Esileht Ilu ja tervis Kilpnäärme põletik, ületalitlus

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Kilpnäärme põletik, ületalitlus

Postitas:

Kellel olnud kilpnäärme põletik, kas see võib korduda? Ületalitluse puhul, kui kaua rohtu võtsite ja mis doos? Ma ise võtsin alguses terve tableti ja nüüdd pool, märtsi lõpus uus arsti aeg, kas on lootust, et võin lõpetada siis?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.02 12:45; 24.02 17:31; 01.03 11:41; 01.03 18:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas see põletik oli subakuutne, autoimmuunne või oli hoopis toksiline sõlm või diffuusne suurenemine? Ei ole olemas lihtsalt kilpnäärme põletikku. Millist tabletti sa võtad? Ka neid on erinevaid. “Pool tabletti” on ikka väga vähe informatiivne.
Üldiselt võetakse ületalitluse vastu tablette kuid, isegi aastaid. Kui tablett ei aita, siis edasi juba radiojoodravi või operatsioon. Jälgimisele jääd niikuinii, sest kordumise või ägenemise risk on olemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas see põletik oli subakuutne, autoimmuunne või oli hoopis toksiline sõlm või diffuusne suurenemine? Ei ole olemas lihtsalt kilpnäärme põletikku. Millist tabletti sa võtad? Ka neid on erinevaid. “Pool tabletti” on ikka väga vähe informatiivne.

Üldiselt võetakse ületalitluse vastu tablette kuid, isegi aastaid. Kui tablett ei aita, siis edasi juba radiojoodravi või operatsioon. Jälgimisele jääd niikuinii, sest kordumise või ägenemise risk on olemas.

kahjuks ei ole digiloos selle kohta veel midagi, ilmselt sellepärast et lähen arstile tagasi? arst mainis, et mul on alaäge türeodiit ja kilpnäärmes olid sõlmed ka mõlemal pool ja suurenenud kilpnääre. Thyrosin tablette võtan praegu pool. Analüüside vastused on küll digiloos.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.02 12:45; 24.02 17:31; 01.03 11:41; 01.03 18:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis sul näidud olid viimati?

Thyrozin või Thyrozol? Mitme mg tabletid? Ise võtsin Thyrozoli, alguses tablett päevas, siis pool, siis üle päeva pool(oleneb mg, pool või veerand) ja lõpuks 1,5 tbl nädalas ja nüüd ilma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

e

Plt
471 /nL 150 – 400
TSH
0.009 mU/l 0.35 – 4.94
fT3
20.6 pmol/l 2.6 – 5.7
fT4
40 pmol/l 9 – 19
Türeoglobuliin
518.0 ng/ml 0 – 55
Kaltsitoniin
<0.59 pmol/l <3.36
PTH
1.2 pmol/l 1.3 – 6.8
GGT
77 U/l 9 – 36
eGFR (Crea, CKD-EPI)
100 ml/min/1,73m2 >60
CRP
49.0 mg/L <5

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.02 12:45; 24.02 17:31; 01.03 11:41; 01.03 18:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

masendavad näidud, sellistega ca pool aastat tabletiravi. sõlmed ja kahepoolne suurenemine pikendab raudselt ravi ja jälgimist.
arstil ja arstil on vahe. asjalik arst seletab mis-kuidas-kui kaua edasi läheb, et ise ei peaks liialt närvitsema. kui arst ei suvatse küsimustele vastata, kuulub ta väljavahetamisele.
jäta aadress, kui tahad infot.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

masendavad näidud, sellistega ca pool aastat tabletiravi. sõlmed ja kahepoolne suurenemine pikendab raudselt ravi ja jälgimist.

arstil ja arstil on vahe. asjalik arst seletab mis-kuidas-kui kaua edasi läheb, et ise ei peaks liialt närvitsema. kui arst ei suvatse küsimustele vastata, kuulub ta väljavahetamisele.

jäta aadress, kui tahad infot.

aitäh, need näidud olid mul enne tablettidega alustamist ja kaks päeva pärast seda, kui mul lõppes 40 kraadine palavik. teine analüüs tehti nädal peale ravi ja siis arst ütles, et kõik on paremaks läinud va ajuripats aga et see pidavatki kõige kauem aega võtma. mul on tegelikult väga hea arst ja seletab kõike, mul ei jää lihtsalt kõik meelde, kuna infot on palju ja millegipärast ei ole digiloos midagi peale esimeste analüüside. ta viis mind lausa kättpidi esimesel vastuvõtul UH kabinetti ja palus vahele võtta, muidu oleks järjekord 2 ndl. olnud. aga põhiküsimus, kas oskad vastata, kas see põletik võib korduda? midagi nii kohutavat pole enne läbi elanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.02 12:45; 24.02 17:31; 01.03 11:41; 01.03 18:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

VÕib. Kuidas kellelgi. Kui me räägime siis subakuutsest kilpnäärmepõletikust.
Mul oli kaks aastat tagasi. Mitte kõige hullem variant st palavik 38,2 kandis.
Kulus aega enne kui diagnoosi sain, mitu arsti pidas tavaliseks viiruseks. Õnneks uurisin
kirjandust ja panin ise diagnoosi ja läksin otse eraarstile. Ravisin medroliga, algul oli vist
15mg ja seal allapoole, kokku kulus vist 3 kuud lõpetamiseni. Õudne haigus jah, vesi jooksis
ja vererõhk kõikus. NB! võtsin Gastro Casek 20 mg 1 x päevas,et magu säästa. Väisfoorimitest
selgus, et osad arstid soovitavad seda. Tsinki ka lisaks.
Nüüd ühe teise viiruse järgselt, tundub, et midagi oleks nagu tagasi tulnud, kerges variandis, ilma palavikuta. Aga korduda võib, ütleb kirjandus. Sõltub geneetikast.
Mul olid ka sõlmed ja suur osa kudet kahjustunud, aga ei mingeid ilminguid sellest, kõik toimib hästi ja analüüsid kogu aeg korras olnud. Muide, analüüsid oli haiguse ajal ka korras, kuigi mingil ajal ülemise piiri lähedal. Aga näitudest hoolimata võib enesetunne ikka väga kehv olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Ilu ja tervis Kilpnäärme põletik, ületalitlus