Esileht Lapse ootamine Kilpnäärme alatalitlus ja rasedus

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Kilpnäärme alatalitlus ja rasedus

Postitas:

Palun abi! Olen aastaid võtnud igapäevaselt 100 mg L-Thyroxine ja TSH näit on püsinud koguaeg normipiires. Nüüd sain ämmakalt teada, et viimasel vereproovil näitas TSH üle 20, mis on ikka väga tugev alatalitlus. Ämmakas soovitas endokrinoloogiga igapäevase rohudoosi suhtes nõu pidada aga esimene vaba aeg sinna pakuti alles oktoobri teise poolde. Alles juuli kuus näitas mu Tsh 0.7, seega see tõus on toimunud vähem kui kahe kuuga ja kui pean veel kuu aega ootama, et endokrinoloogi jutule saada, siis ma ei kujuta ette mis see näit mul selleks ajaks teeb. Kas suurendada ise rohu kogust ilma arstiga konsulteerimata? Hullemaks see vast ikka olukorda ei tee?
Rasedust alles 11 nädalat. Kardan, et nii korrast ära THS näit võib kuidagi rasedusele halvasti mõjuda. Nii abitu tunne on, ämmakas ise ka ei julenud soovitada, et rohkem rohtu võtaksin. Polevat tema pädevuses öelda seda.
Kas keegi alatalitluse diagnoosiga rasedatest on raseduse ajal oma igapäevast türoksiinikogust suurendanud? Loen, et väga paljudel lähebki kilpnäärme näit raseduse ajal paigast ära ja juba raseduse alguses arstid määrvad profülaktika mõttes veidi suurema rohukoguse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Helista oma perearstile. Minul on tema ka vajadusel kontrollinud ja kogust suurendanud-vähendanud.Saad rutem kui eriarstiga.
Olen ka aastaid tableti võtja just alatalitusega ja nüüd hoopiski ära lõigatud, mistõttu elu lõpuni võtangi tablette (varem mingi perioodi takka). Seda et kilpnäärmega vaja eraldi raseduse ajal hormooni jälgida teadsin ja nii esimese kui teise rasedusega muutus kogus tugevalt, vaat et pea kahekordne. Pärast siis tasapisi jälle vähemaks kui laps sündinud.
Kui halvasti nüüd mõjub või mitte ei oska öelda. Aga mäletaks nagu midagi et kuni 13nda nädalani pole lapsel omal kilpnääret ja saab neid hormoone sinu käest, seega pigem ongi see et lapse kasvades võtab ta ära ennem sinult ja sina oled see kellel midagi puudu jääb. Seda ka näiteks rauaga, et lapsel niisama kergelt puudust ei teki, aga võtab ära sinu varud 😉
Mõnusat kõhukasvatamist ja kindlasti läheb kõik hästi!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina leiaks tasulise arsti ja läheks siiski asap vastuvõtule.
Ma ei taha hirmutada, kuid minul suvel peetus rasedus ning vahetult peale seda vereanalüüse andes selgus, et TSH on 68.

Varem mul kilpnäärme alatalitust ei olnud diagnoositud ning peetumise tõenäoline põhjus oligi taevasse sööstnud TSH.
Eks see mul suguvõsas olemas ning oligi oodata, kuid sedasi valusalt siis ilmnes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Lapse ootamine Kilpnäärme alatalitlus ja rasedus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.