Esileht Rasestumine ja lapse ootamine kilpnäärme alatalitlus

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: kilpnäärme alatalitlus

Postitas:

Tere! Kellel ja kui suur on olnud tsh ja kuna olete rasestunud? Kui kerge või raske see teekond teil olnud on? Kas kohe peale ravi saamist on tulemusi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on diagnoositud kilpnäärme alatalitlus, võtan ravimit nimega L-Thyroxin. Algul rasedused tulid kergelt aga katkesid/peetusid. See ei pruugi seotud olla kilpnäärmega kuna mul veel palju hädasid: endometrioos I-II aste, MTHFR-geenimutatsioon ja verehüübivuse häired. Pärast kolme raseduse katkemist/peetumist hakati uurima ja selgusid need. Peale kolmandat katkemist enam aastaid ei õnnestunud rasedaks jääda, tehti laparoskoopia kus siis selgus, et mul endometrioos, tehti ravi 3 kuud ja öeldi, et kui poole aasta sees rasedaks ei õnnestu jääda siis ei jää muud üle kui IVF. Katseid kokku tegime neli, üks kord õnnestus aga see rasedus ka peetus. Suureks imestuseks õnnestus meil loomulikul teel rasedaks jääda ja see juhtus üks kuu peale ebaõnnestunud IVF-katset. Kilpnäärme näitu kontrolliti tihedalt raseduse ajal. Enne rasestumist ma ei oska näitu öelda aga raseduse ajal kõikus näit TSH 0,44mU/l-1,38mU/l vahel ja T4-V oli 14pmol/l.

Normpiirid: TSH 0,5mU/l-3,6mU/l js T4-V 9pmol/l-19pmol/l

Peale sünnitust langes kõvasti TSH 0,02mU/l peale, kolme kuu pärast oli kõrgem tagasi TSH 3,24mU/l ja T4-V 12pmol/l (vahepeal alandati doose).

Suureks üllatuseks saime 11kuud peale sünnitust teada, et oleme uue beebiootel ja nüüd samuti kontrollitakse pidevalt näitu, hetkel on see raseduse ajal TSH 0,73mU/l ja T4-V 14pmol/l.

Meie teekond oli raske aga usku kunagi ei kaotanud.

Sulle teemaalgataja soovin palju edu ja õnnestumisi 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul 2 katkemist seljataga ja olen uuesti ootel. Jään väga lihtsalt rasedaks tuleb välja. Avastasin raseduse varakult ning sain kiirelt naistearstile. Tema siis avastas mul kilpnäärme alatalitluse, tsh 6,35. Sain L-Thyroxin ravi 1 tablett päevas. Hetkel rasedust 6+7, hcg näit oli normis ning iiveldus, rindade tundlikkus kõik olemas, hetkel tunnen ennast kindlalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine kilpnäärme alatalitlus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.