Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kindlustuse taastamine tööandja juuures

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Kindlustuse taastamine tööandja juuures

Postitas:

Tere!
Mul tekkisid mõningad küsimused kahe järjestikkuse LHP kohta.

Kui laste vabusevahe on alla 2,5 aasta, siis saab sama emapalka teise lapsega, kui esimesega. Oluline on aga seejuures, et vahepeal tööandja juures kindlustus taastatakse. Selle kohta just küsimused ongi.

1) Kui ma nüüd viin avalduse esimese LHP lõpetamise koha 1 kuu etteteatamisega, siis kas tööl pannakse mu paber n.ö ootele ja alles 1 kuu pärast tehase vastavad toimingud? Või kuidas see neil käib? Saadavad kusile haigekassasse (vms kohta) kohe avalduse ära??? Mida nad üldse selleks peavad tegema?
2) Kas tööandjal kaasnevad sellega ka mingid reaalsed kulud, kui kindlustus seal töötajana taastatakse?
3) Kas ma saaksin ise kontrollida kuskilt ,et kas tööandja on ikka kindlustuse taastanud?

Aitäh, kui keegi vastab.
Lihtsalt mul tekib alati nii palju küsimusi…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama emapalka saad ka ilma LHP katkestamiseta. LHP on vaja katkestada ja kindlustus taastada, kui soovid dekreeti jääda ja dekreediraha saada (kui pole eelmine kalendriaasta töötanud, saad miinimumi järgi ja koos VH-ga saad taodelda vahe kompenseerimist alates lapse sünnist).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tööandjale teed lhp lõpetamise avalduse, kui soovid minna rasedus-sünnituspuhkusele(dekreeti). Dekreeti kasulik 30p enne sünnituse tähtaega, avalduse tööandjale viid veel u 30p varem st u 60p enne tähtaega, I tööpäevaks märgid uue dekreedi I päeva:

kellele
sinu andmed

AVALDUS

Soovin lõpetada lapsehoolduspuhkuse, esimeseks tööpäevaks lugeda…/kuupäev, uue dekreedi I päev/.

kuupäev
allkiri

Suuliselt lisad, et jääd kohe II lapsega dekreeti.

Tööandjal on KOHUSTUS taastada nüüd sinu kindlustus töötajana Haigekassas. Selleks võib ta viivitada kuni päev enne I tööpäeva aga võib taastada ka kohe (internetis saab kohe teha). Oluline on, et I dekreedipäevaks oleks see tehtud-siis on sul õigus dekreedirahale.

Ei, tööandjal ei kaasne mingeid kulutusi, sest palka sa ju ei saa, I tööpäeval algab dekreet. Ja õigust tööandjal keelduda sinu lhp lõpetamisest pole(kuigi kohe uuesti dekreeti).

Kontrollida saad riigiportaali kaudu, Haigekassas näitab, kas oled töötajana kindlustatud.

Edasi viid tööandjale arstilt saadud dekreedilehe.

Lapse sünni registreerimise järel teed uue lapse andmetega tema 3a saamiseni lhp avalduse.

NB!
VH avaldusse \”linnuke\”, et soovid vahe kompenseerimist

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänud Kohalikule!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kindlustuse taastamine tööandja juuures

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.