Esileht Kodunurk Kilud õlis

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Kilud õlis

Postitas:

Tean et ema kunagi tegi neid, aga kuidas täpselt ei mäleta. Algul pandi nagu äädika marinaadi ööpäevaks. Aga kui kange see äädikamarinaad peaks olema? Tean, et pärast olid kilukondid ka nii pehmed, et polnud vaja välja kraapidagi. Osad retseptid, mis netist leidsin ütlevad, et peaks nagu 30% äädikat panema, teised jälle, et teha lahus veega, aga mis vahekorras siis?
Oskab keegi ehk nõu anda?
Pärast pannakse muidugi need kalad õlissee veel seisma koos sibularõngastega. Need väga maitsvad, kui õieti teha. Oskaks ainult õieti teha!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kaladel on luud sees mitte kondid:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.02 09:13; 16.02 13:13; 16.02 15:11; 16.02 17:24; 16.02 18:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tähenärija!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul ka kadunud ema tegi neid ja väga head olid aga millal siis soola peab panema ?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tean, et nii tehakse räimi:

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina tean, et nii tehakse räimi: http://ilse.riiul.com/2011/11/marineeritud-raimed/%5B/tsitaat%5Dsamal põhimõttel saab teha ka kilusid- mingit marinaadi ma küll valmis ei teinud, lihtsalt raputasin tunde järgi soola-suhkrut puhastatud-pestud kaladele peale ja segasin veidi, et kõik kalad sellega ikka kokku saaks ning valasin äädikalahuse (selline paras hapu) peale. hiljem sai siis luud välja võetud ja sibulatega kihiti pandud ja õli ka- jube head olid tõesti, peakski mõnikord taas tegema, oli see ju 90ndate kriiside ajal üks väga olulisi toite

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise leidsin netist sellise retsepti: http://s6sarad.blogspot.com/2011/04/marineeritud-kilud-raimed.html

Proovisin selle järgi teha. Eks varsti näe, mis välja tuli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]annigret kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tähenärija![/tsitaat]

ma loodan et sa seltskonnas ennast lolliks ei tee oma kala kontidega, ega keegi sulle otse ei tule ütlema, muigavad seljataga..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.02 09:13; 16.02 13:13; 16.02 15:11; 16.02 17:24; 16.02 18:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]annigret kirjutas:[/small]

ma loodan et sa seltskonnas ennast lolliks ei tee oma kala kontidega, ega keegi sulle otse ei tule ütlema, muigavad seljataga..[/tsitaat]

ma panin sulle ka miinuse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.02 09:13; 16.02 13:13; 16.02 15:11; 16.02 17:24; 16.02 18:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

ma panin sulle ka miinuse.[/tsitaat]

vat tunnistan yles mina panin sulle miinuse, mitte teemaalgataja. korini sellest targutamisest!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 17:10; 16.02 17:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

vat tunnistan yles mina panin sulle miinuse, mitte teemaalgataja. korini sellest targutamisest![/tsitaat]

kes sa oled, panen sulle ka miinuse, targutada või mitte aga kalal on luud mitte kondid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.02 09:13; 16.02 13:13; 16.02 15:11; 16.02 17:24; 16.02 18:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

kes sa oled, panen sulle ka miinuse, targutada või mitte aga kalal on luud mitte kondid.
[/tsitaat]
palun pane, mind ei hairi.
see on kokandusrubriik mitte bioloogiatund

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 17:10; 16.02 17:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

palun pane, mind ei hairi.
see on kokandusrubriik mitte bioloogiatund[/tsitaat]

no ole siis õnnelik oma kala kontidega. isver.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.02 09:13; 16.02 13:13; 16.02 15:11; 16.02 17:24; 16.02 18:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina siin kedagi miinustama ei hakka, aga kilu – siiski enamasti saadaolev räim – saab ülihea selle retsepti järgi:
http://www.toidutare.ee/retsept.php?id=5328

P.S. Aga vastiku filolooginärakana ei saa mainimata jätta, et kui kurku tõmbad kas luu või kondi, sured ikka ühtemoodi lämbumissurma:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd on kõigil miinused:) Nii lahe teema:))))

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Jaagular kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina siin kedagi miinustama ei hakka, aga kilu – siiski enamasti saadaolev räim – saab ülihea selle retsepti järgi:
http://www.toidutare.ee/retsept.php?id=5328

P.S. Aga vastiku filolooginärakana ei saa mainimata jätta, et kui kurku tõmbad kas luu või kondi, sured ikka ühtemoodi lämbumissurma:)[/tsitaat]

Õudne kui labane. Siin pole tegu mingi filoloogiaga vaid puhtalt tegu teadmisega, et kalal on luud ja loomal on kondid, andke seda edasi ka oma lastele.Palun.
Mäletan kui käisime Peipsi ääres kala püüdmas ja oli mingi linnavurvle meie kambas kes ajas kõik naerma kui küsis kas kondid on ka kala sees..no tõesti..
Mina oleks teemaalgataja asemel lihtsalt aksepteerinud et tegin vea ja mitte algatada siin mingit kohtu mõistmist.
Samas see pole ju grammatiline viga vaid EESTI keele mõistmise viga, nagu välismaalased ei taba nüansse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]PiretTK kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Jaagular kirjutas:[/small]

Õudne kui labane. Siin pole tegu mingi filoloogiaga vaid puhtalt tegu teadmisega, et kalal on luud ja loomal on kondid, andke seda edasi ka oma lastele.Palun.
Mäletan kui käisime Peipsi ääres kala püüdmas ja oli mingi linnavurvle meie kambas kes ajas kõik naerma kui küsis kas kondid on ka kala sees..no tõesti..
Mina oleks teemaalgataja asemel lihtsalt aksepteerinud et tegin vea ja mitte algatada siin mingit kohtu mõistmist.
Samas see pole ju grammatiline viga vaid EESTI keele mõistmise viga, nagu välismaalased ei taba nüansse.
[/tsitaat]

Rahune, lastele on ammu vajalikud teadmised luude-kontide osas edasi antud ca 20 aasta eest.

Julgen arvata, et taban nüansse päris hästi – ja mitte ainult eesti keeles:) Lihtsalt see luude-kontide üle jagelemine läks naljakaks kätte ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Yx vanamees raius yht jämedat puud . . .;)

Kusjuures ma olen erialalt keeleinimene, aga kõnes on mul ikka ‘need k*di kala kondid’ — pistmist on mul nendega sageli, ma olen täpselt see tyyp, kes leiab ka rollmopsi seest millimeetrise kalaluujupi, suudab selle endale kõrri põigiti ajada & läkastab siis kaua.

No & teadmine, et loomal on kondid & kalal luud, ei ole ka alati adekvaatne. Või peax kõik sääreluumurdude & koljuluupõrutustega kiirabisse pöörduvad kodanikud kaladex lugema?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]PiretTK kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Jaagular kirjutas:[/small]

Õudne kui labane. Siin pole tegu mingi filoloogiaga vaid puhtalt tegu teadmisega, et kalal on luud ja loomal on kondid, andke seda edasi ka oma lastele.Palun.
Mäletan kui käisime Peipsi ääres kala püüdmas ja oli mingi linnavurvle meie kambas kes ajas kõik naerma kui küsis kas kondid on ka kala sees..no tõesti..
Mina oleks teemaalgataja asemel lihtsalt aksepteerinud et tegin vea ja mitte algatada siin mingit kohtu mõistmist.
Samas see pole ju grammatiline viga vaid EESTI keele mõistmise viga, nagu välismaalased ei taba nüansse.
[/tsitaat]

PiretTK, võta ometi silmaklapid eest ja katsu natuke avarama pilguga ringi vaadata. Väga rumala mulje jätad endast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Kodunurk Kilud õlis

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.