Esileht Ilu ja tervis Kilpnäärme operatsioon

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Kilpnäärme operatsioon

Postitas:
Kägu

Kes on käinud, kui kaua opp kestab? Kas hääl on jäänud alles? Kas opi ajaks paigaldatakse põiekateeter ka, see tundub kõige ebameeldivam? Pole kunagi varem opil käinud. Ja kas sind äratatakse pärast oppi kuidagi narkoosi alt üles või lihtsalt magad nii kaua kui magad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes on käinud, kui kaua opp kestab? Kas hääl on jäänud alles? Kas opi ajaks paigaldatakse põiekateeter ka, see tundub kõige ebameeldivam? Pole kunagi varem opil käinud. Ja kas sind äratatakse pärast oppi kuidagi narkoosi alt üles või lihtsalt magad nii kaua kui magad?

Põiekateeter on ebamugav pigem  psüühiliselt.  Ma omast kogemusest võin öelda, et siibrisse häda tegemine oli minu jaoks palju  keerulisem.  Narkoosist alati äratatakse aga sa ei pruugi seda hiljem mäletada. Kõrvalseisjale on narkoosist toibuvat inimest tegelikult päris huvitav vaadata. Osad inimesed käituvad nii, nagu nad purjus olekus käituvad. Mõni, kes on suitsetaja, näiteks hoiab kujutletavat sigarit käes.

Täiesti normaalne on operatsiooni karta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli paar aastat tagasi kilpnäärmeoperatsioon, kasvaja tõttu eemaldati üks kilpnäärmesagar.

Hommikul läksin haiglasse, ootasin oma aega, anti opiriided, läksin opisaali, seal panid narkoosi alla. Põiekateetri kohta ei oska öelda, ei tea küll, et oleks pandud, vähemalt ei öeldud selle kohta midagi. Pärast opi viiakse eraldi ruumi, kus õed jälgivad, kuni ärkad narkoosist. Kui toibunud ja ok kõik, kärutatakse palatisse. Mina olin ühe öö pärast opi haiglas, kuna oli kaelast dreen pandud. Järgmine päev võeti ära, siis sain koju.

Häälega ei juhtunud midagi, aga pärast oppi oli pikalt üsna halb olla, ilmselt narkoosist, ma ei talu seda kuigi hästi. Ja õmbluse ja haava pärast muidugi oli ebamugav enda liigutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks pannakse kilpnäärme opi pärast põiekateeter?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks pannakse kilpnäärme opi pärast põiekateeter?

Et inimene nt narkoosis või narkoosijärgselt ärgates end täis ei laseks?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas Teil on seal alumises otsas midagi häbeneda, et meedikud käsitleda ei või?
Kui ma lahtise rindkerega opist ärkasin siis oli 5 voolikut/1 paar traati minu sees.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks pannakse kilpnäärme opi pärast põiekateeter?

narkoosis olles oled sa täiega lõdvestunud.  Ja  kuna opi ajal enamasti ikka tilgub mingi tilguti ka, siis peab kuidagi ja põie eritisi kontrollima.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Ilu ja tervis Kilpnäärme operatsioon