Esileht Kodunurk Kiirkeetja on nii lahe asi!

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Kiirkeetja on nii lahe asi!

Postitas:

Tahtsin jagada oma ahvivaimustust kiirkeetja üle, jummala lahe vidin on. Meil oli lapsena ka kiirkeetja, see sisises pliidil nagu tige madu ja nägi välja nagu oleks iga hetk õhku lendamas (kuigi vist mingit suurt ektsessi “hapukapsad laes” ei juhtunud) 🙂 uus susiseb tasa ja hillitsetult, ei hirmuta väga, lisaks turvaventiilid jne. Kiirkeetjaid on päris kalleid, aga mina sain enda oma odavalt, 29.- eest 7liitrise.
Ei pea enam hapukapsaid keetma ja haisutama tunde, kondipuljong valmib tunniga, ühepajatoit 20 minutiga jnejne, isegi koogiretsepte on olemas, aga noh 🙂 kõik aeganõudvad ja pika hautamisega toidud saavad valmis 1/3 ajaga mis varem vaja oli. Ma teen kodus paaaalju süüa ja ei saagi aru, miks ma seda varem endale ei soetanud!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 07.12 14:32; 07.12 17:35; 07.12 19:18; 09.12 10:21; 09.12 10:37; 12.12 16:33; 12.12 20:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

milline sul on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kaup24 või hansapostist sai tellitud, oli soodushind, on Swiss home zurich 7liitrine
Üsna sarnane sellele Minu meelest on väga hea nt see, et tal ei olegi kummitihendit, mis esimesena läbi läheb, vaid metallkaas surutakse tihedalt seestpoolt poti vastu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 07.12 14:32; 07.12 17:35; 07.12 19:18; 09.12 10:21; 09.12 10:37; 12.12 16:33; 12.12 20:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ämm ka kasutab ja kiidab taevani, aga mul on tunne, et seda on kuidagi keeruline kasutada 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole sugugi raske, esimene kord on kaanega pusimist, aga edasi juba tead. Toit sisse (nt lihaleeme lased keema ja korjad vahu pealt ära ja maitseained sisse), kaas peale ja kinni, lased suurema tulega toidu sees keema ja kui turvanupp üle tõuseb, keerad tule väikse peale (sest siis on aur ja rõhk juba sees ja muud polegi vaja, nii natuke kuuma ikka saab, et edasi keeb, üleliigse laseb diskreetselt vaikse susinaga välja nagu daam kõhutuult, sry 😛 ) ja nii ta ongi seal. Panin just punase kapsa hautise potti ja loodan selle olevat valmis, kui keemapandud kartulid kõrval potis pehmed on. Lisapluss- pott ajab minimaalselt haisu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 07.12 14:32; 07.12 17:35; 07.12 19:18; 09.12 10:21; 09.12 10:37; 12.12 16:33; 12.12 20:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu meelest kiirkeetjas tehtud toidud lõhnavad ebameeldivalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on, lasin kinkida. Vanemat tüüpi, midagi sellist http://www.dieta.ee/kiirkeetja-8l-rst-al-55079.html Kasutan mitu korda nädalas. On küll hea asi. Juba minu ema kasutas sellist, ei ole veel plahvatanud

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.12 08:23; 09.12 15:42; 12.12 20:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu meelest kiirkeetjas tehtud toidud lõhnavad ebameeldivalt.

See on ilmselt sellest, et toidulõhnad ei pääse tasapisi välja, nagu tavalisest potist, nad segunevad ja kui kaane lahti teed, siis ongi vänge lõhnabukett.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kapsaid ei kõlba ju tavalises potiski suletud kaanega keeta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aitäh, et oma muljeid ja vaimustust jagasid!! 🙂 see potike hakkas nüüd mindki huvitama.. ja kaup24-s praegu veel 22 h megahea hinnaga..:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka juba jupp aega seda mõtet veeretanud, aga kuskilt pole infot saanud, kas see pott ka puupliidile sobib? Mul oli kunagi üks pann “sobib kõikidele pliiditüüpidele”, mis konkreetselt sulas puupliidil üles (läks pehmeks) ja pannisaba hakkas longu vajuma ???? Ma ei tea, kui kange kuumus puupliidil on (jah, oleneb küttematerjalist, pliidi suurusest, vanusest, puhastusest, pliidiraua paksusest jne), aga ilmselt peaks see vist kuumem olema, kui nt elektripliit? Tege’lt ega ma sellegi temperatuure tea????

Seega, kas keegi teab, kas see pott puupliidile võiks sobida?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind hakkas ka huvitama see pott. Aga palun kommenteerige seda, et mis mõttes toit lõhnab imelikult? Kas see on ikka toidulõhn või on mingi muu imelik hais? Ja kuidas maitse selles potis keedetud toitudel on?

Kunagi ammu, vene ajal oli mul mingi kiirkeedu panni või kastruli moodi asi. Seal tehtud kartulid ei maitsenud hästi. Oli tõesti mingi imelik lõhn ja maitse. Ja see ei olnud nö ummuksis olnud köögivilja lõhn, vaid midagi muud. Kui ma tagantjärele mõtlen, siis vist oli see kastrul alummiiniumist. Äkki sellepärast oli imelik lõhn ja maitse? Ebatervislik oli selles valmistatud toit nagunii.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.12 09:59; 09.12 10:26; 09.12 11:40; 12.12 19:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna pott on roostevabast terasest, ei tekita see küll mingeid kõrvalmaitseid. See vana veneaegne oli tõesti mingist natuke teistmoodi sulamist, võis olla alumiiniumit sees. Sel ajal ei teatud alumiiniumi kahjulikkusest midagi, alles leiutatud uus ja odav sulam, kes meist ei mäletaks alumiiniumlusikaid, need olid ju igal pool jne. Vastikut maitset kuigi ei mäleta.
Toidulõnad pääsevad välja pahvakuga siis kui aur välja lasta, selleks ajaks tasub kubu huugama panna, keetmise ajal on hais minimaalne. Maitsevahet ei ole tõesti tuvastanud, ei saa aru, miks peaks see toit teistmoodi lõhnama kui igapäevases roostevabas potis keedetud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 07.12 14:32; 07.12 17:35; 07.12 19:18; 09.12 10:21; 09.12 10:37; 12.12 16:33; 12.12 20:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ok, siis vist on tõesti väärt ost. Ma olen suur supitegija. Alati teen supikondist. Ja sain aru, et just konti on seal sees hea keeta?

Tutvustuses küll lubab, et sobib kõikidele pliiditüüpidele, aga igaks juhuks küsin üle, kas ikka induktsioonile ka sobib?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.12 09:59; 09.12 10:26; 09.12 11:40; 12.12 19:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pead igaks juhuks üle küsima, aga selle minu swiss home asjal on paki kaane peal suurelt indukstioonpliidi märk. Konti oli tõesti hea keeta, tegin esimesena suurtest veisesupikontidest, pärast 1,5t oli kont nagu tahkem leib, tahtmise korral oleks saanud noaga viile lõigata, samasuguse tekstuuri sai varem tavalises potis 6-8t keedetuna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 07.12 14:32; 07.12 17:35; 07.12 19:18; 09.12 10:21; 09.12 10:37; 12.12 16:33; 12.12 20:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii, mina ostsin poti ära! 🙂

Vaatasin veel lisainfo alt, et sobib küll induktsioonile. Siiski, seal olid küll kõik pliiditüübid välja toodud, kuid puupliiti ei olnud mainitud. Millegipärast arvan, et puupliidile ei sobi, sest pildi järgi tundub, et seal on ka plastmassist osasid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.12 09:59; 09.12 10:26; 09.12 11:40; 12.12 19:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sobib puupliidile ka. Kui kaane kinni keerad siis tuleb suurest tulest kaugemale lükata, et podiseks mitte ei keeks. Ja ma pole kunagi üle 45 minuti viitsinud keeta konte. Hernesuppi on hea ja kiire teha. Herned, tangud, sutsu porgandi tükke ja suitsukondid keema. 45 minutit ja valmis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.12 08:23; 09.12 15:42; 12.12 20:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kinnitan viimase käo postitust, sobib küll puupliidile ja tõepoolest parem on kui ta kuumimast kohast eemale lükkad. Minu tüütas see pidev susisemine ära kui ma üritasin vähese kogemuse tõttu kiirkeetjale veel kiirust lisada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Puupliidil saab edukalt ka plastmassnuppudega potte tarvitada, egas nad siis kohe üles sula. Ja puupliidile kõlbab kiirkeetja ka, samamoodi kui muul pliidil- lased kuumemas kohas auru ja rõhu üles, siis tõmbad tagumisse/külmemasse pliidiserva tasakesi sussutama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 07.12 14:32; 07.12 17:35; 07.12 19:18; 09.12 10:21; 09.12 10:37; 12.12 16:33; 12.12 20:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sobib puupliidile ka. Kui kaane kinni keerad siis tuleb suurest tulest kaugemale lükata, et podiseks mitte ei keeks. Ja ma pole kunagi üle 45 minuti viitsinud keeta konte. Hernesuppi on hea ja kiire teha. Herned, tangud, sutsu porgandi tükke ja suitsukondid keema. 45 minutit ja valmis.

Aga, kas herneid peab sellele vaatamata eelnevalt leotama? ilmselt peab.

Ma tõin poti eile koju. Paistab põnev asi olema, aga kasutada ei ole veel jõudnud.

Arusaamatuks jäi, miks seda nõudepesumasinas ei tohi pesta? Ok, kaant ehk ei peaks pesema, aga pott ise on ju tavaline, terasest pott. Mis see masin potile teha saab?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.12 09:59; 09.12 10:26; 09.12 11:40; 12.12 19:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma leotasin (lihvitud herned), 30 min keetmisega ei olnud mitte hernetükkigi alles, paras püree. Tegelikult on kirjas, et ei pea leotama kaunvilju (aga võiks, minu arvamus ja harjumus, ajab vähem kõhuvaevusi, leotusvesi loomulikult ära valada). Kui on kooritud poolitatud herned, siis neid ei leota ka tavalise poti jaoks.
Veel üks hea asi- liha võib potti panna otse sügavkülmast, ei pea midagi sulatama (mina alati unustan ette sulama tõsta), keetmisaeg sellest oluliselt ei pikene. Mina küll lasen vee keema koos lihaga ja riisun ära teatud vahu, mis sinna tekib, siis maitseained ja kaas kinni.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 07.12 14:32; 07.12 17:35; 07.12 19:18; 09.12 10:21; 09.12 10:37; 12.12 16:33; 12.12 20:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei leota midagi. Kõik hernesupi kraam korraga potti. Ma pesen masinaga, ventiili panen köögiriistade topsi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.12 08:23; 09.12 15:42; 12.12 20:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sobib puupliidile ka. Kui kaane kinni keerad siis tuleb suurest tulest kaugemale lükata, et podiseks mitte ei keeks. Ja ma pole kunagi üle 45 minuti viitsinud keeta konte. Hernesuppi on hea ja kiire teha. Herned, tangud, sutsu porgandi tükke ja suitsukondid keema. 45 minutit ja valmis.

Aga, kas herneid peab sellele vaatamata eelnevalt leotama? ilmselt peab.

Ma tõin poti eile koju. Paistab põnev asi olema, aga kasutada ei ole veel jõudnud.

Arusaamatuks jäi, miks seda nõudepesumasinas ei tohi pesta? Ok, kaant ehk ei peaks pesema, aga pott ise on ju tavaline, terasest pott. Mis see masin potile teha saab?

mul pole siiani nõudepesumasinas potiga midagi juhtunud, isegi ventiili ei võta ära. Pärast pesu raputan kuivaks ventiili.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle kinkis ema sünnipäevaks Delimano kiirkeetja. Mul küll mingit megavaimustust pole. Susiseb küll kõvasti ja laseb auru intensiivselt välja. Ja pole see kiirkeetjas tehtud puljong midagi nii hea kui aeglasel tulel keedetud puljong.

Mina kasutan kiirkeetja potti lihtsalt tavalise keedupotina. Vastikult raske on see ja parem käsi on selle poti pärast valutama hakanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Kodunurk Kiirkeetja on nii lahe asi!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.