Esileht Pereelu ja suhted Kingid peres

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 52 )

Teema: Kingid peres

Postitas:
Kägu

Meil on 2 täiskasvanud last, mõlemad veel õpivad ja on meie ülalpidamisel. Meil on abikaasaga sünnipäevad lähestikku, seega ühised sõbrad ja lähisugulased saab ühe korraga kutsutud. Oma pere ringis saab ikka kõik sünnipäevad eraldi tähistatud. Üks lastest uuris enne abikaasa sünnipäeva, mis me talle kinkida kavatseme, et kingitus ikka näitaks et me temast hoolime . Ma siis ütlesin, mis mul plaanis, sünnipäeval tõi laps oma taskuraha eest veel eraldi kingutuse (riideese, sellises stiilis mida abikaasa kannab). Väga armas, laps näitab välja et ta oma vanemast hoolib. Teine laps on suhteliselt ignorantne, õnne soovib aga ise kinke ei tee (jõuludeks teeb), no ma tegelikult ei ootagi et laps minule minu enda raha eest kinki teeks.

Järgneval nädalavahetusel käisid mõned sõbrad ja sugulased, kingituse teinud lapse kaaslane oli ka kutsutud abikaasa poolt. Abikaasale toodi kingitus, minule lilled (teine sünnipäev ju ka peres), täitsa ok  minu poolest, ma ei eeldagi et üks pidu võrdub 2 kinki.

Minu sünnipäeval saatis laps mulle sõnumi “palju õnne”, kui jälle koju tuli, siis küsis kas lilled meeldisid  (no kahjuks olid juba ära närtsinud), vastasin midagi ebamäärast. Ma ei tea, kas ta enne minu sünnipäeva ka abikaasalt küsis samu küsimusi (et kuidas ikka näidata et me temast hoolime), ma oleks vist väikese šokolaadi üle ka rõõmus olnud, et minust ka hoolitakse.

Varsti on sel samal lapsel sünnipäev tulemas ja ta saatis mulle juba lingi, mida ta sünnipäevaks tahaks. Miks just mulle aga mitte abikaasale ehk oma teisele vanemale? Ma tean et see on lapsik, aga nii ma just praegu tunnen, et laps on oma vanemaid ebavõrdselt kohelnud.

Täiskasvanud noore vaatevinklist kuidas antud situatsioon paista võiks? Et ta nagunii ei hooli kinkidest või on mõttetu tarbimise vastane? On mingi mõttetu lapsevanem, kellele vastu mingit hoolimist polegi (võimalik aga vähetõenäoline variant)? Maksab kõik mu kulud kinni, ei hakka tema enda raha eest talle midagi ebavajalikku ostma?

+7
-18
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Täiskasvanud lapsed?

Ignorantne laps üldse eiras? Ei teinud kõssamagi? Ülalpidamisraha ootab ikka?

See lilled toonud laps on see hooliv laps? Ise juba pereinimene, kahekesi ronisid sünnipäevale?

Teil kuskil midagi viltu läinud.

Ma ignoks ja ei kingiks midagi. Kui kingid, eriti võigas, et tellimuse peale, seda rohkem end alandad.

Meil on isegi juba 7-aastased oma taskurahast säästnud, et mingi pisike shokolaad vms kingiks pakkuda, kui email v isal sünnipäev. Niiii püüavad, kingituse väärtus ei mängi üldse rolli. Lihtsalt see, et lapseke planeerib ja säästab ja pusserdab selle pakki…

Täiskasvanud poeg tuleb alati lillede ja kingiga, ta teab, mis meile meeldib.

Kui näen, kuidas nad hoolivam, siis pole probleem kümnekordses väärtuses kinke vastu teha, ikkagi lapsed. Vastasel juhul oleks viimane aeg õppetund anda ja kala näoga küsida, ahhh, mis kink? Ei teekski kinki. Milleks?

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Natuke lapsik võibolla, aga selle lingi saatmise peale oleks küll tahtnud sealsamas hüüatada, et oi, kullake, ma sain nagu aru, et me sinuga ei tee omavahel kinke?!

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Natuke lapsik võibolla, aga selle lingi saatmise peale oleks küll tahtnud sealsamas hüüatada, et oi, kullake, ma sain nagu aru, et me sinuga ei tee omavahel kinke?!

Ma see sama kägu.
Jäi kirjutamata, et meie peres tehakse kinke küll, st lapsed teevad emale, isale ja omavahel ka. Nad on alles teismelised, mitte täiskasvanud, aga juba tillukesest saadik on teinud, ka tähtpäevadeks, täitsa ise koolitasin nad sedasi välja – kasvõi mingi kommikarbi või muu sümboolse asja saavad kõik kõigilt, just et õpetada lastele seda, et vahel peab andma ka, mitte ainult enesestmõistetavalt saama, saama, saama.

(Mu oma lapsepõlves oli kuidagi nii elementaarne, et õega tegime emale-isale kinke, jõulude ajal (natuke suuremana) juba ka vanaemale, vanaisale. Mäletan nt, et heegeldasime emale kaelakee (küll see võis “kaunis” olla!) ja tuunisime mingeid oma asju kinkideks, tõenäoliselt olid need suuresti totaalsed käkerdised, aga just märgina hoolimisest ikkagi olulised nii saajale kui tegijale.)

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No aga äkki sa ise oled öelnud, et ei hooli kinkidest?

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil üldiselt ikka on kinkimise komme. Lapse käest küsin ise linki, mida ta sõnnipäevaks tahab, eelistame kõik pigem kinke, mida tõesti tahame. Kas ma solvuks, kui laps mehele teeks kingi, aga mulle mitte? Vot ei teagi, võibolla isegi natuke solvuks. Mitte selle kingi enda, vaid märkamata jätmise pärast. Aga lapsele tema soovitud asja ma kingiks ikka.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil üldiselt ikka on kinkimise komme. Lapse käest küsin ise linki, mida ta sõnnipäevaks tahab, eelistame kõik pigem kinke, mida tõesti tahame. Kas ma solvuks, kui laps mehele teeks kingi, aga mulle mitte? Vot ei teagi, võibolla isegi natuke solvuks. Mitte selle kingi enda, vaid märkamata jätmise pärast. Aga lapsele tema soovitud asja ma kingiks ikka.

Antud juhul pole aru saada, kes kingist ilms jäi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lingi saatis emale – ju tal sinuga lähedasemad suhted, tema vast siiski eeldab, et olete üks leibkond, tema ei pruugi teada, kuidas teil rahad ja asjad jagatud on.

Kui mina tööl ei käinud, vaid õppisin, siis vanematele kinke ei teinud, samas ise neilt ka väga midagi ei saanud. Midagi sümboolset või maiust vast ikka, aga mingeid oma soovide täitmist küll mitte. Aastatel 2000+.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võiks teema paremini sõnastada. Ühel hetkel on lapsed täiskasvanud ja vanemate ülalpidamisel ?, ühel neist kaaslane? Teisel hetkel on mõlemad alles teismelised?!

Ühesõnaga, ütle, et ootad kinki ja enne midagi talle ei kingi, kui on sulle kingi teinud. Mis sest, et saad kingi enda raha eest siis.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ehk käis see mingi sellise loogika järgi, et mehed lilledest ei hooli, on vaja kinki. Naised teevad lilled rõõmsaks.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Appi, nagu päriselt ka keegi tunneb ennast solvunult, et laps kinki ei teinud ja kinkis ainult lilled:(

Ma enda lastelt ei oota kinke, kuid teen neile. Ei hooli absoluutselt asjadest, kui midagi tahan, siis ostan endale ise. Mulle piisaks ka laste kallistusest. Ei saa ka aru, kui mingi naine kurdab, et mees talle kinki ei teinud, osta ise siis või ära tee ka mehele.

 

+10
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saanud tekstist tegelikutl aru. Kas su abikaasa (lapse isa) sai sellelt lapselt siis tegelikult kaks kinki – ühe lapse käest ja teise tema kaaslaselt? Ja sina said ainult ühe kingi – lilled?

Ma küll ei taipa, miks lilli ei võiks kingina võtta. Kuigi antud juhul jääb mulje nagu su laps arvaks, et sulle lilled kangesti meeldivad, aga tekstist jäi mulje, et sa ei oska neid isegi vaasi mitte panna. Väga imelik. Ehk on lapsel tõesti täiesti mööda arvamus, mis ta emale meeldib…

Ma arvan,et mina vanemana teeks lapsele kindlasti kinki, ükskõik kas mulle tema kingitud lilled meeldisid või ei. Samas ma vist ei ostaks/kingiks lapsele mingit tema ette antud lingi järgi asja. See pole minu meelest mingi kingitus vaid lihtsalt vajaliku asja ostmine teisele inimesele. Äärmisel juhul siis annaks/kingiks lapsele raha selle asja ostmiseks (kas kogu summa või osaliselt, oleneb kui kallis asi on).

Ag asa peaksid lapsega sellest kõigest rääkima. Eriti seetõttu, et sa ei pea lilli toredaks kingiks vaid oled solvunud nüüd nagu su laps sind ei austaks… Võibolla ei austagi, kes teab mis suhted teil on.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Appi, nagu päriselt ka keegi tunneb ennast solvunult, et laps kinki ei teinud ja kinkis ainult lilled:

:). Tegelikult võiks selline ebavõrdsuse olemus neil ju väga selge olla. Lastel muud polegi- aga miks tema saab? Terve lapsepõlve on meie lapsed ajanud taga võrdsust ja nö võidelnud ebavõrdsusega, kui õde sai midagi muud, mis tundus parem. Ja nüüd on ebavõrdsus täiesti unustatud? Täiskasvanu? Või see vallanduks uuesti, kui puudutaks teda end? 🙂

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõistan, et oma lastest on raske nii kirjutada. Ja saan aru, et sind häirib see, et oma isale tehti kingitus läbi sinu nõuande. Kui sinule ei tehtud midagi, ei isaga nõu pidades ega ise midagi välja mõeldes.
Ja nüüd soovitakse ise kingitust, saates sulle lingi soovi kohta.
Kas see on esimest korda nii?
Meie kõike siin oletada ei oska. Et miks nii on. Esimese asjana tuli meelde selline asi, kus emad on peres mitmeid kordi ise eelnevalt kunagi käitunud nii: oi, ärge mulle midagi kinkige, mul pole midagi vaja, või kui pakutakse midagi või jagatakse midagi, siis ema on öelnud, sööge teie, ma ei taha midagi. Oletus.
Kui lapsed arvavad, et isale on vaja kinki, emale mitte, siis on see muidugi vahetegemine. Õige oleks, kui sa küsiks kenasti ja otse lapselt, et miks nii on. Kas sa julged seda oma lapselt küsida? Ma ise küsiks, kui lapsed on veel nii noored täiskasvanud. Kui 40 on, siis ei küsiks enam.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Appi, nagu päriselt ka keegi tunneb ennast solvunult, et laps kinki ei teinud ja kinkis ainult lilled:(

Ma enda lastelt ei oota kinke, kuid teen neile. Ei hooli absoluutselt asjadest, kui midagi tahan, siis ostan endale ise. Mulle piisaks ka laste kallistusest. Ei saa ka aru, kui mingi naine kurdab, et mees talle kinki ei teinud, osta ise siis või ära tee ka mehele.

Sul on vist probleeme teiste inimeste tunnete valideerimisega.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pidin kolm korda lugema, et kõigest aru saada, aga kui sind härib, et abikaasale tehti ekstra kingitus ja sina said vaid ühed kiiresti närtsivad lilled, siis kutsu kokku perekoosolek ja ütle, et sulle edaspidi nii ei sobi, lilled hoolivust ei näita ja tunned end solvatuna.
Meie ei tea, mis võib olla olukorra taustaks. Ilmselt ei osatud sulle lihtsalt muud kinkida, aga võibolla ei ole sulle varasemad kingitused meeldinud, võibolla nad arvasid, et toimub vaid abikaasa sünnipäev (kuna tema lapse elukaaslase kutsus – ajend kingituseks sealt?), võibolla su laps küsis sinu abikaasalt sama küsimuse ja abikaasa ütles, et piisab lilledest jne jne.
Isiklikult oleksin vaid lillede üle õnnelik ja ei teeks meelepaha kui abikaasa sai rohkem kingitusi. Alles täiskasvanuks saanud lapsed ei oska tihti nii mõelda, oota mõned aastad!
Ja “lapse” seisukohast võttes: kellele siis oma kingisoovist veel rääkida, kui mitte oma kallile emale?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oh oleks mul vaid sellised mured, et kas lapse kink on piisavalt hea. Praegu pole abikaasatki, kelle puhul pingsalt jälgida, kas laps tegi talle parema kingi.

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

:). Tegelikult võiks selline ebavõrdsuse olemus neil ju väga selge olla. Lastel muud polegi- aga miks tema saab? Terve lapsepõlve on meie lapsed ajanud taga võrdsust ja nö võidelnud ebavõrdsusega, kui õde sai midagi muud, mis tundus parem. Ja nüüd on ebavõrdsus täiesti unustatud? Täiskasvanu? Või see vallanduks uuesti, kui puudutaks teda end? ????

Just, terve lapsepõlve aetakse juuksekarva lõhki, et poleks “ebakas” ja nüüd tehakse isale kink (eraldi arutades, et see ikka hoolimist näitaks) ja sulle kingiti lilled? Kas isa kannab talle taskuraha või sina?

Kui olla väiklane, siis las sünnipäevaks talle isa kingib tolle asja ja sina vii talle lilled 🙂 Tegelt ma muidugi oma lapsega nii nõmetsema ikka ei hakkaks, kui selline vahetegemine ei hakka korduma või süvenema. Lollakate mängude ja tagasitegemiste asemel küsiks otse ja rahulikult, kuidas seekord nii läks, et sinule “hoolimist näitavat” kingitust üldse ei jagunud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui olla väiklane, siis las sünnipäevaks talle isa kingib tolle asja ja sina vii talle lilled ????

Isa ja ema ei tee kunagi lastele eraldi kinke. Kui nad just lahus ei ela. Kink tehakse ju vanemate poolt. Või tehakse teistes peredes ka koos elades eraldi?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina oleksin solvunud kui laps ühele vanemale- isale teeks kingi ja teisele- emale ainult lilled. Seda enam, et kassi pärast ei saa ma seda ilu nii ehk nii lubada. Ja emale, kes on siiski naine, tuleb ikka pigem kingitus ja isad, kes kinkidest vähem hoolivad viiks miskit talle meeldivat söögikraami või konjaki, aga iialgi ei jätaks ema kingituseta. Mina emana olen igati kingituse vääriline.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on 2 täiskasvanud last, mõlemad veel õpivad ja on meie ülalpidamisel. Meil on abikaasaga sünnipäevad lähestikku, seega ühised sõbrad ja lähisugulased saab ühe korraga kutsutud. Oma pere ringis saab ikka kõik sünnipäevad eraldi tähistatud. Üks lastest uuris enne abikaasa sünnipäeva, mis me talle kinkida kavatseme, et kingitus ikka näitaks et me temast hoolime . Ma siis ütlesin, mis mul plaanis, sünnipäeval tõi laps oma taskuraha eest veel eraldi kingutuse (riideese, sellises stiilis mida abikaasa kannab). Väga armas, laps näitab välja et ta oma vanemast hoolib. Teine laps on suhteliselt ignorantne, õnne soovib aga ise kinke ei tee (jõuludeks teeb), no ma tegelikult ei ootagi et laps minule minu enda raha eest kinki teeks.

Järgneval nädalavahetusel käisid mõned sõbrad ja sugulased, kingituse teinud lapse kaaslane oli ka kutsutud abikaasa poolt. Abikaasale toodi kingitus, minule lilled (teine sünnipäev ju ka peres), täitsa ok minu poolest, ma ei eeldagi et üks pidu võrdub 2 kinki.

Minu sünnipäeval saatis laps mulle sõnumi “palju õnne”, kui jälle koju tuli, siis küsis kas lilled meeldisid (no kahjuks olid juba ära närtsinud), vastasin midagi ebamäärast. Ma ei tea, kas ta enne minu sünnipäeva ka abikaasalt küsis samu küsimusi (et kuidas ikka näidata et me temast hoolime), ma oleks vist väikese šokolaadi üle ka rõõmus olnud, et minust ka hoolitakse.

Varsti on sel samal lapsel sünnipäev tulemas ja ta saatis mulle juba lingi, mida ta sünnipäevaks tahaks. Miks just mulle aga mitte abikaasale ehk oma teisele vanemale? Ma tean et see on lapsik, aga nii ma just praegu tunnen, et laps on oma vanemaid ebavõrdselt kohelnud.

Täiskasvanud noore vaatevinklist kuidas antud situatsioon paista võiks? Et ta nagunii ei hooli kinkidest või on mõttetu tarbimise vastane? On mingi mõttetu lapsevanem, kellele vastu mingit hoolimist polegi (võimalik aga vähetõenäoline variant)? Maksab kõik mu kulud kinni, ei hakka tema enda raha eest talle midagi ebavajalikku ostma?

Õudselt segaselt kirjutad!

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte muhvigi ei saa tekstist aru! Kas üks laps tõi isale kingi ja emale lilled ning teine ei toonud kummalegi midagi? Ja kumma peale teemaalgataja siis solvunud on? Kas need lapsed on täiskasvanud või teismelised? Täiskasvanud inimene võiks suuta oma jutu arusaadavamalt kirja panna. Või on solvumisest afektiseisund tõesti nii suur? Kui ta sama segaselt end ka lastega suheldes väljendab, siis ei imesta, et need aru aru ei saa, mida ema ootab.

Tegelikult on see täiskasvanud inimeste solvumine üldse täiega naeruväärne. Mul on ema samasugune – ise juba ammu pensionär, aga ühtelugu kas mõne sõbranna või pereliikme peale solvunud. Küll ütles üks midagi kahemõttelist, küll vaatas teine kummalise pilguga, küll ei käitunud kolmas ootuspäraselt. Kurat, tehke oma suu lahti ja rääkige inimestega, kui teid miski häirib.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas lilled sai isa või ema??

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teine laps on suhteliselt ignorantne, õnne soovib aga ise kinke ei tee (jõuludeks teeb), no ma tegelikult ei ootagi et laps minule minu enda raha eest kinki teeks.

Oot, kas sa siis eeldad, et laps teeb sulle kinke, või mitte? Või teed sa lastel vahet: ühelt ei eelda kinke, aga teise puhul ei ole isegi lilledega rahul, vaid peab veel ka kingitus olema?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teine laps on suhteliselt ignorantne, õnne soovib aga ise kinke ei tee (jõuludeks teeb), no ma tegelikult ei ootagi et laps minule minu enda raha eest kinki teeks.

Oot, kas sa siis eeldad, et laps teeb sulle kinke, või mitte? Või teed sa lastel vahet: ühelt ei eelda kinke, aga teise puhul ei ole isegi lilledega rahul, vaid peab veel ka kingitus olema?

Ma arvan, et teemaalgataja ei ole rahul sellega, et laps isale tegi kinki ja veel küsis temalt, mida kinkida, et see hoolimist näitaks, aga teemaalgatajale ei teinud. Ehk et asi pole selles, et teemaalgataja teeks lastel vahet, vaid selles, et laps teeb vanematel vahet.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Natuke segaselt kirjutatud jah, aga ma saan aru, et oled (armu)kade, et mehele toodi nagu päriskink ja sulle ainult lilled või siis ei toodud midagi. Mul emana ei ole oma laste jaoks kahju millestki, juhul kui saan seda endale lubada. Kui midagi tahavad ja ma saan seda lubada, siis ikka kingin, ükskõik, millised meil siis parasjagu suhted on. Vastukinke ei oota kunagi. Kingitus ei ole minu silmis hoolimise märk, vaid pigem nagu sotsiaalne norm. Ma ise nt sünnipäevi ei tähista, seepärast pole õpetanud ka oma lapsi tähtpäevi meeles pidama, ma usun, nad ei teagi, millal mul sünnipäev on 🙂 Ületähtsuatatud teema täiesti, aga usun, et paljude jaoks on see mingil põhjusel oluline, et laps oma kiindumust kuidagi materiaalselt näitaks.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas see on nüüd esimene kord, kui kumbki laps kinki ei tee?

Lapsed õpivad ikka läbi eeskuju.

Selles olukorras ma teeks lapsele lilled ja kommikarbi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte muhvigi ei saa tekstist aru! Kas üks laps tõi isale kingi ja emale lilled ning teine ei toonud kummalegi midagi? Ja kumma peale teemaalgataja siis solvunud on? Kas need lapsed on täiskasvanud või teismelised?

Sa ei saanud teemaalgatusest aru, kas lapsed on täiskasvanud või teismelised? Kas sul on lugemispuue?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sinu abikaasa on ka, laste vanem? Või su uus abikaasa???

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teine laps on suhteliselt ignorantne, õnne soovib aga ise kinke ei tee (jõuludeks teeb), no ma tegelikult ei ootagi et laps minule minu enda raha eest kinki teeks.

Oot, kas sa siis eeldad, et laps teeb sulle kinke, või mitte? Või teed sa lastel vahet: ühelt ei eelda kinke, aga teise puhul ei ole isegi lilledega rahul, vaid peab veel ka kingitus olema?

Ma arvan, et teemaalgataja ei ole rahul sellega, et laps isale tegi kinki ja veel küsis temalt, mida kinkida, et see hoolimist näitaks, aga teemaalgatajale ei teinud. Ehk et asi pole selles, et teemaalgataja teeks lastel vahet, vaid selles, et laps teeb vanematel vahet.

No aga teiselt lapselt ei saanud kumbki üldse vist midagi ja see ei tundu probleemiks olevat – seepärast tekitab teemaalgataja jutt segadust.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 52 )


Esileht Pereelu ja suhted Kingid peres