Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kiluvõileiva hind

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 65 )

Teema: Kiluvõileiva hind

Postitas:
Kägu

80 eurot kiluleiv kilo eest või? Kesse siin oskas tööd ja kulu kokku lugeda?

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Paluks veel infot, millised kilud on kõige paremad!

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Paluks veel infot, millised kilud on kõige paremad!

Jah, mind ka huvitab.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Helesinises plekktoosis. Peaaegu neoonsinine. See on meie pere ja semude lemmik. Kirjutasin enne ka, aga PK pani mu kommentaari nahka vist.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Helesinises plekktoosis. Peaaegu neoonsinine. See on meie pere ja semude lemmik. Kirjutasin enne ka, aga PK pani mu kommentaari nahka vist.

Sa mõtled konservi või, mis imelik plekktoos?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah. Mitte plastikkarbis, mitte kilekotis, mitte klaaspurgis – plekktoosis, plekk-karbis. Sry, oleksin pidanud lihtsamalt ütlema – konserv.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Jah. Mitte plastikkarbis, mitte kilekotis, mitte klaaspurgis – plekktoosis, plekk-karbis. Sry, oleksin pidanud lihtsamalt ütlema – konserv.

Ei tähenda plekk-karp alati konservi. Ükskord oli Selveris kampaania, et kõik kalakonservid -30%. Läksin ostma Kipperi anšoovist, mis on minu lemmikkilufilee, ja mis selgus – ei ole -30%, kuna pole konserv, vaid preserv.
Kipperi anšoovis on kandilises plekk-karbis, silma järgi justkui konserv. Ma kuulsin preservi sõna üldse esimest korda selles kuradi Selveri infoletis, kuhu ma õiglust taga nõudma läksin. Seda nad ka ei osanud öelda, et kuidas saab tarbija konservil ja preservil vahet teha.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ei tähenda plekk-karp alati konservi. Ükskord oli Selveris kampaania, et kõik kalakonservid -30%. Läksin siis ostma Kipperi anšoovist, mis on minu lemmikkilufilee, ja mis selgus – ei ole -30%, kuna pole konserv, vaid preserv.

Kipperi anšoovis on kandilises plekk-karbis, silma järgi justkui konserv. Ma kuulsin preservi sõna üldse esimest korda selles kuradi Selveri infoletis, kuhu ma õiglust taga nõudma läksin. Seda nad ka ei osanud öelda, et kuidas saab tarbija konservil ja preservil vahet teha.

No seal puha lollakad, see kipperi anšoovis on ju konserv, kuigi mitte kilu, eks ole.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei tähenda plekk-karp alati konservi. Ükskord oli Selveris kampaania, et kõik kalakonservid -30%. Läksin siis ostma Kipperi anšoovist, mis on minu lemmikkilufilee, ja mis selgus – ei ole -30%, kuna pole konserv, vaid preserv.

No seal puha lollakad, see kipperi anšoovis on ju konserv, kuigi mitte kilu, eks ole.

Kusjuures soodustus oli kalakonservidele (mitte kilukonservidele) ja no kala on anšoovis ju küll

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kusjuures soodustus oli kalakonservidele (mitte kilukonservidele) ja no kala on anšoovis ju küll

Seda küll.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No lollakas oled ikka sina-Kipperi ansoovis ei ole konserv nagu pole seda ka Tallinna kilud.
Sinutaolised hoiavadki neid tooteid toatemperatuuril ja siis on häda, et bombaazis ja mädaneb jne.

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

No lollakas oled ikka sina-Kipperi ansoovis ei ole konserv nagu pole seda ka Tallinna kilud.

Mis see Tallinna kilud siis on, preservatiiv sinuarust we?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kiluleiba vaevalt keegi hea maitse austaja kilepakis olevast vürtsikilufileest teeb. Seda tehakse ikka Tallinna kilust, see plekktoos, ise puhastatakse.

Hea maitse austaja ostab ise värsket kilu, laob ise need karpi ja paneb ise maitseained peale. Kiht-kihi haaval. See purgi värk on suht jama isetehtu kõrval. Sellise hinna eest võiks veidigi vaeva näha.

Just mõtlesin ja muigasin sama asja üle, kuidas keegi õpetama tuleb mis “on õige” 😁 Aga noh kui inimesele meeldib see konserv, mis siis ikka. Kuulub sinna “peolaualt kaovad kiluleivad esimesena” kiitjate hulka.

+1
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Preserv muidugi.
Mine arene natuke. Ennist ajasid nii tarka juttu, kuidas neid kilusid edukalt kodus teha ning nüüd arvad, et need on kuumtöödeldud?

0
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

mingi 8 tundi, et saaks valmis korralikud kirikindad. Kokku siis umbes 11-12 tundi.

Ja kui nüüd korrutada see miinimumpalga tunnitasuga + materjal, on selge, mis tegelikult kinnas peaks maksma. Ja siinjuures on arvestatud madalaimat töötasu, mille teenib iga koolitüdruk ka jäätist või limpsi müües, ilma igasuguse erioskuseta.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Preserv muidugi.
Mine arene natuke.

Sa pead ise minema ja arenema. Et, kui sa juhuslikult mingi faktivea leiad, siis ei hakkakas kõiki lollakateks ja vähearenenuteks kaagutama.
Sest eluaeg on selliseid plekktoose rahva hulgas konservideks nimetatud. (jah, seal on vahe, kas kuumtöötlus jne)

Aga üldiselt ära kõvata ja areneda võiksid ka. Vblla jõuaksid konservitehase liini tagant veel kaugemalegi?

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sest eluaeg on selliseid plekktoose rahva hulgas konservideks nimetatud. (jah, seal on vahe, kas kuumtöötlus jne)

Tore, et said targemaks.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Preserv muidugi.

Mine arene natuke.

Oled loll või? Mis asi on konserveeritud toode? Preserv? Konserv? Sama asi. Võiksid ise areneda.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kodus saan larpida kohvi 20 senti tass, ometi joon kohvikus kohvi 2 eurot tass.

Aga ära larbi, joo selle asemel.

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oled loll või? Mis asi on konserveeritud toode? Preserv? Konserv? Sama asi. Võiksid ise areneda.

Konserveeritud toode on kuumtöödeldud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Konserveeritud toode on kuumtöödeldud.

Lähed enda arust Eestis poodi ja küsid, kus ma seda kilu preservi võin leida? Mingi lollakas esineb siin.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lähed enda arust Eestis poodi ja küsid, kus ma seda kilu preservi võin leida? Mingi lollakas esineb siin.

Loomulikult. Sa räägid konservist või? Nendest toatemperatuuril 3-5 aastat säilivatest?
Õnneks Selveri inimesed, nagu siit teemastki lugeda oli, teavad, mis on konserv. Või jah muidugi, nad ju lollid, nagu sa mainisid.

0
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga üldiselt ära kõvata ja areneda võiksid ka. Vblla jõuaksid konservitehase liini tagant veel kaugemalegi?

😀 Ma olen rantjee, muide.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lähed enda arust Eestis poodi ja küsid, kus ma seda kilu preservi võin leida?

Meil tütrega on ikka nali: küsi, kas litše selline hea asi on.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Lähed enda arust Eestis poodi ja küsid, kus ma seda kilu preservi võin leida?

Meil tütrega on ikka nali: küsi, kas litše selline hea asi on.

Küsi kohe preservatiiri juurde.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olen rantjee, muide.

Ma olen Rootsi kuningas, muide.
Ja edaspidi sa enam andeks ei saa, kui mind sinatad.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olen Rootsi kuningas, muide.
Ja edaspidi sa enam andeks ei saa, kui mind sinatad.

Ära ole lapsik.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mind hakkas see preservindus huvitama.
ÕS-i andmetel:
preserv <22e: -servi, -servi> steriliseerimata (kala)konserv
VSL ütleb samuti, et
preserv <pres|erv -ervi -ervi 22e s> (< preserveerima) • kok steriliseerimata (kuumutamata) (kala)konserv, mida laagerdatakse hermeetiliselt suletuna
Aga samas väidab ka, et
konserv <kons|erv -ervi -ervi 22e s> (pr conserve < ld conservare alles hoidma, säilitama) • kok säilitusaja pikendamiseks steriliseeritud toiduaine õhukindlalt suletud pakendis (plekk-karbis, klaas- v plastnõus).

Ühesõnaga segane värk – kui need kokku panna, siis saame, et preserv on steriliseerimata steriliseeritud toiduaine õhukindlas pakendis, mis kõlab absurdselt.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selles sinises plekkkarbis on Kihnu Kala Tallinna kilud. Kas need on seal vaid roogitud kalad? Luudega voi fileed? Kas juba vürtsi sees?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ühesõnaga segane värk – kui need kokku panna, siis saame, et preserv on steriliseerimata steriliseeritud toiduaine õhukindlas pakendis, mis kõlab absurdselt.

Nüüd pole enam kelleltki küsida ka, mis värk sellega täpsemalt on – kilkajast rantjee läks konservitehase öisesse vahetusse tööle.

+4
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 65 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kiluvõileiva hind