Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kiirlaenu aegumine

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Kiirlaenu aegumine

Postitas:

Mulle saabus kohtunõue mille mingi inkasso esitas praegu kohtusse aga võlg ise 01.06.2007 ajast.

Inkassost sain vaid info, et makse ära ja vsjo.

Kohtule on 15p vastuväite esitamise võimalus.

Ma ei hakka tagasi ajama, et nooruses tehtud rumalus. Üldse ei vaidle. Moraali lugemist selles osas ei vaja.

 

Kas see nõue on aegunud või ei ole, ma ei saagi nüüd aru.

+1
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastategi kohtule lühidalt: “Ei tunnista nõuet. Lisaks on õigusnormi kohaselt väidetav võlg aegunud ja palun kohtul rakendada aegumist”.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et võlga ei peagi tagasi maksma?

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et võlga ei peagi tagasi maksma?

Kui võla sissenõudja mingeid hammaste väljapeksjaid või sõrmeväänajaid peale ei saada või legaalselt prääksuga kükke ei tee ehk siis võlaga kohtusse ei pöördu, siis osa inimeste arvates ei pea jah. Muidu on nii, et olenebki, millal võlausaldaja tegutsema asus, kui on kohtuotsus, siis mu teada enam ei aegu, aga ma pole jurist.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidu on nii, et olenebki, millal võlausaldaja tegutsema asus, kui on kohtuotsus, siis mu teada enam ei aegu, aga ma pole jurist.

Kohtuotsuse alusel aegub 10 aastaga, ilma selleta aegub 3 aastaga. Aga on palju erisusi, millega soses võla aegumine peatub.

https://www.juristaitab.ee/et/minu-vastu-algatatud-kohtumenetlus/aegumine

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks te õpetate inimesele, kuidas oma kohustuste tasumisest eemale hoida?

+9
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võlg aegub 3 aastaga, seega kui esitad vastuväite ja viitad aegumisele – siis on nende otsustada, et kas lähevad kohtusse.

Asi ei ole õpetamises või mitte – aegumine  ongi mõeldud selleks, et nõudjal on antud tähtaeg, mille jooksul peab ära otsustama, kas ta tahab nõude esitada või mitte. Kui ta seda ei tee – siis sisuliselt on loobunud.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võlg aegub 3 aastaga, seega kui esitad vastuväite ja viitad aegumisele – siis on nende otsustada, et kas lähevad kohtusse.
Asi ei ole õpetamises või mitte – aegumine ongi mõeldud selleks, et nõudjal on antud tähtaeg, mille jooksul peab ära otsustama, kas ta tahab nõude esitada või mitte. Kui ta seda ei tee – siis sisuliselt on loobunud.

Ei ole ju nii ühene, sa ei tea asjaolusid. Kui teemaalgataja midagi ikkagi millalgi maksis (s.t. tunnistas nõuet), siis aegumine peatub jne
Igal individuaalsel juhtumil on omad nüansid

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastuväite esitamise korral läheb kiirmenetluse asemel siis hagi menetluseks, kui sissenõudjale on need asjaolud ette näidata, mille tõttu aegumist ei pea kohaldama ning ollakse nõus hagi menetlusega.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, sest mujal EU-s maksmise või muud moodi võla teadvustamisega hakkab just see aegumise periood uuesti peale, nii ebaaus kui see ka ei tunduks. Nt ütleme, et võlg aegub 6 aastaga, 5 aastat ei tee midagi, siis teed makse või isegi lihtsalt vastad inkasso emailile lubades, et teed makse (seega võlga omaks võttes) ja see 6 aastat hakkab uuesti peale.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kiirlaenu aegumine