Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kilpnäärme näit + prolaktiin /palun nõu, kel kokkupuudet olnud

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Kilpnäärme näit + prolaktiin /palun nõu, kel kokkupuudet olnud

Postitas:

Kilpnäärme näit on 3,71 (normis), prolaktiin 669 (norm kuni 496).
Viljatusravi arst arvas, et peaks kilpnäärme näitu alandama. Kas kilpnäärmerohud on eluaegsed? Olen lugenud endokrinoloogide nõuandeid netist ja on öeldud, et ravi tuleb alustada alles TSH näiduga 10.
Kas kilpnäärme näidu alandamine rohtudega võib selle funktsiooni eluks ajaks tuksi keerata?

Mis põhjustab kõrget prolaktiini? Kuidas seda ravitakse?
Olen juba 6 kuud mõõtnud basaali ja ka OV teste teinud, kuid luteaalfaas on liiga lühike (9-10 päeva). Kui seda vr.arstile mainisin, siis ütles, et see pole võimalik, sest luteaalfaas on alati 14 päeva, aga kuidas saab arst sellist asja üldse mainida, kui olen teste teinud ja tean ju millal päevad hakkavad?
Viljatusravi arsti juurde sattusin ainult seepärast, et soovisin munajuhade läbitavust kontrollida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.10 15:50; 07.10 19:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui seda vr.arstile mainisin, siis ütles, et see pole võimalik, sest luteaalfaas on alati 14 päeva, aga kuidas saab arst sellist asja üldse mainida, kui olen teste teinud ja tean ju millal päevad hakkavad?
Viljatusravi arsti juurde sattusin ainult seepärast, et soovisin munajuhade läbitavust kontrollida.

Ma kaaluks sellise jutu peale arsti vahetamist, kuna ilmselgelt on luteaalfaasi puudulikkus tema meelest müüt, väljamõeldud haigus 🙂 Keskmine LF pikkus on 12-14 päeva. Piisavalt luteaalfaasi pikkuseks peetakse miinimum 10 (mõningate allikate puhul 11-12 päeva. Maksimum on 17 päeva kanti. Lühikese LF põhjuseks võib olla madal progesteroon, tugev üle- või alakaal, kõrge prolaktiinitase, endometrioos, väga palju füüsilist koormust, pcos, kilpnäärmeprobleemid. Prolaktiinitaset võivad mõjutada kilpnäärme alatalitus, stress, erinevad ravimid, ajuripatsi healoomulised kasvajad

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.10 16:51; 07.10 20:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imelik jutt arstil. Luteaalfaas ei ole alati nagu aamen kirikus 14 päeva. Küll on luteaalfaasi pikkus üsna püsiv, ühel naisel 12 päeva, teisel 13, kolmandal 15 päeva nt. Kui tsükkel kõigub, siis pigem kõigub tsükli esimene pool, st ov on kas varem või hiljem.
TSH 3,71 võiks olla jah veidikene madalam, võid miinimumdoosi L-türoksiini mõnda aega tarvitada ja vaadata, kuidas mõjub ja kui palju tsh ja prolaktiin langevad. Ei, ei ole nii, et kui kord võtma hakkad, siis on eluksajaks kindel, et pead edasi võtma. Minul nt tõusis tsh raseduse ajal 5,6, siis pandi rohud peale, sest raseduse ajal on alatalitus ka lapsele ohtlikum kui pisike ületalitus (enne oli piiripealne, ka kuskil 3, ravida ei peetud vajalikuks). Pärast sünnitust olid näidud korras ja edasi ei pidanud võtma, ka teise rasedusega enam ei tõusnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imelik jutt arstil. Luteaalfaas ei ole alati nagu aamen kirikus 14 päeva. Küll on luteaalfaasi pikkus üsna püsiv, ühel naisel 12 päeva, teisel 13, kolmandal 15 päeva nt. Kui tsükkel kõigub, siis pigem kõigub tsükli esimene pool, st ov on kas varem või hiljem.
TSH 3,71 võiks olla jah veidikene madalam, võid miinimumdoosi L-türoksiini mõnda aega tarvitada ja vaadata, kuidas mõjub ja kui palju tsh ja prolaktiin langevad. Ei, ei ole nii, et kui kord võtma hakkad, siis on eluksajaks kindel, et pead edasi võtma. Minul nt tõusis tsh raseduse ajal 5,6, siis pandi rohud peale, sest raseduse ajal on alatalitus ka lapsele ohtlikum kui pisike ületalitus (enne oli piiripealne, ka kuskil 3, ravida ei peetud vajalikuks). Pärast sünnitust olid näidud korras ja edasi ei pidanud võtma, ka teise rasedusega enam ei tõusnud.

No aga, kuidas siis on võimalik, et minu eelmine tsükkel oli nii: päevade algusest hakkasin jälgima ja mõõtsin OV ´d. OV oli tsükli 14.dal päeval ja peale seda oli 9 päeva, enne kui päevad hakkasid. Seega oli kogu tsükkel kokku 23 päeva. Järelikult ei ole see väide õige, et LF on enmasti 12-14 päeva pikk. Mul oli ju 9 päeva! Varem olid tsüklid 25 päeva, kuid viimasel ajal lühemaks jäänud, kuid OV on alati kas 13/14dal päeval.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.10 15:50; 07.10 19:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imelik jutt arstil. Luteaalfaas ei ole alati nagu aamen kirikus 14 päeva. Küll on luteaalfaasi pikkus üsna püsiv, ühel naisel 12 päeva, teisel 13, kolmandal 15 päeva nt. Kui tsükkel kõigub, siis pigem kõigub tsükli esimene pool, st ov on kas varem või hiljem.
TSH 3,71 võiks olla jah veidikene madalam, võid miinimumdoosi L-türoksiini mõnda aega tarvitada ja vaadata, kuidas mõjub ja kui palju tsh ja prolaktiin langevad. Ei, ei ole nii, et kui kord võtma hakkad, siis on eluksajaks kindel, et pead edasi võtma. Minul nt tõusis tsh raseduse ajal 5,6, siis pandi rohud peale, sest raseduse ajal on alatalitus ka lapsele ohtlikum kui pisike ületalitus (enne oli piiripealne, ka kuskil 3, ravida ei peetud vajalikuks). Pärast sünnitust olid näidud korras ja edasi ei pidanud võtma, ka teise rasedusega enam ei tõusnud.

No aga, kuidas siis on võimalik, et minu eelmine tsükkel oli nii: päevade algusest hakkasin jälgima ja mõõtsin OV ´d. OV oli tsükli 14.dal päeval ja peale seda oli 9 päeva, enne kui päevad hakkasid. Seega oli kogu tsükkel kokku 23 päeva. Järelikult ei ole see väide õige, et LF on enmasti 12-14 päeva pikk. Mul oli ju 9 päeva! Varem olid tsüklid 25 päeva, kuid viimasel ajal lühemaks jäänud, kuid OV on alati kas 13/14dal päeval.

Keskmisel naisterahval on LF 12-14p, 10-17p on veel normi piires, 9p viitab LF puudulikkusele, mille põhjuseid peaks uurima

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.10 16:51; 07.10 20:31;
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kilpnäärme näit + prolaktiin /palun nõu, kel kokkupuudet olnud

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.