Esileht Koroonaviirus COVID-19 Kiirtest positiivne

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Kiirtest positiivne

Postitas:
Kägu

Laps tegi kiirtesti ja see positiivne.

Perearsti kätte ei saanud aga perearstikeskuse telefonilt öeldi, et mingit PCR testi enam ei tehta. Istub oma karantiinipäevad kodus ära ja kõik.

Ja nii ongi?

Et PCR test tehakse siis kui on vaja mingit QR koodi. Mille jaoks seda vaja on? Kellel?

Mul endal oli ka kiirtest positiivne. Aga kui lapse test oleks olnud negatiivne, siis poleks ka mina testi teinud, sest mul on see aasta tihti nn külmetus olnud ja eelnevalt tehtud PCR-id (kui veel tehti) on olnud negatiivsed (ka hullemate külmetusnähtudega).

Niimoodi võivad ju kõik väita, et kiirtest oli positiivne ja keegi ei kontrolli.

Ja samas on siis kõik ametlikult avaldatud numbrid ja statistika ka ju ülivale.

0
-10
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ja samas on siis kõik ametlikult avaldatud numbrid ja statistika ka ju ülivale.

Kas kiirtestid lähevad prg üldse statistikasse? Mõned ndl tagasi oli jutt, et peaksid minema, kui pcr-i enam reeglina ei tehta, aga kas see muudatus ka reaalselt tehti?

Seda, kas sul/lapsel qr koodi vaja on, tead ju ise koige paremini.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et PCR test tehakse siis kui on vaja mingit QR koodi. Mille jaoks seda vaja on? Kellel?

Läbipõdemise tõendit, lapsel ikka, või ka sul endal, kui positiivne oled (ja vaktsineeritud pole).

Ja samas on siis kõik ametlikult avaldatud numbrid ja statistika ka ju ülivale.

Muidugi. Keegi ei lähtugi enam nendest, vaadatakse ainult, kui palju haiglasse satub.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No me oleme lapsega mõlemad vaktsineeritud. Aga ma küll ei tea, et mille jaoks seda koodi vaja läheb ja seda ei seletatud ka.  Öeldi lihtsalt, et enam PCR testile ei saa.

 

0
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

QR kood on vaktsineerituse tõend.

Kiirtestid muidugi statistikasse ei lähe, kuidas nad saaks minna, telepaatiliselt? Jah, nakatumiste statistika on vale, aga seda pole ju keegi juba mitu kuud oluliseks ega õigeks pidanudki. Oluline on raskete juhtude arv.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sul seda statistikat ilmtingimata vaja on, siis perearsti kaudu saad oma “kinnitamata covidi” kirja panna. QR koodi võib olla vaja, kui on soov lapsega väljamaale minna, osad riigid lasevad kergemini sisse, kui see on olemas. Kui tahad ikkagi seda PCR testi, siis helistad 1220 ja ütled, et sul on vaja, annavad küll saatekirja.

Riigisisesed piirangud lähtuvad nagunii haiglaravi vajadusest, see hetkel langeb, seda statistikat sa ei mõjuta enne, kui covidiga haiglasse kukud (milleks vaktsineerituna on tõenäosus üliväike).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kiirtestid muidugi statistikasse ei lähe, kuidas nad saaks minna, telepaatiliselt? Jah, nakatumiste statistika on vale, aga seda pole ju keegi juba mitu kuud oluliseks ega õigeks pidanudki.

Loomulikult saavad kiirtestid statistikasse minna, paljudes riikides lähevad ja nii ei olegi erinevate riikide statistika võrreldav, polegi kunagi olnud.

Ilmselgelt ei lähe(ks) statistikasse see kiirtest, mille sa ise ostad ja üksi kodus teed, vaid selline kiirtest, mille sa teed testimispunktis või perearstikeskuses ja mille tulemusena sa saad diagnoosi (ka meil praegu panevad ju perearstid covid diagnoosi puhtalt kokkupuute, sümptomaatika ja kiirtesti põhjal.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

QR kood on vaktsineerituse tõend.

Mis sa nüüd ajad: QR koodi saab ka läbi põdemise ja testitulemuse pealt.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps tegi kiirtesti ja see positiivne.

Perearsti kätte ei saanud aga perearstikeskuse telefonilt öeldi, et mingit PCR testi enam ei tehta. Istub oma karantiinipäevad kodus ära ja kõik.

Ja nii ongi?

Et PCR test tehakse siis kui on vaja mingit QR koodi. Mille jaoks seda vaja on? Kellel?

Mul endal oli ka kiirtest positiivne. Aga kui lapse test oleks olnud negatiivne, siis poleks ka mina testi teinud, sest mul on see aasta tihti nn külmetus olnud ja eelnevalt tehtud PCR-id (kui veel tehti) on olnud negatiivsed (ka hullemate külmetusnähtudega).

Niimoodi võivad ju kõik väita, et kiirtest oli positiivne ja keegi ei kontrolli.

Ja samas on siis kõik ametlikult avaldatud numbrid ja statistika ka ju ülivale.

Joppenpuhh!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult saavad kiirtestid statistikasse minna, paljudes riikides lähevad ja nii ei olegi erinevate riikide statistika võrreldav, polegi kunagi olnud.

Juttu oli kodus tehtud kiirtestist. Too palun mulle mõni näide, kus kodus tehtud kiirtest statistikasse läheb? Veel parem kui lisad ka protsessi kirjelduse, kuidas see sinna jõuab. Tänan.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mitu päeva positiivse testi korral karantiinis peab olema? kas seda arvestatakse sümptomite ilmnemise päevast?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult saavad kiirtestid statistikasse minna, paljudes riikides lähevad ja nii ei olegi erinevate riikide statistika võrreldav, polegi kunagi olnud.

Juttu oli kodus tehtud kiirtestist. Too palun mulle mõni näide, kus kodus tehtud kiirtest statistikasse läheb? Veel parem kui lisad ka protsessi kirjelduse, kuidas see sinna jõuab. Tänan.

Selline kodune kiirtest, nagu TA tegi, jõuab/jõuaks statistikasse perearsti diagnoosi kaudu. Sellesama koduse kiirtesti põhjal paneb ju perearst ometigi idagnoosi, miks see siis statistikasse jõudma ei peaks?

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selline kodune kiirtest, nagu TA tegi, jõuab/jõuaks statistikasse perearsti diagnoosi kaudu. Sellesama koduse kiirtesti põhjal paneb ju perearst ometigi idagnoosi, miks see siis statistikasse jõudma ei peaks?

Ei jõua mingi koduse testi alusel tehtud diagnoos statistikasse.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selline kodune kiirtest, nagu TA tegi, jõuab/jõuaks statistikasse perearsti diagnoosi kaudu. Sellesama koduse kiirtesti põhjal paneb ju perearst ometigi idagnoosi, miks see siis statistikasse jõudma ei peaks?

Ei jõua mingi koduse testi alusel tehtud diagnoos statistikasse.

????‍♀️ Sellepärast ma kirjutasingi oma esimeses postituses juba, et pole kindel, kas lähevad, sest kuigi juttu oli, et peaksid minema, siis ma ei ole kuulnud, et selline muudatus oleks tehtud. Kohe kindlasti läheb aga korrigeeritud statistikasse perearsti diagnoosiga põdemine, selles ei ole mingit kahtlust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps tegi kiirtesti ja see positiivne. Perearsti kätte ei saanud aga perearstikeskuse telefonilt öeldi, et mingit PCR testi enam ei tehta. Istub oma karantiinipäevad kodus ära ja kõik. Ja nii ongi?

Ei ole. Ütled perearstile, et laps on haige ja kuna hetkel tehakse korraga PCR + gripp, siis on vaja teada, mida laps põeb. Lisaks on see oluline nende suhtes, kes on temaga lähikontaktsed.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kohe kindlasti läheb aga korrigeeritud statistikasse perearsti diagnoosiga põdemine, selles ei ole mingit kahtlust.

Jajah. Aga perearst ei pane sul sugugi lihtsalt koduse kiirtesti järgi covid diagnoosi. Vähemalt mitte kõik perearstid. Mu vanemad põdesid mõlemad, tegid kiirtesti, suhtlesid arstiga – ja diagnoosiks on ” J06.8 Muud ägedad ülemiste hingamisteede hulgipaikmelised nakkused”. Arst veel noomis neid, miks nad testima ei lähe. Ja see oli 2 nädalat tagasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Läbipõdemise tõendit võib vaja minna kui plaan kuhugi reisida. Mina seetõttu lasin mõlema lapse diagnoosi pcr-ga kinnitada. Vanem laps küll vaktsineeritud kuid temal saab varsti 9k kehtivus täis ja tõhustusdoosi noortele ei tehta. Mina ise jäin haigeks siis kui veel kõiki testiti ja seetõttu tegin ka pcr aga mulle see tõesti midagi ei anna, vaktsineerimistõend kehtib kauem niikuinii.

Isolatsioonis peab kiirtesti korral ka 10p alates sümptomite algusest olema.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mitu päeva positiivse testi korral karantiinis peab olema? kas seda arvestatakse sümptomite ilmnemise päevast?

karantiin kestab 10 päeva. sümptomite ilmumise päev on 0 ja sealt edasi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Kiirtest positiivne