Esileht Koolilaps Kingid õpetajale?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 60 )

Teema: Kingid õpetajale?

Postitas:
Kägu

Palju ja mis summas korjatakse? Küsin, sest vanemad on hulluks läinud oma kinkimisega.

 

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

10 eurot aastas, seal hulgas on nii õpetajaTE (meil seekord 2 klassijuhatajat) jõulu kui sünnipäeva kingid/lilled. Lapsi on klassis alla 20. Ühe klassijuhataha korral kogutakse 5 eurot.

 

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

10 eurot aastas, seal hulgas on nii õpetajaTE (meil seekord 2 klassijuhatajat) jõulu kui sünnipäeva kingid/lilled. Lapsi on klassis alla 20. Ühe klassijuhataha korral kogutakse 5 eurot.

See tundub ok, sest meil korjatakse topelt ja lapsi ligi 30…

Jõulude aeg võiks õpetajat meeles pidada, aga see pole normaalne. Kingi hind 200-300 eurot  see 1 kink. Isegi 100 on nagu palju.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jõulukingiks koguti 3 EUR lapse kohta.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil kogutakse 5 € lapse kohta. Üks jõukamaid Tallinna eeslinnu. Mulle tundub ka paras — oleme muidu keskmisel järjel pere, aga siinse ümbruskonna kontekstis liigitume kindlalt vaesuriteks. Hulluks minna ei tasu, aga kui liiga koonerdada, ei saa ju midagi mõistlikku.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lasteaias 10.-, on õpetaja, õpetaja abi ja söögitädi. Koolis 4.-, ainult klassijuhataja.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

5 eurot lapse kohta

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lasteaias koguti ühe lapse kohta umbes 20.- Teise lapse rühmas oli 11.-

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lasteaias koguti ühe lapse kohta umbes 20.- Teise lapse rühmas oli 11.-

Kui olete nõus maksma , siis on ju okey.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil panid vanemad nimed alla ja laps kel majabduslikult polnud võimalik jäeti välja

+3
-9
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Meil panid vanemad nimed alla ja laps kel majabduslikult polnud võimalik jäeti välja

Alatu!

+16
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil panid vanemad nimed alla ja laps kel majabduslikult polnud võimalik jäeti välja

Ega õpetaja ka mingi tohman pole, selle lapse jaoks vaevalt  õpetaja suhtumine temasse muutub. Pigem muutub arvamus nende vanemate suhtes.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

6. klass ja 2 eur lapse kohta.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jõulude aeg võiks õpetajat meeles pidada, aga see pole normaalne. Kingi hind 200-300 eurot  see 1 kink. Isegi 100 on nagu palju.

Iialgi ei maksaks. Inimene saab palka tehtud töö eest.

+5
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Max 5 eur lapse kohta pean mõistlikuks. Eks oleneb laste arvust ka klassis. Kui on 30 last, siis võiks 3 eur olla lapse kohta. Ei pea mõistlikuks teha üle 100 eur kinke klassijuhatajale. Kusagil jookseb piir.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil juba koguti sügisel klassiraha 25€, nüüd küsitakse õpetaja kingi jaoks veel eraldi 5€, lapsi klassis 30

Õpetajad ei ole ammu enam mingid nii madalapalgalised, et peaksid iga sünnipäeva ja jõulude puhul saama üle 100-euroseid kingitusi. Mul ei ole midagi meelespidamise vastu, aga mingi 150€ kinkekaart tundub küll ülepingutamisena. Ma ei ole enda tööjuurest iial nii kalleid kingitusi saanud. Viimati oli juubel, siis tehti 50€ kaart, see juba oli suur asi.

Asi ongi just selles, et õpetaja ei ole ju tegelikult mingi maailma kõige vaesem ja kõige vastikuma erialaga inimene, klassis käib kindlasti lapsi, kelle vanemate palk madalam. Võiks rahulikult kinkida mingi 20-30 eurose raamatu või max 50€ kinkekaardi klassi peale. Mingi 40€ kinkekorvi söödavaga, ka väga kena.

Mina olen ise ka väikeettevõtja, mul töötab firmas üks palgaline inimene, talle tegin sel aastal firma poolt jõuluüllatusena 69€ söödava kraamiga kinkepaki (tal suur pere, muidu oleks ka teinud tagasihoidlikuma).

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil panid vanemad nimed alla ja laps kel majabduslikult polnud võimalik jäeti välja

Alatu!

Ei ole alatu. Täitsa ok on.

Meie teeme sel aastal ka nii. Klassirahaks kogutakse aastas 10€, selle eest saab nii jõulu-kui ka sünnipäevakingituse.

Summad ei ole suured ja õpetaja on tore. Kui igal aastal toimub raha mangumine, kusjuures meil on valikus ka mitte osalemine, aga vanematel pole ka nii palju “mune”, et öelda, meie pere ei osale. Küll aga jätkub süüdimatust sõimata, et kuidas ometi julgetakse temalt raha küsida.

Võimalus on, kohustust pole. Sel aastal läheb kingituse juurde kaart koos nimedega. Õiglane ja kelle jaoks me seda Potjomkinit ikka teeme.

Õpetajat see vaevalt segab ja kõik lapsukesed saavad temalt sünnipäeval ikka väikse šokolaadi. Mitte, et kont-kondi vasti süsteem oleks. Lihtsalt klassijuhataja seisab oma klassi eest ja väike jõulukingitus on elementaarne viisakus ning lihtsalt ilus.

+3
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil juba koguti sügisel klassiraha 25€, nüüd küsitakse õpetaja kingi jaoks veel eraldi 5€, lapsi klassis 30

Mille jaoks teil see klassiraha on ja kes seda kogus? Vahel on klassiraha nt mingite kunstitarvete ja kooliks vajaliku või jõulupakkide ja ürituste jaoks, kuigi kui vanem kogus, siis oleks võinud ju õpetajate kingiraha kuidagi sujuvalt sinna sisse panna tegelikult. Aga võib-olla lihtsalt sel hetkel ei mõeldud selle peale. Kas kõik üldse maksavad, võib-olla on juba arvestatud, et osa kehvemal järjel ei jaksa maksta ja ei tule päris 150 kokku, kuigi tegelikult on mu arust ka kolmandik sellest jõulukingi jaoks paljuvõitu, mu arust on normaalne mingi paarikümneeurone kink maksimaalselt. Mingi kommikarp jms või nt raamat või… Aga samas võibolla kinkijate meelest see on mõttetu träni ja teavad mingit konkreetset head asja, mis on väheke kallim ja võiks õpetajale väga meeldida. Kui on ikka väga tore ja südamlik õpetaja, võib ju sel juhul isegi aru saada asjast. Aga samas saab tegelikult ka kalli summa eest mõttetut träni osta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil korjati 2.- lapse kohta, kandsind 5 üle, sest kõik ei maksa ja saab enamvähem normaalse asja kinkida. Seda ka ei soovi, et mittemaksajate nimesid alla ei panda. Kusjuures väga vale arvmaus, et ei maksa kehval järjel vanemad. Ilmselt rahakogujal ka kihvatas, et vaesemad ja normaalsed maksvad – et see siis näitaks paremal järjel lapsevanemate suhtumist. Meil korjati 10 eurot klassiraha ja suus just heal järjel ema jaoks oli see probleem, et kuhu see raha ikka kulub.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil panid vanemad nimed alla ja laps kel majabduslikult polnud võimalik jäeti välja

Alatu!

Ei ole alatu. Täitsa ok on.

 

Ei ole jah alatu. On alandav, pugejalik ja üleolev.

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Korjati 5€ lapse kohta ning selle eest siis ostame sügisel õpetajale sünnipäevaks lilled, õpetajale jõulukingituse ning kooliaasta lõpul veel õpetajale lilled ning mingi asja.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võimalus on, kohustust pole. Sel aastal läheb kingituse juurde kaart koos nimedega. Õiglane ja kelle jaoks me seda Potjomkinit ikka teeme.

Ülimalt nõme käitumine.
Kas te arvate tõesti, et õpetaja loeb need nimed üle? Et kui klassis on 24 last ja all on 20 nime, siis tuvastab need 4 last, kelle vanemad talle kinki ei teinud? Minul kingi saajana oleks sellises olukorras pigem endal piinlik. Nimesid võrdlema ei hakkaks, aga üsna asrusaadav ju, miks need nimed seal kirjas on.

Kui raha kogumisega probleeme on, siis tasub anda kindel kuupäev ning igaüks las kannab selleks kuupäevaks oma äranägemise järgi summa ning see summa siis käiku lähebki. Kingi mõte on rõõmustada selle saajat, mitte tegeleda ärapanemisega ja häbimärgistada lapsi, kelle vanemad mingil põhjusel kingi tegemisel ei osale.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas teil lastevanemate grupid kõik olemas. Meil käib kaks teismelist koolis. Me kolisime 4 aastat tagasi. Ja ma ei tea klassijuhatajate kingitustest mitte midagi. Tõenäoliselt teevad nad loosipakid ja nende hulgas on ka õpetaja. Aga ega ma ei tea ka. Mul pole õrna aimugi, millal õpetajatel sünnipäevad on. Koroona pärast pole ühtegi arenguvestlust ka olnud. Ühe lapse praegust klassijuhatajat pole elus näinudki. Teisega kohtusin ühel koosolekul.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil panid vanemad nimed alla ja laps kel majabduslikult polnud võimalik jäeti välja

Alatu!

Ei ole alatu. Täitsa ok on.

Ei ole jah alatu. On alandav, pugejalik ja üleolev.

Meil pole tegemist majanduslikult kehval järjel olevate peredega, pigem Vingu-Viiulitega.
Ainult kobisema ollakse valmis, ei muud.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina õpetajana võin kinnitada, et ma ei ole kunagi vaadanud, kes osales kingis, kes mitte. Nii nagu ma ei erista, kes lastest on vaktsineeritud, kes mitte. Lapsed ei pea kannatama oma vanemate otsuste pärast. Igal vanemal on samuti õigus seada paika oma prioriteedid, kui raha on mujale vaja, siis olgem ausad, õpetaja kink on küll viimane koht, kuhu seda peaks rahanappuse olukorras kulutama. Lisaks aktsepteerin ma ka vanemate õigust unustada, olla stressis ülearu suure hulga pisikohustuste lisandumise pärast. Tõesti, see, ei ole maailma lõpp, kui õpetaja saab väiksema kingi või lihtsalt sooja käepigistuse..

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas teil lastevanemate grupid kõik olemas. Meil käib kaks teismelist koolis. Me kolisime 4 aastat tagasi. Ja ma ei tea klassijuhatajate kingitustest mitte midagi. Tõenäoliselt teevad nad loosipakid ja nende hulgas on ka õpetaja. Aga ega ma ei tea ka. Mul pole õrna aimugi, millal õpetajatel sünnipäevad on. Koroona pärast pole ühtegi arenguvestlust ka olnud. Ühe lapse praegust klassijuhatajat pole elus näinudki. Teisega kohtusin ühel koosolekul.

Meil FB gruppi v grupi chati pole. Arutelu toimub Stuudiumis

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil pole tegemist majanduslikult kehval järjel olevate peredega, pigem Vingu-Viiulitega. Ainult kobisema ollakse valmis, ei muud.

Otse loomulikult ollakse üksikasjalikult kursis oma laste klassikaaslaste perede majandusliku seisuga.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koolis kogutakse 5 eurot ja kink läheb ainult jõulude ajal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisan veel seda, et kaardile kirjutame ikka ühiselt alla, et soovivad lapsevanemad ja lapsed. Nimeliselt küll ei hakka seda tsirkust tegema, et ainult see, kes osales, läheb kirja. Lapsed ju ikka tahavad õpetajale head soovida, osalegu vanemad rahaliselt või mitte.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei saa aru, miks 8 klassi õpilase ema kangesti tahab õpetajale ise kinki korraldada. Õpetaja võiks ju ka loosipakis osaleda ja kõik.

 

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 60 )


Esileht Koolilaps Kingid õpetajale?