Esileht Pereelu ja suhted Kingid peres

Näitan 22 postitust - vahemik 31 kuni 52 (kokku 52 )

Teema: Kingid peres

Postitas:
Kägu

Mitte muhvigi ei saa tekstist aru! Kas üks laps tõi isale kingi ja emale lilled ning teine ei toonud kummalegi midagi? Ja kumma peale teemaalgataja siis solvunud on? Kas need lapsed on täiskasvanud või teismelised?

Sa ei saanud teemaalgatusest aru, kas lapsed on täiskasvanud või teismelised? Kas sul on lugemispuue?

Ei saanud aru jah, sest esimeses lauses kirjutab ta, et lapsed on täiskasvanud, aga allpool lisab, et ei tahagi, et laps talle tema enda raha eest kingitusi teeks. Ja siis nagu ikka tahab kingitusi. Ongi ju üks suur segapuder.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõigepealt küsiks mehelt, et kas selle ühe lapsega oli juttu ka ema rõõmustavast kingist. Võib-olla mees ütles lapsele, et ema kinki ei taha , ainult lilled meeldivad ja nii siis laps tegigi. Keegi ei saa arugi, et mingi solvumine on emal sellega seoses.

Kui mees ütleb, et mingit kingi teemalist vestlust ei olnud lapsega siis saadaks südamerahuga mehele lapse kingisoovi lingi ja ütleks et sinu poolt on lilled.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oeh, meil ka midagi vussi läinud. Poeg ei kingi kunagi kellelegi midagi. Ja ma saan aru, et see ei tähenda mittehoolimist, vaid me oleme midagi nihu kasvatusega teinud:)

Ega tal vanematelt midagi õppida ka pole. Me tõesti ei oska omavahel enam midagi kinkida. Kui kellelgi mingi soov tekib, räägime omavahel ja läheme otsime netist või kaubandusest midagi koos ja eks siis see kinkija pool maksab. Iga kord ütleme omavahel, et ei raiska raha kohustuslike kingituste jaoks, hoiame kokku ja reisime parem kasvõi naaberkülla.

Jõulud on suur katastroofiaeg. Kohustus.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte muhvigi ei saa tekstist aru! Kas üks laps tõi isale kingi ja emale lilled ning teine ei toonud kummalegi midagi? Ja kumma peale teemaalgataja siis solvunud on? Kas need lapsed on täiskasvanud või teismelised?

Sa ei saanud teemaalgatusest aru, kas lapsed on täiskasvanud või teismelised? Kas sul on lugemispuue?

Ei saanud aru jah, sest esimeses lauses kirjutab ta, et lapsed on täiskasvanud, aga allpool lisab, et ei tahagi, et laps talle tema enda raha eest kingitusi teeks. Ja siis nagu ikka tahab kingitusi. Ongi ju üks suur segapuder.

Oeh, sul on tõesti lugemisega raskus.

On ju selgelt öeldud, et lapsed on täiskasvanud, kuid jätkuvalt vanemate ülalpidamisel (see ei tähenda, et nad on alaealised!)

Mina saadaks sünnipäevaks õnnitlused ja helistaks. Kui laps soovib vanemaid ka külla, läheks lilledega. Ja kõik.

Saate aru, kingitus ei pea maksma sadu ega tuhandeid.

Ka pisike totakas üllatusmuna kaardikesega Kõige kallimale emale! oleks mõjunud nii sydamlikult, et teemaalgatajal poleks okast hinges. Asi on vaevumises, tähelepanus.

Nii et mõistan TA-t küll.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõigepealt küsiks mehelt, et kas selle ühe lapsega oli juttu ka ema rõõmustavast kingist. Võib-olla mees ütles lapsele, et ema kinki ei taha , ainult lilled meeldivad ja nii siis laps tegigi. Keegi ei saa arugi, et mingi solvumine on emal sellega seoses.

Kui mees ütleb, et mingit kingi teemalist vestlust ei olnud lapsega siis saadaks südamerahuga mehele lapse kingisoovi lingi ja ütleks et sinu poolt on lilled.

Mina ei saadaks mehele. Ma ütleks lapsele, et saatku isale, et teil on see omavahel kinkide tegemise komme, meil ju sinuga pole.

 

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ütleks lapsele, et saatku isale, et teil on see omavahel kinkide tegemise komme, meil ju sinuga pole.

Milleks see passiivagressiivsus? Kas ei või kunagi midagi otse öelda – öelda kapsele, et sina ju minule kinki ei teinud?
Kas sa oled kindel, et su laps üldse sellest vihjest aru saaks? S.t. saadab isale, isa ostab kingi, aga see ei lahenda ju sinu muret – et laps ei teinud sulle kingitust.
Kas see “kättemaks” teeb rõõmsamaks kuidagi, kui põhiprobleem jääb ikka sõnadesse panemata?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin paljud vastused panevad kulmu kergitama. Kas tõesti suhtlete niimoodi enda lastega (nt kink ei sobinud, siis moka otsast pobisete midagi ebamäärast, edaspidi lapsele kinki ei tee, vihjeks kingite ka vaid lilled vastu, saadate sünnipäevasoovi lingi abikaasale edasi jne). Ma üldse imestan, kui lapsed selle peale teie sünnipäevale enam tulevad.

Mulle jääb arusaamatuks, kas saagimine toimub nüüd vaid selle lapse kallal, kes muidu kinke teeb. Tema tegi mittesobiva kingi (lilled) ja saab nüüd vastu pead/passiivagressiivse käitumise osaliseks, samas teine laps ei tee üldse kinke? Pealegi lillekimbud on suht kallid (üks roos on juba miski 3 eurot). Äkki need lilled maksid sama palju, kui isale kingitud särk?

Mõelge ka, mida kirjutate. Jään arvamuse juurde, et suht üle paisutatud see kingi teema.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rääkige ometi otsekoheselt läbi, mida te üksteiselt ootate. Kuidas on võimalik, et oodatakse kinki ainult ühelt lapselt ja solvutakse, et tuleb lilledega? Samas teine laps ei kingi kellelegi midagi ja see on täiesti okei? Kas oled siis liiga nõudlik ühe lapse osas, ootused on liiga kõrged? Lilled on ka kink, küll mitte praktiline ega odav. Kui ootasid midagi praktilist, siis tuleb seda enne kingisaamist mainida. Teed näiteks listi asjadest koos kohaga, kust seda osta saab, mis sulle meeldiks kingiks saada ja saadad kõigile meiliga laiali ja pole kellelgi vaja nuputada, mida sulle küll kinkida. Keegi pole ju mõttelugeja, selleks ongi vaja rääkida läbi ja mõelda läbi see kinkide tegemise asi nii, et solvumist ei oleks.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samas teine laps ei kingi kellelegi midagi ja see on täiesti okei? Kas oled siis liiga nõudlik ühe lapse osas, ootused on liiga kõrged? Lilled on ka kink, küll mitte praktiline ega odav.

Kui ema (üsna silmakirjalikult, nagu näha) ohkab, kuidas ta oleks olnud rahul ka väikese sokolaadiga, siis miks lilled ei sobinud, ma ka aru ei saanud.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas ei võinud olla nii, et kuna isa kutsus, siis saadi aru, et tegemist on isa sünnipäevapeoga ja sellepärast ostetigi kingitus ning kuna emal ka sünna tulemas, siis toodi lilled.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ütleks lapsele, et saatku isale, et teil on see omavahel kinkide tegemise komme, meil ju sinuga pole.

Milleks see passiivagressiivsus? Kas ei või kunagi midagi otse öelda – öelda kapsele, et sina ju minule kinki ei teinud?

Kas sa oled kindel, et su laps üldse sellest vihjest aru saaks? S.t. saadab isale, isa ostab kingi, aga see ei lahenda ju sinu muret – et laps ei teinud sulle kingitust.

Kas see “kättemaks” teeb rõõmsamaks kuidagi, kui põhiprobleem jääb ikka sõnadesse panemata?

Kui tegu on normintelligentsiga lastega, siis saavad ikka aru küll.

Ega siis seda saada isale ei pea pahaselt ja nipsakalt ütlema, ikka normaalselt, nagu poleks midagi juhtunud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui tegu on normintelligentsiga lastega, siis saavad ikka aru küll.

Ega siis seda saada isale ei pea pahaselt ja nipsakalt ütlema, ikka normaalselt, nagu poleks midagi juhtunud.

Jah, sest pahaselt ütlemine oleks ju ensa tunnete aus väljendamine, aga seda sa ometi ei saa (julge?) teha?
Saage aru, igasugused vihjamised ja teesklemised ‘nagu poleks midagi juhtunud ‘, on klassikalised suhtlustükked, mis vähendavad infost aru saamist. Milleks sulle see “nagu poleks midagi juhtunud”-mäng? Juhtus ju! Ema sai haiget, kuna laps ei teinud kingitust.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui teie lapsed on täiskasvanud ja normaalsed inimesed, miks te nendega normaalse inimese viisi rääkida ei oska, milleks mingid passiivagressivsed kähvamised ja “saada isale, meie ju sinuga kinki ei tee” ja etendamine “nagu midagi poleks juhtunud”? Miks ei räägita otse, et kui isale nähti vaeva ja otsiti hoolimist näitab kingitus, mis oli põhjuseks, et sama sulle ei tehtud? Ei pea mossitama ega näitlema, ütled ausalt, et su tunded said natuke haiget, nagu sina poleks kingivalimisele pühendatud aega ja vaeva väärt.  Põhjused võivad olla suht lihtsad, näiteks ei olnud raha või laps ongi arusaamisel, et lilled on ka kink (ja ometi näitab ju hoolimist!) või tuleb su kink hiljem vms.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täiskasvanud noore vaatevinklist kuidas antud situatsioon paista võiks? Et ta nagunii ei hooli kinkidest või on mõttetu tarbimise vastane? On mingi mõttetu lapsevanem, kellele vastu mingit hoolimist polegi (võimalik aga vähetõenäoline variant)? Maksab kõik mu kulud kinni, ei hakka tema enda raha eest talle midagi ebavajalikku ostma?

Mu ema oleks vaadanud mind kui soldat täid ja arvanud, et on kasvatusega kõvasti puusse pannud, kui ma tema enda raha eest oleksid talle midagi ostetavat peale lillede kinkinud. Kui neidki. “Sa tuled mulle minu enda rahaga kosja?” kui tsiteerida klassikuid. Teine asi oleks midagi ise tehtut. Viimati näiteks, kui noorim poeg veel meie ülalpidamisel oli, sain temalt sünnipäevakingituseks ise tehtud kringli. Hoiatas ette ka, et tuleb magusaga. Ise mõtles idee, ise võttis tuttavalt pagarilt retsepti ning koolituse ja ise tema silma all ka kringli tegi ning soojana kohale toimetas. Vastutasuks koostisainete eest puhastas ja updates pagari arvuti.
Oleksin päris kurb, kui minu rahakotil laps minu raha eest minule kinke ostaks, mis talle silma hakkab.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täiskasvanud noore vaatevinklist kuidas antud situatsioon paista võiks? Et ta nagunii ei hooli kinkidest või on mõttetu tarbimise vastane? On mingi mõttetu lapsevanem, kellele vastu mingit hoolimist polegi (võimalik aga vähetõenäoline variant)? Maksab kõik mu kulud kinni, ei hakka tema enda raha eest talle midagi ebavajalikku ostma?

Mu ema oleks vaadanud mind kui soldat täid ja arvanud, et on kasvatusega kõvasti puusse pannud, kui ma tema enda raha eest oleksid talle midagi ostetavat peale lillede kinkinud. Kui neidki. “Sa tuled mulle minu enda rahaga kosja?” kui tsiteerida klassikuid. Teine asi oleks midagi ise tehtut. Viimati näiteks, kui noorim poeg veel meie ülalpidamisel oli, sain temalt sünnipäevakingituseks ise tehtud kringli. Hoiatas ette ka, et tuleb magusaga. Ise mõtles idee, ise võttis tuttavalt pagarilt retsepti ning koolituse ja ise tema silma all ka kringli tegi ning soojana kohale toimetas. Vastutasuks koostisainete eest puhastas ja updates pagari arvuti.

Oleksin päris kurb, kui minu rahakotil laps minu raha eest minule kinke ostaks, mis talle silma hakkab.

Seega ei ole su lapsel mitte mingit isiklikku taskuraha, mida ta võib kulutada nii, nagu ise heaks arvab? Isegi mitte täiskasvanud lapsel?

Sest kui on, siis ei ole see sinu, vaid lapse raha. Võib-olla sina andsid selle talle kunagi taskurahaks, aga kui laps võib seda oma äranägemise järgi kasutada, siis ei ole see mitte sinu antud raha uute saabaste jaoks, vaid TEMA raha – nii nagu ei ole tööandja poolt sulle makstud palk enam tööandja raha, vaid sinu raha. Raha, mille eest laps oleks võinud osta endale kommi või uue arvutimängu, aga selle asemel ostis emale kingi – see ei ole kaugeltki mitte sama, mis “anna mulle kümnekas, ma lähen sulle kinki ostma”. Aga muidugi, kui sul on laps olnud eluaeg selle süsteemi peal, et raha annab ema siis, kui laps küsib, ja nii palju, kui ema heaks arvab, siis pole su lapsel tõesti mitte mingit oma raha (ega ilmselt ka suuremat arusaama sellest, et raha ei kasva puu otsas või ema rahakotis).

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täiskasvanud noore vaatevinklist kuidas antud situatsioon paista võiks? Et ta nagunii ei hooli kinkidest või on mõttetu tarbimise vastane? On mingi mõttetu lapsevanem, kellele vastu mingit hoolimist polegi (võimalik aga vähetõenäoline variant)? Maksab kõik mu kulud kinni, ei hakka tema enda raha eest talle midagi ebavajalikku ostma?

Mu ema oleks vaadanud mind kui soldat täid ja arvanud, et on kasvatusega kõvasti puusse pannud, kui ma tema enda raha eest oleksid talle midagi ostetavat peale lillede kinkinud. Kui neidki. “Sa tuled mulle minu enda rahaga kosja?” kui tsiteerida klassikuid. Teine asi oleks midagi ise tehtut. Viimati näiteks, kui noorim poeg veel meie ülalpidamisel oli, sain temalt sünnipäevakingituseks ise tehtud kringli. Hoiatas ette ka, et tuleb magusaga. Ise mõtles idee, ise võttis tuttavalt pagarilt retsepti ning koolituse ja ise tema silma all ka kringli tegi ning soojana kohale toimetas. Vastutasuks koostisainete eest puhastas ja updates pagari arvuti.

Oleksin päris kurb, kui minu rahakotil laps minu raha eest minule kinke ostaks, mis talle silma hakkab.

Seega ei ole su lapsel mitte mingit isiklikku taskuraha, mida ta võib kulutada nii, nagu ise heaks arvab? Isegi mitte täiskasvanud lapsel?

Sest kui on, siis ei ole see sinu, vaid lapse raha. Võib-olla sina andsid selle talle kunagi taskurahaks, aga kui laps võib seda oma äranägemise järgi kasutada, siis ei ole see mitte sinu antud raha uute saabaste jaoks, vaid TEMA raha – nii nagu ei ole tööandja poolt sulle makstud palk enam tööandja raha, vaid sinu raha. Raha, mille eest laps oleks võinud osta endale kommi või uue arvutimängu, aga selle asemel ostis emale kingi – see ei ole kaugeltki mitte sama, mis “anna mulle kümnekas, ma lähen sulle kinki ostma”. Aga muidugi, kui sul on laps olnud eluaeg selle süsteemi peal, et raha annab ema siis, kui laps küsib, ja nii palju, kui ema heaks arvab, siis pole su lapsel tõesti mitte mingit oma raha (ega ilmselt ka suuremat arusaama sellest, et raha ei kasva puu otsas või ema rahakotis).

See on raha, mille ma andsin, et ta seaks oma elu seada. Minu heaolu jaoks võib ta aknalaual tšillisid kasvatada, tulla koeri mu puhkuse ajal jalutama, ilmuda kohale lauamänguõhtuks, pakkuda ennast selle sünnipäeva kokteilimeheks, aiapeol pakkuda end grillimismeistriks, korjata põõsast marju, kammida kassi jne. Kindlasti ei taha ma, et ta säästaks kõhu või oma elu arvelt minu kingi jaoks raha ja pärast helbiks makarone. Mile ka mina maksan.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täiskasvanud noore vaatevinklist kuidas antud situatsioon paista võiks? Et ta nagunii ei hooli kinkidest või on mõttetu tarbimise vastane? On mingi mõttetu lapsevanem, kellele vastu mingit hoolimist polegi (võimalik aga vähetõenäoline variant)? Maksab kõik mu kulud kinni, ei hakka tema enda raha eest talle midagi ebavajalikku ostma?

Mu ema oleks vaadanud mind kui soldat täid ja arvanud, et on kasvatusega kõvasti puusse pannud, kui ma tema enda raha eest oleksid talle midagi ostetavat peale lillede kinkinud. Kui neidki. “Sa tuled mulle minu enda rahaga kosja?” kui tsiteerida klassikuid. Teine asi oleks midagi ise tehtut. Viimati näiteks, kui noorim poeg veel meie ülalpidamisel oli, sain temalt sünnipäevakingituseks ise tehtud kringli. Hoiatas ette ka, et tuleb magusaga. Ise mõtles idee, ise võttis tuttavalt pagarilt retsepti ning koolituse ja ise tema silma all ka kringli tegi ning soojana kohale toimetas. Vastutasuks koostisainete eest puhastas ja updates pagari arvuti.

Oleksin päris kurb, kui minu rahakotil laps minu raha eest minule kinke ostaks, mis talle silma hakkab.

Seega ei ole su lapsel mitte mingit isiklikku taskuraha, mida ta võib kulutada nii, nagu ise heaks arvab? Isegi mitte täiskasvanud lapsel?

Sest kui on, siis ei ole see sinu, vaid lapse raha. Võib-olla sina andsid selle talle kunagi taskurahaks, aga kui laps võib seda oma äranägemise järgi kasutada, siis ei ole see mitte sinu antud raha uute saabaste jaoks, vaid TEMA raha – nii nagu ei ole tööandja poolt sulle makstud palk enam tööandja raha, vaid sinu raha. Raha, mille eest laps oleks võinud osta endale kommi või uue arvutimängu, aga selle asemel ostis emale kingi – see ei ole kaugeltki mitte sama, mis “anna mulle kümnekas, ma lähen sulle kinki ostma”. Aga muidugi, kui sul on laps olnud eluaeg selle süsteemi peal, et raha annab ema siis, kui laps küsib, ja nii palju, kui ema heaks arvab, siis pole su lapsel tõesti mitte mingit oma raha (ega ilmselt ka suuremat arusaama sellest, et raha ei kasva puu otsas või ema rahakotis).

See on raha, mille ma andsin, et ta seaks oma elu seada. Minu heaolu jaoks võib ta aknalaual tšillisid kasvatada, tulla koeri mu puhkuse ajal jalutama, ilmuda kohale lauamänguõhtuks, pakkuda ennast selle sünnipäeva kokteilimeheks, aiapeol pakkuda end grillimismeistriks, korjata põõsast marju, kammida kassi jne. Kindlasti ei taha ma, et ta säästaks kõhu või oma elu arvelt minu kingi jaoks raha ja pärast helbiks makarone. Mile ka mina maksan.

Selge, seega on see sinu antud raha, mida su täiskasvanud ja eraldi elav laps tohib kasutada ainult sinu poolt lubatud otstarveteks, oma raha tal )väheamlt sinu teada) üldse ei ole. Aga oled sa kindel, et ta pole tööl käinud ja ise natuke raha teeninud – seda ta võiks ju ikka tohtida oma soovi järgi kasutada? Kas ta kõik oma kinoskäigud peab ka sinuga kooskõlastama, või kallimale kingi ostmised? Paistab, et isegi see on sinu poolt ette kirjutatud, mida ta süüa tohib.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on raha, mille ma andsin, et ta seaks oma elu seada. Minu heaolu jaoks võib ta aknalaual tšillisid kasvatada, tulla koeri mu puhkuse ajal jalutama, ilmuda kohale lauamänguõhtuks, pakkuda ennast selle sünnipäeva kokteilimeheks, aiapeol pakkuda end grillimismeistriks, korjata põõsast marju, kammida kassi jne. Kindlasti ei taha ma, et ta säästaks kõhu või oma elu arvelt minu kingi jaoks raha ja pärast helbiks makarone. Mile ka mina maksan.

Äkki saaksid aru, et sinu antud rahaga ei peaks enam käima kaasas sinu nõudmised? Kui andsid, siis andsid. Ja su laps otsustab ise, mida sellega teeb. Võibolla käib ööklubis ja pärast sööbki kiirnuudleid või praekartuleid? Me kõik oleme seda ülikooli ajal teinud. Ja kui soovib omast tahtest veidi kokku hoida ja oma emale armastuse märgiks kingi teha, siis hakkaksid lapsega pahandama või?! Nii kontrolliv ema mul õnneks polnud ja oma lastele ka mina ei ole.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie peres ei ole ka kingituste tegemise kommet, lapsed väiksena jah joonistasid kaarte vms, aga et laps peaks poest mingit nänni tooma – seda ei ole kunagi soosinud v.a. kui laps mingi väga tabava asja on leidnud nagu ta isale sünnipäevaks kinkis. Naersime selle üle kõik, ei tulnud selle pealegi et solvuda.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täiskasvanud noore vaatevinklist kuidas antud situatsioon paista võiks? Et ta nagunii ei hooli kinkidest või on mõttetu tarbimise vastane? On mingi mõttetu lapsevanem, kellele vastu mingit hoolimist polegi (võimalik aga vähetõenäoline variant)? Maksab kõik mu kulud kinni, ei hakka tema enda raha eest talle midagi ebavajalikku ostma?

Mu ema oleks vaadanud mind kui soldat täid ja arvanud, et on kasvatusega kõvasti puusse pannud, kui ma tema enda raha eest oleksid talle midagi ostetavat peale lillede kinkinud. Kui neidki. “Sa tuled mulle minu enda rahaga kosja?” kui tsiteerida klassikuid. Teine asi oleks midagi ise tehtut. Viimati näiteks, kui noorim poeg veel meie ülalpidamisel oli, sain temalt sünnipäevakingituseks ise tehtud kringli. Hoiatas ette ka, et tuleb magusaga. Ise mõtles idee, ise võttis tuttavalt pagarilt retsepti ning koolituse ja ise tema silma all ka kringli tegi ning soojana kohale toimetas. Vastutasuks koostisainete eest puhastas ja updates pagari arvuti.

Oleksin päris kurb, kui minu rahakotil laps minu raha eest minule kinke ostaks, mis talle silma hakkab.

Seega ei ole su lapsel mitte mingit isiklikku taskuraha, mida ta võib kulutada nii, nagu ise heaks arvab? Isegi mitte täiskasvanud lapsel?

Sest kui on, siis ei ole see sinu, vaid lapse raha. Võib-olla sina andsid selle talle kunagi taskurahaks, aga kui laps võib seda oma äranägemise järgi kasutada, siis ei ole see mitte sinu antud raha uute saabaste jaoks, vaid TEMA raha – nii nagu ei ole tööandja poolt sulle makstud palk enam tööandja raha, vaid sinu raha. Raha, mille eest laps oleks võinud osta endale kommi või uue arvutimängu, aga selle asemel ostis emale kingi – see ei ole kaugeltki mitte sama, mis “anna mulle kümnekas, ma lähen sulle kinki ostma”. Aga muidugi, kui sul on laps olnud eluaeg selle süsteemi peal, et raha annab ema siis, kui laps küsib, ja nii palju, kui ema heaks arvab, siis pole su lapsel tõesti mitte mingit oma raha (ega ilmselt ka suuremat arusaama sellest, et raha ei kasva puu otsas või ema rahakotis).

Kui ma tahaks, et laps ostaks minu antud raha eest mulle kingituse, annaksin talle eraldi raha. On ka seda tehtud. Kunagi enne jõulu mainis täiskasvanud laps, et läheb külla ühte peresse, kus on puudega pereliikmed, kes peavad käsitöökoda. Andsin talle lisaraha ja ütlesin, et võiksid mulle sealt siis midagi sünnipäevaks tuua, kui leiad.

Niisama taskuraha eest tõesti ostku või pruudile kingitusi, aga mitte mulle. Tehku sellega mida iganes, mida tema hing igatseb. Kuna aga tema ja teised meie lapsed teavad väga hästi, et ma ei ole materiaalselt ahne inimene ja ei seisa käsi pikal kingituse ootel, siis nad tõesti kasutavad seda raha oma elu õnne nimel. Mis on ka kingitus minule ja palju parem kingitus kui mingi nänn. Õnneks nad ei tule selle pealegi, et toppida mulle mingeid šokolaadikesi või nätsikuid, mida jaksan ikka ise ka osta. Metsast korjatud purk kuivatatud ravimtaimi, oma aiast nopitud üks nartsiss ning soojad sõnad – kõige parem kingitus. Või kasvõi see, kui jõuluks külla tulnud poeg eelmine kord märkas, et näiteks sauna lävepakk õõtsub ja nüüd tuleb, riistad kaasas ja parandab selle ära.

Eks see kingituste ihkamine on inimeses ja tema materiaalses mõttemallis kinni. Absoluutselt saan aru, miks tehakse kinke lastele. Väga hea meelega teen kinke alles kokku kolinud noorpaarile. Ka vanainimesele, kes ise ei oska audioraamatuid osta, kingin need ja veel soojad sussid ka, kui on näha, et ta neid vajab. Aga et näiteks annan lapsele 300 eurot ja jään käed puusas ootama, kas ikka kingib mulle šokolaadi ja pildiraamatu – pähh. “Mõtle kui tore laps, annab osa raha kommikarbina mulle tagasi” . No mida.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kust te sellest teemaalatusest välja lugesite, et TA n naine/ema? pigem on see (väljamõeldud) looke kirjutatud sihilikult nii, et mingi hetk öelda, et “ma olen tegelikult mees/isa ja kingi sai laste ema”.

lapsed kipuvad pigem emadele/naistele kinke tegema. kuna emal on palju riideid ja oma stiil, siis kingitigi emale riideese. isa kannab tavaliselt suht samu riideid ja tal on “niikuinii kõik vajalik olemas, seega piisab lillekimbust”.  siingi on pidevalt teemasid, et appi, mida mehele kinkida? kui juba naine ei suuda mehele sobilikku kinki leida, siis laps ammugi mitte. see aeg, kus isale midagi meisterdati, jääb enamikul lasteaia ja algkooli aega. nii saabki isa sünnipäevaks lillekimbu.

tavaliselt on isa suurema sissetulekuga ja kui laps ootab sünnipäevaks kallimat kinki, siis saadabki ta lingi isale

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kust te sellest teemaalatusest välja lugesite, et TA n naine/ema? pigem on see (väljamõeldud) looke kirjutatud sihilikult nii, et mingi hetk öelda, et “ma olen tegelikult mees/isa ja kingi sai laste ema”.

Sina oled see fantaseerija siin.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 31 kuni 52 (kokku 52 )


Esileht Pereelu ja suhted Kingid peres