Esileht Koolilaps Kiirnuudlisupid

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: Kiirnuudlisupid

Postitas:

Siiamaani on need meie perest täiesti mööda läinud, kuid nüüd 2 klassi laps tahab neid kuna sai sõbra pool ja väga meeldis.
Tema argument on et saab ise sooja söögi valmis kuna valab ainult kannust vee peale ja talle see väga maitseb. Kuidas suhtuda, siiamaani tegi vajadusel võikusid peale kooli. Vaatasin poes nüüd ka selle pilguga, müügis mingid väga odavad vene omad vist ja siis poole kallimad knorri poolt. Kas osta ja milliseid?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Knorri rohelised kandilised pakid ei ole vürtsikad. Näiteks Veggie või Golden chicken teeb minu 3. klassi laps ka vahest. Koostist ei ole julgenud vaadata ja pidevalt neid ei osta, tundub et esimese hurraaga sai isu täis.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mivina ja Knorr on head. Mul on varuvariandid kapis olemas selleks kui ei ole kedagi vastutusvõimelist kodus või ise ravimite pärast autis olen. Knorri tassisupid on ka olemas. Mul laps esimeses klassis, üldiselt olen toidu ikka valmis teinud

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.12 15:59; 09.12 17:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ei ole ju söök.
Koolat annad ka iga päev, kuna maitseb?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.12 16:04; 09.12 17:32; 09.12 22:03; 10.12 07:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ei ole ju söök.
Koolat annad ka iga päev, kuna maitseb?

Parem ikka kui päev otsa võileibu süüa

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.12 15:59; 09.12 17:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ei ole ju söök.
Koolat annad ka iga päev, kuna maitseb?

Parem ikka kui päev otsa võileibu süüa

Sa päriselt ka arvad, knorri nuudlisipp on tervislikum kui võileib? Leib, roheline salat, tomat, juust või sink? Päriselt?
Sealt need haiged lödipersed siis tulevad.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.12 16:04; 09.12 17:32; 09.12 22:03; 10.12 07:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

siin päriselt keegi arvab, et laps jääb haigeks nende pärast või? pole muidugi eriline söök, aga kui nt teeb endale kord nädalas, mis siis traagilist on? koola ostmiseks pole muide vanusepiirangut, seega ma usun, et koolafännist laps saab seda ise ka kätte.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kiirnuudlitest saab väga hea aasiapärase supi (ramen), kui lisada ka vokitud köögivilju, viilutatud keedumuna, sinki ja maitserohelist. Googelda inglise keeles retsepte.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.12 18:09; 10.12 10:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Knorri tooted on järjest maitsetugevdajatest ja muudest E-dest vabaks saanud. Meeldiv üllatus oli seda avastades. Kui see igapäevane ainus soe toit ei ole, siis mina ei saa küll paanikast aru. Sinna saab tõesti igasugust kraami juurde lisada

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.12 21:23; 10.12 15:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus ei ole paanikas, vaid et mis toiteväärtus sel on? Mis mineraale või vitamiine sealt või proteiine sealt saab? Ehk selle väärtus on olla soe? Joogu siis sooja vett parem.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.12 16:04; 09.12 17:32; 09.12 22:03; 10.12 07:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis mineraale või vitamiine sealt või proteiine sealt saab?

Esimeses ettejuhtuvas Mivina veiselihaga kiirnuudlites näitab 7g valku 100g kohta. See on sinu meelest väärtusetu?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa päriselt ka arvad, knorri nuudlisipp on tervislikum kui võileib? Leib, roheline salat, tomat, juust või sink? Päriselt?
Sealt need haiged lödipersed siis tulevad.

võibolla pead mind hulluks, aga nt meie peres pole jälle võileibu kunagi toiduks peetud. normaalne on siiski süüa 3x päevas (kui õhtusöögiks on salat, siis 2x) kuuma toitu.

kui laps tahab õppida süüa tegema, siis on mõistlik alustada küll poolfabrikaatidest.
on meilgi olnud perioode, kui poiss tegi kas kiirpakisuppe või kiirmakarone (vist 5.-6.).
kuskil 2.-3.klassis tegi lausa mikros kalapulki ja friikartuleidki, aga sellest tüdines ta ise kiiresti.
aga peale 6.kl hakkasid tulema juba salvesti purgisupid, munamuder, omlett, lillkapsavorm jne – inimene õpib järkjärgult.

ja nn lödiperset sellest lapsest pole küll kasvanud, hoopis ligi 2m pikk vibalik spordipoiss on.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Las sööb, küll varsti üle läheb. Söögu isu täis, peagi ei taha enam. Paku mõne aja pärast midagi muud, paremat.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa päriselt ka arvad, knorri nuudlisipp on tervislikum kui võileib? Leib, roheline salat, tomat, juust või sink? Päriselt?
Sealt need haiged lödipersed siis tulevad.

võibolla pead mind hulluks, aga nt meie peres pole jälle võileibu kunagi toiduks peetud. normaalne on siiski süüa 3x päevas (kui õhtusöögiks on salat, siis 2x) kuuma toitu.

kui laps tahab õppida süüa tegema, siis on mõistlik alustada küll poolfabrikaatidest.
on meilgi olnud perioode, kui poiss tegi kas kiirpakisuppe või kiirmakarone (vist 5.-6.).
kuskil 2.-3.klassis tegi lausa mikros kalapulki ja friikartuleidki, aga sellest tüdines ta ise kiiresti.
aga peale 6.kl hakkasid tulema juba salvesti purgisupid, munamuder, omlett, lillkapsavorm jne – inimene õpib järkjärgult.

ja nn lödiperset sellest lapsest pole küll kasvanud, hoopis ligi 2m pikk vibalik spordipoiss on.

Kümneaastane oskas LAUSA kalapulki mikrosse panna. Milline geenius. Milline söögivalmistamine.
Aga tõesti, see on kuum söök. Vastab sinu normaalsuse kriteeriumitele.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.12 16:04; 09.12 17:32; 09.12 22:03; 10.12 07:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on maitse poolest hea:
https://www.selver.ee/nuudliroog-teryaki-kanamaitseline-oyakata-93-g

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes elab pettekujutelmas, et teab, mida tohib süüa ja mida mitte, siis meenutage, et iga nii umbes 10a. tagant keeratakse senised toitumisteooriad pea peale. 😀 Lõpptulemus, lihtsalt söö, mida tahad. 😀 Kui laps tahab ise oma nuudlitele keeva vett peale kallata, jumala eest, milleks kätt ette panna.

http://www.youtube.com/watch?v=5Ua-WVg1SsA

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.12 18:09; 10.12 10:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu poisile maitseb kõige rohkem tomatiga knorr
https://ui1.assets-asda.com/g/v5/382/611/8712100382611_280_IDShot_3.jpeg

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Knorri tooted on järjest maitsetugevdajatest ja muudest E-dest vabaks saanud. Meeldiv üllatus oli seda avastades. Kui see igapäevane ainus soe toit ei ole, siis mina ei saa küll paanikast aru. Sinna saab tõesti igasugust kraami juurde lisada

Tõsi ka? Püha lollus!
Et kui E621 asemel kirjutatakse naatriumglutamaat, siis ta enam ei ole kahjulik maitsetugevdaja?
Koostis:
NUUDLID (85%): NISUJAHU, palmirasv, sool, modifitseeritud tärklis, rapsiõli, antioksüdandid (tokoferoolikontsentraat, L-askorbüülpalmitaat). VÜRTSISEGU (15%): sulatatud JUUST (22 %)(JUUST, vadak (PIIM), palmirasv, sool, lõhna- ja maitsetugevdajad (naatriumvesinikglutamaat, dinaatriuminosinaat, dinaatriumguanülaat), suhkur, LAKTOOS, hüdrolüüsitud taimsed valgud, lõhna- ja maitseained, paksendaja (tarakummi), vadak (PIIM), soolaasendaja***, PIIMAVALGUD, kurkum, küüslauk, murulauk, tüümian, happesuse regulaator (sidrunhape).
https://www.selver.ee/kiirnuudlid-juustu-ja-urdimaits-knorr-61-g

Ega pakk või paar kiirnuudleid kedagi ära ei tapa, aga tegu on siiski puhtakujulise rämpsuga. Võileivad on kiirnuudlite kõrval tõsine tervisliku toidu etalon.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

munamuder

kui vahva sõna 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lastele ka kiirnuudlid meeldivad. Ostsin siis kvaliteetsemaid, ilma maitseaineteta täisterajahust kiirnuudleid ja munanuudleid (need on tavaliselt aasia toitude letis). Neid ka keetma ei pea, aga hetk kauem lähevad pehmeks. Maitsestavad või ja kanapuljongipulbriga (öko variant). Ega see ülearu tervislik just pole, aga ma arvan, et võileivaga üsna samal tasemel. Kõrvale söövad puuvilju ja pealegi on nad nagunii koolis korraliku lõunasöögi söönud.

Viimasel ajal on 4. klassi poiss õnneks kokkamise vastu suuremat huvi tundma hakanud ja teeb ise keedupelmeene ning avaldas soovi ka supitegemine ära õppida:)

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Knorri tooted on järjest maitsetugevdajatest ja muudest E-dest vabaks saanud. Meeldiv üllatus oli seda avastades. Kui see igapäevane ainus soe toit ei ole, siis mina ei saa küll paanikast aru. Sinna saab tõesti igasugust kraami juurde lisada

Tõsi ka? Püha lollus!
Et kui E621 asemel kirjutatakse naatriumglutamaat, siis ta enam ei ole kahjulik maitsetugevdaja?
Koostis:
NUUDLID (85%): NISUJAHU, palmirasv, sool, modifitseeritud tärklis, rapsiõli, antioksüdandid (tokoferoolikontsentraat, L-askorbüülpalmitaat). VÜRTSISEGU (15%): sulatatud JUUST (22 %)(JUUST, vadak (PIIM), palmirasv, sool, lõhna- ja maitsetugevdajad (naatriumvesinikglutamaat, dinaatriuminosinaat, dinaatriumguanülaat), suhkur, LAKTOOS, hüdrolüüsitud taimsed valgud, lõhna- ja maitseained, paksendaja (tarakummi), vadak (PIIM), soolaasendaja***, PIIMAVALGUD, kurkum, küüslauk, murulauk, tüümian, happesuse regulaator (sidrunhape).
https://www.selver.ee/kiirnuudlid-juustu-ja-urdimaits-knorr-61-g

Ega pakk või paar kiirnuudleid kedagi ära ei tapa, aga tegu on siiski puhtakujulise rämpsuga. Võileivad on kiirnuudlite kõrval tõsine tervisliku toidu etalon.

Värske Knorri tomatipüreesupi koostis:
Koostisosad
tomatipüree pulber 22%, krutoonid 12% (nisujahu, sool, pärm, palmiõli, antioksüdant : rosmariiniekstrakt), kartulitärklis, modifitseeritud kartulitärklis, sool, palmirasv, glükoos, pärmiekstrakt, nisujahu, vadakupulber (piim), maltodekstriin, võipulber, sibulapulber, extra virgin oliivõli, laktoos, köögiviljamahla kontsentraadid(seller, porgand, porru, sibul), lõssipulber (piim), ürdid 0,27% (basiilik, pune), lõhna-ja maitseained, küüslauk,

See koostis muutus selliseks hiljuti, samamoodi on pasta bolognese pulber viimastel kuudel ilma E621 (jah, ma tean ka selle pikemat nime 🙂 )

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.12 21:23; 10.12 15:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ahh, issand, no mis asja te paanitsete.
Las teeb kui maitsevad ja saab suht ruttu sellest isu täis. Mu laps ka tegi, nüüd pole juba paar aastat neid tahtnud.

Asi ei ole praegu ülimas tervislikkuses, vaid selles, et mida laps ise endale teha saaks peale kooli.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tean ammu, et kiirnuudlid lastele enamasti maitsevad. See on see maitsetugevdaja naatriumvesinikglutamaat, mis teeb nad sedavõrd “tahanveel!”-iks.

Kuna kogu meie toit on igasugu lisaaineid nagunii täis ja isegi tavalist lihatükki ostes tuleb enne hoolega pakendit uurida, et ega seegi juba ette keemiaga äramaitsestatud ole, siis on teatav keemia kogus toidus suhteliselt paratamatu. Iga päev ei anna ma oma lastele kiirnuudleid kindlasti mitte. Viimati said vist suvel. Aga enne seda, möödunud kevadel, oli neil kiirnuudlite-vaimustus peal ja siis sõid natuke tihedamini. Eks see lihtne muidugi on, kallad ainult vee peale. Lisaks oli hea see, et maitseainepakike oli eraldi kaasas ja laps võis maitsestada endale sobivalt. Eks osta lapsele natuke aega, kui aeg-ajalt sööb, siis pole hullu midagi.

Laps, üleüldse inimene, võiks süüa vaheldusrikkalt. Ühtviisi halb on iga jumala päev singivõileib või iga jumala päev kiirnuudlid. Kui ühel päeval sööb võileiba, teisel kiirnuudleid, kolmandal midagi muud, siis pole sellise vaheldumise juures toitainete puudust üldiselt karta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsed (5 ja 12) sõid vahepeal kiirnuudleid krõbedana (vett üldse ei lisanud). Raputasid ainult maitseainet peale.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsed tahaks neid ilma maitseaineteta krõbistada, kuivalt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hulluks ei tasu ka minna selle “ainete” hirmuga.
Muide, kui võileiva jaoks kasutatud leib ei ole just ise ökojahust küpsetatud ja sinna peale pandav või ise mahe-rõõskkoorest tehtud, on täiesti kindlalt ka seal erinevaid lisaaineid. Kui laps paneb talvisel ajal leiva peale nt Hollandi tomatit ja mingit Rakvere vorsti, siis seda enam saab ta ka erinevat keemiat nende asjadega. Kes tõestab, et Knorri kiirnuudlites neid potentsiaalselt kahjulikke aineid rohkem on, kui tavalisest poekraamist tehtud võileivas?

Ma olen täiesti veendunud, et suurem osa nn rämpstoidust on ühekordse söögina (või ka kord-paar kuus tarvitatuna) täiesti ok. Alles siis kui inimene neid asju igapäevaselt sööb ja tervislikum kraam tema toidulaualt puudub, hakkavad probleemid tekkima liiga ühekülgsest ja tasakaalustamata toidust.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tema argument on et saab ise sooja söögi valmis kuna valab ainult kannust vee peale ja talle see väga maitseb.

arvan kogu selle jaanika-paanika peale nii, et kui 1-2 korda nädalas sööb neid korra lõunaks, siis pole vaja selle üle nii suurt muret tunda mu meelest. 🙂
aga no see argument, et kuum vesi peale ja khe valmis, see pole mingi suurematsorti argument. 😀
kui oskab ise vett keeta, oskaks ka toitu soojendada – nii et kui ikkagi loed murelikult neid kiirnuudlipakendeid ja ei suuda mõista, kuidas saab ühes väikeses portsus olla NII PALJU rasva ja soola, siis tule oma lapsele poolel teel vastu – tee talle külmikusse kodune tervislikum nuudlisupp elik raamen siis ometigi valmis, et lapsel oleks peale kooli midagi sellist süüa, mis on kiirelt valmiv, mis on nagu see (hirm)kuulus kiirnuudlisupp, aga mis on sajaga palju maitsvam, toitvam ja tervislikum kui kogu see pakikraam kokku. :))

Kui laps paneb talvisel ajal leiva peale nt Hollandi tomatit ja mingit Rakvere vorsti, siis seda enam saab ta ka erinevat keemiat nende asjadega. Kes tõestab, et Knorri kiirnuudlites neid potentsiaalselt kahjulikke aineid rohkem on, kui tavalisest poekraamist tehtud võileivas?

Ega kõigi jaoks pole võileib saialaadne toode lihavaba vorsti ja tuhandeid kilomeetreid rännanud aedviljaga…
Aga äkki teeks vastupidi, et sa tõesta mulle, kuidas minu 2 lõunast võileiba on kahjulikumad kui näiteks 60 g Knorri kiirnuudleid?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.12 00:30; 16.12 13:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suurem osa Aasia rahvastikust sööb neidsamu kiirnuudleid täitsa tavalise toiduna, nende kultuuris ju võileibade söömise kommet pole ja kiirnuudlid on sealkandis tavapärane kiire amps, mida praktiliselt kõik söövad. Toidupoodides on kuuma vee aparaadid igal pool olemas ja sealsamas poe nurgas või õues lauakeste taga süüakse. Rääkimata kodus söömisest. Täitsa tavaline söök nende jaoks. Pole kuulda olnud, et keegi selle kätte ära surnud oleks.

(Kuna Aasia on suur ja lai, siis ma täpsustan, et minu info on Jaapani, Lõuna-Korea ja Hiina kohta.)

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul abikaasa elas aastajagu Jaapanis, aastal 2016, ja vaidleb sulle vastu.

nende kiirnuudlipaki sisu erineb siinmüüdavast, ja jaapanlane on pirts ka soolakoguste suhtes.

see vastab küll tõele, et kuuma vett saab söögi alla ja söögi peale.

ja see jutt, et jaapanlane ei söö võileibu – sööb küll.

jaapanlasel on kogu aeg kiire, seega ka nende toit on kiirtoit.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.12 00:30; 16.12 13:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vahel harva ikka võib 😉 Thai Choice meie lemmik, paremaid toome näiteks Soomest ja Rootsist Aasia poodidest, kui sinna satub.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )


Esileht Koolilaps Kiirnuudlisupid

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.