Esileht Ilu ja tervis Kilpnäärmega mure, ehk kellelgi kogemusi.

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Kilpnäärmega mure, ehk kellelgi kogemusi.

Postitas:

Pole absoluutselt kursis selle teemaga. Otsisin küll netist, kuid päris seda siiski ei leia mis huvitab. Enamustel siiski TSH paigast ära.
Käisin analüüsidel (vereproov), selle tulemusel sain saatekirja endokrinoloogile, kuna sinna palju palju aega siis loodan et saan mõne vastuse siit 🙂
TSH oli 1.452 (norm 11.5-22.7)
FT4 oli 10.90 (norm 0.400-4.000)

TSH on korras kuid perearst ütles et FT4 on pisut väike ja oleks vajalik külastada spetsialisti.
Mida see näitab (FT4)? Kas alatalitust? Kas kellelgi veel olnud nii et TSH korras kuid FT4 madalavõitu? Mis edasi saanud on, milline ravi ja mis endokrinoloog teinud on?

Tänan juba vastajaid ette 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.03 19:00; 30.03 20:10; 03.04 15:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esiteks on sul normid valesti kirjutatud.

Teiseks ei tähenda need analüüside vastused ilmselt midagi. fT4 on nii vähe alla normi, et ilmselt on see lihtsalt labori loomulik viga. Kordusanalüüsis on kõik juba korras.

fT4 on aktiivne kilpnäärme hormoon ja selle vähesus veres näitab kilpnäärme alatalitlust. ISeenesest on selle haiguse ravi lihtsalt kilpnäärmehormooni juurdevõtmine – see on tegelikult üsna sage haigus ja need inimesed elavad aastakümneid rahulikult.

Südamerahustuseks võid endokrinoloogi juures ära käia, aga ilmselt tuleb sealt vastus, et kõik on korras.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millised siis on õiged normid? Kirjutasin uuringu pealt maha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.03 19:00; 30.03 20:10; 03.04 15:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul avastati ka see kilpnäärme värk. See võib paljudel olla ja tõesti ravi on tablettidega need näitajad paigal hoida. Mina võtan igal hommikul enne sööki L-Tyroksin. Elukvaliteet on sama mis igal teisel inimesel, ise ei tunne ma midagi. Aga ma ei tea kui vana sina oled ja kas sul on lapsed olemas. Minul oli rasestumisega tõsised probleemid. Kui lõpuks õnnestus, siis pidin iga kuu vist enam täpselt ei mäleta külastama endikrinoloogi, et kontrollida kas kõik hormoonid on täpselt paigas, muidu oleks see võinud kurvalt lõppeda lastele. Mul läks kõik hästi. Sellepärast räägingi, et asi võib ju tavaline olla, aga haigus tekitab probleeme elus. Mine kindlasti endokrineoloogile.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul tehti ka vereproov ja uh ka. Peale sünnitust jäi hakkas kaal tõusma ja igaks juhuks läksin kontrolli. Vereproovist tuli siis välja, et alatalitus ja lisaks autoimmunne põletik. Endokrineoloogi juurde lähen 9.aprill, kes määrab täpse diagnoosi.Hetkel võtan pool tabletti L-tyroksini.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Endokrinoloog.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minul avastati ka see kilpnäärme värk. See võib paljudel olla ja tõesti ravi on tablettidega need näitajad paigal hoida. Mina võtan igal hommikul enne sööki L-Tyroksin. Elukvaliteet on sama mis igal teisel inimesel, ise ei tunne ma midagi. Aga ma ei tea kui vana sina oled ja kas sul on lapsed olemas. Minul oli rasestumisega tõsised probleemid. Kui lõpuks õnnestus, siis pidin iga kuu vist enam täpselt ei mäleta külastama endikrinoloogi, et kontrollida kas kõik hormoonid on täpselt paigas, muidu oleks see võinud kurvalt lõppeda lastele. Mul läks kõik hästi. Sellepärast räägingi, et asi võib ju tavaline olla, aga haigus tekitab probleeme elus. Mine kindlasti endokrineoloogile. [/tsitaat]

Olen 25 ja mul kaks last. Enne pole probleemi olnud kilpnäärmega, vähemalt ma ei tea küll. Rasestumisega väga pole probleemi olnud, esimene sai eostatud kiirelt ning teisega läks aega paar kuud (oli probleeme küll kuid need arvatavasti sellest et tabletid jätsin ära ning lõi kõik sassi). Nüüd pisem 8kuune ning arstile läksin peavaludega, seepärast kilpnääret kontrolliski. Kaalutõusu pole olnud, olen siiani kõhna. Eks ootan oma aega millal arstile saab, loodan et hullu midagi pole 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.03 19:00; 30.03 20:10; 03.04 15:01;
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Ilu ja tervis Kilpnäärmega mure, ehk kellelgi kogemusi.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.