Esileht Koolilaps Kingid õpetajale?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 60 )

Teema: Kingid õpetajale?

Postitas:
Kägu

See nimede kirjutamine oleks valus ninanips neile, kelle  jaoks ei oleks see 3-5 eurot maksta keeruline, aga kes püüavad igal võimalusel teiste kulul elada. Need, kes piknikule toovad paki odavat grillvorsti, aga sööva kahe suupoolega ja pakivad koju kaasa ka. Ei usugi, et õpetaja neid nimesid loeb, aga mõnele ihnuskoile võib see mõjuda. Muidu õhinal plaksutavad kaasa, kui õpetaja salmi leb ja kingi tänuga vastu võtab.

+7
-10
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ühe lapse klassis 2 euri laps, teisel 10. Teise lapse klassis organiseerib kingitusi alati see, kes koosolekutel sõna võtab, et nemad on keskmiselt jõukamad. Et kui kellelgi teatri või ekskursiooni raha pole siis võib julgelt nende poole pöörduda. Samas annab alati kingiraha kogudes teada, mitu % klassist on juba raha kandnud. Pangu see puuduolev summa siis ise vaikides juurde, kui oma jõukust on vaja meelde tuletada. Esimesele klassijuhatajale siis kingitakse raamatupoe kinkekaart, teine saadetakse spaasse ja teatrisse.

+2
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

See nimede kirjutamine oleks valus ninanips neile, kelle jaoks ei oleks see 3-5 eurot maksta keeruline, aga kes püüavad igal võimalusel teiste kulul elada. Need, kes piknikule toovad paki odavat grillvorsti, aga sööva kahe suupoolega ja pakivad koju kaasa ka. Ei usugi, et õpetaja neid nimesid loeb, aga mõnele ihnuskoile võib see mõjuda. Muidu õhinal plaksutavad kaasa, kui õpetaja salmi leb ja kingi tänuga vastu võtab.

Käid märkmikuga ringi, kes mida tõi ja kes palju sõi? Perede võimalused ON erinevad.

+9
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ühe lapse klassis 2 euri laps, teisel 10. Teise lapse klassis organiseerib kingitusi alati see, kes koosolekutel sõna võtab, et nemad on keskmiselt jõukamad. Et kui kellelgi teatri või ekskursiooni raha pole siis võib julgelt nende poole pöörduda. Samas annab alati kingiraha kogudes teada, mitu % klassist on juba raha kandnud. Pangu see puuduolev summa siis ise vaikides juurde, kui oma jõukust on vaja meelde tuletada. Esimesele klassijuhatajale siis kingitakse raamatupoe kinkekaart, teine saadetakse spaasse ja teatrisse.

10 eur lapse kohta keeldusin maksmast. Üks aasta oli meil ka see nõudmine. Õpetaja saadeti spaasse. 30 last klassis x 10 eur on minu jaoks üle võlli. Eks korraldaja maksis puudujäävad summad ise.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Noorema lapse klassis koguti 3 eurot lapse kohta, suuremal 5 eurot. Minu jaoks OK summad, kui õpetajatele jõulukingi traditsioon on, siis kena sellega kaasa minna.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil panid vanemad nimed alla ja laps kel majabduslikult polnud võimalik jäeti välja

Päris inetu käitumine. Kõigil peredel ei ole ju võimalik maksta neid küsitud summasid. Minu laste klassis ei ole keegi kunagi näpuga järge ajanud, et kes maksab ja kes mitte, kogutakse raha teatud kuupäevani ja kogunenud summas ostetakse kink. Kingis osalemine on vabatahtlik, aga kaardile läheb ikka üldiselt, nt et 2b klass (mitte nimeliselt, et kes maksis ja kes mitte). Väga kahju lastest, kelle arvelt teatud vanemad nüüd sedasi end upitasid, et konkreetsed nimed alla.  Kas üldse mõeldi, mis tunne on õpetajal sellist kinki ja kaarti saada? Usun, et väga ebamugav ja piinlik.

+10
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil panid vanemad nimed alla ja laps kel majabduslikult polnud võimalik jäeti välja

Alatu!

Võimalus on, kohustust pole. Sel aastal läheb kingituse juurde kaart koos nimedega. Õiglane ja kelle jaoks me seda Potjomkinit ikka teeme.

Aga kelle jaoks te seda pakazuhhat teete, et näidata, kes osaleb? Täitsa haige jutt ikka, võtke sammuke tagasi ja rahunege maha, õpetaja kink ei ole eluküsimus ja inimlikkust ei tasu ka unustada. Normaalne ja inimlik käitumine oleks mitte nimed ritta panna, vaid lihtsalt et selle ja selle klassi poolt.

+10
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil on parima tulemuse andnud sellised kogumised, kus pole mingeid kindlaid numbreid – ostetakse lihtsalt kogunenud raha eest. Mõni tunneb siis, et pole survet ja kannab. Mõni tahakski rohkem maksta, kui küsitud 2-3 eurot. Ja kui mõni mingil põhjusel ei kanna, pole ka hullu.

Õpetaja jaoks on selline nimedega kaart vast ebamugav – see näitab, et vanematel on erimeelsused olnud kingituse osas. Seda tunnet ei peaks kunagi kingisaajale tekitama.

+11
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil on parima tulemuse andnud sellised kogumised, kus pole mingeid kindlaid numbreid – ostetakse lihtsalt kogunenud raha eest. Mõni tunneb siis, et pole survet ja kannab. Mõni tahakski rohkem maksta, kui küsitud 2-3 eurot. Ja kui mõni mingil põhjusel ei kanna, pole ka hullu.

Õpetaja jaoks on selline nimedega kaart vast ebamugav – see näitab, et vanematel on erimeelsused olnud kingituse osas. Seda tunnet ei peaks kunagi kingisaajale tekitama.

Meil toimib see nii väga hästi. Kedagi taga ei aeta, et maksa ära, nimesid ei nimetata, et kes maksnud, kes mitte. Vabatahtlik kõik ja kuna korjatav summa on ka mõistlik 2-5 eurot olnud, siis ongi kingi orgunnija öelnud, mis kuupäevani ülekandeid ootab, ei mingit nahutamist ega häbistamist ega ka endale negatiivsete emotsioonide tekitamist sellega, et sel ja sel veel maksmata. Olen ka ise olnud nii lasteaias kui ka koolis laste rühmas/klassis see rahakoguja, ootan lihtsalt selle kokkulepitud kuupäevani ja siis selle summa eest, mis kogunenud saabki kingi osta.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See nimede kirjutamine oleks valus ninanips neile, kelle jaoks ei oleks see 3-5 eurot maksta keeruline, aga kes püüavad igal võimalusel teiste kulul elada. Need, kes piknikule toovad paki odavat grillvorsti, aga sööva kahe suupoolega ja pakivad koju kaasa ka. Ei usugi, et õpetaja neid nimesid loeb, aga mõnele ihnuskoile võib see mõjuda. Muidu õhinal plaksutavad kaasa, kui õpetaja salmi leb ja kingi tänuga vastu võtab.

Käid märkmikuga ringi, kes mida tõi ja kes palju sõi? Perede võimalused ON erinevad.

Mis märkmikuga? Selleks on pangaarve, kuhu raha ülekantakse.  2-3 nädalat varem saadetakse e-kiri, et palun kanda  2-3  eurot õpetaja jõulukingi raha ja 2 -3eurot ei ole küll selline summa, mis jalust maha lööks. Taunin tõesti neid 10 euro kogumisi (meil on see aastane klassiraha, mida sügisest hakatakse korjama).

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui mingil hetkel vanaks sain, lõpetasin sellistes kohtades rahaandmise ära. Kui tahan, jaksan õpsile ka ise mingi kingi osta. Kui tunnen, et tahan. Aga sellist lollust, et saadame õpsi spaasse ja kirjutame alla vaid osade laste nimed ja las ihnuskoid siis häbnevad…ei tööta sellised trikid mu peal.

+1
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis märkmikuga?

Ise ütlesid, et vaatad, kes mida tõi ja palju sõi

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma eeldan, et kaardile pandaks siis ikkagi lapsevanemate nimed ehk need, kes tegelikud maksjad on. Mitte laste omad. Kui sa siin kaardi abil mittemaksjatele kättemaksu korraldamas oled…

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga kust need, kes ei maksnud ja kelle nimesid kaardile ei pandud, üldse teavad, et nende nimesid kaardil pole? Kas siis kirjutati kuhugi suurelt nt. e-kooli või fb klassigruppi, et kes ei maksnud kaardile ei saanud?

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui mingil hetkel vanaks sain, lõpetasin sellistes kohtades rahaandmise ära. Kui tahan, jaksan õpsile ka ise mingi kingi osta. Kui tunnen, et tahan. Aga sellist lollust, et saadame õpsi spaasse ja kirjutame alla vaid osade laste nimed ja las ihnuskoid siis häbnevad…ei tööta sellised trikid mu peal.

Töötab, töötab.  Ega sa muidu siia kirjutama ei kipu, et raha on küll ja kingi teen siis kui endale sobib.

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Päris inetu käitumine. Kõigil peredel ei ole ju võimalik maksta neid küsitud summasid. Minu laste klassis ei ole keegi kunagi näpuga järge ajanud, et kes maksab ja kes mitte, kogutakse raha teatud kuupäevani ja kogunenud summas ostetakse kink. Kingis osalemine on vabatahtlik, aga kaardile läheb ikka üldiselt, nt et 2b klass (mitte nimeliselt, et kes maksis ja kes mitte). Väga kahju lastest, kelle arvelt teatud vanemad nüüd sedasi end upitasid, et konkreetsed nimed alla. Kas üldse mõeldi, mis tunne on õpetajal sellist kinki ja kaarti saada? Usun, et väga ebamugav ja piinlik.

Ja eriti alatu on panna LAPSE nimi, sest ega õpetaja kingiraha ju lapse rahakotist ei tule. Ega laps ju midagi valesti ei ole teinud, kui vanemad unustasid või neil pole võimalusi.

Mina nt ei jaksa ka endale spaatamist lubada, aga õpetajatele, näe, justkui oleks kindlasti vaja.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Töötab, töötab. Ega sa muidu siia kirjutama ei kipu, et raha on küll ja kingi teen siis kui endale sobib.

See siin on avaliku arutelu koht.

Mu ema oli üle 40. aasta kasvataja. Ma olen igasuguseid kingiralle pealt näinud ja oma arvamuse kujundanud üsna noores eas.

(üsna veider on saada rohelist siidsalli, kuhu laste nimed kuldsega peale trükitud).

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olin juhuslikult esimest korda kingi tegija. Ootasin lihtsalt laekunud summa ära, 5 eurot laps. Kolme lapse eest ei makstud. Saadud summa eest ostsin kingi ja kedagi taga ajama ei hakanud. Ei saa selline asi kohustuslik olla. Polnud mingit stressi. Eelnevatel aastatel on taga aetud mitte maksjaid. Ehk see nüüd muutub.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olin juhuslikult esimest korda kingi tegija. Ootasin lihtsalt laekunud summa ära, 5 eurot laps. Kolme lapse eest ei makstud. Saadud summa eest ostsin kingi ja kedagi taga ajama ei hakanud. Ei saa selline asi kohustuslik olla. Polnud mingit stressi. Eelnevatel aastatel on taga aetud mitte maksjaid. Ehk see nüüd muutub.

aga sa võiks positata pildi, et mida õpetajale kinkisite, sest äkki mõni vanem lihtsalt ei märganud  või unustas maksta.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

aga sa võiks positata pildi, et mida õpetajale kinkisite, sest äkki mõni vanem lihtsalt ei märganud või unustas maksta.

Et siis paneks 15€ oma tasku?

0
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

aga sa võiks positata pildi, et mida õpetajale kinkisite, sest äkki mõni vanem lihtsalt ei märganud  või unustas maksta.

Ei unustanud. Kahe puhul oli teada, et ilmselt sealt raha ei tule. Kolmas millegipärast kirjutas mulle mitu korda, et kohe maksab, kuid ei teinudki seda.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mu ema oli üle 40. aasta kasvataja. Ma olen igasuguseid kingiralle pealt näinud ja oma arvamuse kujundanud üsna noores eas.

(üsna veider on saada rohelist siidsalli, kuhu laste nimed kuldsega peale trükitud).

Mitu salli emal oli lõpuks? Meie poolt kingiti ka sall sel aastal õpetajale. Viiekümneeurone sall. Ja muu söödav nodi oli lisaks, kokku 100€. Selline raha tuulde loopimine. Minu meelest on tore, et õpetajale ka kink tehakse, aga see võiks pigem sümboolne olla. Kommikarp ja ilus kaart või midagi sellist. See raha teema tekitab alati mõnes ebaõigluse tunnet.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

aga sa võiks positata pildi, et mida õpetajale kinkisite, sest äkki mõni vanem lihtsalt ei märganud või unustas maksta.

Et siis paneks 15€ oma tasku?

Seda summat annab hiljem kasutada. Kevadel tulevad kingi teemad jälle päevakorda.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul jäi ka seekord maksmata, info lihtsalt ei jõudnud minuni. E-mailile, mida kasutan ja mis igale poole kontaktiks on pandud, pile midagi tulnud.  Nüüd, tagantjärgi avastasin, et gmailile, mida vaatan vbl korra kuus, kui sedagi, oli ilmunud mingi poolik tekst, keegi küsis, et kas teeme ja keegi vastas, jah, tore. Ei mingit summat ega arve nr.  Et äkki tasuks rahakorjajatel huvi tunda, kas info on ikka kõigini jõudnud.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mitu salli emal oli lõpuks? Meie poolt kingiti ka sall sel aastal õpetajale. Viiekümneeurone sall. Ja muu söödav nodi oli lisaks, kokku 100€. Selline raha tuulde loopimine. Minu meelest on tore, et õpetajale ka kink tehakse, aga see võiks pigem sümboolne olla. Kommikarp ja ilus kaart või midagi sellist. See raha teema tekitab alati mõnes ebaõigluse tunnet.

No aeg oli natuke teine, nõukaarg ja varane eesti aeg. Küünlajalgu oli üle kümne. Ei põletanud mu ema ühtegi küünalt. Või siis komplektis lauakell ja küünlsjalg, mõlemad kauniststud siniste plastikust delfiinidega.

Kusjuures latt korralkku suitsuvorsti või paar kilo liha oleks nõukaajal isegi ära kulunud, aga vot neid ei saanud.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Päris inetu käitumine. Kõigil peredel ei ole ju võimalik maksta neid küsitud summasid. Minu laste klassis ei ole keegi kunagi näpuga järge ajanud, et kes maksab ja kes mitte, kogutakse raha teatud kuupäevani ja kogunenud summas ostetakse kink. Kingis osalemine on vabatahtlik, aga kaardile läheb ikka üldiselt, nt et 2b klass (mitte nimeliselt, et kes maksis ja kes mitte). Väga kahju lastest, kelle arvelt teatud vanemad nüüd sedasi end upitasid, et konkreetsed nimed alla. Kas üldse mõeldi, mis tunne on õpetajal sellist kinki ja kaarti saada? Usun, et väga ebamugav ja piinlik.

Meil täpselt sama.  Osaleda võib ka ühe euroga või siis üldse mitte. Pärast vaatame, mis kogunenud summa eest saab. Alla kirjutatakse ka ühiselt. Kaubanduses on igasuguseid ilusaid ja toredaid asju saada, pakid liiguvad ka kiiresti. Pole kordagi olnud jama, et kui ei planeeri kohe konkreetset kinki ja summat, siis jääd millestki ilma.

Väga mõnus ja pingevaba süsteem. Soovitan.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Need kingid on ajast kui koguaeg oli vaja “määrida” kedagi, kellest midagi sõltus. Selline kinkimine tuleks korruptsiooniks nimetada. Ja kingitus on asjakohane siis kui õpetaja lahkub, siis saab rääkida tänust. Aga kui õpetaja jätkab on tegemist tulevase tegevuse mõjutamisega ja on ajast kui määrida oli vaja endale vajalikke inimesi. Inimesed on võtnud tava üle ja isegi enam ei mäleta, millest see tulnud on.

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Need kingid on ajast kui koguaeg oli vaja “määrida” kedagi, kellest midagi sõltus. Selline kinkimine tuleks korruptsiooniks nimetada. Ja kingitus on asjakohane siis kui õpetaja lahkub, siis saab rääkida tänust. Aga kui õpetaja jätkab on tegemist tulevase tegevuse mõjutamisega ja on ajast kui määrida oli vaja endale vajalikke inimesi. Inimesed on võtnud tava üle ja isegi enam ei mäleta, millest see tulnud on.

Ei olnud minu kooliajal mingit õpetsjate kinke, nääridel osales lastega loosipakis ja sünnipäevaks tõi igaüks ise lilled. Põhikooli ja keska lõpuks tehti midagi.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei olnud minu kooliajal mingit õpetsjate kinke, nääridel osales lastega loosipakis ja sünnipäevaks tõi igaüks ise lilled. Põhikooli ja keska lõpuks tehti midagi.

Ka mina ei mäleta, et kooliajal oleks õpetajatele lastevanemate poolt igal aastal midagi muudkui kingitud ja kingitud. Jah, 1. septembril saadeti laps lillega kooli – õpetajale. Aga muid kinke küll ei tehtud.

Ja kingitus on asjakohane siis kui õpetaja lahkub

Täpselt minu mõte. Asjakohane oleks üks kingitus, siis kui klass lõpetab või õpetaja mingil põhjusel lõpetab klassiga tegelemise.

Nn. ühiskondlikke jõulukinke tehtagu eelkõige lastele. Täiskasvanute puhul võiks jõulukingid jääda peresiseseks asjaks.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Seda summat annab hiljem kasutada. Kevadel tulevad kingi teemad jälle päevakorda.

Miks kevadel õpetajale kinki vaja on?  Kevadel tulb kink kõne alla ainult põhikooli ning gümnaasiumi või siis algklasside lõpus.

+1
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 60 )

Esileht Koolilaps Kingid õpetajale?