Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Kindlustus

Postitas:
Kägu

Tere.

Küsimus siis selline ,et ostsin aasta aega tagasi soodsal ajal poest arvuti,mille hinnaks olo 660 .Kahjuks läks arvutile vedelik peale ja nüüd pole võimalik selle korda saada. Saatsin kindlustusele diagnostika ,mille parandamisele kuluks 850 eurot. Ehk siis ,oletan ,et mulle makstakse rahalist kompensatsiooni.aga probleem on selles ,et sellist arvutit ei müüda ja sama andmetega arvuti maksab pea 800.Küsimus siis selline,et kas ma saan nõuda kindlustuselt ,et maksan  oma vastutustasu(100 eurot) ja nad soetavad mulle sama andmetega arvuti,kuna ma ei saa sellise hinna eest endale sellise arvuti.

Tänud.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

MIS TÜÜPI kindlustus sul on? Mis firmalt?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

If kodukindlustus

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

If kodukindlustus

Siis oskan vaid kaasa tunda. Ergo kindlustusega lahenes sarnane juhtum sellega, et hüvitati samade tehniliste näitajatega arvuti odavaima pakkumise järgi, millest lahutati omavastutus.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kodus olevad asjad hüvitatakse samade omadustega uue eseme hetke ostuhinnaga, v.a nutiseadmed.

Täpsema vastuse saad juba seltsist, et kas läpakas on nutiseade või mingi eraldi vara kategooriga.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vastuse saad ikka sealt kus on kindlustus. Igal seltsil on omad tingimused.

Kui otsus ei meeldi võid pöörduda kindlustuse lepitusorganisse. Kontaktid leiad http://www.eksl.ee

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pead vaatama oma kindlustustingimusi, mis seal on kirjas. Kas seal on kirjas, et hüvitatatakse uue ostuväärtus või hüvitatakse vana eseme hetkeväärtus vmt. See võib olla väga erinevalt sätestatud, sh ka esemete kaupa erinevalt (nt kodukindlustuse puhul võib vabalt olla – kõik eluasemega seotud kulud hüvitatakse samaväärselt parandamine/ülesehitamine (samaväärsus tähendab, et kui sul enne oli nt laminaatparkett, aga nüüd soovid puitu, siis hüvitatakse üksnes laminaatparketi ulatuses ja sinu erisoovid ei huvita – sa võid muidugi puidu panna, aga vahe maksad ise) . Kodus olevate vallasasjade puhul võivad aga erisätted olla, nt hüvitatakse uue väärtus või hoopis jääkväärtus (eeldus on, et kunagi pead nagunii uue ostma) jne, sh võivad olal seal reeglid, kuidas arvutatakse uue samaväärse väärtus, kui samaväärset toodet enam ei ole turul

Kui sulle hüvitataks kindlustus nagunii 550 vmt, ja sa ise valmis 100 panema – kas sa siis ei saaks ise veel paarsada juurde panna, et osta see soovitud arvuti? või äkki vaadata üle oma nõudmised arvutile ja osta selline, mida jaksad?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tere.

Küsimus siis selline ,et ostsin aasta aega tagasi soodsal ajal poest arvuti,mille hinnaks olo 660 .Kahjuks läks arvutile vedelik peale ja nüüd pole võimalik selle korda saada. Saatsin kindlustusele diagnostika ,mille parandamisele kuluks 850 eurot. Ehk siis ,oletan ,et mulle makstakse rahalist kompensatsiooni.aga probleem on selles ,et sellist arvutit ei müüda ja sama andmetega arvuti maksab pea 800.Küsimus siis selline,et kas ma saan nõuda kindlustuselt ,et maksan oma vastutustasu(100 eurot) ja nad soetavad mulle sama andmetega arvuti,kuna ma ei saa sellise hinna eest endale sellise arvuti.

Tänud.

omavastutus võib sul ju 100 olla, aga seal on tärni taga peenes kirjas, et arvutite ja telefonide omavastutus on 300 eurot. uut arvutit nõuda ei saa, hüvitavad soetamismaksumuse miinus omavastutus ehk 660-300=360 eurot

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

If kodukindlustus

Käisin huvi pärast oma If poliisi lugemas, oli käepärast. Kas sul on laenuga seonduv kohustuslik kindlustus või vabatahtlik leping. Kui laenuga, siis seal on koduse vara osas sujuvalt möödalibisetud elektroonikast üldse, nii et sellega võidakse sind kuu peale saata. Kui viidata punktile kus on loetletud eritingimused siis võid ju küsida, aga erilisi lootusi ma küll ei hellitaks. If on suhteliselt kitsi maksma tavalepingute puhul, nagu nad muidugi kõik.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

If kodukindlustus

Käisin huvi pärast oma If poliisi lugemas, oli käepärast. Kas sul on laenuga seonduv kohustuslik kindlustus või vabatahtlik leping. Kui laenuga, siis seal on koduse vara osas sujuvalt möödalibisetud elektroonikast üldse, nii et sellega võidakse sind kuu peale saata. Kui viidata punktile kus on loetletud eritingimused siis võid ju küsida, aga erilisi lootusi ma küll ei hellitaks. If on suhteliselt kitsi maksma tavalepingute puhul, nagu nad muidugi kõik.

Kulla inimene, ka siis kui on kodulaen võib vabatahtlikult teha lepingu millega elektroonika ka ära kindlustad. Pank nõuab vaid karbi kindlustust põhiriskide vastu. Muu on sinu enda valik. Mõistlik on tutvuda erinevate võimalustega ja kui ise hätta jääd, võta abiks kindlustusmaakler.

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kulla inimene, ka siis kui on kodulaen võib vabatahtlikult teha lepingu millega elektroonika ka ära kindlustad. Pank nõuab vaid karbi kindlustust põhiriskide vastu. Muu on sinu enda valik. Mõistlik on tutvuda erinevate võimalustega ja kui ise hätta jääd, võta abiks kindlustusmaakler.

muidugi võib teha vabatahtlikult igasuguseid lepinguid, aga tavaliselt inimesed siiski ei tee neid või kui teevadki, siis püüavad viimast senti kokku hoida ja valivad just selle konksudega variandi.

ses suhtes oli see väga asjakohane meeldetuletus, et TA võib lihtsalt arvata, et oh, mul on kodukindlustus, aga paraku on see siiski poolik, kuna sai pelgalt panga nõudmisel tehtud.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

If kodukindlustus

Sellepärast ma küsisingi kas  on laenuga seonduv kohustuslik kindlustus või vabatahtlik leping.  Elu on näidanud, et inimesed ei loe oma lepinguid mis nad sõlmivad ja kirjutavad kohe alla ja siis usuvadki, et oh nüüd on kõik ok ja kindlustus korvab.

+3
0
Please wait...

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )