Esileht Kodunurk Kiitke/laitke oma külmkappe

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 43 )

Teema: Kiitke/laitke oma külmkappe

Postitas:
Kägu

Pean ostma uue külmkapi, kuna tihendid on läbi. Palun soovitage, millise firma omi tasuks vaadata ca 400-500 euro eest. Käisin poes. Osadel on tugev plastmassi lõhn juures. Müüja ütles, et külmiku eluiga on tänapäeval vaid 5- 10 aastat, et kuidas kellelgi veab. Ja mõnel kerib hinna kõrgeks vaid nimi. Netipoest vist ei tasu osta. Tahan tavalist külmkappi, st et on jahekapp ja sügavkülm. Vahet pole, kumb neist all või üleval on. No frost ei peaks ka olema. Või peaks?

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on külmkapp Bosch. Ostsin Euronicsi e-poest mingi 7 aastat tagasi. maksis umbes 400 toona.

Praegu umbestäpselt selline: https://www.1a.ee/p/kulmik-bosch-kgv36vbeas-sugavkulmik-all/a51s?cat=2qc&index=3

Mul on hõbedast värvi. Ja ilmselt selline nüüdseks poole kallim mudel: https://www.1a.ee/p/kulmik-bosch-kgn39vlct-sugavkulmik-all/ezwn?cat=2qc&index=36

Mina olen rahul. Vaikne, meeldiv, töötab, ei näita kuskilt otsast märki, et hakkab ära surema. Alarm on tal peal, kui kapiukse lahti unustad, siis hakkab undama, see on hea, seda on mõnel korral vaja olnud ka. Näiteks kui laps väike oli, siis unustas aeg-ajalt kapiukse lahti. Mulle meeldib ka selle külmiku ülemise osa sisustus, see et seal on see suur köögiviljasahtel, aga ka eraldi sahtel lihade-juustude jaoks, milles on paar kraadi külmem temperatuur kui ülejäänud osas.

AGA!!! Mina ostsin endale külmkapi selle järgi, et see mul köögiuksest sisse mahuks ja sobituks sellele kohale, kus ta mul on. Mul on köögiuks kitsam kui muud uksed ja ma alustasin mõõtmisest. Mõõtude järgi siis valisin endale sobivaima. Sama oli ka pesumasinaga, enne käisin ringi mõõdulindiga ja siis alles hakkasin vaatama, mis võimalused mul midagi osta on. Mul pesumasin eraldi abiruumis, mille uks on omakorda veel kitsam kui köögiuks 😀 Näiteks eestlaetavast masinast mul ei maksa unistadagi, see ei mahuks uksest sisse ja kuskile käidavasse ruumi ma seda ka panna ei tahaks.

Alusta mõõtmisest. Soovitan ka valida vaid sellise külmiku, millel ukse avatavat poolt saab kas muuta või siis et see avamise käelisus sinu elamisse sobiks. Ühtlasi ma arvan, et sügavkülma osa all on parem. Energiaklassi tasub ka vaadata, kuigi need A ja A++ mudelid on kallimad kui sinu siinmainitud eelarve.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Veel üks asi: kui sa oled hinnatundlik, siis enne kui midagi ostma hakkad, kirjuta siia end huvitava mudeli nimi: https://www.hinnavaatlus.ee/

Ma ostsin viimati endale uue arvuti, teadsin täpselt, mis mudelit ma saada tahan ja siis hinnavaatluse kaudu valisin poe, kus see toode oli kõige soodsama hinnaga. Ma ei olnud selles poes varem kunagi käinud, see asus kuskil Lasnamäel, aga mitte elumajade vahel, vaid kuskil elumajade vahelisel tühermaal 😀 Ülal lingitud 1A pood on hinnavaatluse järgi ka varem olnud elektroonika ostmiseks soodsaim variant.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis seal ikka kiita ja laita. Mu jaoks oli tähtis, et oleks võimalikult suur. Tahtsin väga kahepoolset, et üks külg sügavkülm, aga ühegi arvutuse järgi polnud mul seda kuhugi panna. Sellises hinnaklassis ei oska midagi täpset soovitada, aga nii mul kui ühel lapsel on Samsungi kapid, mõlemad juba ca 8 aastat töös. Mis on üsna ok. Aga mis tänapäevaste kappidega toimuda võiks, ei tea. V-o tänapäeval on veel lühem tööaeg normaalne, sest vead juba sisse kirjutatud, et kauem vastu ei peakski. Sellise hinnaga praegu toodetud suure kapiga võid ca 5 aastat tööd ehk ikka arvestada.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil on Samsungi No Frost mudel. Aasta vana. Ütleme, et teinekord enam ei ostaks nofrosti. See on võrreldes eelmise kapiga siiski päris häälekas, suristab, undab ja tegutseb peaaegu pidevalt. Päris vaikseid hetki on vähe. Kui on eraldi köök, siis pole vast hullu, aga avatud elutoas on natuke häiriv, eriti kui selle kõrval tööd teha. Lisaks kulutab see vist rohkem elektrit kui manuaalsulatusega kapp.

+5
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil ka Samsungi No frost. Ta häälitseb jah. Aga ma tõesti ei kuule seda. Detsibellid on vaiksed ja on eraldi köögis. Harjunud ka, oma kodu tavapäraseid hääli ei pane enam tähele. Nagu ka seda kui keegi hommikul espressomasina nuppu vajutab või pesumasin öösel töötab. Manuaalsulatust ei valiks enam kunagi. Viimane oli ca 25 aastat tagasi, no ei taha iial, et sügavkülm endasse mingit jääd koguks ja ruum üha kitsamaks läheks.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Boschi külmkapp ja 13 aastat vana. Väga rahul.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

ootan ka soovitusi. Minu eesmärk on leida:

a) võimalikult energiasäästlik

b) võimalikult vaikne

c) võimalikult mahukas

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No frost ei peaks ka olema. Või peaks?

Muidugi peaks, kes see tänapäeval siis hakkab neid kappe sulatama ja pole meeldiv, kui su kapp seest jääd täis läheb.

+7
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meie ostsime kaks aastat tagasi Boschi. Valikukriteeriumiteks kapi mõõtmed ning külmiku riiulite-kastide käsitletavus ning sügavkülma low-frost (mitte no-frost). Energiaklass A+++, detsibelle 38. Ning see kapp ei haisenud plastmassi järgi. On vahe, kas toode jõuab Eestisse nö Skandinaavia kaubaringi või Ida-Euroopa ringi osana. 

https://www.bosch-home.ee/tootelist/KGE39VI4A#/Tabs=section-technical-overview/Togglebox=manuals/

Seni väga rahul.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ostsin eelmisel aastal Boshi, kui mudel oli välja valitud, siis googeldasin parimat hinda. Vaikne, mahukas, no-frost, puuviljasahtlis säilivad asjad poole kauem kui vanas kapis. Väga rahul. Umbes 180cm kõrge (kaalusin ka 200cm, aga see poleks meil vist uksest sisse mahtunud ja ülemine riiul oleks ka minu jaoks liiga kõrgeks jäänud). No-frost sügavkülmik oli mul üks oluline kriteerium, kui vana kapi sügavkülmikul oli mingi renn, millest sai sulatusvesi madalasse kaussi voolata, siis uutel kappidel seda võimalust pole. Poes müüja soovitas, et käterätikuga kuivatad sulatusvee ära.

Ja poes käisin ka kappe vaatamas, nuusutamas. Plastmassilõhnalised välistasin kohe, aga need olid pigem sellised 300-400 hinnaklassis. Imelikult logisevad välistasin ka. Samsung oli ka kaalumises, aga lõpuks sai ikka Boshi kasuks otsustatud.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

NoFrostiga on see lugu ka, et toit kuivab seal kiiremini. Kõik kilesse ja karpidesse pakkida.

+2
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

NoFrostiga on see lugu ka, et toit kuivab seal kiiremini. Kõik kilesse ja karpidesse pakkida.

Kask see mitte nagunii elementaarne ei ole, et lahtiselt toitu külmikusse ei panda?

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil on Samsungi No Frost mudel. Aasta vana. Ütleme, et teinekord enam ei ostaks nofrosti. See on võrreldes eelmise kapiga siiski päris häälekas, suristab, undab ja tegutseb peaaegu pidevalt. Päris vaikseid hetki on vähe. Kui on eraldi köök, siis pole vast hullu, aga avatud elutoas on natuke häiriv, eriti kui selle kõrval tööd teha. Lisaks kulutab see vist rohkem elektrit kui manuaalsulatusega kapp.

See peab sul küll konkreetse kapi/mudeli viga olema. Meil on Samsungi no frost SBS juba üle 15 aasta ja vägagi vaikne. Samas mu vanemad ostsid 7-8 a tagasi tavalise Samsungi kapi ja see tõesti korises häirivalt.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kask see mitte nagunii elementaarne ei ole, et lahtiselt toitu külmikusse ei panda?

Meil ei olnud vana kapiga alati tarvis. Nt tervet, koorimata banaani millessegi pakkida või kurke. Lahtisel toidul oli tõesti taldrik vmt peal.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ostsin aasta tagasi sarnase. Parameetriteks olidki kõrgus (pole vaja 2-meetrist), laius ja No-Frost olemasolu. Pole täheldanud, et oleks häälekas ja no-frosti tavalise sügavkülma vastu kindlasti enam ei vahetaks. Ei oska laita küll mitte midagi, samas sõbranna ostis endale odavama Hisense ja ei jõua ära kiruda, see on nüüdseks mitu korda garantiis käinud. Eelmises kodus oli tavalise sügavkülmaga uus odavama otsa Beko, see tegi minu arvates rohkem müra, muud halba ei ole öelda.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei ole see, keda tsiteerid, aga ei ole tõesti juustu ja vorsti eraldi pakkinud, aga nüüd no frostiga kuivavad ära oma originaalpakis

+2
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pean ostma uue külmkapi, kuna tihendid on läbi. Palun soovitage, millise firma omi tasuks vaadata ca 400-500 euro eest. Käisin poes. Osadel on tugev plastmassi lõhn juures. Müüja ütles, et külmiku eluiga on tänapäeval vaid 5- 10 aastat, et kuidas kellelgi veab. Ja mõnel kerib hinna kõrgeks vaid nimi. Netipoest vist ei tasu osta. Tahan tavalist külmkappi, st et on jahekapp ja sügavkülm. Vahet pole, kumb neist all või üleval on. No frost ei peaks ka olema. Või peaks?

mul ühel pool tavaline külmik ja kõrval sügavkülm. ehk siis kahe uksega külmkapp LG firmalt.
Ema, üksi elav penskar, ostis sellise kus sügavkülm all ja tavaline peal. Agas see tava osa on kuidagi väga kitsas ja sügavust vähe.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina soovitaks Atlant kappe. Head, mahukad ja samas ka suht odavad.

Meil oli eelmine tohutult suur külmik Atlant (üleval tavaline külmik ja all 3 sahtlit sügavkülma) ja pidas vastu mingi 15a kindlasti, kui mitte rohkem. Väga vaikselt töötav oli. Ka sügavkülmik (6 sahtliga) on meil keldris Atlanti toode.

Kahjuks andis meie vana külmkapp otsad nädalavahetusel, kui olid lahti vaid suurte kaubanduskeskuste elektroonikapoed ja kuna uue ostuga oli kiire, siis praegune kapp on Electrolux. No see küll kuhugi ei kõlba. pidevalt on probleemid küll külmikuosa seest jäätumisega või tilkumisega, lisaks on ta kohutavalt häälekas, tema öiseid häälitsusi on isgi ülemisele korrusele kuulda.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Atlant külmik sai eelmisel aastal ostetud, mahukas ja hind hea. Emal Atlant mingi 7-8 aastat kasutusel ja toimib hästi seega julgen kiita.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Electrolux. No see küll kuhugi ei kõlba. pidevalt on probleemid küll külmikuosa seest jäätumisega või tilkumisega, lisaks on ta kohutavalt häälekas, tema öiseid häälitsusi on isgi ülemisele korrusele kuulda.

Mul on ka Electrolux integreeritav. Häirib, et tagumine sein tilgub või on jääs. Kui midagi sinna vastu panna kogemata, siis see asi ning külmik ujuvad pärast. Külmik on 3 aastat vana, aga sügavkülma sahtlid on kõik katki läinud ehk suured praod sees. Väike on ka, kitsas just…eks see vist ongi nende integreeritavate häda. Aga hästi vaikne on, ei kuule ei päeval ega öösel väga midagi, kuigi asub avatud köök-elutoas.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nt tervet, koorimata banaani millessegi pakkida või kurke.

Banaane ega kurki ei pandagi külmkappi.

+4
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

aga lõpuks sai ikka Boshi kasuks otsustatud.

Ostsin uue Bosch külmkapi ja pidin tõdema, et kvaliteet on halvem kui vanal sama marki kapil. Külmkapiriiulid läksid nurkadest mõne aastaga katki, eelmisel ei juhtunud 15 aastaga midagi. Ja ei olnud odavad mudelid kumbki.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nt tervet, koorimata banaani millessegi pakkida või kurke.

Banaane ega kurki ei pandagi külmkappi.

Noh, asendame siis juustu ja vorstiga. Ikka kuivab lõikekoht kordades kiiremini kui manuaalsulatusega kapis.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on 4 või 5 aastat vana LG.

No frost, hind oli ostes ca 700. Seega kallim kui TA soovib.

Plussid. Miinuseid pole. V.a. et mahtus vaevu korteriuksest sisse, kõrgus 205 cm.

Mul on kõik sahtlid terved. Tagumine külg on kinnine, sinna ei kogune tolmu.

Sügavkülma ei pea sulatama. Mingeid hääli ei tee ja vaikne. Vajadusel võin läbi äpi näha kuidas temperatuur on külmikus.

Uut ostes vaataks kas kööki mahub, kas uksest sisse mahub, kas tagumine pool on kaetud. Kas on No frost või mitte. Energiaklassi.

Minu jaoks olid ka uste käepidemed olulised kuna lapsed lõhkusid eelmise kapi tihendid ära valesti ust avades.

Kurki hoian külmikus, selleks on spets fresh seadistusega kast köögiviljadele.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

LG kahe poolega külmik sügavkülmik eraldi, teeb jääkuubikuid. Mõttetu masin. Jääkuubikute tegija läheb pidevalt umbe. Sulatada tuleb umbes paar korda kuus.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaatan, et paljud kiidavad oma Bosche, aga mul on just sellega negatiivne kogemus, kuigi juba aastatetagune – üsna korralik no-frost bosch töötas vaid 4 aastat, üritasime ka parandada, aga korralikult korda  enam ei saanud. Järgmiseks ostsin vihaga u 2x odavama beko ja see töötab praeguseks juba u 10 aastat probleemideta (jah, häält teeb küll natuke). Atlant sügavkülmik on veel vanem, u 15 aastat juba kasutuses.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu ootustele vastas kõige paremini Liebherr. Minu jaoks oli tähtsuselt nr 1, et tavaline külmiku osa oleks üleval ja sügavkülm all. Sest ma ei taha käpuli külmkapis käia või siis tuleb külmik mingi aluse peale panna ja seega peab väiksem mudel olema. Külmik aga pole minu arvates kunagi liiga suur.  Mulle meeldib kui pudeleid saab ka pikali vastavale restile panna. Sügavkülma osa on ka nofrost, aga kord aastas siiski peab jääd sealt sulatama.

Ma olen vaadanud üürikorterite pilte, kus on tehtud värske köögiremont ja kõik on uhke, aga külmik on mingi väike kökats kusagil all, kuhu ei mahu midagi ja takka pihta pead kõhuli viskama, et sealt üldse midagi kätte saada. No heake küll ei raatsinud üürika külmiku peale palju raha raisata, aga ole hea pane ta siis kuhugi laua/aluse peale, et saaks inimese moodi ligi.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tänapäeval tehaksegi kiirtesti katki minevaid asju  vanematel on kodus sügavkülmik, mille ostisid 1987. Tõesti elektrit võtab (on külmas ruumis,seega  talvel vähem), aga kõik platsmassdetailid on terved. Me olime sunnitud töötava külmkapi (10 a vana) välja vahetama, kuna kõik platsmassdetailid lagunesid ära.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Päriselt teeb keegi mingit külmkapi-uuringut? Hämmastav, kuidas inimesed enam ise otsuseid vastu ei oska võtta. Tähendab osad kindlasti oskavad – need, kes vastavatel elualadel töötavad. Lihtsad koduperenaised ei oska ise otsustada.
Nali on muidugu ka selles, et külmkappi ei saa netist osta. Mis mõttes? Ega see peokleit või -king ole, et proovida vaja. 😂

+2
-12
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 43 )

Esileht Kodunurk Kiitke/laitke oma külmkappe