Esileht Ilu ja tervis Kilpnäärme alatalitluse ravi

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Kilpnäärme alatalitluse ravi

Postitas:

Mul on alatalitlus diagnoositud umbes 10 aastat tagasi. Sama kaua võtan L-Thyroxini. Viimasel ajal on mul tekkinud mingi vastik tervisehäda, mida seostan just selle ravimiga.

Olen lugenud infolehte ja kõrvaltoimete all sellist häda ei ole välja toodud, kuid mul on siiski tunne, et seos on olemas. Vaevus tekib teatud tundide pärast peale ravimi võtmist.

Ehk liigub siin mõni teemaga kursis inimene. Kas kellegi on olnud nii, et L-Thyroxin ei sobi? Kas selle ravimi asemel on mingit muud ravi?

Lihtsalt niisama ei julge ma tablette ära jätta.

Perearstile saaksin alles 3 nädala pärast. Endokrinoloogi juurde, kui sinna üldse löögile pääseb, siis alles poole aasta pärast (varasemad kogemused on seda näidanud).

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 22.07 13:10; 22.07 19:10; 22.07 19:19; 22.07 22:03; 22.07 22:07; 22.07 23:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule ei sobi L-Thyroxin. See vallandab migreenihood. Endokrinoloog on vaid pahandanud, et need ei sobi ja pole midagi asemele pakkunud. Soovin ka teada, et kas tõesti pole mitte mingit muud rohtu olemas kui see jubedus, mis mulle üldse ei sobi.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.07 13:15; 22.07 15:06; 22.07 22:54; 23.07 10:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ole arst, aga välismaa vastavasisulistest foorumitest olen aru saanud, et paljudele sobib paremini kuivatatud kilpnäärmeekstrakt (guugelda “desiccated thyroid extract” , natural dessicated thyroid (NDT) vms), seda aga minu teada Eestis vähemalt ametlikult ei müüda. Arstid suhtuvad sellesse ka veidi skeptiliselt, kuna seal ei ole hormoonisisaldus väidetavalt alati väga täpselt paigas ja hormoonide T3 ja T4 suhe pole päris sama mis inimesel (seda toodetakse sea või lehma kilpnäärmest).
vaatasin, et Eestis on mõnes apteegis ka l-thyroxinile alternatiivina teine sama toimeainega ravim (euthyrox), aga ma ei tea, kas seda niisama kõigile müüakse või ainult arsti ettekirjutusel. See oleks variant siis juhul, kui probleem ei ole toimeaines, vaid hoopis mingites muudes tabletis sisalduvates lisaainetes. See on tegelikult üsna tõenäoline, kuna levotüroksiin ise püsib veres väga kaua ja seetõttu tableti võtmise järgselt muutub selle kontrentratsioon iseenesest üsna vähe.
Kui saladus pole, mis vaevus see on? Kas olete proovinud muuta tableti võtmise aega (näit. hommiku asemel õhtul enne magamaminekut võtta)?

Minule ei sobi L-Thyroxin. See vallandab migreenihood. Endokrinoloog on vaid pahandanud, et need ei sobi ja pole midagi asemele pakkunud. Soovin ka teada, et kas tõesti pole mitte mingit muud rohtu olemas kui see jubedus, mis mulle üldse ei sobi.

Kas see migreenihoog vallandub siis samuti just tableti võtmise järgselt? Minul otseselt migreeni pole diagnoositud, aga veidi sedamoodi peavalud olid siis, kui ma veel ravi ei saanud, l-thyroxiniga jäid just vähemaks. Kas doos on praegu õige (mis TSH ja fT4 väärtused on)?

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 22.07 14:55; 22.07 21:33; 22.07 21:41; 22.07 21:50; 22.07 22:22; 22.07 22:45; 22.07 23:50; 23.07 00:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ole arst, aga välismaa vastavasisulistest foorumitest olen aru saanud, et paljudele sobib paremini kuivatatud kilpnäärmeekstrakt (guugelda “desiccated thyroid extract” , natural dessicated thyroid (NDT) vms), seda aga minu teada Eestis vähemalt ametlikult ei müüda. Arstid suhtuvad sellesse ka veidi skeptiliselt, kuna seal ei ole hormoonisisaldus väidetavalt alati väga täpselt paigas ja hormoonide T3 ja T4 suhe pole päris sama mis inimesel (seda toodetakse sea või lehma kilpnäärmest).

vaatasin, et Eestis on mõnes apteegis ka l-thyroxinile alternatiivina teine sama toimeainega ravim (euthyrox), aga ma ei tea, kas seda niisama kõigile müüakse või ainult arsti ettekirjutusel. See oleks variant siis juhul, kui probleem ei ole toimeaines, vaid hoopis mingites muudes tabletis sisalduvates lisaainetes. See on tegelikult üsna tõenäoline, kuna levotüroksiin ise püsib veres väga kaua ja seetõttu tableti võtmise järgselt muutub selle kontrentratsioon iseenesest üsna vähe.

Kui saladus pole, mis vaevus see on? Kas olete proovinud muuta tableti võtmise aega (näit. hommiku asemel õhtul enne magamaminekut võtta)?

Minule ei sobi L-Thyroxin. See vallandab migreenihood. Endokrinoloog on vaid pahandanud, et need ei sobi ja pole midagi asemele pakkunud. Soovin ka teada, et kas tõesti pole mitte mingit muud rohtu olemas kui see jubedus, mis mulle üldse ei sobi.

Kas see migreenihoog vallandub siis samuti just tableti võtmise järgselt? Minul otseselt migreeni pole diagnoositud, aga veidi sedamoodi peavalud olid siis, kui ma veel ravi ei saanud, l-thyroxiniga jäid just vähemaks. Kas doos on praegu õige (mis TSH ja fT4 väärtused on)?

Tegelikult mul ei olnud päris alatalitlus, kui ravi määrati. Numbrid olid kõikunud, ei rasestunud 2 aasta jooksul ja arst pidas paremaks ravi teha. Mul on Hashimoto türeoidiit, mis kisub jälle alatalitluse poole minevat. Hetkel ravi ei ole määratud, aga ise arvan, et ehk oleks vaja siiski. Kuumahood, tujud kõiguvad üles-alla, põletikupunnid jne igasugused hädad on. Minul kohe kui hommikul võtsin L-Thyroxini sisse, oli jube peavalu garanteeritud. Tugeva migreeni diagnoosiga olen palju aastaid elanud. Nüüd on olnud juba mitu aastakest hoogusid harva ja absoluutselt ei taha riskida selle õudusega, et sisse süüa asju, mis migreeni jälle vallandavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.07 13:15; 22.07 15:06; 22.07 22:54; 23.07 10:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga kiiresti saab aja Endokrinoloogia Keskusesse. Kahjuks minu perearst ei andnud mulle saatekirja, sest tema arust piisab sellest, kui TSH ei ole väga palju üle normi, kuigi kilpnäärme alatalitlus on tegelikutl veidi keerukam. Jätan vist siis ravimi võtmata, äkki siis annab mulle saatekirja. Kunagi, kui mul see haigus algas, siis käisin igal aastal kontrollis, tehti kilpnäärme ultraheli, kahtlustati peas mingit kasvajat jne, jne, aga nüüd ei ole aastaid endokrinoloogi juurde pääsenud ja ei taheta saatekirjagi anda.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.07 16:21; 22.07 23:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on alatalitlus diagnoositud umbes 10 aastat tagasi. Sama kaua võtan L-Thyroxini. Viimasel ajal on mul tekkinud mingi vastik tervisehäda, mida seostan just selle ravimiga.

Olen lugenud infolehte ja kõrvaltoimete all sellist häda ei ole välja toodud, kuid mul on siiski tunne, et seos on olemas. Vaevus tekib teatud tundide pärast peale ravimi võtmist.

.

Ei saanud kahjuks aru, milles see “vastik tervisehäda” väljendub? Väga raske selle umbmäärase jutu peale vastata.

Ise olen L-Thyroxini pidanud võtma u 1,5 a, alguses 50 mg, seejärel doosi suurendati, nüüs on 75 mg. Kõrvalnähte ei ole täheldanud, üldine enesetunne on paremaks läinud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ole arst, aga välismaa vastavasisulistest foorumitest olen aru saanud, et paljudele sobib paremini kuivatatud kilpnäärmeekstrakt (guugelda “desiccated thyroid extract” , natural dessicated thyroid (NDT) vms), seda aga minu teada Eestis vähemalt ametlikult ei müüda. Arstid suhtuvad sellesse ka veidi skeptiliselt, kuna seal ei ole hormoonisisaldus väidetavalt alati väga täpselt paigas ja hormoonide T3 ja T4 suhe pole päris sama mis inimesel (seda toodetakse sea või lehma kilpnäärmest).
vaatasin, et Eestis on mõnes apteegis ka l-thyroxinile alternatiivina teine sama toimeainega ravim (euthyrox), aga ma ei tea, kas seda niisama kõigile müüakse või ainult arsti ettekirjutusel. See oleks variant siis juhul, kui probleem ei ole toimeaines, vaid hoopis mingites muudes tabletis sisalduvates lisaainetes. See on tegelikult üsna tõenäoline, kuna levotüroksiin ise püsib veres väga kaua ja seetõttu tableti võtmise järgselt muutub selle kontrentratsioon iseenesest üsna vähe.
Kui saladus pole, mis vaevus see on? Kas olete proovinud muuta tableti võtmise aega (näit. hommiku asemel õhtul enne magamaminekut võtta)?

Aitäh, väga informatiivne vastus. Uurin selle Euthuroxi kohta. Kindlasti on see retseptiravim ning niisama seda prooviks osta ei saa. Looduslike asjade suhtes mul suurt usku pole.

Olen L-Thyroxini võtnud aastaid. Kui alles hakkasin võtma, siis läks olemine kohe kergemaks ja näidud paremaks. Mingid põhiasjad (pisut leebema moel) on siiski jäänud. Kuivav nahk, kähisev hääl, murduvad küüned ja juuksed, kuumahood, tujukõikumised, halb seedimine, kalduvus depressioonile. Kindlalt said ravi alustamisega paika päevad. Kui varem käisid need täpselt siis, kui ise tahtsid (tavaliselt iga 60-85 päeva tagant, aga oli ka periood, kus vaid kaks korda aastas), siis nüüd on päevad iga kuu. Küll mitte päevatäpsusega, aga nii enam-vähem.

Viimane pool aastat on tekkinud mul eriti vastik vaevus. Rahutud jalad. Rahutuid jalgu on esinenud ka varem, aga siis on need lühikeste tsüklitega. Paar nädalat, ja siis kaovad. Nüüd on aga poole aasta jooksul eranditult igal õhtul. Magama jään siis, kui vaevus natukene järele annab. Kui veab, siis magan hommikuni. Sageli aga ärkan selle peale öösel mõne aja pärast üles.

See pakitsus ei ole õrn ja talutav, vaid lausa ülipiinav. Kohe nii, et elu isu võtab ära.

Alguses hakkasin igasuguseid sööke välja jätma oma menüüst. Arvasin, et midagi nendest põhjustab seda. Ei muutunud midagi. Siis jätsin ära kõiksugu kosmeetika. Siis jätsin ära ühe ravimi, mida võtsin. Jätsin ära ka kõik toidulisandid (D-vitamiin, Magneesium jmt). Tulemus null.

Nüüd on sõelale jäänud L-Thyroxin. Lihtsat niisama ei julge ära jätta. Üritaks esialgu mllegagi asendada. Miks ma just seda ravimit kahtlustan? Olen märganud mingisugust kellaajalist seost. Ma ei võta iga päev täpsel kellaajal. Võtan kohe, ärgates. Aga mõni päev ärkan kell 6, teine päev kell 10. Päev otsa on ok. Ehkki mõnikord “kõdistab” ka päeval. Aga õhtul voodisse minnes algab trall peale. Kui olen samal hommikul vara võtnud rohtu, siis algab jama õhtul varem. Kui hiljem, siis vastavalt hiljem.

Kõik rahutute jalgade teemad olen läbi tudeerinud. Need, mida seal peetakse rahutute jalgade põhjustajaks, mul ei ole. Ferritin ja magneesiumi tase on paigas. Olen neid hiljuti korduvalt teinud.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 22.07 13:10; 22.07 19:10; 22.07 19:19; 22.07 22:03; 22.07 22:07; 22.07 23:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga kiiresti saab aja Endokrinoloogia Keskusesse. Kahjuks minu perearst ei andnud mulle saatekirja, sest tema arust piisab sellest, kui TSH ei ole väga palju üle normi, kuigi kilpnäärme alatalitlus on tegelikutl veidi keerukam. Jätan vist siis ravimi võtmata, äkki siis annab mulle saatekirja. Kunagi, kui mul see haigus algas, siis käisin igal aastal kontrollis, tehti kilpnäärme ultraheli, kahtlustati peas mingit kasvajat jne, jne, aga nüüd ei ole aastaid endokrinoloogi juurde pääsenud ja ei taheta saatekirjagi anda.

Kui ma kunagi enne diagnoosi saamist, palusin perearstilt saatekirja, siis ta ka keeldus. Ma olin sümptomite põhjal juba aru saanud, et mul on tõenäoliselt alatalitlus.
Perearst tegi vereanalüüsi ja TSHi näit oli normi ülemisel piiril. Tema arvates sellest infost piisas ja asi ravi ei vajanud.
Võitlesin endale saatekirja siiski välja ja endokrinoloogi juures selgus, et asi on ikka palju hulleem. Kilpnäärme UH oli täiesti korrast ära ja TPO tiitrite näit oli nii kõrge, et lõplikku numbrit teada ei saanudki.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 22.07 13:10; 22.07 19:10; 22.07 19:19; 22.07 22:03; 22.07 22:07; 22.07 23:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd on sõelale jäänud L-Thyroxin. Lihtsat niisama ei julge ära jätta. Üritaks esialgu mllegagi asendada. Miks ma just seda ravimit kahtlustan? Olen märganud mingisugust kellaajalist seost. Ma ei võta iga päev täpsel kellaajal. Võtan kohe, ärgates. Aga mõni päev ärkan kell 6, teine päev kell 10. Päev otsa on ok. Ehkki mõnikord “kõdistab” ka päeval. Aga õhtul voodisse minnes algab trall peale. Kui olen samal hommikul vara võtnud rohtu, siis algab jama õhtul varem. Kui hiljem, siis vastavalt hiljem.

Ma üldiselt kaldun arvama, et l-thyroxiniga sel juhul küll mingit seost ei ole, pigem on õhtul varasem algus lihtsalt varasema ärkamisega seotud. Testiks võid mõne aja l-thyroxini hoopis õhtuti võtta (aga siis vähemalt 2 tundi pärast sööki, teatud toidulisanditega peaks veel pikema vahe jätma).

Kõik rahutute jalgade teemad olen läbi tudeerinud. Need, mida seal peetakse rahutute jalgade põhjustajaks, mul ei ole. Ferritin ja magneesiumi tase on paigas. Olen neid hiljuti korduvalt teinud.

Aga mis arst soovitab? Rahutud jalad ei pruugi ju üldse millegi puudusega või millegagi, mida tarbid, seotud olla, vaid võib olla hoopis närvisüsteemi probleem, mida on võimalik ravimitega leevendada.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 22.07 14:55; 22.07 21:33; 22.07 21:41; 22.07 21:50; 22.07 22:22; 22.07 22:45; 22.07 23:50; 23.07 00:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Järsku oleks just vaja doosi suurendada?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult mul ei olnud päris alatalitlus, kui ravi määrati. Numbrid olid kõikunud, ei rasestunud 2 aasta jooksul ja arst pidas paremaks ravi teha. Mul on Hashimoto türeoidiit, mis kisub jälle alatalitluse poole minevat. Hetkel ravi ei ole määratud, aga ise arvan, et ehk oleks vaja siiski. Kuumahood, tujud kõiguvad üles-alla, põletikupunnid jne igasugused hädad on. Minul kohe kui hommikul võtsin L-Thyroxini sisse, oli jube peavalu garanteeritud. Tugeva migreeni diagnoosiga olen palju aastaid elanud. Nüüd on olnud juba mitu aastakest hoogusid harva ja absoluutselt ei taha riskida selle õudusega, et sisse süüa asju, mis migreeni jälle vallandavad.

Kui analüüsid ka näitavad, et ravi vaja oleks, siis soovitan alustada tasapisi väikeste kogustega (25 mikrogrammi või miks mitte algul isegi veel vähem) ja võib ka proovida hommiku asemel õhtul võtta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 22.07 14:55; 22.07 21:33; 22.07 21:41; 22.07 21:50; 22.07 22:22; 22.07 22:45; 22.07 23:50; 23.07 00:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Järsku oleks just vaja doosi suurendada?

Jah, tasuks kontrollida. Veel olen aru saanud, et asendusravi korral võiks TSH olla pigem 1 ringis, mitte lihtsalt vahemikus, ja fT4 vahemiku ülemises pooles. Mina olen synlabis ise neid testida lasknud ja perearstile selgitanud, et tunnen end ikka veidi halvasti ja tahaks doosi natuke tõsta, ta otseselt vastu ei olnud (eriti kui lubasin, et ma siis 8 nädala pärast jälle oma raha eest uue analüüsi teen, et sobivust hinnata).

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 22.07 14:55; 22.07 21:33; 22.07 21:41; 22.07 21:50; 22.07 22:22; 22.07 22:45; 22.07 23:50; 23.07 00:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma üldiselt kaldun arvama, et l-thyroxiniga sel juhul küll mingit seost ei ole, pigem on õhtul varasem algus lihtsalt varasema ärkamisega seotud. Testiks võid mõne aja l-thyroxini hoopis õhtuti võtta (aga siis vähemalt 2 tundi pärast sööki, teatud toidulisanditega peaks veel pikema vahe jätma).

Ma ei teadnudki, et nii võib võtta. Mul arst õpetas, et võtma peaks hommikul, pool tundi enne sööki. Mõtlesin, et sellel on mingi seos söömisega… Päeva esimese söögikorraga.

Aga mis arst soovitab? Rahutud jalad ei pruugi ju üldse millegi puudusega või millegagi, mida tarbid, seotud olla, vaid võib olla hoopis närvisüsteemi probleem, mida on võimalik ravimitega leevendada.

Pole arsti juurde selle murega veel pöördunud. Perearstile saaksin mõne nädala pärast. Aga ega ma sealt mingit vastust looda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 22.07 13:10; 22.07 19:10; 22.07 19:19; 22.07 22:03; 22.07 22:07; 22.07 23:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Järsku oleks just vaja doosi suurendada?

Ei ole, sest paar kuud tagasi tehtud TSH analüüs oli 1, millegagi. Vaevalt, et lühikese ajaga midagi nii palju muutuks.

Küll aga oli mul mõni aeg tagasi günekoloogiline operatsioon. Ja kui ma hakkan praegu järele mõtlema, siis umbes pärast seda opi läkski asi hulluks. Võib-olla vigastati mingit närvi? (Puhtalt oletus.) See aga võib vabalt ka kokkusattumus olla.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 22.07 13:10; 22.07 19:10; 22.07 19:19; 22.07 22:03; 22.07 22:07; 22.07 23:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma võtan ka hormonaalset ravimit ja sellega rahutute jalgade sündroom süvenes üsna palju. Ikka nii, et tunne oli selline, et tahaks oma jalad maha raiuda.
Mind aitas magneesium. Just pulber, mis suhu kallata. Magne B6 pakid. Ja padi või mingi muu kõrgendus jalalabade alla voodis. Samuti jahutus. Kas siis niisked külma veega sokid jalga või ülirasvane kreem(Helosan).
Ja mis peamine, igasugune stress ja rahulolematus suurendas seda sündroomi.
Aitas ka korraks kõndimine. Kui sa aga voodis vaevled ja und ootad, seda vastikumaks jalad muutuvad.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei teadnudki, et nii võib võtta. Mul arst õpetas, et võtma peaks hommikul, pool tundi enne sööki. Mõtlesin, et sellel on mingi seos söömisega…

Põhimõte on selles, et toit mõjutab teatud määral levotüroksiini imendumist, osad toidud rohkem, osad vähem, ja sellepärast on soovitatav võtta tühja kõhuga (st u 2 tundi enne ja vähemalt pool tundi pärast ei tohiks midagi peale vee tarbida), et iga päev sama doos oleks. Tegelikult ei juhtu midagi hullu ka siis, kui mõnikord seda vahet jätta ei õnnestu, lihtsalt siis imendub sel korral mõnevõrra vähem. Mina võtan näiteks üldse suht suvalisel ajal hommikupoole ööd tavaliselt, kui vahepeal üles ärkan, ja jään pärast uuesti magama, sest armastan hommikul kohe pärast ärkamist kohvi juua ja ei viitsi poolt tundi oodata (parem oleks tegelikult, kui see aeg oleks pikem kui pool h, eriti kohvi puhul). Õhtul võtmine sobib eriti hästi neile, kes enne magamaminekut niikuinii ei söö, mina vahel ikka harrastan hilisõhtust näksimist.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 22.07 14:55; 22.07 21:33; 22.07 21:41; 22.07 21:50; 22.07 22:22; 22.07 22:45; 22.07 23:50; 23.07 00:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga kiiresti saab aja Endokrinoloogia Keskusesse. Kahjuks minu perearst ei andnud mulle saatekirja, sest tema arust piisab sellest, kui TSH ei ole väga palju üle normi, kuigi kilpnäärme alatalitlus on tegelikutl veidi keerukam. Jätan vist siis ravimi võtmata, äkki siis annab mulle saatekirja. Kunagi, kui mul see haigus algas, siis käisin igal aastal kontrollis, tehti kilpnäärme ultraheli, kahtlustati peas mingit kasvajat jne, jne, aga nüüd ei ole aastaid endokrinoloogi juurde pääsenud ja ei taheta saatekirjagi anda.

Ära ravimit pikalt küll võtmata jäta, pärast võib päris kaua aega minna, kuni enesetunne jälle enam-vähem normaliseerub. Mina soovitan teha ise synlabis analüüsid (TSH ja ft4 on kumbki midagi 7 eur ringis + verevõtmine ka midagi, kokku läheb alla 20 eur), seejuures võimalikult vara hommikul, tühja kõhuga ja levotüroksiini võtta sel hommikul alles pärast analüüsi. Nii saad kõige kõrgema TSH (see muutub päeva lõikes tegelikult üsna palju) ja õigema ft4. Kui tahad lihtsalt doosi suurendada (see on kindlasti mõistlik, kui TSH on kõrgem kui 2), siis selle jaoks pole endokrinoloogi vaja, räägi lihtsalt perearstile, et tunned end halvasti ja tahaksid proovida, kas suurem doos oleks ehk abiks, ma ei usu, et ta keeldub. Tõsta on soovitatav max 25 mikrogrammi korraga (võib ka vähem, näit. 12,5 mcg, seda saab nii, et üle päeva võtad 25 mcg endisest rohkem) ja 6-8 nädala pärast peaks uuesti analüüsid tegema.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 22.07 14:55; 22.07 21:33; 22.07 21:41; 22.07 21:50; 22.07 22:22; 22.07 22:45; 22.07 23:50; 23.07 00:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma jälle mõtlen, et kas mul ikkagi tasub arstile minna uuesti (nüüd teise, kes ravi kunagi määras ja tõsisemalt võttis), kui hiljuti oli Tsh 2, midagi , aga nüüd on üle 3? Tpo on üle normi nagunii. Uh-s sõlmi ei olnud ,kilpnääre mõõtmetelt veidi väiksem ja biopsia oli korras.

Kas keegi seda on kasutanud? Ei tea kas võiks see ravi asendajaks olla?

http://tervisepood.biore.ee/et/a/ashwagandha-kilpnaare-rahutud-jalad-unetus-90-tk.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.07 13:15; 22.07 15:06; 22.07 22:54; 23.07 10:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tahad lihtsalt doosi suurendada (see on kindlasti mõistlik, kui TSH on kõrgem kui 2), siis selle jaoks pole endokrinoloogi vaja, räägi lihtsalt perearstile, et tunned end halvasti ja tahaksid proovida, kas suurem doos oleks ehk abiks, ma ei usu, et ta keeldub.

Ma ei taha doosi suurendada, tahan vaid uurida, kas teised näidud on korras. Perearst ei tea sellest haigusest midagi ja kirjutab vaid L-Thyroxini välja. Aga enesetunne on hullemaks läinud, silmad kohutavalt kuivavad, nahk kuivab, depressioon, kaaluprobleemid jne, jne. Perearst ei usu, et sellel oleks midagi pistmist kilpnäärme alatalitlusega. Kui kunagi endokrinoloogi juures käisin, siis võeti veel suur hulk teistegi näitajate proove ja vaadati neid näite, omavahelist suhet jne, kirjutati ka teisi ravimeid. Nüüd aga pole enam endokrinoloogi juurde minek ette nähtud minu perearsti arvates, sest TSH on 4,5 ja tema arust on teema sellega ammendatud, see on ainuke näit, mida tema on kuulnud.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.07 16:21; 22.07 23:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei taha doosi suurendada, tahan vaid uurida, kas teised näidud on korras. Perearst ei tea sellest haigusest midagi ja kirjutab vaid L-Thyroxini välja. Aga enesetunne on hullemaks läinud, silmad kohutavalt kuivavad, nahk kuivab, depressioon, kaaluprobleemid jne, jne. Perearst ei usu, et sellel oleks midagi pistmist kilpnäärme alatalitlusega. Kui kunagi endokrinoloogi juures käisin, siis võeti veel suur hulk teistegi näitajate proove ja vaadati neid näite, omavahelist suhet jne, kirjutati ka teisi ravimeid. Nüüd aga pole enam endokrinoloogi juurde minek ette nähtud minu perearsti arvates, sest TSH on 4,5 ja tema arust on teema sellega ammendatud, see on ainuke näit, mida tema on kuulnud.

Kui probleem on kilpnäärmes, siis tavaliselt on selleks ajaks, kui ft4 nö. lubatud vahemikust välja läheb, TSH juba kõrgem. Aga üldiselt on 4,5 ikka ka liiga kõrge, mina kaaluks küll doosi suurendamist. Foorumites on inimesed väitnud, et nende enesetunne ei paranenud enne, kui TSH oli piisavalt madal, st 1 ringis või ka veidi alla selle. See võib ka individuaalne olla muidugi, enesetunne on kõige olulisem ja tihti võtabki päris kaua aega, et õige doos leida, kuna doosi muutmisel saab olukorda hinnata alles ca 2 kuu pärast.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 22.07 14:55; 22.07 21:33; 22.07 21:41; 22.07 21:50; 22.07 22:22; 22.07 22:45; 22.07 23:50; 23.07 00:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina (teemaalgajata), tunnistan täiesti ausalt, et ma muutsin oma doosi omavoliliselt. Mitte, et kutsuks üles teisi ka seda tegema, aga usaldasin enda sisetunnet.

Kui varem oli mul 50 mg, siis tõstsin selle ettevaatlikult (esialgu võtsin üle päeva suuremat doosi) 75 mg peale. Mõne aja pärast analüüse tehes (neid teen üsna sageli), oligi näit ilusti 1,… peale läinud.

Üldiselt, minu perearst tundub täpselt sama võhik olema, kui ühe eelkõneleja oma. Ainus näit, mida ta vist teadis oli TSH. Esimest korda (kui kahtlustasin endal alatalitlust) analüüsi andes oli näit 4,5. Ka tema arvas, et see on täiesti ok, ja ravi ei ole vaja mingit saatekirja endokrinoloogile ka pole vaja.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 22.07 13:10; 22.07 19:10; 22.07 19:19; 22.07 22:03; 22.07 22:07; 22.07 23:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma jälle mõtlen, et kas mul ikkagi tasub arstile minna uuesti (nüüd teise, kes ravi kunagi määras ja tõsisemalt võttis), kui hiljuti oli Tsh 2, midagi , aga nüüd on üle 3? Tpo on üle normi nagunii. Uh-s sõlmi ei olnud ,kilpnääre mõõtmetelt veidi väiksem ja biopsia oli korras.

Kas keegi seda on kasutanud? Ei tea kas võiks see ravi asendajaks olla?

http://tervisepood.biore.ee/et/a/ashwagandha-kilpnaare-rahutud-jalad-unetus-90-tk.

TSH kõigub ka päeva jooksul tegelikult päris palju, vabalt võib olla nii, et hommikul on 3 ja sama päeva pärastlõunal 2, seega sellest ma erilisi järeldusi ei teeks. Üle 3 iseenesest ei ole palju, kui just rasestuda ei soovi.
Ashwagandha suhtes olen erinevaid seisukohti lugenud, kui ma õigesti mäletan, siis ühelt poolt see stimuleerib kaudselt kilpnäärmehormoonide tootmist, aga teiselt poolt ka immuunsüsteemi, mis autoimmuunhaiguste korral ei ole hea. Guugelda (suurem osa on muidugi igasugused looduspoed, mis tahavad oma toodet müüa ja kiidavad igati, aga leiab muud infot ka).

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 22.07 14:55; 22.07 21:33; 22.07 21:41; 22.07 21:50; 22.07 22:22; 22.07 22:45; 22.07 23:50; 23.07 00:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mure suur, võib ju tasulisele vastuvõtule minna, mitte perearsti järel oodata või veel hullem, ise eksperimenteerida.

Ise olen käinud Fertilitases dr. Kerge juures, ooteajad pole väga pikad ja mingit saatekirja vaja pole.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mure suur, võib ju tasulisele vastuvõtule minna, mitte perearsti järel oodata või veel hullem, ise eksperimenteerida.

Ise olen käinud Fertilitases dr. Kerge juures, ooteajad pole väga pikad ja mingit saatekirja vaja pole.

Dr Kerge juures olen minagi käinud. Arst, kes võtab oma tööd tõsiselt. L-Thyroxinile siiski alternatiivi ei pakkunud. Järgmine kord lähen ilmselt siiski ka tema juurde.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.07 13:15; 22.07 15:06; 22.07 22:54; 23.07 10:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu siin eespool soovitati, proovida võtta rohtu hommiku asemel õhtul. Minul ilmnesid ka rohtu võtma hakates algul kõrvaltoimed ja arstil läks ikka aega, et selle võtmise aega ja kogust paika timmida. Küll muutis rohu võtmise aja õhtu peale – ei sobinud. Siis vähendas, siis suurendas, siis lõuna peale, sobis, siis suurendas, enam ei sobinud, siis tagasi õhtu peale ja lõpuks sobis! Pole enam aasta aega kõrvaltoimeid olnud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun aidake- Kui TSH on korras, aga FT4 on normist madalam- kas siis võib olla kilpnäärme alatalitus?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Ilu ja tervis Kilpnäärme alatalitluse ravi

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.