Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kiluvõileiva hind

Näitan 5 postitust - vahemik 61 kuni 65 (kokku 65 )

Teema: Kiluvõileiva hind

Postitas:
Kägu

Selles sinises plekkkarbis on Kihnu Kala Tallinna kilud. Kas need on seal vaid roogitud kalad? Luudega voi fileed? Kas juba vürtsi sees?

Need on terved kilud. Peadega ja kogu muu mudruga. Muidugi juba vürtsikilud. Mina soovitan neid (ja no ega nad pole ka vähe auhinnatud, meeldivad paljudele).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Laadale tulek, bensiin, ajakulu. Sa ei saa võtta seda nii, et ainult kilu, leivatükk ja muna. Näha on, et ajakirjanik ei taipa toote hinna kujunemise komponentidest midagi. 5 eurot on muidugi liig, aga kui ostjaid on, siis on kõik ok. Kui tihti me ikka 5-eurost võileiba ostame?

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Laadale tulek, bensiin, ajakulu. Sa ei saa võtta seda nii, et ainult kilu, leivatükk ja muna. Näha on, et ajakirjanik ei taipa toote hinna kujunemise komponentidest midagi

Niisiis auto amortisatsioon ja bensiin.
Mina elan 51 km töökohast, käin tööle 5 päeva nädalas ja lisaks kord kuus 195 km kaugusel sugulase juures edasi-tagasi. No pluss muud pisemad sõidud – poodi, polikliinikusse, külla jne. Auto on linnamaastur. Bensukulu kuus on ca 210 eur. See tähendab, et kuus ma sõidan maha 42 5-eurose kiluvõileiva hinna. Nii. Ütleme nüüd, et iga see pooleviilune kiluvõileib omahinnalt on 1 euro (mida ta muidugi pole). Seega minul bensukulu kuus võrduks 52,5 kiluvõileiva hinnaga. Nüüd ütleme, et iga võileiba ma tegin 1 euto eest aega kulutades.

Võileiva omahind 1, minu aeg 1, autokulud seega oleksid KUU AJA JOOKSUL 70 võileiva müügiga tasa. Kolm kandikut tahaistmel ÜKS kord kohale sõidutada maksab sama palju kütusekulu kui mul kuu aja jooksul kütta iga tööpäev 100+ km ja lisaks väiksemad sõidud ja lisaks üks pikem sõit?

Ja ma ei taha vaielda, kas osteti või ei ostetud, me seda ei tea. Väita aga, et mingi maagilise majandusmudeli järgi saavad autokulud, omahind, oma aeg maksta kiluvõileiva eest kokku 4 eur, on totter (jätame siis 1 euro kaumiks – 20% kasumit on ju päris hea, kas pole).

Paneb imestama.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Nüüd pole enam kelleltki küsida ka, mis värk sellega täpsemalt on – kilkajast rantjee läks konservitehase öisesse vahetusse tööle.

Oh sind kadedikku.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kiluleiba võib igaüks kodus teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Näitan 5 postitust - vahemik 61 kuni 65 (kokku 65 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kiluvõileiva hind