTI savi, kas sa hakkad neid kasutama või mitte.
Ja võid vabalt arvata, mida iganes tahad. Isegi seda, et need on välja mõeldud selleks, et lollidelt raha ära võtta.

Aga ka viimasel juhul nad peaks sulle sobima nagu valatult.

+1
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.08 14:25; 07.08 16:16; 07.08 16:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui see mobiilimast sul seal midagi kiirgab, siis ta kiirgab ka läbi seina, mitte ainult läbi akna ja seega sind mingi aknakardin küll ei päästa 😀

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Su telefon kiirgab igal juhul rohkem kui see mast. Niimuuseas infoks.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

oot-oot, radooni tase eluruumides sõltub ikka sellest, kas antud asukohas on maapinnas uraanirikast diktüoneemaargilliiti või ei, mitte sellest, kas sul on moblamast akna taga või ei. mobiilside “kiirgus” on hoopis teise lainepikkusega kui uraanist tingitud looduslik radioaktiivsus.

miks teist mõnitad kui ise lugeda ei oska?

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.

oot-oot, radooni tase eluruumides sõltub ikka sellest, kas antud asukohas on maapinnas uraanirikast diktüoneemaargilliiti või ei, mitte sellest, kas sul on moblamast akna taga või ei. mobiilside “kiirgus” on hoopis teise lainepikkusega kui uraanist tingitud looduslik radioaktiivsus.

need, kes kooli ajal geograafia ja füüsikatundides telefonis surfasid, võivad nüüd täisealisena sama asja üle õppida siit: https://www.envir.ee/et/radoon

Oot-oot sa ise! Ma ei räägi ju, et radoonitase kiirgusest sõltuks! Ma räägin sellest, et kui akendel on kiirgusvastased kiled ja kardinad, mõjuvad ju need siiski vaid siis, kui aknad on kinni. Aknaid ei saa aga pidevalt kinni hoida, sest radoonitaseme normi piries hoidmiseks on tubade tuulutamine vajalik. Et jama on nii või teisiti, kui mobiilimast sulle akna taha paigutatakse.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.08 14:13; 07.08 14:31; 07.08 16:24; 07.08 16:26; 07.08 19:20;
To report this post you need to login first.

Aga on see tõestatud, et sellised kardinad tõkestavad kiirgust või on see taas kord üks viis inimestelt raha välja meelitada? Ses mõttes, et kuidas leida usaldusväärne koht selliste kardinate ostmiseks?

Vabandust, sa kippusid nüüd kohe segi ajama, et kas ma müün neid kardinaid või kasutan.

Nimelt: ma ei müü neid ja mul on TÄIESTI savi, kas sa hakkad neid kasutama või mitte.

Ja võid vabalt arvata, mida iganes tahad. Isegi seda, et need on välja mõeldud selleks, et lollidelt raha ära võtta.

Aga ka viimasel juhul nad peaks sulle sobima nagu valatult.

Miks sa solvad? Kus ma küsisin, kas sa neid müüd? Ma tahtsin teada, kus on usaldusväärne koht nende ostmiseks.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.08 14:13; 07.08 14:31; 07.08 16:24; 07.08 16:26; 07.08 19:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kellelgi teist on akende kiirguse eest kaitsvad kardinad? Ma ei pea siis silmas päikesekiirgust, vaid tele- ja mobiilimastide kiirgust. Meile paigaldati kohe maja kõrvale uus mobiilimast ja see teeb meele nii mustaks ????

Mul ka mobiilimast hoovi läheduses ja kõik ettevaatusabinõud on loomulikult kasutusel.

Maja väljast + katus on värvitud värviga, mis peab kinni isegi radiaktiivse kiirguse, akendele on kleebitud vastav kile, lisaks kasutame akende ees veel ka meditsiinilisi kiirguskaitsekardinaid.

Midagi taolist.

Meel ei ole eriti must.

Tule taevas appi! Värv, mis peab kinni radiaktiivse kiirguse!
Loodan, et see on iroonia,
Muuseas- gammakiirguse peatamiseks on vaja pliikihti

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tule taevas appi! Värv, mis peab kinni radiaktiivse kiirguse!
Loodan, et see on iroonia,
Muuseas- gammakiirguse peatamiseks on vaja pliikihti

Ma tulen sulle appi, kui vaja.

Ja tegu OLI irooniaga ja jutt käis siiski kõrgsageduslike väljade põhjustatest: traadita telefonid, mobiiltelefonid, raadiomastid, TVsaatejaamad, radarseadmed jne.

Caparolil jpt on selline värv ammu olemas: Link.

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.08 14:25; 07.08 16:16; 07.08 16:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kui nüüd natuke füüsika peale mõelda siis: mobiilimasti kiirgust ehk teatud sagedustega raadiolaineid on võimalik päris efektiivselt peatada. Elektrit juhtivad materjalid üldiselt ei lase raadiolaineid läbi. Kõige parem oleks terve elamine Faraday puuriks teha, siis on kindel, et ükski raadiolaine segama ei pääse.
Antistaatiline plastikkott on suhteliselt odav asi, mida elektroonikavidinatele ümber pannakse, nii et miks ei võiks teha elektrit juhtivaid värve või aknakatteid? Metallist tihedam sääsevõrk, mis näiteks radiaatori külge maandatud, peaks kah aknast tulevaid raadiolaineid kinni pidama. Aga läbi seina tulevad nad ikka, kui just meetripaksuste kivimüüridega majas ei ela.
Ja kui oled suutnud kõik raadiolaineid majast väljaspool hoida, siis ei maksa tulla kaebama, et telefoniga helistada ei õnnestu ja õhu kaudu leviv nett majja ei tule.

Radooni vastu aitab see, kui maja vundament ja 1. korruse põrand-seinaääred on tihedad ega lase radoongaasil sisse imbuda. Põrandaalune tuulutus aitab ka. Ja elamise tuulutamine muidugi ka. Võrreldes mobiilimastist tulevate raadiolainetega tasub radooni pärast rohkem muret tunda. Raadiolainete energia on nõrgem kui nähtaval lainepikkusel (mida lühem lainepikkus, seda rohkem energiat üks footon kannab – gammakiirgus ehk üks sort radioaktiivet kiirgust on eriti lühikese lainepikkusega) ja seega on selle mõju elusorganismidele vastavalt väiksem.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kellelgi teist on akende kiirguse eest kaitsvad kardinad? Ma ei pea siis silmas päikesekiirgust, vaid tele- ja mobiilimastide kiirgust. Meile paigaldati kohe maja kõrvale uus mobiilimast ja see teeb meele nii mustaks ????

Tead, sellega on see jama, et see kiirgus tuleb seinast läbi, Nii et tuleb seinad ka äravahetada. Lisaks sellele tuleb end eraldada ka telekast ja moblast, arvutist rääkimata. Kardinad siin abiks pole, kui istud kodus arvuti läheduses. Kuigi võid ju proovida, kardina paigutamisega enda ja mobla vahele. Isegi kui nad masti kaugemale teevad, mobla kaudu on kiirgus ikka kohal.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.

Jah, tundub, et selline elu on paratamatus. Netti kasutan mõistagi igapäevatöös, nii et sellest loobuda ei saaks ka metsa kolides.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.08 14:13; 07.08 14:31; 07.08 16:24; 07.08 16:26; 07.08 19:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kellelgi teist on akende kiirguse eest kaitsvad kardinad? Ma ei pea siis silmas päikesekiirgust, vaid tele- ja mobiilimastide kiirgust. Meile paigaldati kohe maja kõrvale uus mobiilimast ja see teeb meele nii mustaks ????

Mida see mast Sulle täpsemalt kiirgab? Oled uurinud ja endale selgeks teinud selle? Sinu edasistest kommentaaridest tundub, et Sul pole õrna aimugi, mille eest Sa ennast “kaitsta” tahad. Lihtsalt kuulsid kusagilt? Koolis Sa ilmselt füüsikatundidest osa ei võtnud, seda on näha. Net on aga infot täis. Seega tee endale selgeks asjad ja siis hakka kardinaid otsima.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tõmba seinad kõik fooliumiga üle ja õmble seda ka kardina sisse

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis värv ja kardinad? Pane fooliummüts pähe, siis ei saa keegi sind kiiritada ja ühtlasi oled kaitstud ka selle eest, et keegi su mõtteid varastaks. Lihtne, odav ja usaldusväärne lahendus.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Kodunurk Kiirgusvastased kardinad